Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy PS Vita ma szansę stać się znacznie bardziej popularną konsolą niż obecnie?

19 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Sony przewiduje, że PS Vita i PSP w ciągu najbliższych 12 miesięcy trafią do około 5 milionów nabywców. Choć firma spodziewa się, że sprzedaż tych konsol będzie gorsza niż w minionym roku, nie wyklucza, że sytuacja może się zmienić.

Przeczytaj cały tekst "Czy PS Vita ma szansę stać się znacznie bardziej popularną konsolą niż obecnie?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że obniżenie ceny nie przyniosło rezultatów to opinia Sony, czy autora? Bo w pierwszym tygodniu po obniżce sprzedało się więcej Vit, niż 3DSów, a nawet teraz konsola jest na 2 pozycji i sprzedaje się lepiej niż PS3 i 2x lepiej niż przed obniżką, w porywach do 3x. Brakuje jeszcze killer appa, żeby zawojować Japonię, ale na zachodzie, gdzie rynek działa nieco inaczej, pewnie sporo by zwojowali obniżając ceny konsoli, a przede wszystkim kart pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vita to bardzo fajna zabawka, jest wiele gier (tylko oczywiście trzeba człowieka stać, ja bez plusa wymiękam), generalnie konsola jako urządzenie jest opłacalne w porównaniu do telefonów, ale tak, kartę pamięci kupić trzeba. Całe szczęście że tylko raz (chyba), ja mam 32gb, ściągam wszystko co jest w plusie, a miejsca jeszcze nie zabrakło. Ma się ten komfort, że gdziekolwiek pójdziesz zawsze możesz ponaginać w wipeouta, little big planet, czy choćby w nowego sly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze nie kupię Vity, póki ta obniżka z Japonii nie dotrze do Europy. Wystarczająco gier już uzbierałem w Plusie, by chcieć przypykać na tym sprzęcie, no ale skoro promocja za horyzontem była, to poczekam. Jeszcze mam w co grać :)
A parę gier ciekawych jeszcze wyjdzie, jak choćby Tearaway.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a mi Vita daje strasznie dużo frajdy, ostatnio nawet w domu, gram na Vicie więcej niż na PS3. Więc niech ten sprzęt dalej się rozkręca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszą wyjść gry najbardziej kojarzone z PSami np. God of War, Killzone, Rathet and Clank i takie tam wtedy moim zdaniem sprzedaż wzrośnie bo to właśnie "games only on..." przekonują do wyboru tej konsoli a nie innej konsoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 mln w rok?
Rewelacja.
Przypominam, że konsolek Nintendo w ciągu dwóch lat przybyło 40mln ;)

Poza tym, czy ktoś po zapewnieniach Sony o PSP jeszcze ufa tej firmie jeśli chodzi o granie mobilne?

@seroero
takie myślenie zamordowało PSP, po co komu ubogie wersje gier z większych konsol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie 5 mln w rok, tylko to, że w tym roku dobije do 5 mln.
Obecnie Vitę nabyło zaledwie 4,3 mln nabywców. Czyli Sony, przewiduje, albo chciało by, aby sprzedało się jeszcze z 700 tys. Powodzenia.
Ja osobiście podziękuję. 3 dni temu nabyłem N3ds''a XL za 450zł i jest to najlepszy zakup jakiego dokonałem w ciągu ostatnich 2 lat. Gry o N są rewelacyjne i tanie. Na Nintendo e Shop można już kupować gry od 6zł. Nowiuśkie Mario vs Donkey Kong Minis on the move kosztuje jedynie 40zł, Resident Evil Revolution 126zł. Najdroższe i najnowsze gry nie przekraczają 190zł. No i 3d miażdży zwłąszcza w Luigi''s mansion 2.

CIężko będzie vicie dogonić 3DS''a, bo ten drugi wygrywa ilością znakomitych tytułów, oraz Street Pass''e który wciąga jak diabli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego N3ds''a XL sprzedałem bardzo szybko, bo jak dla mnie to konsolka dla dzieci :/
Vite posiadam od premiery i nadal ją ogrywam a nawet ostatnio częściej niż na PS3 czy PC.
Lubię gry podobne do Monster Huntera. Na Vite mamy Ragnarok Odyssey i Soul Sacriface. Obie mnie wessały na wiele godzin... dni ;-) Szkoda że nie ma Monster Huntera na VIte, i nie rozumie dlaczego N3ds''a dostał takowego :/ na PSP to był tytuł który sprawiał że sprzedaż konsolek wzrastała i to bardzo?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego N3ds''a XL sprzedałem bardzo szybko, bo jak dla mnie to konsolka dla dzieci :/
Vite posiadam od premiery i nadal ją ogrywam a nawet ostatnio częściej niż na PS3 czy PC.
Lubię gry podobne do Monster Huntera. Na Vite mamy Ragnarok Odyssey i Soul Sacriface. Obie mnie wessały na wiele godzin... dni ;-) Szkoda że nie ma Monster Huntera na VIte, i nie rozumie dlaczego N3ds''a dostał takowego :/ na PSP to był tytuł który sprawiał że sprzedaż konsolek wzrastała i to bardzo?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 35 wiosen na karku i już dawno nie odczuwałem tylu zachwytów i radości jakie daje mi np w Luigi''s mansion 2 czy "Mini Mariusze". Wiek nie ma tu nic do rzeczy. Wszystko zależy od tego jakie gry preferujesz i jaki rodzaj zabawy. A gry od Nintendo są mocno uzależniające, ale przede wszystkim nowatorskie. Ja kiedyś miałem PSP kupionego w dniu premiery razem z Wipeoutem. Konsola znudziła mi się po dwóch miesiącach. Wolałem jednak grać w Wipeouta padem, bo konsola była niewygodna. Po jakimś czasie kupiłem NDS i dopiero moja miłość do Nintendo rozgorzała na dobre. To w jaki sposób wykorzystywano te dwa ekraniki budziło mój podziw oraz szacunek za inwencję.
Można było drapać, stukać, pisać, wykorzystywać jako mapę, skrzynię, wykorzystywać jako powiększenie obrazu i obserwowaniu co czeka nas w dole, z jednego celować w drugi..itd. Inwencja, pomysłowość i zupełnie nowe doświadczenia jakich wcześniej się nie doznawało, A czym było PSP. Kolejnym Gameboyem tylko z zajebistą grafiką.
Gry, które Sony oferowało na swojej przenośnej konsoli zdecydowanie lepiej było ogrywać na stacjonarnym sprzęcie, bo mechaniką niczym się nie różniły.

A ja Nintendo wielbię właśnie za to, że dostarcza nam wciąż nowych wrażeń jakich nie może zaoferować konkurencja. Tym razem mamy 3D, które bardziej kopie zadek niż grafika z PS3. A żeby było śmieszniej, to właśnie PS3 poszło pod młotek, żebym mógł nabyć 3NDS''a. Mój romans z PS3 trwał zaledwie 3 miesiące, Ograłem wszystkie exlusive''y jakie chciałem i konsola zbierała kurz :(

A z nowych ciekawych rzeczy jakie oferuje 3Nds to np, wychodzenie z nią na spacer :D Tzn. bierzesz konsolkę na uspieniu i dziesz na spacer. #ds liczy ci karzy kro jaki zrobisz i zamienia ci je na monety. Takie wirtualne. Za każde 100 kroków otrzymujesz 1 monetkę, którą, potem możesz wydawać na dwie specjalne gry, które są wgrane w konsoli. NIby głupie ale wierz mi, że wciąga, bo za postępy w tych grach otrzymujesz potem bonusy dla swoje Mii(avatara). Niektórzy za to płacą, ty wystarczy, że będziesz chodził z konsolką przy sobie :D Dodatkowe bonusy i monety, jeśli konsola wykryje w pobliżu innego użytkownika 3Ds''a.

A oprócz Monster Huntera 3, jest też świetna Castlevaina, lub taniutki (34zł) Heroes Ruins, zremasterowany do 3D Metal Gear Solid 3, czy Resident Evil. Konsola oferuje znacznie więcej niż się wszystkim zdaje. Ja ze swojego Ds''a korzystałem jak z Denshi Jishou (słownik japońsko-angielski), który przydawał mi się na studiach. Za taki słownik w realu musiałbym wydać około 1500zł, a tak miałem za 400zł i do tego oferował mi to, że sam mogłem szybko narysować kanji które mnie interesuje.

Vita dopiero teraz ma Ekranik dotykowy, a gry z niego korzystające nie oferują już więcej niż zrobił to wcześniej DS. Vita jest na rynku już chyb 1,5 roku a twórcy gier kompletnie marnują potencjał drugiego panelu dotykowego. Są jakieś gry, które w ogóle z tego korzystają. Przynosi to jakąś radochę?

Chyba słaba skoro sprzedaż wygląda tak, jakby konsola dogorywała.
Ja za 2 miesiące kupuję jeszcze jednego 3ds''a mojej lubej, bo w domu dochodzi do coraz większych starć o to kto teraz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie boli to że Vita tak kiepściutko stoi z tymi grami. Zbieram je w Plusie ale nie moge przemóc się żeby kupić... A 3DS? Masa fenomenalnych gier w które bardzo chciałbym zagrać (Castlevania, Shadow Wars, Zelda) co więcej ciągle wychodzą nowe.

Sony ruszyło dupsko i zaczęło robić coś z tymi grami ale w 90% dostajemy:

- porty starych gier z innych platform
- indyki
- podpierdóły z wewnętrznych studiów


Wg mnie gier pokroju Soul Sacrifice, Uncharted, Gravity Rush, Killzone powinno być zdecydowanie więcej niż 2-3 na rok (a teraz tak jest). Wtedy kupiłbym bez zastanowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W polsce PS Vita w wielu sklepach ma obniżoną cene np. 800 zł za PS Vita wi-fi+ karta 4gb+ gra najczęściej LBP w Saturnie nie dawno była, w Empiku za 850 zł za ten sam zestaw a w Media Markt jest za 900 zł. Obniżka przyszła ale po cichu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

psp to zabytek, ludzie na youtubie podniecają się że mogą zagrać na vita w dooma 1-2 a ja na androidzie mogę zagrać w DOOMa 3 czy Wolfenstein return to castle . Nie wspominając o produkcjach które wychodzą tylko na Androida i iOS . PSP nie może dobrze się sprzedać jak nic konkretnego nowego użytkownikom nie oferuje (dotykowy ekran , akcelerometr to od lat było w telefonach). 3DS ze swoim innowacyjnym 3d (konsola która pokazała coś nowego) miażdży taką zabawkę jak psp vita. Można być fanbojem konsolki psp i wyznawcą sony ale fakty są niezaprzeczalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku widziałem w Empiku za jakieś 7 stów z kawałkiem z AC: Liberation w pakiecie. Wtedy nie kupiłem, ale jakbym teraz się przymierzał to na pewno najwyżej po takiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony zrobiło drogą konsolę do której trzeba dokupić kartę pamięci i dziwi się że nie sprzedaje się cudownie. Może gdyby była choć trochę otwarta i używała normalnych kart to bym ją kupił. Musiałbym mieć naprawdę bardzo dużo kasy żeby wyrzucić ją na Vitę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 08:37, Rafalinda_san napisał:

Vita jest na rynku już chyb 1,5 roku a twórcy gier kompletnie
marnują potencjał drugiego panelu dotykowego. Są jakieś gry, które w ogóle z tego korzystają.

Assassin''s Creed III: Liberation, Sly Cooper: Złodzieje w Czasie, Jetpack Joyride, Escape Plan, FIFA 12, Sound Shapes.

Dnia 16.05.2013 o 08:37, Rafalinda_san napisał:

Przynosi to jakąś radochę?

Tak, zwiększa niekiedy realizm - otwieranie listów przesuwając palce wzdłuż obu ekranów jest świetne.
Pozwala na precyzyjne wkopanie piłki w bramkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować