Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS4 niczym najlepszy komputer świata według wiceszefa Epic

173 postów w tym temacie

Dnia 03.04.2013 o 16:46, Eternal101 napisał:

Ten typ chyba najlepszego komputera nie widział, trololo ta konsola ma podzespoły jak
średniej klasy komputer... Niech się ludzie z epic nie ośmieszają pisząc takie bzdury...
Niech sobie wiceszef obejrzy filmiki porównujące grafikę, tak swoją drogą ciekawe ile
firmie Epic zapłacono za gadanie takich bzdur?

Komputer za 4k? No to chyba komputer z GTX 680 i 16 GB ramu oraz i7 3770K co najmniej,
po za tym ludzie piszacy że konsola jest tańsza, policzcie sobie ile wasze gry przez
te 7 lat zabiorą a ile gry na PC plus wymiana kompa raz na 4 lata. A na bank kupujecie
gry w dniu premiery co niektórzy... Nawet gry po promocjach wyjdą wiecej niż gry po
promocjach na PC, gdzie za 30 zł nie dawno można było dostać Wiedźmina 2, nie wiem czy
na konsoli za tyle się go dostanie na dzień dzisiejszy, chyba że używkę i to w stanie
tak opłakanym że dziw będzie brał że odpala ją konsola... Może wydam na PC 2500zł ale
gry mam o połowę tańsze przez te 4 lata, po 4 latach wymieniam część która ogranicza
mi kompa (najczęściej jest to grafika) i jadę dalej (inwestując może 500zł). Przez 7
lat na gry PC''towe premierowe, powiedzmy że kupuję 1 miesięcznie wydam 12600 + 3000
włożone w kompa = 15600, na same gry na konsolę w tym samym czasie i z tą samą częstotliwością
kupowania 21000 (i nie są to dane wyssane z palca specjalnie liczyłem) + konsola za 2000
w dniu premiery to daje nam okrągłe 23000 :), i co teraz jest bardziej opłacalne?

Konsola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsola jako perfekcyjny komputer do grania. Chyba, że jesteś fanem takich gatunków jak cRPG, strategie czy symulatory - w takim wypadku masz pecha.

Czyli tradycyjnie już: lekko, łatwo i głupio. Ale za to z ładniejszą grafiką.

W artykule mamy stary numer, wystawiamy wyssanego z palca PC (2GB RAM, Win 32-bit) na przeciw PS4 i "ekscytujemy" się. Oczywiście takie maszyny gdzieś tam sobie jeszcze funkcjonują ale raczej nie jako sprzęt dla graczy.
Zestawienie z średniej klasy PC (i5, GTX660, 8GB RAM, Win8 64-bit) już by nie było takie ekscytujące ale kto by się tam przejmował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Nie, Ty kupujesz komputer za 999 PLN.


Jedna tylko uwaga - Ty mu tu wyskakujesz z jakimś i7 i GTX 680... Co to ma być za muzeum ? Zabytki klasy zerowej ? Z antykwariatu z tym wyskoczyłeś ?

On już ma I9 i GTX 880 - kupił za 999 zł. dwa lata przed premierą ;-). Więc nie wyskakuj z takim szrotem, gość ma przecież dojścia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsola? hahahahaha dobry żart umiesz czytać? To przeczytaj co napisałem przez 7 lat na konsolę plus gry wydasz 23k a na komputer plus gry (po cenie premierowej) wydasz 15600... Więc przestań mi pieprzyć że konsola jest tańsza bo to bzdura....

nie-matis9988 nie to nie jest wyższa matematyka tylko zdolność dodawania i mnożenia.

Aope daruj sobie zgryźliwości bo zachowujesz się jak gówniarz który musi udowodnić swoją rację, za 2,5k dostanie się kompa który spokojnie uciągnie gry... I tak kurna mam kompa za 1k zł który ciągnie gry i guzik ci do tego... Jak mnie irytuję polaczkowata zazdrość...

EmperorKaligula Nie spociłem się, ehh w sumie masz rację nie ma co się wysilać i tak przecież konsola wyjdzie taniej według konsolowców, człowieku patrz na koszt gier nawet po przecenie, 70 zł konsolowa (to i tak tanio) ta sama gra na PC(20 zł) 50 zł różnicy więc tak czy siak wychodzi taniej PC na dłuższą metę, co z tego że na kompa wydasz jeden raz więcej niż na konsolę skoro gry masz taniej przez całe 7 lat i jedyne co wymienisz przez 5 lat to grafika i dokupisz ramu który kosztuję 30zł za kość.

Lordpilot Daruj sobie ten sarkazm, bo jest na poziomie zazdrosnego konsolowego dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do kwestii co się bardziej opłaca - konsola czy PC, to odpowiedź jest prosta:

Nic się nie opłaca. Chyba, że macie konsole w wersji deweloperskiej i jakiegoś wypasionego kompa do pracy. Zainwestowaliście pieniądze i teraz może będą z tego jakieś profity :) Jeśli to jest sprzet stricte do grania, na ktorym się nie zarabia, a ktory przecież kosztuje (gry też) i pobiera prąd (za co też się płaci, a kto sam za to płaci ten wie), to nie ma żadnej opłacalności.

Są tylko straty :) Bo gry to nie jest super tanie hobby ;-). Można sobie tylko jedynie podyskutować na czym się traci bardziej - IMO na PC. Iksboks jednak mi pożarł znacznie mniej funduszy niż piecyk z jego upgrejdami. Gdyby nie było na konsolach rynku wtórnego, to kto wie - być może te proporcje by się odwróciły. No, ale jest więc nie ma o czym dyskutować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 17:49, Lordpilot napisał:

Jeszcze co do kwestii co się bardziej opłaca - konsola czy PC, to odpowiedź jest prosta:

Nic się nie opłaca. Chyba, że macie konsole w wersji deweloperskiej i jakiegoś
wypasionego kompa do pracy. Jeśli to jest sprzet stricte do grania, na ktorym się nie
zarabia, a ktory przecież kosztuje (gry też) i pobiera prąd (za co też się płaci, a kto
sam za to płaci ten wie), to nie ma żadnj opłacalności.

Boże daruj sobie te zgryźliwości... Widzę że boli prawda... Nie ma co z bojownikami konsol się nie dogadam idę lepiej z tego tematu bo to szkoda czasu...

Dnia 03.04.2013 o 17:49, Lordpilot napisał:

Są tylko straty :) Bo gry to nie jest super tanie hobby ;-). Można sobie tylko
jedynie podyskutować na czym się traci bardziej - IMO na PC. Iksboks jednak mi pożarł
znacznie mniej funduszy niż piecyk z jego upgrejdami. Gdyby nie było na konsolach rynku
wtórnego, to kto wie - być może te proporcje by się odwróciły. No, ale jest więc nie
ma o czym dyskutować :)

Yhy jasne, wiesz ja na upgrade kompa przez 4 lata wydałem może tysiaka dokupując pierdoły, może gry nie chodziły na starym kompie w 60 klatkach ale wystarczająco płynnie by nie rzucać "kurw" na klatkowanie. Już mówiłem ten komp z podpisu w 2011 roku kosztował coś około 2500tysia z groszami i gry chodzą wyśmienicie co pokazał bioshock cisnąc na 60-80 fpsów na wysokich i hd ready (niestety taki mam monitor tylko). I mija już 2 rok i ani grosza nie wcisnąłem w ten komputer :). Konsola to sprzęt dla ludzi którzy mają kasę prostę, jeśli stać cię na wydadetk każdego miesiąca na gry po 250-300 zł zależy czy kupujesz edycję zwykłą czy kolekcjonerkę to i stać cię raz na 4 lata wydać 1k na upgrade kompa (bo rzeczy z biegiem czasu tanieją o dziwo i to co dziś kosztowałoby 4k za 4 lata kosztować będzie o 80% mniej choć nie z każdą rzeczą tak jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 17:47, Eternal101 napisał:

człowieku patrz na koszt gier
nawet po przecenie, 70 zł konsolowa (to i tak tanio) ta sama gra na PC(20 zł) 50 zł różnicy


l2r. na konsolach mozesz kupic gre (za 200), skonczyc ja w 2 tygodnie i sprzedac za 170 na allegro. nowa. na PC juz tego nie ma. Twoj prymitywny model nie uwzglednia takich rozwiazan, dlatego jest nic nie warty i dla PCciarza jak i dla zatwardzialego konsolowca.

a to tylko jeden ze sposobow "pozyzyskiwania gier" na konsoli, pozostale dotyczace tez PC, ktore wymienilem wczesniej rowniez zignorowales. rob cos porzadnie, albo wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 17:47, Eternal101 napisał:

Konsola? hahahahaha dobry żart umiesz czytać? To przeczytaj co napisałem przez 7 lat
na konsolę plus gry wydasz 23k a na komputer plus gry (po cenie premierowej) wydasz 15600...
Więc przestań mi pieprzyć że konsola jest tańsza bo to bzdura....

nie-matis9988 nie to nie jest wyższa matematyka tylko zdolność dodawania i mnożenia.


Aope daruj sobie zgryźliwości bo zachowujesz się jak gówniarz który musi udowodnić
swoją rację, za 2,5k dostanie się kompa który spokojnie uciągnie gry... I tak kurna mam
kompa za 1k zł który ciągnie gry i guzik ci do tego... Jak mnie irytuję polaczkowata
zazdrość...

EmperorKaligula Nie spociłem się, ehh w sumie masz rację nie ma co się wysilać
i tak przecież konsola wyjdzie taniej według konsolowców, człowieku patrz na koszt gier
nawet po przecenie, 70 zł konsolowa (to i tak tanio) ta sama gra na PC(20 zł) 50 zł różnicy
więc tak czy siak wychodzi taniej PC na dłuższą metę, co z tego że na kompa wydasz jeden
raz więcej niż na konsolę skoro gry masz taniej przez całe 7 lat i jedyne co wymienisz
przez 5 lat to grafika i dokupisz ramu który kosztuję 30zł za kość.

Lordpilot Daruj sobie ten sarkazm, bo jest na poziomie zazdrosnego konsolowego
dziecka...

Nie spociłeś się? Właśnie widzę ten ból już nie powiem czego :D Na konsolach możesz się grami wymieniać, kupować używki, mieć darmolce z np. ps+! I zrób sobie od początku te obliczenia. Uwzględniając te cechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.04.2013 o 17:56, Eternal101 napisał:

Boże daruj sobie te zgryźliwości... Widzę że boli prawda... Nie ma co z bojownikami konsol
się nie dogadam idę lepiej z tego tematu bo to szkoda czasu...


Słucham? Jeżeli to (pogrubiłem interesujące fragmenty):

Dnia 03.04.2013 o 17:56, Eternal101 napisał:

Ten typ chyba najlepszego komputera nie widział, trololo ta konsola ma podzespoły jak średniej klasy
komputer... Niech się ludzie z epic nie ośmieszają pisząc takie bzdury... Niech sobie wiceszef obejrzy filmiki
porównujące grafikę, tak swoją drogą ciekawe ile firmie Epic zapłacono za gadanie takich bzdur?


Jest Twój sposób na "dogadywanie się" (w potocznym rozumieniu oznacza to, mniej lub bardziej, wypracowanie jakiejś zgody) wygląda w ten sposób, to rzeczywiście, szkoda czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończ człowieku... Nie masz nic mądrego do dodania to skończ spamować....


EmperorKaligula No wiesz na PC''cie jak się uprzesz to też zrobisz pierdyliard kont steam i na jednym main koncie będziesz miał gry nie do sprzedaży a na reszcie gry na sprzedaż :), nie wiem czy to legalne ale na allegro się natknąłem na coś takiego. Po za tym ja liczyłem wydatek a nie ile ci się zwróci, po za tym z tego co wiem na xboxie nowym ma być przypisywanie gier do konta xbox live wiec twoja teoria chyli się ku upadkowi ;), na razie to plotki ale w PS 4 większość plotek się sprawdziła. Ogólnie na gry konsolowe się wydaję więcej i uwierz mi że większość ludzi zostawia gry a nie liczni sprzedają je by zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AD 1 Spamujesz durnymi postami nic nie wnoszącymi do tematu mówiąc prosto Trollujesz ;]

AD 2 Nie jest ultra wiarygodnym źródłem tylko mówię jakie były plotki na tematy konsol i porównuję ile z tych plotek sprawdziło się w PS 4 :).

EmperorKaligula "Nie dokarmiam" Sugerujesz że jestem trollem? Nie mój drogi nie jestem nim, po prostu patrzę ile się wydaję na gry PC'towe a ile na konsolowe, a z resztą było parę linków do filmików z UE 4 jeśli chodzi już o temat i obaliły biadolenie tego pana z epic, tak swoją drogą jestem ciekawe ile mu sony zapłaciło za gadanie takiego bullshitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 17:47, Eternal101 napisał:

Aope daruj sobie zgryźliwości bo zachowujesz się jak gówniarz który musi udowodnić


agugu?

Dnia 03.04.2013 o 17:47, Eternal101 napisał:

swoją rację, za 2,5k dostanie się kompa który spokojnie uciągnie gry...


gigi?

Dnia 03.04.2013 o 17:47, Eternal101 napisał:

I tak kurna mam
kompa za 1k zł który ciągnie gry i guzik ci do tego...


Gugugigi?

Dnia 03.04.2013 o 17:47, Eternal101 napisał:

Jak mnie irytuję polaczkowata
zazdrość...


Bardzo zazzdrroszcze :(

Dnia 03.04.2013 o 17:47, Eternal101 napisał:

EmperorKaligula Nie spociłem się


Sprawdzałeś pod pachami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować