Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Hity Square Enix poniżej oczekiwań - wyniki sprzedaży Sleeping Dogs, Hitman: Rozgrzeszenie i Tomb Raidera

28 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Tematem nr 1 jest dziś klęska nieurodzaju, jakiej w bieżącym roku fiskalnym zaznało Square Enix. Firma przedstawiła prognozowane wyniki sprzedaży dla swoich największych hitów.

Przeczytaj cały tekst "Hity Square Enix poniżej oczekiwań - wyniki sprzedaży Sleeping Dogs, Hitman: Rozgrzeszenie i Tomb Raidera" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, wielka szkoda, bo SE to chyba mój ulubiony wydawca, a ten rok był dla nich wyjątkowo dobry jeśli chodzi o jakość gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem troche zaskoczony posiadam wszystkie trzy tytuły i są bardzo dobre. Myślałem że się lepiej sprzedadzą. Tak czy siak raczej małe są szanse na kontynuacje Tomb Raidera. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dragon Quest VII, Kingdom Hearts 3D, Dragon Quest Monsters i Bravely Default pewnie łącznie z 5 mln nabiły a i były znacznie tańsze w produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z tej trójki tylko Hitmana (TR pewnie kupię w przyszłości) i gra mi się niesamowicie spodobała :D Wszyscy mówią o dużych uproszczeniach w stosunku do poprzednich części, ale mam wrażenie, że w nowym Hitmanie dużo trudniej jest zdobyć choćby tytuł Silent Assassin niż w "dwójce", więcej jest też sposobów na wypełnienie celu misji :)
Trzymam kciuki z SE, bo firma wydaje naprawdę bardzo dobre gry i szkoda by było gdyby podzieliła los THQ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dragon Quest VII, Kingdom Hearts 3D, Dragon Quest Monsters i Bravely Default pewnie łącznie
> z 5 mln nabiły a i były znacznie tańsze w produkcji.

Gdyby było tak jak sugerujesz, SE miałoby już prawie 14 milionów sprzedanych egzemplarzy przy prognozie 14,9. a gdzie pozostałe tytuły? i jak to się ma do zbyt wysokich prognoz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, naprawdę szkoda. Z tych gier grałęm w dwie i są to naprawdę dobre tytuły, a Square przyzwyczaiło graczy do wysokiej jakości wydawanych przez siebie produkcji. Zmiany w firmie? Hmmm... nie od dziś wiadomo że ryba psuje się od głowy, ale obym się mylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się obawiam dówch rzeczy. Jeśli Square Enix pogrąży się w większych tarapatach, to wielka trójka: Acti Blizzard, EA, Ubisoft utwierdzą się w swojej polityce (odgrzewane kotlety, day one DLC, masa dodatków wykastrowanych z podstawki, zmierzanie w kierunku chmury i "always online DRM") i będą doić graczy na jeszcze większą skalę...

Skutek może być jeszcze taki, że SE się zrestrukturyzuje i pójdzie śladamy wielkiej trójki, co dla nas graczy będzie tragiczne w skutkach...

Wygląda na to, że upadek THQ oraz dymisja Riccitiello z EA, to były tylko poczatkowe kostki domina, które upadły... :(

Kryzysie '83, powracaj...! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 17:47, pepsi napisał:

Gdyby było tak jak sugerujesz, SE miałoby już prawie 14 milionów sprzedanych egzemplarzy
przy prognozie 14,9. a gdzie pozostałe tytuły? i jak to się ma do zbyt wysokich prognoz?

Japonia - bez dystrybucji cyfrowej:
DQVII 1,2 mln
DQM 0,95
KH 0,35
BD: 0,32

KH (Europa i USA) - 0,65 jakiś czas temu

5 mln to może i przesada, ale z wersjami cyfrowymi na pewno grubo ponad 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sleeping Dogs - zdasz raz i koniec
Hitman - jestem fanem, ale ta część nie przemawia do mnie, szczególnie grafika (na tym zakończę)
Tomb Raider - tutaj bez komentarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli 3,5mln to już za słaba sprzedaż, aby gra była zyskowna?
Chyba właśnie rynek gier uderzył w barierę kosztów nie do pokrycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 17:58, MBi napisał:

Sleeping Dogs - zdasz raz i koniec

No niestety. Można tylko liczyć, że może kiedyś wyjdzie druga część, która w porównaniu z poprzedniczką da np. lepszy model jazdy czy bardziej urozmaicone zestawy broni.

Dnia 26.03.2013 o 17:58, MBi napisał:

Hitman - jestem fanem, ale ta część nie przemawia do mnie, szczególnie grafika (na tym
zakończę)

Graficznie jest całkiem spoko. Dla mnie nie przemawiała formuła gry trochę inna niż we wcześniejszych częściach. Do tego gra sama w sobie chodziła na słabszych sprzętach, ale np. moja karta graficzna nie ogarniała HUDa przez co grałem bez celownika. Swoją drogą podobną sytuację miałem w Sleeping Dogs o dziwo. Grało się dobrze, ale bez HUDa.

Dnia 26.03.2013 o 17:58, MBi napisał:

Tomb Raider - tutaj bez komentarza...

Nie był idealny, ale też aż taki zły nie był. Był całkiem fajnie skrojoną grą akcji. Tylko z mojego punktu widzenia można było dużo rzeczy dociągnąć, zrobić lepiej. Samo to, że nie ma czegoś takiego jak Nowa Gra + trochę mnie zniechęca do dalszego sprawdzania wszystkich zakamarków, które już zwiedziliśmy tylko nie mieliśmy odpowiednich do tego narzędzi :/

Co do samej sytuacji to... jestem zaskoczony i to wielce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 18:05, Kopiec napisał:

Czyli 3,5mln to już za słaba sprzedaż, aby gra była zyskowna?
Chyba właśnie rynek gier uderzył w barierę kosztów nie do pokrycia.

Kryzys nadchodzi, jest bliżej niż wszyscy sądzimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15 mln sztuk chcieli sprzedać?? SD, Hitman i Tomb Raider to dobre gry. Nawet bardzo dobre, ale przecież Sleeping Dogs i Hitman to nie są jakieś wielkie, mega popularne wśród szerokiego grona marki. Sleeping Dogs to absolutne no name, natomiast Hitman to skradanka, gra z założenia niezbyt mainstreamowa. Tomb Raider to co innego, ale przecież Tomb Raider to też nie jest jakiś super seller.

Błędem tej branży jest to że większość chce być jak drugie Call of Duty zamiast wykreować jakiś własny pomysł i niszę (jak CDPRed chociazby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wydawałoby się, ze to naprawdę bardo dobre wyniki! Ba - nie wliczono sprzedaży wersji cyfrowych, wiec wydawałoby się, że są więcej niż dobre. Niewiele chyba gier sprzedaje siew ilosci 5 mln i więcej... poza GTA i kotletami... Ekhm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka mała rada na przyszłość. Zamiast na "ciepłych krytykach" może powinni bardziej skupić się na graczach. Wszak to oni kupują gry - oczywista oczywistość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomb Raider jest mega, warto wziąć pod uwagę, że wyszedł on dopiero niedawno więc sprzedaż może się jeszcze bardzo powiększyć. Hitman jest taki sobie, a Sleeping Dogs to nowa marka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 18:11, Janek_Izdebski napisał:

Kryzys nadchodzi, jest bliżej niż wszyscy sądzimy...

Nie wiem Janku dlaczego tak Cię cieszy perspektywa kryzysu - ja obawiam się, że takowy mógłby głownie wyprzątnąć tych wydawców, których akurat lubię i cenię, a przetrwałyby pazerne korporacje, których już tak bardzo nie cenię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować