Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy Xbox będzie wymagał stałego połączenia z siecią? Microsoft: - Pogódźcie się z tym

98 postów w tym temacie

Głównym problemem jest stabilność internetu w Polsce, gdybym miał się zdecydować na zakup nowego xboxa to musiałbym się liczyć z tym że średnio na kilka godzin chociaż z 1-2 razy będę musiał restartować progres w jakiejś grze przez zrywanie połączenia. Co mi z tego szybkiego internetu i mieszkania w centrum jak i tak zrywa ten interneto dosyć często ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem stałego dostępu do internetu, może być tylko utrudnieniem dla ludzi którzy korzystają ze słabego łączą. Nie ma co się oszukiwać, Nie znam osobiście osoby mającej czy to PC, PS3 albo Xboxa 360 z dostępem do internetu korzystającej z tych platform offline. To już nie te czasy gdzie ludzie grywali offline. Teraz głownie się gra tylko online. . Obecnie sprzęt tego rodzaju jest już w ponad 90% przypadkach stale podłączony do netu. Więc nie uważam że Micro$oft będzie jakoś wielce stratny wymagając od nabywców stałego łącza. Wadą takiego rozwiązania jest że nie będzie można wszędzie korzystać z takiej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak dyskusja oparta na plotkach.Ale nawet jeśli nowy xbox będzie miał stałe połączenie z siecią ,to dla mnie nie problem.Mieszkam praktycznie na pustkowiu ,nie ma w pobliżu żadnych wielkich ,średnich ,małych miast ,a awarie internetu miałem tylko raz na ponad 10 lat.
Dlatego ta cała nagonka jest po prostu żałosna ,liczy się tylko żeby przywalić amerykanom i tyle(podobnie jak w polityce liczy się tylko żeby przywalić opozycji).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymaganie stałego połączenia internetowego ... Microsoft szykuje się chyba w prostej linii na porażkę. Pomijając słuszność takiego rozwiązania (mi też często nie działa internet :/ ) ludzie nie lubią być ograniczani. Kochają wolność. Zabierz im wolność wyboru, nawet z jak najbardziej rozsądnego powodu, to zachowają się odwrotnie niż im nakazujesz :p
Podstawy psychologii się kłaniają Microsoft ...

Nie jestem na bieżąco w temacie. Internet w xboxsie 360 nadal jest dodatkowo płatny, a w ps3 nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 14:02, Drazok napisał:

Wymaganie stałego połączenia internetowego ... Microsoft szykuje się chyba w prostej
linii na porażkę. Pomijając słuszność takiego rozwiązania (mi też często nie działa internet
:/ ) ludzie nie lubią być ograniczani. Kochają wolność. Zabierz im wolność wyboru, nawet
z jak najbardziej rozsądnego powodu, to zachowają się odwrotnie niż im nakazujesz :p
Podstawy psychologii się kłaniają Microsoft ...

Nie jestem na bieżąco w temacie. Internet w xboxsie 360 nadal jest dodatkowo płatny,
a w ps3 nie ?

Tak Psn dalej jest bezpłatny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@far far up - aż cztery exy na kloca są Halo, Forza, Gears of War i Fable.
Posiadam obie konsole, ale sprzęt Sony bardziej mi przypadł do gustu.

A droga do której zmierza M$ jest zła, gra przypisana do konsoli, wymagany net, czy płatne granie casualowe to nie to czego oczekuje od konsoli, Dlatego PS 4 pojawi się u mnie w domu najpierw, a xboxa nowego pewnie nie kupie.

ps -> grałem we wszystkie exy na kloca i psa, i dla mnie milion razy lepsze są te na platformę Sony. Ale o gustach się nie dyskutuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to era używek się kończy hahah, tak jak pisałem w temacie o epic i PS 4, ciekawe co wtedy będzie droższe konsola czy PC ;D. Ale tak swoją drogą ludzie na PC''cie robią wszystko by nie musieć mieć stałego połączenia z netem w grach a na xboxie ma być stałe? No to już na starcie sobie strzelają w kolano. Po 2 nie każdy ma w domu router, wielu ludzie korzysta jeszcze z modemu który może internet rozdzielać na 1 urządzenie tylko, wyobraźmy sobie matke z dzieckiem, matka musi pracować na kompie korzystając z neta a dziecko chce pograć na xboxie i hmm nie pogra sobie bo praca ważniejsza, znając życie i tak pewnie piraci to obejdą i znów zaśmieją się w twarz ludziom z legalnymi grami, a dla ludzi kupujących oryginały będzie to tylko nie potrzebny badziew. W sumie mam nadzieję że to ploteczka ale jak u Sony spodziewałem się że może nie być takiego czegoś i się nie zawiodłem tak u Microsoftu no cóż... Dodatkowo jak xbox live będzie płatny tak jak jest teraz żeby pograć przez neta to będą potrzebować dużo szczęścia by im się to sprzedało.

Doctorwho rzekłbym że bardzo bardzo słabo się sprzeda. Ludzie się przerzucą jedni z xboxa na PC'ty a drudzy na PS 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inną kwestią, która jeszcze chyba nie padła pod tym newsem jest pogarda, z jaką przedstawiciel Microsoftu w swojej wypowiedzi traktuje klientów. Widać wyraźnie, że jest przekonany, że ciemny lud i tak wszystko kupi, nieważne do czego by się nie posunęli. "Deal with it" i "takie mamy czasy". Co to ma być?
I jeszcze niektórzy się zlatują by go bronić przed "żałosną nagonką" mającą na celu "przywalenie Amerykanom". Przerażające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft sypnął kaską i okazuje się, że "trollował". Taaaaki ch*j. Mówią, że Sony ma ciężko z finansami, ale przy obecnej polityce, nie zdziwiłbym się gdyby za kilka(naście) lat Microsoft padł, a wtedy wszyscy zaśpiewają gromkie Allllejula :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 14:55, Kubala000 napisał:

nie zdziwiłbym się gdyby za kilka(naście) lat Microsoft padł, a wtedy wszyscy zaśpiewają gromkie Allllejula :D

...powiedział, pisząc posta na swoim Windowsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że tutaj jest napisane podłączenie do neta ale w jeszcze innej plotce było napisane że będzie wymagało aktywacji coś ala steam, origin, Mam nadzieję że tego nie wprowadzą i choć raz posłuchają ludzi zamiast swojej kieszeni...

Kubala000 A sam zapewne na Windowsie siedzisz co nie? Ha! Wiedziałem... Jak przejdziesz całkowicie na linuxa wtedy możesz psioczyć na M$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnego xbox-a i gram tylko w single, bo nie mam tam dostępu do internetu, więc gdy wypuszczą taki rodzaj usług, to tylko stracą duzą część potencjalnych klientów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 11:30, John_117 napisał:

darmowe multi z randomami bez headsetów


Argument z dupy. Nie mam żadnej konsoli, wolę swojego pieca, na którym grałem w CoDy, CS''a, kilka gier z serii Battlefield i masę różnych innych gier w trybie multiplayer i w większości przypadków wyłączam wszystkich gadających w grze. Jakiś random jest spoko ? Pytam się czy chce się porozumiewać za pomocą Skype/TS3/Ventrillo/Mumble. W większości przypadków random z mikrofonem = drące ryja dziecko. I nie wmówisz mi, że na tym twoim Xklocku tego nie ma bo to jest wszędzie. Argument "ale nie grałeś to nie wiesz" możesz sobie wsadzić bo mam przyjaciół, którzy mają Xkloca, grają w multi i używają headsetów i grałem u nich sporo czasu i się przekonałem, że wszędzie jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Decyzję, że kupię PS4 zamiast nowego Xboxa podjąłem już dawno temu. Dokładnie wtedy kiedy wyszedł Heavy Rain. Nie opłaca mi się zmieniać aktualnej konsoli dla jednej gry, ale przecież Cage nadal będzie tworzyć dla Sony ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś broni Microsoftu bo nie widzi rożnicy między
Brak połączenia = brak multi, brak pewnych funkcjonalniości opartych na sieci, brak możliwości ściągnięcia dlc/patcha itp.
a
Brak połączenia = brak możliwości pogrania
...to gratuluję. Nawet na Steamie jest tryb offline, dzięki czemu po zainstalowaniu gry można grać bez sieci. No i w przypadku nagłego zerwania połączenia gra się nie wyłączała tylko o tym informowała. Nic nie wkurzało mnie bardziej niż przymus przerwania gry w AC2 w środku misji bo net padł.
Aha... mam PS3 a nie XBoxa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> >
> > Jakoś mnie to nie przekonuje.
>
> Mnie nie przekonują twoje argumenty. I kto ma teraz rację? Tym co napisałeś osiągnąłeś
> naprawdę nisko poziom. Brakuje ci argumentów ?
>
> PlayStation ma więcej exclusive''ów, które notabene są
> > o niebo lepsze niż X''owe (Gears of Wars i Halo? To mają być exclusive''y?)
>
> Biorąc pod uwagę gry indie X360 ma około 4000 więcej exów. Wymień mi ex na PS3, który
> ostatnio miał średnią na Metacritic wyższa niż 85. Może i mieć PS3 1000000000000 exsclusivów,
> ale co to ma za znaczenie jak będą słabe? Co do Halo - seria, która wprowadziła fps''y
> na konsole i zrewolucjonizowała gatunek jest wielkim exem. Podejrzewam, że nie grałeś,
> nie znasz uniwersum i społeczności fanów, ale kojarzysz tylko jakieś laserki-blasterki.
> Każda część Halo ma średnią ocen wyższą niż 80, Gears of War prawie, bo Judgment okazał
> się tylko dobry. Co ma być lepsze? Killzone, czy może Uncharted ze strzelaniem jak postolet
> na kapiszony?
>
> , dodatkowe
> > misje w grach (np. AC:BH, AC3). Wygodniejszy interfejs sieciowy xboxa mam głęboko
> w....
> >
> >
>
> Głęboko gdzieś mam twoje 1000000000 exów. Typowe gadanie jak nie ma się kontrargumentów.
> Gdzieś mam darmowe multi i gry z PS+, bo może ja chcę płacić za Golda (zniżyłem się do
> poziomu sonybota).
>
Jak czytałem twoje posty, to zdziwiło mnie z jakim zacietrzewieniem bronisz Xboxa.
Zastanawia mnie jednak, dlaczego nazywasz innych fanbojami PS3, a sam zachowujesz się (i pewnie nim jesteś), jak dowódca szwadronu fanbojów Xboxa.
A już argumentacja że wolisz może płacić za Xbox Live Gold bo tak, jest naprawdę dojrzała.
Przejdźmy do rzeczy:
- nie kłóćmy się: darmowe multi na PSN jest zaletą a nie wadą PS3, chyba lepiej nie wydawać pieniędzy niż je wydawać. Przykładem tego może być BF3, w którym możemy grać za darmo na PS3, a na Xboxie musimy płacić;
- jeśli chodzi o headsety, to mnie wręcz denerwują gracze drący się do mikrofonu. Gdy grałem w Uncharted 2, to często musiałem wyciszać bo gracze nie mówili nic sensownego. Zresztą ilość graczy z słuchawkami to kiepska argumentacja; (inny twój post niż zacytowany)
- randomów masz i na Xboxie, i na PS3;
- jeśli chodzi o exlusivy, to wiem, że PS3 ma je bardzo dobre. Nie będę się wypowiadał na ten temat jeśli chodzi o Xboxa, bo go nie posiadam.
- jeśli chodzi o patche, to jest po prostu wada PS3, choć w sumie niezbyt często muszę pobierać gigantyczne aktualizacje. Uważam, że przesadzasz;

I chciałbym jeszcze powiedzieć, że nie wiem, dlaczego tak obrażasz grających na PS3. Czy dysponujesz jakimiś danymi statystycznymi, że twierdzisz, że na PS3 są sami casuale? Zbyt często stosujesz wykrzykniki. Pozdrowienia dla takich jak ty arcyfanbojów Xboxa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować