Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Mój kochany profesor od systemów operacyjnych zakupił wersje kolekcjonerską wiedźminka... kiedy mi opowiadał jak niemiłe został przez kuriera zaskoczony, to naprawde, miał łzy w oczach... Kpina z graczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 10:58, szlachtowiczk napisał:

1. Pytanie moje dotyczy właśnie tego bestiariusza, dlaczego CDProjekt nie dodało go wersji
Pre order ?


Pozwolisz, że ja odpowiem :) Bestiariusz był, a raczej jest dodawany do Edycji Specjalnych (różni się kolorem opakowania i tym, że zawiera bestiariusz), których (podobno) jest tylko kilkadziesiąt. Edycji Specjalnych nie można było zamawiać na Gram.pl dlatego też w wersji, która była do kupienia w sklepie Gram.pl nie ma Bestiariusza.

Dnia 29.10.2007 o 10:58, szlachtowiczk napisał:

2. Drugie zaś czy będzie można nabyć takowy bestiariusz np. za wirtualne pieniądze (WPLN) zbierane
w CDP ?


Mam nadzieję, że nie. To by było chamstwo w stosunku do osób, które kupiły Edycję Kolekcjonerską.

Dnia 29.10.2007 o 10:58, szlachtowiczk napisał:

Pozdrawiam


Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem juz jestem pewien, ze jest poniedzialek ;)

W zwiazku z tym: gdzie jest ktos z CDP?

Czekamy na jakies informacje i odpowiedzi na powtarzajace sie w kolko pytania, mialo dzisiaj byc oficjalne oswiadczenie, miala sie rozpoczac wysylka.

CDP ma ogromne szczescie, ze prowadzi sklep internetowy - gdyby to byla fizyczna placowka, to te 3 tysiace wscieklych klientow rozniosloby im kramik w drzazgi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 11:00, zolenderek napisał:

Rzeczywiście, dziwna cisza zapanowała ze strony CDP. Olewania naiwnych co kupili EK cd.


Gdybys troche poczytal, a nie wiecznie narzekal to wiedzialbys, ze powstal watek, w ktorym na biezaco beda sie pojawiac najczestsze pytania oraz oczywiscie odpowiedzi na nie oczywiscie zwiazane z Edycja Kolekcjonerska gry Wiedzmin. Zamiast narzekac w watku dotyczacym samej gry mozesz to zrobic w tym watku:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=29305#u_7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak wyglądają wyniki sprzedaży Wiedźmaka. W kilku większych miastach machnięto jakieś promocje atrakcje, duża ilość egzemplarzy została sprzedana raczej w internecie. ale poza tym, w Łódzkim MM nawet jakiegoś plakatu nie wywiesili, w empikach też nic, o bestiariuszu dodawanym do edycji specjalnej niewiele osób wiedziało.
Dodatkowo Wiedźmak momentalnie zaczął tanieć, w pierwszy dzień był za 89zł, teraz już 79, a w którymś markecie można już podobno za 70 dych go kupić. Nie jest to najlepsza reklama dla największej polskiej produkcji.
I żeby nie było ja już kupiłem, pogrywam i jestem zachwycony. Autentycznie czuję się jakbym znowu po raz pierwszy grał w Gothica, może nie jest aż tak klimatycznie ale czuje się porównywanie zagubiony, a satysfakcja z rozwiązania kolejnego zadania jest ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w III akcie - fabuła naprawdę wciąga, dialogi prawie jak u AS - czyli duży plus, animacja także świetna. Niestety - zbyt mała różnorodność postaci - kupcy, staruszki, żebracy itp. na każdej lokacji wyglądają tak samo. Podczas rozmów z postaciami ma wrażenie, że oblazły ich pchły lub mrówki" - dziwnie się trzęsą, podskakują jakby chcąc je strząsnąć. Ale to tylko niewielkie niedogodności - nie jestem fanem tego rodzaju gier - a w tą się naprawdę zgłębiłem.
P.S.
Jeżeli ktoś może mi podać inny tytuł o równie wciągającej fabule - to bardzo bym prosił, zaczynam się powoli przekonywać do tego gatunku gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm

ciekawi mnie czym sie kierowali tworcy drzewek rozwoju wiedzmina
w jednym drzewku jak wykupisz drugi poziom zdolnosci te umiejetnosci z pierwszego poziomu sie blokuja i nie mozna ich wykupic juz a przy innej um. juz nie :-/
i przyznam szczerze jestem zly bo np. cos takiego jak wzmocnienie o 100% znakow wydaje mi sie przydatne a juz tego nie wykupie :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 12:04, Porfirion123 napisał:

Jeżeli ktoś może mi podać inny tytuł o równie wciągającej fabule - to bardzo bym prosił, zaczynam
się powoli przekonywać do tego gatunku gier.


Gothic I i II, Fallout I i II, Planescape Torment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest??? Chcialem zainstalowac patcha 1.1a i wyrzucilo mi komunikat, ze Wiedzmin nie jest prawidlowo zainstalowany (???) a przeciez caly czas gram z patchem 1.1...Czy ten nowy 1.1a nie jest kumulacyjny? Mam przeinstalowac gre, zeby zainstalowac nowego patcha? Porazka...please, help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym ty mówisz - albo znalazłeś jakiś bug albo próbowałeś wykupić brązowego skilla z srebrny talent - tak się nie da.
Jak to mawiał Rusty, żółte z żółtym, czerwone z czerwonym, niebieskie z niebieskim i wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 12:28, hallas napisał:

Nie wiem o czym ty mówisz - albo znalazłeś jakiś bug albo próbowałeś wykupić brązowego skilla
z srebrny talent - tak się nie da.
Jak to mawiał Rusty, żółte z żółtym, czerwone z czerwonym, niebieskie z niebieskim i wszystko
będzie dobrze.


Spaliles cytat: "zszyj zolte z zoltym, czerwone z czerownym i biale z bialym" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER
Mam pytanie dotyczące walki z Bestią.Oczywiście przy pierwszym podejściu zginąłem , jak chyba wszyscy grający na najwyższym poziomie trudności.Mało brakowało do zwycięstwa , a poległem głównie dlatego , że próbowałem osłaniać Abigail.Zastanawiam się teraz, czy Wiedźma padając ginie , czy też tylko leży nieprzytomna , ponieważ nad jej sylwetką ciągle widnieje imię , a nie opis "szczątki".Gdybym nie musiał bronić Abigail , byłoby mi znacznie łatwiej walczyć. Czy Wiedźma po walce się podniesie , czy też jest to jej koniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 12:15, GuzikTheGreat napisał:

hmm

ciekawi mnie czym sie kierowali tworcy drzewek rozwoju wiedzmina
w jednym drzewku jak wykupisz drugi poziom zdolnosci te umiejetnosci z pierwszego poziomu sie
blokuja i nie mozna ich wykupic juz a przy innej um. juz nie :-/
i przyznam szczerze jestem zly bo np. cos takiego jak wzmocnienie o 100% znakow wydaje mi sie
przydatne a juz tego nie wykupie :-/


Tej umiejętności się nie wykupuje - potrzebujesz mutagenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 08:30, Union Pacific napisał:

A ksiąg u karczmarza nie można zdeponować? Jak wyrzuci się księgę to coś z wiedzy się traci?


Nie, nie tracisz wiedzy. Poza tym po co wyrzucać? Lepiej sprzedać, zawsze jakiś grosz.

Dnia 29.10.2007 o 08:30, Union Pacific napisał:

Witam, mało znam sie na kompie (głównie podstawy) wiec prosze was o pomoc czy na takim compie
odpale wiedzmina??? procesor intel core 2duo E6300 1.86/1066/box pamiec ddr 512mb grafika radeon
x1300pr-256
jezeli nie to prosze powiedzcie co musze wymienic???


Na pewno musisz dokupić co najmniej jedną kostkę 512MB, ale najlepiej mieć 2GB. Do tego grafika dosyć cienka, do Wiedźmina minimum x1950 albo 7900 i podkręć procesor. Tak jak scott zauważył kto ci takiego kompa składał? E6300 kosztuje ponad 700 zł, a za to mógłbyś mieć dwa razy lepszą kartę oraz 2GB RAMu.

Dnia 29.10.2007 o 08:30, Union Pacific napisał:

Masz za małą częstotliwość procesora, na minimalne wymagana jest 2.4GHz z Intela, za mało RAM-u,
a karta graficzna dobra. Na górze strony są podane wymagania minimalne i zalecane, porównaj
:)


Zauważ że to jest dwurdzeniówka. Powiedz jeszcze, że Pentium 4 2,8GHz będzie lepszy od E4300 1,8GHz - to padnę.

Dnia 29.10.2007 o 08:30, Union Pacific napisał:

kośc dokupie, ale wiedzmin na moim procesorze odpali???
kupiłem juz gotowy i to był błąd!


Oczywiście, że odpali. Jednak lepiej podkręć go trochę, bo C2D to idealne procki do kręcenia. Jak nie umiesz kręcić to poszukaj na necie o tym. KrzysztofMarek wspomniał o zasilaczu - również bardzo ważna sprawa, jak masz jakiegoś no-name w stylu Tracer to kup lepiej Amacroxa 450W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 13:11, KrzychW napisał:

/.../

Pewien nie jestem, ale chyba się podniesie, podobnie jak po akcji która nastąpi później (tzn. grupa wieśniaków tuż po walce ją zaatakuje). Ale pewien nie jestem, choć nie zaszkodzi spróbować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 13:13, Łeber napisał:

Z tego co wiem finito, ale nie jestem pewien


Tzn , że walczyłeś i ona zginęła? Chodzi mi o konkretną informację , najlepiej od graczy , którzy mają już ten moment za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować