Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 30.03.2007 o 19:24, hito_kun napisał:

Ok, znalazłem info. Złodziej (może być wieloklasowy) może sztyletować KAŻDĄ bronią ,w którą
CZYSTY (nie wieloklasowy) złodziej może wpakować punkt umiejetności (gwiazdkę). Trochę się
naszukałem:)

Dzięki - to w takim razie mój ninja złodziej z TDD przytnie odpowiednio nawet ostrzem zwanym ninja to :D.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 19:42, hito_kun napisał:

Ja rozumiem, że jak komuś wsadzisz kij między nerki to go boli, ale żeby przy krytyku
wybuchł w malowniczej eksplozji?:D

No bo chyba raczej nie można :P Ja kiedyś, grając w/m/z próbowałem atakować z zaskoczenia przy użyciu Kostura Magów i nie działało :P Mnie się wydaje, że w grę przy sztyletowaniu wchodzą bronie, w których złodziej może zdobyć biegłość, ale tylko sieczne i kłujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 22:12, hito_kun napisał:

A ja gdzieś czytałem, że można. Może niedługo sprawdzę w praktyce:P


Jak będziesz miał okazję, to sprawdź i podziel się wynikami, bo jestem bardzo ciekaw. Ja w najbliższym czasie sprawdzał nie będę, bo aktualnie od Baldurka mam wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 21:44, Mumin napisał:

Ja kiedyś, grając w/m/z próbowałem atakować z zaskoczenia przy
użyciu Kostura Magów i nie działało :P Mnie się wydaje, że w grę przy sztyletowaniu wchodzą
bronie, w których złodziej może zdobyć biegłość, ale tylko sieczne i kłujące.


Ja również kiedyś próbowałem sztyletować kosturem a także sejmitarem, do pierwszego się nie dziwię, że nie wyszło... ale sejmitarem też nie mogłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 10:17, reaven1 napisał:

Ja również kiedyś próbowałem sztyletować kosturem a także sejmitarem, do pierwszego się nie
dziwię, że nie wyszło... ale sejmitarem też nie mogłem...


Sejmitarem nie mozna, a taká kataná na przyklad, to juz tak ;-) tez bylem zdziwiony ... ze co?! Sejmitar zbyt powyginany by móc backstabowac? ;-)) Co do broni, to wiem, ze w gré wchodzá wszelakiej masci sztylety, dlugie miecze i katany, nie wiem tylko jak sprawa ma sie z "pótorakami" (jakos nigdy nie próbowalem tego wariantu) - choc musze przyznac byloby to co najmniej dziwne ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.04.2007 o 12:08, Mudra napisał:

Sejmitarem nie mozna, a taká kataná na przyklad, to juz tak ;-) tez bylem zdziwiony ... ze
co?! Sejmitar zbyt powyginany by móc backstabowac? ;-)) Co do broni, to wiem, ze w gré wchodzá
wszelakiej masci sztylety, dlugie miecze i katany, nie wiem tylko jak sprawa ma sie z "pótorakami"
(jakos nigdy nie próbowalem tego wariantu) - choc musze przyznac byloby to co najmniej dziwne
;-)


I to jest właśnie ból :( bo pisało że można sztyletować wszystkim, w czym złodziej może wpakować gwiazdkę... więc w sejmitary także... szkoda bo sejmitar to moja ulubiona broń:) zawsze gram oburącz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy pod tą katanę można podciągnąć "Ninja To" ?
...bo wygląda prawie tak samo.
Z wyglądu miecz samurajski przypomina obie te bronie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem na samym początku gry,w więzieniu jest portal przez który trzeba się przedostać.
LEcz nie umiem, bo pisze mi że potrzebuje klucza, a ja mam jakieś ogniwo i klucz różdżki błyskawic.
Czy jest jakiś inny klucz do tego portalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 13:31, Furion III napisał:

Mam problem na samym początku gry,w więzieniu jest portal przez który trzeba się przedostać.
LEcz nie umiem, bo pisze mi że potrzebuje klucza, a ja mam jakieś ogniwo i klucz różdżki błyskawic.
Czy jest jakiś inny klucz do tego portalu?

W jednej ze skrzyń w pomieszczeniu z mnóstwem pułapek. Dotrzesz tam, przechodząc przez miejsce w którym są driady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich fanów gry Baldur''s Gate:) Chciałbym się dowiedzieć jaki wg Was jest najlepszy typ broni dla kensai''a posługującego się dwiema broniami? Pamiętam, że kiedy przechodziłem grę barbarzyńcą, używałem mieczy długich oraz półtora ręcznych i byłem zadowolony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyrównywacz/Brzytwa/Dzienna Gwiazda i Furia Niebios. Nieważne czy z Item Upgrade, czy bez:) Jest jeszcze w tactics katana kwasowego kensai ale nazwy nie kojarzę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 14:56, hito_kun napisał:

Wyrównywacz/Brzytwa/Dzienna Gwiazda i Furia Niebios. Nieważne czy z Item Upgrade, czy bez:)
Jest jeszcze w tactics katana kwasowego kensai ale nazwy nie kojarzę:P


Sanchudokku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.04.2007 o 15:03, Icestalker napisał:

Sanchudokku :)

Oj kochana katana..bierzesz w łapy sanchudoku i furię +5 to tylko kretyn Ci podskoczy...chociaż możesz też wybrać sejmitary jak reaven ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do drugiej ręki obok Furii oczywiście ostrze Dakkona u baby za Ribaldem kupisz. Dobre ponieważ Kensai lubi być dwuklasowany i ta broń bardzo do niego pasuje ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykłemu kensaiowi się to ostrze nie przyda. A nawet dwuklasowiec/wieloklasowiec znajdzie sobie lepszą broń niż ta. Jest ona tylko dobra na początku, do czasu znalezienia Furii. A w drugą rękę lepiej włożyć jeden z długich mieczy, które wymieniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 15:37, Tanaathos napisał:


> Sanchudokku :)
Oj kochana katana..bierzesz w łapy sanchudoku i furię +5 to tylko kretyn Ci podskoczy...chociaż
możesz też wybrać sejmitary jak reaven ;)


Oooo stary :D nic nie przebije moich ukochanych sejmitarków:) Widmowy Rodzaj +5 i Ostrze Usuno +4:) poprostu mioodzik i siekają jak tartak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 13:22, TetraGramaton napisał:

A czy pod tą katanę można podciągnąć "Ninja To" ?
...bo wygląda prawie tak samo.
Z wyglądu miecz samurajski przypomina obie te bronie.


Z tego co pamiétam to spokojnie mozesz wszelakimi Ninja To sztyletowac. Obilo mi sie nawet o uszy, ze najlepsze do tego typu ataków jest poláczenie Furii Niebios (katana) ze Szkarlatnym Ninja To ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować