Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

A i jeszcze jedno:
w opisie moda Chloe ma w swoim ekwipunku 2 miecze.
U mnie miała jeden.
Jak być powinno?
Może jakiś plik źle sie zainstalował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 12:31, Korti91 napisał:

Dzięki stary angielska wersja mi chodzi.
A żeby mieć polską?
Skopiowałem te pliki i foldery do katalodu D, dałem jeszcze raz setup ale znowu przy wybraniu
języka polskiego pojawiły mi sie błedy.

Hmm...? Jakiego katalogu? Nie wiem czy przypadkiem nie napiszę teraz dokładnie tego, co zrobiłeś, ale zaryzykuję ;)
Spróbuj skopiować pliki z polskiej wersji do katalogu wersji angielskiej (zrób kopię zapasową tych angielskich najpierw!), a potem uruchom Setup-Chloe.exe i wybierz [R]einstall. Powinno podziałać.

A jeśli nie, to pograj po angielsku ;)

Co do mieczy, to o ile wiem, Chloe dostaje drugi wraz z rozwojem fabuły, ale nie jestem do końca pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK dziekuje wszystki za rady (co do dziwnych panow lupiezcow ;))cnie mialam zbyt duzo broni dystansowej i zaczelam gre od nowa ;)) teraz mam leposza bohaterke i jest OK ale mam dwa kolejne pytania ktore umieszcze razem zeby nie zasmiecac forum moimi problelmami ;) z gory dziekuje wszystkim za pomoc :*

1. O co chodzi z romansami?? U mnie nikt z nikim nie romansuje :/ kiedy i jak to sie dzieje??
2. Krasnolud,ktorego imienia nie pamietam ;) a ktory przylaczyl sie do mojej druzyny i chce isc do podziemi na cmentarzu do jakiegos grobowca..no wlasnie mam z nim problem. Bylam juz w tym grobowcu i odkrylismy, ze zostal spladrowany i nie wiem co teraz?? jak odszukac zlodziei? on ciagle mi mowi, ze czas ruszac do grobowca a mysmy tam juz byli!!!!

POMOCY :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 14:35, iwciunia napisał:

1. O co chodzi z romansami?? U mnie nikt z nikim nie romansuje :/ kiedy i jak to sie dzieje??



Jesli masz odpowiednią rasę i płeć to niektórzy NPC bedą prowadzić z tobą romans. Np. Ja często gram półelfem mężczyzną i przez to wdaję się w romans z Jaheirą. Oprócz niej romansują w grze : Aerie, Viconia, Anomen oraz inni npc jezeli zainstalujesz odpowiednie mody. na stronie http://bg2.gram.pl znajdują sie opisy romansów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tam, będe grał po angielsku :)
A problem z mieczem rozwiązany - przedtem wczytywałem save, gdzie byłem w tym miejscu gdzie ona sie pojawia.
Zacząłem grać od nowa i wtedy pokazał mi sie filmik jak golem zabija złodziei cienia, a Chloe ma w rękach 2 miecze. Tak więc wszystko gra :)
Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2006 o 14:35, iwciunia napisał:

2. Krasnolud,ktorego imienia nie pamietam ;) a ktory przylaczyl sie do mojej druzyny i chce
isc do podziemi na cmentarzu do jakiegos grobowca..no wlasnie mam z nim problem. Bylam juz
w tym grobowcu i odkrylismy, ze zostal spladrowany i nie wiem co teraz?? jak odszukac zlodziei?
on ciagle mi mowi, ze czas ruszac do grobowca a mysmy tam juz byli!!!!

Prawdopodobnie nie zabrałaś jakiegoś itema bąsź nie zauważyłaś jakiejś wskazówki w grobowcu. Z tego co pamiętam po wizycie w grobowcu należało pójść do dzielnicy slumsów i na dachu Miedzianego Diademu pokonać oponętów , którzy zagarneli księgę Kazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 01.09.2006 o 14:35, iwciunia napisał:

2. Krasnolud,ktorego imienia nie pamietam ;) a ktory przylaczyl sie do mojej druzyny i chce
isc do podziemi na cmentarzu do jakiegos grobowca..no wlasnie mam z nim problem. Bylam juz
w tym grobowcu i odkrylismy, ze zostal spladrowany i nie wiem co teraz?? jak odszukac zlodziei?
on ciagle mi mowi, ze czas ruszac do grobowca a mysmy tam juz byli!!!!



musisz isc teraz do dzielnicy swiatyn do domu pimilca i tam pojdzie quest dalej a potem do slumsow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 15:10, liwuniek14 napisał:

Jesli masz odpowiednią rasę i płeć to niektórzy NPC bedą prowadzić z tobą romans. Np. Ja często
gram półelfem mężczyzną i przez to wdaję się w romans z Jaheirą. Oprócz niej romansują w grze
: Aerie, Viconia, Anomen.


Będąc człowiekiem lub elfem można romansować ze wszystkimi paniami: Aerie, Jaheirą i Viconią (oczywiście nie naraz! :). Gorzej jest wtedy, gdy jesteśmy półorkiem :)
Z Anomenem można romansować wtedy, kiedy postać gracza jest kobietą (i całe szczęście, że tylko wtedy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 poziom twierdzy straznika (machina luma szalonego) -co otwiera klucz ilithodow 2 czesciowy i w jakiej kolejnosci wlewac oleje przed drzwiami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 22:59, Dark Assasin napisał:

2 ghianty...nie wiem jak to sie pisze...

Githyanki z tego co pamiętam ;) Jeśli o to Ci chodzi ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 21:27, wanan napisał:

w jakiej kolejnosci wlewac oleje przed drzwiami

Otwórz okno mapy (tak jest wygodniej), na pewno zauważysz, że na podłodze jest sześć znaków w takich kolorach
jak znalezione oleje. Polej każdą pochodnię odpowiednim olejem, podpal i przygotuj się na walkę:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HELP! patch tgc1e_bg1tutu nie chce mi się zainstalować nie zna pliku dialog.tlk czy istnieje wersja tego patcha do polskiej wersji językowej (gre mam z extra klasyki) chcę połączyć dwa bg i utknąłem w tym punkcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2006 o 11:57, Gass napisał:

HELP! patch tgc1e_bg1tutu nie chce mi się zainstalować nie zna pliku dialog.tlk czy istnieje
wersja tego patcha do polskiej wersji językowej (gre mam z extra klasyki) chcę połączyć dwa
bg i utknąłem w tym punkcie

BG z extra klasyki nie trzeba patchowac, gra ma już zaistalowane niezbedne łatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2006 o 13:09, Albatross napisał:

Piszesz o modzie The Gray Clan dla TuTu. Napisz coś więcej, z jakiej listy/kolejności modów
korzystasz przy instalacji TuTu.

po prostu chciałem mieć coś takiego
BG1Tutu is a project which brings the content from Baldur''s Gate (or Tales of the Sword Coast) into the Baldur''s Gate II engine. This allows BG1 to enjoy all the benefits of BG2 such as higher resolution, new races, classes and kits, dual-wielding, and much more!
ale patche z angielskich stron nie chcą wejść na polską wersję
czy jest jakiś tutu po polsku
chyba że coś pokręciłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, chodzi mi o więzienie sfer, mianowicie gdy raelis czy jak jej tam zaproponowała mi jakiś układ, to sie nie zgodziłem, czy istnieje jakaś inna możliwośc aby sie dostac do wiezienia sfer ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2006 o 14:09, majkel. napisał:

witam, chodzi mi o więzienie sfer, mianowicie gdy raelis czy jak jej tam zaproponowała mi jakiś
układ, to sie nie zgodziłem, czy istnieje jakaś inna możliwośc aby sie dostac do wiezienia
sfer ?

Niestety musisz wykonać zadanie dla Raelis /A warto zwiedzić więzienie sfer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować