Zaloguj się, aby obserwować  
adamello190

Fallout

1103 postów w tym temacie

Nadałoby to fajnej głębi grze. Ale jestem trochę wygodny swoją drogą. :) Wychowany troche przez wpsolczesne gry.

Btw, nie mogę porozmawiać z niektórymi npc przy wejsciu do HUB. Aczkolwiek mam ikonke ust. Np:

To normalne?

20130520225359

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 22:37, leartist napisał:

Ale nie ma opisu zadań? :( bu


Wnioskuję że grasz w fallouta 1 pierwszy raz.
Cóż, spis wszystkich zadań znajdziesz bez problemu w internecie ale tym samym popsujesz sobie zabawę moim skromnym zdaniem.
Opis zadań to kolejny mało trafiony pomysł dzisiejszych producentów gier którzy prowadzą gracza za rączkę.
Cały urok fallouta I i II to właśnie kombinowanie jak daną sytuację/zadanie rozwiązać.

Moim skromnym zdaniem lepiej jest odkrywać fallouta na własną rękę a dopiero gdy w danym momencie się zatniesz i ani w lewo ani w prawo to korzystasz z pomocy na przykład na tym forum.

Oczywiście jeśli chcesz to mogę polecić dobry opis przejścia gry gdzie będziesz miał punkt po punkcie wyszczególnione co i jak i tym samym popsujesz sobie zabawę.
PAMIĘTAJ, zostałeś ostrzeżony decyzję podejmujesz na własne ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 22:54, leartist napisał:

Btw, nie mogę porozmawiać z niektórymi npc przy wejsciu do HUB. Aczkolwiek mam ikonke
ust. Np:

To normalne?


Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak,. to moje 1wsze podejscie. Wspomniane opisy zadan poznajdywałem już w necie. Mam jednak pewną metodę, otóż:

Jak dochodze do pewnej lokacji, to na świezo ją poznaję, rozwiazuje questy itp i gdy wydaje mi sie, ze wyczyscilem wszystko, albo mam po prostu problem, którego nie moge udzwignac, to sprawdzam w necie czy rozwiazałem coś w miarę dobrz,e albo jakie były inne rozwiazania i ewentualnie dostrzegam, ze popminalem jakis quest u kogos.

Nie spoiluje gry prawie wcale, a popzwala w wiekszym procencie przejsc gre przy pierwszym podejsciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z Falloutem 1 i 2 na Windows Vista? Czy przy trybie współpracy z Windą XP i z kartą nvidii nie ma problemów graficznych? Czy czterordzeniowy procesor nie przyspiesza działania gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemów. Z tego co pamiętam F2 na Viście śmigał mi spoko, na GeForce 250GTS, do tego z patchem na poprawienie rozdzielczości, procesor także czterordzeniowy i wszystko w porządku. W razie czego na gog.com można kupić Fallouta który ruszy na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 02:41, Sipso napisał:

Nie powinno być problemów. Z tego co pamiętam F2 na Viście śmigał mi spoko, na GeForce
250GTS, do tego z patchem na poprawienie rozdzielczości, procesor także czterordzeniowy
i wszystko w porządku. W razie czego na gog.com można kupić Fallouta który ruszy na pewno.

Ok dzięki. Mojemu koledze nie działał Fallout 1 i 2 na Windows 7 i ma podobny, trochę jednak lepszy, sprzęt. Głównie chodziło mi o grafikę, szybkość działania i o muzykę, filmiki etc.
Co do GOG - tam jest wersja polska ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 23:43, LubieWafle napisał:

...
Co do GOG - tam jest wersja polska ?


Są nieoficjalne spolszczenia do obu części, ostatni raz widziałem je gdzieś na No Mutants Allowed. Mam je też gdzieś ściągnięte, więc w razie czego mogę poszukać i wrzucić na jakiegoś rapida :).

EDYTa
Na forum GOG gdzieś jest temat o polonizacjach, całkiem możliwe, że są tam podlinkowane spolszczenia do obu Falloutów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 22:57, kerkas napisał:

Oczywiście jeśli chcesz to mogę polecić dobry opis przejścia gry gdzie będziesz miał
punkt po punkcie wyszczególnione co i jak i tym samym popsujesz sobie zabawę.

Ja bym chętnie przygarnął jakąś dobrą i szczegółowa solucję. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2013 o 20:31, Kadaj napisał:

> Oczywiście jeśli chcesz to mogę polecić dobry opis przejścia gry gdzie będziesz
miał
> punkt po punkcie wyszczególnione co i jak i tym samym popsujesz sobie zabawę.
Ja bym chętnie przygarnął jakąś dobrą i szczegółowa solucję. ^^


o.k.

http://planetfallout.gamespy.com/wiki/Fallout_1_Quests

http://trzynasty-schron.net/
solucja z Action Plusa

Wasze solucje
Solucja F1, napisała Twickle - "zgrabnie i krótko"

Te trzy solucje w zasadzie wystarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra klasyk - odświeżłem sobie właśnie i gram od początku w Fallout :) Gra z patchem poprawiającym rozdzielczość. SUPER - już dawno w grze nie czułem takiego klimatu i chęci grania. Jak skończę, to odświeżę sobie Fallout 2 i Fallout Tactics. Miłej zabawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2014 o 15:07, Chlorofil napisał:

Jak mam przyspieszyć czas do nocy ?

Chyba na Z włączasz PipBoy 2000 i tam w rogu masz ikonę z możliwością snu.
Nie pamiętam dokładnie bo dawno nie grałem więc ostatecznie pokombinuj z klawiszami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2014 o 16:50, Fun_g_1_2_3 napisał:

ciach


Dzięki! Masz rację... w Pipboyu jest ikonka dzwoneczka gdzie po kliknięciu mogę wybrać czas odpoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważaj z tą zabawą w dzień i noc. Na karteczce w Pip-byou masz questa głównego. Musisz go zaliczyć, zanim czas minie. Inaczej endgame.

Po jego zaliczeniu gra toczy się dalej, questy główne jeszcze dostaniesz kilka, ale będą to już takie bez ograniczenia czasowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2014 o 17:47, Heartbreaker napisał:

ciach


Dzięki za radę ! "Wykupiłem sobie" w Hubie dostawę wody do krypty co przedłużyło mi czas na questa głównego o 100 dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 lub 4 podejście do Fallouta, chyba będzie udane :)
Czy przy którymś lvl będę mógł zwiększyć podstawowe statystyki jak wytrzymałość?
Czy rozwijać umiejętności ponad 100% (a może to błąd gry, który to umożliwia? )
Czy warto kupować bronie, czy lepiej poczekać, aż sam je znajdę?

Mam rozwiniętą umiejętność " small guns" na ponad 100% i chyba najkorzystniej byłby pakowanie w duże pukawki, tak? :)

ps: http://fallout.wikia.com/wiki/Red_Ryder_LE_BB_gun wydaje mi się, ze ją znalazłem ze 3 razy, ale zadawała ze 1-3 dmg, lol. Miała taki sam "avatar" w tle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2014 o 12:07, In_The_End napisał:

Moje 3 lub 4 podejście do Fallouta, chyba będzie udane :)
Czy przy którymś lvl będę mógł zwiększyć podstawowe statystyki jak wytrzymałość?


Są zdaje się perki podnoszące te wartości o 1 punkt. Można z tego co pamiętam wykupić odpowiednią usługę u pewnej organizacji.

Dnia 19.04.2014 o 12:07, In_The_End napisał:

Czy rozwijać umiejętności ponad 100% (a może to błąd gry, który to umożliwia? )


Dla umiejętności bojowych jeśli korzystasz ze strzałów mierzonych to warto. Zwiększa to szansę na trafienie w trudnych warunkach (noc, duża odległość od celu, opancerzenie celu itp.). Jeżeli strzelasz z biodra bądź seriami to możesz sobie darować.

Dnia 19.04.2014 o 12:07, In_The_End napisał:

Czy warto kupować bronie, czy lepiej poczekać, aż sam je znajdę?


Czasem warto czasem nie, zależy co masz a co chcesz mieć. Ogólnie większość dobrych broni można znaleźć.

Dnia 19.04.2014 o 12:07, In_The_End napisał:

Mam rozwiniętą umiejętność " small guns" na ponad 100% i chyba najkorzystniej byłby pakowanie
w duże pukawki, tak? :)


Z tego co kojarzę to bronie energetyczne w F1 są lepsze

Spoiler

(aaahh... turbo plazma, lub jak będziesz miał szczęście to alien blaster)


Big Guns nie są złe ale jest ich stosunkowo mało, no i nie mają strzałów mierzonych.

Dnia 19.04.2014 o 12:07, In_The_End napisał:

ps: http://fallout.wikia.com/wiki/Red_Ryder_LE_BB_gun wydaje mi się, ze ją znalazłem
ze 3 razy, ale zadawała ze 1-3 dmg, lol. Miała taki sam "avatar" w tle.


Znalazłeś zwykłą wiatrówkę a nie Limited Edition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować