Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Siema mam problem z mniejszym sekwencerem, otóż wykorzystałem go, ale mimo to ikona pozostała na portrecie maga ... po odpoczynku też nie zniknęła. Chciałem wrzucić czary po odpoczynku, ale ponieważ mam tą ikonę to gra "myśli" że już włożyłem czary do sekwencera ... Spotkał się ktoś z takim bugiem ? any help?

Okej udało mi się ominąć ten problem. Nauczyłem się normalnego sekwencera i przez to uzyskałem w końcu dostęp do umiejętności specjalnych ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadnijcie o co mi chodzi: ostatni piątek godzina 17.33. Największe przeżycie od czasu KOTORA w 2005 roku.Jak myślicie o co chodzi?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 13:32, Karharot napisał:

Ja bym raczej zaczął od questa w Targowie, jest dosyć łatwy a za jednym zamachem można
tam zdobyć złoto, expa i trochę magicznych przedmiotów. Niektóre z questów w Athkatli
nie są aż takie łatwe dla początkującej postaci (np Kult Bezokiego - jeśli nie kupiło
się Tarczy Baldurana to jest to wyjątkowo paskudne miejsce).


quest w targowie? moze sie myle (tzn moze dodaje to mod:)) ale dwa lisze w krypcie w targowie nie sa zbyt prosta rzecza do rozbiorki nawet dla postaci wysokiego poziomu, a co tu dopiero mowic o niskolevelowcach:) a co do kultu bezokiego to wszelkiego rodzaju zlodzieje sa w stanie rozwalic ten quest dosc prosto, tak samo jak i mag wyposazony w rozdzke zabojczej chmury lub kilka jej zwojow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 17:11, Noirr napisał:

> Ja bym raczej zaczął od questa w Targowie, jest dosyć łatwy a za jednym zamachem
można
> tam zdobyć złoto, expa i trochę magicznych przedmiotów. Niektóre z questów w Athkatli

> nie są aż takie łatwe dla początkującej postaci (np Kult Bezokiego - jeśli nie kupiło

> się Tarczy Baldurana to jest to wyjątkowo paskudne miejsce).

quest w targowie? moze sie myle (tzn moze dodaje to mod:)) ale dwa lisze w krypcie w
targowie nie sa zbyt prosta rzecza do rozbiorki nawet dla postaci wysokiego poziomu,
a co tu dopiero mowic o niskolevelowcach:) a co do kultu bezokiego to wszelkiego rodzaju
zlodzieje sa w stanie rozwalic ten quest dosc prosto, tak samo jak i mag wyposazony w
rozdzke zabojczej chmury lub kilka jej zwojow.



to wina moda :) normalnie sa tam dwie mumie i nawet nie wiem czy nie mniejsze mumie, a na nizszym poziome sa szkeielty wojowniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 17:11, Noirr napisał:

quest w targowie? moze sie myle (tzn moze dodaje to mod:)) ale dwa lisze w krypcie w
targowie nie sa zbyt prosta rzecza do rozbiorki nawet dla postaci wysokiego poziomu,
a co tu dopiero mowic o niskolevelowcach:)


Z pewnością dodaje to któryś z modów. Normalnie są tam po prostu dwa szkielety-wojownicy + trochę mniejszych nieumarłych. Poza tym jakby co to tego questa można zostawić na później bo nie jest on ani specjalnie ciekawy ani opłacalny. To co jest tam ważnego to quest z druidami oraz dżinnami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce pograc z kumplem w Baldura II po sieci, ale nie daje rady. Za każdym razem przy próbie połączenia Vista wywala mnie do systemu. Uruchamiam w trybie zgodnosci z XP, jako administrator, nawet kolorami 256... I caly czas wywala. Pomocy! To moja ukochana gra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no, nareszcie Przystań z powrotem na nogach :) W nowej formie, to fakt, z nowym layem i nową grupą redaktorów. Czas się przyzwyczaić do nowego wyglądu, bo poprzedni lay bardziej mi się podobał, ale to tylko kwestia czasu. Grunt, że najlepsza polska stronka o BG2 jest znowu na nogach, a BG2 jest wciąż żywy, w naszych sercach, umysłach i stronach internetowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzalem bezpieczna przystan mniej wiecej raz na tydz od tak dawna, ze sam juz nie pamietam kiedy, zawsze liczylem ze cos sie w koncu ruszy no i ostatnio sie doczekalismy. Szkoda tylko ze przemianowano ja na wieże Ramazitha, bezpieczna przystan brzmiala jakos lepiej.

>>Loon
Moze sproboj zagrac przez hamachi? (w googlach wpisz, ten program tworzy siec lokalna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 21:19, Hirhor napisał:

Szkoda tylko ze przemianowano ja na wieże Ramazitha, bezpieczna przystan brzmiala jakos

wieża istniała już wcześniej, teraz po prostu zmieniła adres strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 22:06, Abomek42 napisał:

Przez ascension da sie wziac Irenicusa do teamu? Kiedy?

z ascension nie grałem ale tak mi sie zdaje. Ale jak chcesz mieć gwarancję to napewno "the longer road".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz gram w "jedynkę".Jestem w trochę marwwym punkcie.Ale poradzę sobie.Czekam na Planescape.Podobno jest lepsze niż BG i najlepszą grę jakkolkiwk, kiedykolwek, gdziekolwiek powstała.Emocje jakie wywołąło ukończenie Cieni i Tronu były jak ukończenie Kotora 3 lata temu.Jak to było miło gdy dowiedziałem się, że Keldorn jest "prawą ręką" samego Torma, Viconia współpacowała z Drizztem, Imoen przebywała z Elminsterem oraz miała potężną gildię złodzieji, Jaheira(ups zapomiałem), Minsc powrócił do Rashmenu a później założył własną drużynę i odtąd w każdej bardowej pieśni pojawiał się silny łowca z chomikiem.A ja? Stałęm się zwykłym śmiertelnkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam pytanie/problem. Przeszedłem BG2 już tyle razy, że nie pamiętam ile, ale nigdy nie mam dość :) Problem w tym, że niedawno kupiłem sobie laptopa. Full wypas i te sprawy, działa pod Windą XP (jakoś Vista mnie odpycha). Mój ukochany BG2 nie działa poprawnie. Próbowałem już ustawiać tryb zgodności, ale to nic nie daje. Pojawiają się białe krechy na ekranie, które nie tylko utrudniają, ale wręcz uniemożliwiają granie. Jeżeli ktoś miał podobny problem i/lub wie jak to naprawić proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem identyczny, kiedys bardzo dawno pod winda 2000.
Dzialalo lepiej jesli przestawilo sie na tryb okienkowy, ale nie wiem czy to podziala w twoim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie grafika nvidii i nowe sterowniki? kiedyś było tu podane to rozwiązanie, może u ciebie też zadziała
Wystarczy w opcjach Direct 3D sterowników gry wyłączyć "potrójne buforowanie". W najnowszych sterownikach można w "panelu sterowania NVIDIA" w menu "Ustawienia 3D" > "Zarządzanie ustawieniami 3D" stworzyć profil dla plików BGmain.exe i IDmain.exe z wyłączoną tą opcją. Wtedy dla pozostałych programów opcja pozostaje defaultowo włączona i nie trzeba ponownie grzebać w sterownikach przy chęci zagrania w jakąś najnowszą gierkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam znany wszem i wobec problem dotyczący niemożności rozmawiania z osobami. Podobno znika on po zainstalowaniu patcha, ale nie mogę tego zrobić ponieważ komputer twierdzi, że jest nieznana wersja pliku Jaheira.bcs. Wyczytałem, że patch powinno się zainstalować przed instalacją ToB, ale wolałbym zostawić jako ostateczność kompletną reinstalację gry. Może ktoś mógłby podesłać ten jeden plik? Albo zaproponować coś innego?

Poza tym jakie w ogóle są dostępne patche do BG? Znalazłem tylko jeden do "jedynki" i jeden do "dwójki". Na poprzednich stronach ktoś pisał o patchu do ToB, ale tego już nie znalazłem.

Adres, gdyby ktoś mógł wysłać jaheira.bcs (katalog override):
eganwolf
go2
pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale bez reinstalacji się nie obejdzie. Patche do BG2 jak i do ToB są koniecznością, gdyż poprawiają naprawdę dużo błędów. Wysłanie tylko wspomnianego pliku nie pomoże, musiałbyś dostać wszystkie pliki zmieniane przez oba patche, a trochę tego jest.
Jeśli chodzi o łatkę do polskiej wersji ToB, to faktycznie ciężko ją znaleźć. Mogę ewentualnie podesłać na mail.
Jeszcze się spytam dla pewności. Jaką wersję gry posiadasz? Sagę DVD, czy jakąś wcześniejszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować