Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Sprytne :) Tormenta polecam raczej nie da się znaleźć podobnej gry i raczej nie będzie bo Black Ilse już nie ma, a dobrych twórców gier ze świeczką szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 11:33, Lumbago napisał:

Sprytne :) Tormenta polecam raczej nie da się znaleźć podobnej gry i raczej nie będzie bo Black
Ilse już nie ma, a dobrych twórców gier ze świeczką szukać.


Hihi. Sposób wypróbowany, bo już tak kiedyś zrobiłem ;-)
A co do Tormenta... Nie grałem w niego, ale z tego co czytam w różnych miejscach wynikałoby, że gdyby mieć taką skalę:

dużo questów,mniej walki............................(złoty środek)............................mało questów,dużo walki

to na lewym końcu byłby właśnie Torment, na prawym Icewindy, a w środku Baldurek :-) Mam rację?

(mam nadzieję, że to będzie jako tako wyglądać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 11:02, Harmegidon napisał:

> Za ti IWD2 i IWd a także NVN w porównaniu do morka to niedopracowany chłam i zdania nie
zmienię
IWD dwa to już inna sprawa - BioWare zeszło na psy z tą grą ;/.


Pozatym ta muzyka...genialna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a wlansie gdzies kiedys na jakims forum.... czytalem ze teoretycznie istnieje mozliwosc zeby powstalo BG3 ale Wizzards of The Coast sprzedalo engine Atari a te nie chce teraz sie zgodzic na robienie bg3...no bezsensu zrobili , beda sie prosic o pozwolenie i liczyc na laske ,ale teraz to juz rozpacz matki nad zasranym dzieckiem :( ipewnie nie powstanie nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 11:44, wanan napisał:

rozpacz matki nad zasranym dzieckiem

Nie wiem skąd Ty takie figury retoryczne bierzesz, ale mnie się nie podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki engine przecież WoTC to robi zasady do gier(Ad&D, AD&D 2 i D&D 3)które sa wykorzystywane w grach, pozatym nie ma nic wspólnego z robienie gier na pecka i konsole. Być może sprzedało prawa do systemu Atari, ale Atati nie ma na nie wyłączności, pozatym wspóópracuje ono chyba z Obsydianem(dawnym Black Isle), więc jest szansa na powstanie tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mumin,
nie popełnij błedu polegaącego na poszukiwaniu w PT choć częsci BG.
Postaraj sie grać nie porównując PT z niczym.
Grając, nie przywiązuj się do niczego...

Ech :)
Chodzi o to że mnie PT srodze rozczarował i zastanawiam się, co by było, gdybym siadła do niego z głową wolną od wspomnień z BG :)

Co do tego Twojego "suwaka" to racja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 11:46, TYHE napisał:

> rozpacz matki nad zasranym dzieckiem
Nie wiem skąd Ty takie figury retoryczne bierzesz, ale mnie się nie podobają.


A ja myślę, że mimo swej dodasności to całkiem trafne określenie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 11:51, Mudra napisał:

> > rozpacz matki nad zasranym dzieckiem
> Nie wiem skąd Ty takie figury retoryczne bierzesz, ale mnie się nie podobają.

A ja myślę, że mimo swej dodasności to całkiem trafne określenie ;))

ps. miało być dosadności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 11:46, TYHE napisał:

> rozpacz matki nad zasranym dzieckiem
Nie wiem skąd Ty takie figury retoryczne bierzesz, ale mnie się nie podobają.

Jakie figury mitotyczne:? Litosci prosze cie....co tu jest do niepodobania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 11:50, TYHE napisał:

nie popełnij błedu polegaącego na poszukiwaniu w PT choć częsci BG.
Postaraj sie grać nie porównując PT z niczym.

Ok, postaram się... W IWD grałem nie robiąc odniesień do BG, więc może i z Tormentem się uda. W końcu zależy mi na tym, żeby czerpać jak najwięcej radości z grania, czyż nie? ;-)
I dzięki za radę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja z kolei mysle, ze Pt bije na glowe Baldurka(2+polowe ToB przynajmniej), faktycznie walki jest duuzo duuuzo mniej, jednak klimat jest cudowny. W baldurze tego niema, ta gra polega na tym idz-zabij-zabij-wroc....masz wyzszy lvl idz-zabij-zabij cos mocnego-wroc konczysz podstawka idz- no zaczyna sie gra bo trzeba troche ruszyc muzgiem i zagadki nie sa na poziomie dzieci w wieku lat 10(swoja droga powinna byc opcja w ktorej zmieniamy stopin trudnosci zagadek). No i wrazenie tego ze mozna wszystko jest znikome...w PY na odwrot..postacie sa ciekawe, fabula tez, a walk jest niewiele-najwieksza wada tej gry jest to ze jest tak krotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a propos IWD...osobiscie nie przepadam za ta gra...pewnie ta liniowa questowosc i co najgorsze-zimowe klimaty...brrr
teraz dalej...jako,ze zaczynam grajcowanie w BG2 od poczatku (wczoraj ukonczylem z "dobra" zaloga),potrzebna mi bedzie mala pomoc...mianowicie: moj glowny heros jest wojem i chcialbym go zdualowac na woj/zlod...i tu pytanko:czy warto zrobic to na poczatku gry,czy lepiej troszki pozniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 11:02, Harmegidon napisał:

IWD dwa to już inna sprawa - BioWare zeszło na psy z tą grą ;/.


Nie przesadzajmy. :) Osobiście uważam mieszankę drugiej i trzeciej edycji D&D zastosowaną w BG2 za najlepszą, ale przeniesienie się na silniku Infinity całkowicie w trzecią było bardzo miłą odmianą. Zakładam, że to o ten element Ci chodzi, bo pozostałe na pewno nie odbiegają niczym od IWD, a moim zdaniem w wielu miejscach przewyższając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heheh:/ kupilem niedawno bg2 i niestety niepotrzebnie kupywalem:/gralem z 1 h i doszlem gdzies do lochow w pierwszej misji,spotkalem jakiegos chinczyka i weszlem cala paka do pomieszczenia z pulapkami i juz nie umialem przejsc,nawet nie wracalem do gry by przechodzic kilka razy:/poprostu nie wciagaja mnie takie gry niestety:/;)mam tez planescape torment z ktorym bylo jeszcze gorzej:/pamietam jak wyszlo w extra klasyce za 19 zl wiec odrazu polecialem kupic po slyszalem ze bardzo dobra gra ,zainstalowalem i pogralem 10 min i niestety unistal:/jedyna gra ktora mi sie podobala z tego gatunku to evil island (jedna z pierwszych gier na kompa mojego;))no i moze z deka id2 ktora przeszlem z polowe .Zalezy kto co lubi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie jakby cie zniechęciło to, że ta gra jest zbyt skąplikowana i trudna - wymagająca główkowania
i kombinowania. Wiem wiem wielu woli gry schematyczne "naceluj i ubij" albo "przyciśnij i wykonaj" :D ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jak ktoś nie lubi rpg-ów to po co je kupuje? Wiadomo jakie sa te gry- trochę walenia mieczem, trochę gadania, trochę zagadek i cześć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 09:15, Harmegidon napisał:

Mam wrażenie jakby cie zniechęciło to, że ta gra jest zbyt skąplikowana i trudna - wymagająca
główkowania
i kombinowania. Wiem wiem wielu woli gry schematyczne "naceluj i ubij" albo "przyciśnij i wykonaj"
:D ;P.


Jedni lubia skomplikowane erpegi, a inni gry akcji. Przekonalismy sie, ze kolegi RPGi nie wciagaja, a Ciebie ortografia. Dla kazdego cos milego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja współczuję. Pewnie nie tylko ja z resztą. Tracisz tym samym mnóstwo dobrej zabawy, naprawdę. Wystarczyłoby troszkę zmienić podejście do gry - owszem, wymaga czasem pokombinowania, ale za to daje sporo satysfakcji. No chyba że chorujesz na jakąś chroniczną niechęć do cRPG (ale wtedy naprawdę współczuję :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 09:15, Harmegidon napisał:

Mam wrażenie jakby cie zniechęciło to, że ta gra jest zbyt skąplikowana i trudna - wymagająca
główkowania
i kombinowania. Wiem wiem wielu woli gry schematyczne "naceluj i ubij" albo "przyciśnij i wykonaj"
:D ;P.

Harmegidon NIE naceluj i ubij ,tylko lock &load...;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować