Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft: "Jeśli zależy Ci tylko na graniu, to i tak wybierzesz Xboksa One"

92 postów w tym temacie

Konsole były przed PC także wiesz... (Żebyś nie szukał Pong ''75)

Można się spierać i kłócić, ale trzeba być totalnym betonem by twardo stać za jednym sprzętem. Mam wszystkie 4 maszynki do grania i każda ma swoje wady i zalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 00:04, maniekk napisał:

> > A może przez konsole? Casuale siedzą zarówno na konsolach jak i PC. To przez
straszne
>
> > rozrośniecie się gamingu gry stały się uproszczone. <captain obvious>

>
> A czy strasznego rozrośnięcia się gamingu nie zawdzięczamy właśnie konsolom?
> Zanim się pojawiły było o dziwo normalnie...

Tak, bo konsole pojawiły ledwo 6-7 lat temu, i wcześniej świat ich nie znał. Ty tak na
poważnie? :D


Nie mam na myśli tych starych konsol a mainly PS3 i Xbox360..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 00:05, Dandelion1 napisał:

Konsole były przed PC także wiesz... (Żebyś nie szukał Pong ''75)


No i co z tego że były... Wtedy jednak dużo osób nie grało bo jak sam pisałeś, gaming strasznie się dopiero potem rozrósł...

Dnia 29.05.2013 o 00:05, Dandelion1 napisał:

Można się spierać i kłócić, ale trzeba być totalnym betonem by twardo stać za jednym
sprzętem. Mam wszystkie 4 maszynki do grania i każda ma swoje wady i zalety.


Ależ jestem betonem i wcale tego nie ukrywam... Nie mam konsoli i nigdy mnie granie na niej nie kręciło.
PS: Jak w ogóle można grać w CoDa albo BF na padzie? WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 00:05, Dandelion1 napisał:

Można się spierać i kłócić, ale trzeba być totalnym betonem by twardo stać za jednym
sprzętem.


A po co mi sprzęt, który nie oferuje gier dla mnie? PC daje mi w kwestii gamingu wszystko, czego potrzebuję i oczekuję. Konsola w tym momencie to tylko niepotrzebny wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 00:20, Sanders-sama napisał:

No i co z tego że były... Wtedy jednak dużo osób nie grało bo jak sam pisałeś, gaming
strasznie się dopiero potem rozrósł...


Wii i sterowanie ruchem + smartfony + tona pierdółek na serwisach społecznościowych. Konsole jak i PC w takim samym stopniu wpłynęły na spłycenie rozgrywki. Może udawać, że nie i próbować tego nie zauważać, ale taka jest prawda.

Dnia 29.05.2013 o 00:20, Sanders-sama napisał:

PS: Jak w ogóle można grać w CoDa albo BF na padzie? WTF?


Kwestia przyzwyczajenia. Gdy w 2009 przenosiłem się na konsolę też uważałem to za chory pomysł. Teraz spokojnie gram bez autoaima w singlu i multi. Do tego większa wygoda. Leżę na kanapie grając na TV 46 cali , a nie siedzę przed biurkiem (tak wiem że PC też można podłączyć pod TV, ale z myszką i klawiaturą już się nie położysz :P). No i CoD i BF3 ssą, skillowe multi tylko w Gearsach lub Halo (ofc na konsolach, wiadomo że CS na PC jest bardziej HC, choć nie tak bardzo jak to się niektórym wydaję :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja Ci nie każe kupować konsoli jeśli granie na niej Cię nie interesuję. Wyśmiewam tylko wywyższanie jednego sprzętu nad drugim, i graczy PC na konsolowymi i vice versa, co jest kompletnie bez sensu. Każdy gra na czym lubi, ale naprawdę zachęcam do zainwestowania w sprzęt Ninny. 200 zł za używaną konsolę to śmiesznie mało, a gry naprawdę mega. Najlepsze platformery (Donkey, Mario Galaxy) i jrpgi (Xenoblade) tej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 00:42, Dandelion1 napisał:

Ale ja Ci nie każe kupować konsoli jeśli granie na niej Cię nie interesuję. Wyśmiewam
tylko wywyższanie jednego sprzętu nad drugim, i graczy PC na konsolowymi i vice versa,
co jest kompletnie bez sensu. Każdy gra na czym lubi, ale naprawdę zachęcam do zainwestowania
w sprzęt Ninny. 200 zł za używaną konsolę to śmiesznie mało, a gry naprawdę mega. Najlepsze
platformery (Donkey, Mario Galaxy) i jrpgi (Xenoblade) tej generacji.


Slyszalem cos ze Xenoblade jest na pc. Ale nie wiem czy to wersja taka wyszla, czy to emulator jakis. Swoja droga czy emulatory sa w ogole legalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2013 o 21:20, jestem_gupi napisał:

wolisz ps4, którego nie widziałeś i go jeszcze nie masz, a w dodatku wiesz jakie będę
gry na tą konsolę?


A co za różnica, jak będzie wyglądać. Gry, które dotychczas zaprezentowano, bardziej mnie kuszą na platformie Sony. Poza tym patrząc w przeszłość mogę śmiało założyć, iż na PS4 znajdzie się więcej dziwnych/unikatowych/artystycznych exclusive''ów niż na Xbox One. Chyba że polityka MS się zmieniła po cichu i się zdziwię - wtedy zmienię taktykę.
Konsola MS zawsze bardziej celowała w prostszą rozrywkę. Co oczywiście wcale nie oznacza, że złą. I że nie znajdzie się tam ambitniejszy/dziwniejszy tytuł. Ot, u Sony jest ich więcej. Podkreślam, że konsole MS także chcę nabyć, z tym że później, kiedy stanieją, bo mi nie zależy aż tak jak na PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2013 o 21:07, Kettger napisał:

4. Start - na konsoli mamy identyczne pady, taką samą rozdzielczość, FPSy i tak dalej,
przez co jeśli np. doznam porażki, to przynajmniej będę wiedział, że jestem cienki bolloł,
a nie, że ktoś kupił lepszą mysz, lepsze podzespoły, czy użył hacka, minimalizując grę.
;)


Na starcie może i tak jest, ale zawsze można nabyć sobie takiego FragFX i jeśli ktoś nie lubi pada, to jest różnica w grze. Dzięki temu urządzeniu w ogóle mogłem pograć przez sieć, bo wcześniej to tylko byłem zawalidrogą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2013 o 21:07, Kettger napisał:

1. Cheaterzy - rzecz nie do przeskoczenia na PC, nie wiem jak można grać online na tej
platformie


kiedys byly normalne czasy gdzie na kazdym PC mogles sobie postawic wlasny server i robic co Ci sie na nim podoba, wliczajac w to banowanie kogo chcesz. potem nagle na wszystko zaczeto pchac na sile konsolowy matchmaking i servery z minimalna konfiguracja.

w mmorpg - nie spytykam w ogole. w tribes, blacklight, GRO i GCI tez nie widzialem a po kilkadziesiat godzin w kazdej spedzilem. pewnie jakies sa, ale to jest margines ktory po puszczeniu glosowania wylatuje.

Dnia 28.05.2013 o 21:07, Kettger napisał:

3. Config - w momencie, gdy zobaczyłem, co kumpel wyrabia z ustawieniami COD4 dodając
sobie 200 FPS i skacząc przez to 2x dalej, odpuściłem PC kompletnie, jeśli chodzi o sieć.
;)


w ustawienia servera cod4 mozna nalozyc capa na FPSy. wiekszosc tak ma. we wczesniejszych CoDach tez tak bylo.

Dnia 28.05.2013 o 21:07, Kettger napisał:

4. Start - na konsoli mamy identyczne pady, taką samą rozdzielczość, FPSy i tak dalej,
przez co jeśli np. doznam porażki, to przynajmniej będę wiedział, że jestem cienki bolloł,
a nie, że ktoś kupił lepszą mysz, lepsze podzespoły, czy użył hacka, minimalizując grę.
;)


mysz to nie ''skill'', kompletny laik bedzie tak samo slabo gral myszka za 20 co za 500.

a im lepsza jakosc grafiki tym wiecej rzeczy Cie rozprasza podczas gry w dynamiczne fpsy ;)

ps: dla niektorych onsolowa rozdzielczosc to za malo, fov za maly, fpsy tez za niskie itd. mozna w druga strone napisac to samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję MS: "Xbox 360 ma już osiem lat - na starcie nie mieliśmy ani jednego teledysku, żadnej rozrywki, a teraz połowa czasu spędzonego z konsolą pochodzi z różnorakich, niezwiązanych z grami aplikacji."

To zdanie świadczy o tym, że to oni wiedzą co robią. My możemy narzekać, ale oni mają plany na E3 i statystki. Statystyki wg których połowa czsu spędzonego z konsolą to aktywność nie będąca grą!! Jak dla mnie to kluczowa wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> >
> > 4. Start - na konsoli mamy identyczne pady, taką samą rozdzielczość, FPSy i tak
> dalej,
> > przez co jeśli np. doznam porażki, to przynajmniej będę wiedział, że jestem cienki
> bolloł,
>
> Sorry, ale to nie jest do konca prawda.
>

> Pad moze byc taki sam, ale jelsi ja mam duze dlonie, ktos bardzo male, a ktos w sam raz
> to kazdemu z nas bedzie gralo sie inaczej. TY z odpowiednimi mozesz miec wiekszy komfort
> i kontrole np.
>
> Na pc dobieram myszke i klawiature wylacznie pod siebie
>
>

Tak, tylko w domu mieszka kilka osób i myszka nie koniecznie może być dopasowana do Ciebie jak i klawiatura. Schodzimy powoli do absurdu...

Na konsoli jak jesteś online to wiesz, że nikt nie spiracił nic, nie ma jakiś "kodów" itd - nie oszukuje i jesteście równi sobie. Na PC nigdy tej pewności nie będziesz miał. Pad, klawiatura czy myszka to zupełnie inna kwestia. Jak się przegrywa, to można zwalić winę na ścianę że jest koloru np niebieskiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo jak rozumiem Facebook, gry we flashu i cała reszta tego tałatajstwa powstała na konsolach.

Pragnę przypomnieć, że konsole istnieją na rynku od lat 70 i były popularne od ZAWSZE. Sprawdź sobie sprzedaż poszczególnych konsol, jak nie wierzysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 00:49, Harunia napisał:

Slyszalem cos ze Xenoblade jest na pc.

Nie wyszedł. Jest tylko na Wii (i Wii U, bo konsola jest wstecznie kompatybilna).

Dnia 29.05.2013 o 00:49, Harunia napisał:

Ale nie wiem czy to wersja taka wyszla, czy to
emulator jakis. Swoja droga czy emulatory sa w ogole legalne?

Emulatory są legalne, pod warunkiem, że posiadasz oryginalny BIOS z konsoli i oryginalne gry (czyt. posiadasz oryginał i zrobiłeś kopię zapasową swojej gry). W innym wypadku jest to nielegalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 00:36, Dandelion1 napisał:

ale z myszką i klawiaturą już się nie położysz :P


Da się, wystarczy podłożyć sobie np. blat od biurka, albo inny kawał drewna/plastiku/cokolwiek.

Używam tej ''sztuczki'' od wielu lat i nie sądzę, żebym był sam...

@rabsonek

Na konsoli jak jesteś online to wiesz, że nikt nie spiracił nic, nie ma jakiś "kodów"

Ta, jasne - powiedz to użytkownikom PS3, którzy na spiraconych konsolach mogą już grać w multi bez ryzyka zbanowania.

A skoro można grać w piraty w multi, aplikacje pokroju Action Replay dodają swoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 08:33, Cygi napisał:

> ale z myszką i klawiaturą już się nie położysz :P

Da się, wystarczy podłożyć sobie np. blat od biurka, albo inny kawał drewna/plastiku/cokolwiek.

Używam tej ''sztuczki'' od wielu lat i nie sądzę, żebym był sam...

@rabsonek

Na konsoli jak jesteś online to wiesz, że nikt nie spiracił nic, nie ma jakiś "kodów"

Ta, jasne - powiedz to użytkownikom PS3, którzy na spiraconych konsolach mogą już grać
w multi bez ryzyka zbanowania.

A skoro można grać w piraty w multi, aplikacje pokroju Action Replay dodają swoje...


A co to jest Action Replay, tak pytam z ciekawości, bo kiedyś interesowałem się ruchem piratów na PS3 i to chyba również jest z tym związane ? Co to takiego ? :) Dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A ja w 2011 roku kupiłem PS3. Następnego dnia wyłączyli PSNa na miesiąc i okazało się,
> że wszystkie dane zostały wchłonięte. To ja już wolę płacić za neta i mieć gwarancję,
> niż takie rzeczy. ;)

Przecież parę lat temu M$ też wykradziono dane użytkowników XBOXów;))) więc gwarancji nigdy nie masz. Oczywiście baza wtedy nie była aż tak duża jak teraz gdy to byo w przypadku sony ale cóż.. czym później jest jakaś akcja tym więcej ofiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>1. Cheaterzy - rzecz nie do przeskoczenia na PC, nie wiem jak można grać online na tej

Dnia 28.05.2013 o 21:07, Kettger napisał:

platformie. Nawet jeśli ani razu na nich nie trafimy, to nie mamy szans zająć dobrego
miejsca w leaderboardsach.


Na konsolach też masz hacki ( http://www.youtube.com/watch?v=7Wt50aIieh4) czy też zmodowane kontrolery.
W MMO główny problem to boty, ale one są w dużej mierze nieszkodliwe.

Dnia 28.05.2013 o 21:07, Kettger napisał:

2. Split-screen - czyli coś, o czym na PC można tylko pomarzyć. Chodzi mi oczywiście
o najważniejsze tytuły, jak Call of Duty, czy Splinter Cell.


Split - screen odchodzi powoli do lamusa na rzecz co-opa. Więc problem IMO nie istnieje.

Dnia 28.05.2013 o 21:07, Kettger napisał:

3. Config - w momencie, gdy zobaczyłem, co kumpel wyrabia z ustawieniami COD4 dodając
sobie 200 FPS i skacząc przez to 2x dalej, odpuściłem PC kompletnie, jeśli chodzi o sieć.
;)


Wiele serwerów wymusza oryginalny config, do tego twórcy ostro to ograniczają.
Poza tym - po cholerę komu 200 FPS jak od 30 nie widać róźnicy?

Dnia 28.05.2013 o 21:07, Kettger napisał:

4. Start - na konsoli mamy identyczne pady, taką samą rozdzielczość, FPSy i tak dalej,
przez co jeśli np. doznam porażki, to przynajmniej będę wiedział, że jestem cienki bolloł,
a nie, że ktoś kupił lepszą mysz, lepsze podzespoły, czy użył hacka, minimalizując grę.


A te wszystkie kontrolery SCUF czy Razera to co niby?
Ten "równy start" to również tylko pozór. A co do super-wypaśniej myszki - jak noobek kupi nawet taką ze trzy stówki to nagle nie stanie się bogiem. Dalej będzie słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować