Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2013 o 00:39, Bracio napisał:

Nie, inna architektura konsol wyklucza wsteczną kompatybilność, ale coś Sony wspominało,
że gry na PS3 mają się pojawić przez usługę Gaikai.


Największe hiciory z PS3 pewnie po jakimś czasie pojawią się w jakiejś reedycji i w dystrybucji cyfrowej - jak to miało miejsce w przypadku PSX-a i PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o to, że jak coś się w środku spali, to dostaniesz nowy kontroler (ostatnio tak miałem z moim Dualshockiem). Chociaż w sumie, konsolę można ubezpieczyć od "uszkodzeń mechanicznych", więc pada chyba też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być jednak ostrożny z zakupem nowej konsoli. Nie zdziwie się jak będzie posiadała wady wieku dziecięcego. Najlepiej poczekać na wersje która zostanie od nich uwolniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2013 o 21:26, Essau napisał:

Naprawdę w dniach premiery tak dużo jest wadliwych egzemplarzy? Teraz się przestraszyłem
wręcz.

A kolega to przespał początkowe lata obecnej generacji, że taki nie doinformowany? Chyba RRODy i YLODy są Ci znane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec, ale na logike ps4 powinno byc mniej podatne na awarie niz ps3 FAT chociazby- jej bebechy nie powinny generowac tyle ciepla (maja znacznie mniejszy pobor mocy niz skladowe ps3 z opaslym Cellem i rownie wielgachnym, spoconym gpu). Jesli wierzyc przeciekom cpu/gpu w ps4 maja dosc niskie taktowanie (odpowiednio 1,6Ghz dla procka i 800Mhz dla gpu, czyli -w skali wspolczesnych podzespolow- o wiele mniej wyzylowane w odroznieniu od ps3- standard dla typowego gpu opartego na G70 oscylowal wokol 500Mhz a RSX mial 550Mhz, nic dziwnego ze doslownie smazyl sie w tej skrzynce :p );

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2013 o 21:47, nightfaler napisał:

A kolega to przespał początkowe lata obecnej generacji, że taki nie doinformowany? Chyba
RRODy i YLODy są Ci znane?


Kolega posiadał pierwsze Playstation i wówczas nie miałem z konsolą najmniejszych problemów, a kupiłem natychmiastowo. Potem stałem się pecetowcem, a więc owszem, jetem niedoinformowany. Jak nie umiesz/nie chcesz udzielić odpowiedzi, to sobie daruj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie przespal. Natomiast drugi kolega powinien wiedziec, ze w przypadku obecnej generacji, tylko MS mial dosc powazne problemy z awaryjnoscia konsol:
http://arstechnica.com/gaming/2008/02/xbox-360-failure-rates-worse-than-most-consumer-electornics/


A 2009 study by SquareTrade, a warranty provider, found a two-year failure rate of 10% for PlayStation

According to Ars Technica, the number of PlayStation 3 consoles that have experienced failure is well within the normal failure rates in the consumer electronics industry.[165]


Nie przypominam sobie, aby Sony bylo zmuszone wydluzyc gwarancje do bodajze 5-lat na cos podobnego do RRoDa u MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugi kolega wie, dlatego nie napisal wprost, ze to jakies mega ryzyko ;) Ot wieksze prawdopodobienstwo (ktore w przypadku ps4 powinno nieco zmalec). U mnie po 1,5 roku padl naped, po kolejnych 6 miechach gpu, potem znowu gpu, potem nauczylem sie robic reflow, co starczalo na 2 tygodnie, do kolejnej awarii. Robilem to, bo jak Sony Polska zapodalo mi swoj pogwarancyjny cennik napraw to postanowilem upodlic sie kupnem suszary za 70zl i podjac ten burdel na wlasne barki. Kupilem w koncu ps3 slim i wszystko chodzi jak w zegarku. Never say never ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2013 o 22:20, kodi24 napisał:

Drugi kolega wie, dlatego nie napisal wprost, ze to jakies mega ryzyko ;) Ot wieksze
prawdopodobienstwo (ktore w przypadku ps4 powinno nieco zmalec). U mnie po 1,5 roku padl
naped, po kolejnych 6 miechach gpu, potem znowu gpu, potem nauczylem sie robic reflow,
co starczalo na 2 tygodnie, do kolejnej awarii. Robilem to, bo jak Sony Polska zapodalo
mi swoj pogwarancyjny cennik napraw to postanowilem upodlic sie kupnem suszary za 70zl
i podjac ten burdel na wlasne barki. Kupilem w koncu ps3 slim i wszystko chodzi jak w
zegarku. Never say never ;)


Ok. 2 lat to i tak szybko zaczęło się chrzanić. Ledwo gwarancja się kończy i już dupa zbita, na samą myśl krew zalewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2013 o 16:24, wojcio102 napisał:

Zna ktoś jakiś zagraniczny, zaufany sklep, gdzie w miarę opłacalnie (czyt. w dolarach)
można zamówić pre-ordera na PlayStation 4? Z tego co sprawdziłem Best Buy nie wysyła
poza Stany, GameStop chyba też, na Zavii się nie opłaca, a Amazon coś kręci z czasem
wysyłki - prawdopodobnie będzie opóźniony.


Wez poprawke na to, ze na konsoli z US nie poogladasz filmow. Gry blokady regionalnej nie maja - filmy owszem.
Zreszta dolicz oplaty celne i VAT i cena robi sie w miare podobna. Jesli nie masz znajomego, ktory moglby Ci to wyslac to raczej nie jest to tak bardzo oplacalne jak sie wydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2013 o 21:54, Essau napisał:

Kolega posiadał pierwsze Playstation i wówczas nie miałem z konsolą najmniejszych problemów,

Jak wszystko sprzęt rtv też był wtedy bardziej długowieczny...

Dnia 26.06.2013 o 21:54, Essau napisał:

a kupiłem natychmiastowo. Potem stałem się pecetowcem, a więc owszem, jetem niedoinformowany.

No to cie poinformowałem.

[b@]Piotrek_K
A czy ja gdzieś napisałem, że każda konsola się psuję? Sam posiadam fata360 już ponad 5 lat i żadnej usterki NIE uświadczyłem... YLODY: dane statystyczne danymi statystycznymi jeśli były na tyle "popularne" żeby choćby teraz o nich pisać to warto o nich napomnieć(magia! czarnulka też mi się trzyma!). Peace.

@kodi24
Każdy przeczyta i zrozumie to zależnie od humoru i nastawienia ;P

btw.
Chciało ci się suszarą? Nie prościej do piekarnika?xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj zacofany piekarnik nie wytwarza odpowiednio wysokich temperatur do czegos takiego ;) I blacha w srodku potrafi strzelic, a takie drgniecie zrujnowalo by procek- poza tym to byl by olbrzymi komfort, przy okazji piekl bym sobie placki na otarcie lez ;))

@Essau: Bez paniki, ktos pecha musi miec zeby byla rownowaga w przyrodzie ;) Ps4 to inna bajka, bede mocno zdziwiony jesli padnie tak szybko, w teorii powinno byc o hektar bardziej zywotne niz ps3 FAT;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2013 o 22:20, kodi24 napisał:

Drugi kolega wie, dlatego nie napisal wprost, ze to jakies mega ryzyko ;)

Zestawiajac z X-Boxem360 i RRoDem moglo jednak pokazywac, ze to mega-GIGA ryzyko ;)

Dnia 26.06.2013 o 22:20, kodi24 napisał:

Kupilem w koncu ps3 slim i wszystko chodzi jak w zegarku. Never say never ;)

Ja juz mam druga Slimke. Pierwsza dwa razy trafila do serwisu - za trzecim razem juz mi sie nie chcialo i dalem sobie spokoj.

Wiem za to, ze PS4 kupuje jak tylko bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz, jak wspomnialem- prawa natury ;) Mnie to zabolalo o tyle, ze pierwsze ps3 kosztowalo 2,5 tys. a slimke kupilem za 1,2 tys. :p Ostatecznie premierowy klient jest bardziej skarany, jesli cos pojdzie nie tak. Ps4 na papierze wypada o wiele mniej ryzykownie a Xone nawet lepiej :) Mozna brac od reki, z czystym sumieniem, wystarczy z reszta popatrzec na samo pudlo- jest male, jak mniemam nie przez przypadek;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2013 o 22:30, Essau napisał:

/.../


Awaryjność, awaryjność... niektórzy przesadzają albo po prostu, o konsolę nie dbają. PS3 FAT (40gb) zakupiłem na początku roku 2008, działał mi bardzo dobrze. Zdarzało, że się zwiesił. Wtedy czekałem chwilkę by się schłodził i wszystko wracało do normy. Ponadto, co miesięcznym fan testem czyściłem czarnulkę od środka z kurzu. Po trzech, pięknych latach PS3 trochę częściej zaczął mi się przycinać, więc postanowiłem go sprzedać z obawy przed YLOD''em, i zakupić slimke. Decyzję o sprzedaży uważam za błąd. Nabywca konsoli (kolega brata) do tej pory nie ma żadnych problemów z moją starą czarnulką, co więcej od roku mu się nie zwiesiła (!).
Wracając do tematu. Tak jak przedmówcy uważam, że awaryjność następnej generacji powinna być o wiele niższa niżeli obecnej. Dwa razy tego samego błędu się nie popełnia, nie gdy w grę wchodzi tak ogromny rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2013 o 02:11, hammerfall87 napisał:

pytanko ps 4 bedzie odtwarzala gry z 3 ?

I tak i nie. Owszem, PS4 nie będzie uruchamiała gier z poprzedniej generacji z fizycznych nośników, ale są plany umożliwienia tego za pomocą systemu chmury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2013 o 11:13, Darkstar181 napisał:

są plany umożliwienia tego za pomocą systemu chmury.

Nie nastawiałbym się na to aż tak bardzo. W USA usługa rusza dopiero w 2014, a w Europie nie ma w ogóle sprecyzowanych planów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować