Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

czy jak zazyje eliksir zamiec miecz mam juz ulepszony o 3 czerwone meteoryty i jak poleje sobie miecz olejem, ktory zwieksza dmg o 40% czy poradze sobie z glinianym golemem w "tradycyjny" sposob??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ambitny jesteś:)
Odpowiem Ci tak: sporo zależy od poziomu trudności na jakim grasz, poza tym to tylko kwestia tego jak dobrze sobie radzisz z elementami zręcznościowymi i jak bardzo jesteś uparty. Nawet jeśli nie wyjdzie przy pierwszym podejściu zawsze można spróbować ponownie. Jedyna moja uwaga jest taka że ja przyszykowałbym sobie także jaskółkę (albo nawet kilka).
A jeśli nie będziesz sobie dawał rady lub walka Ci się znudzi to zawsze możesz drania usmażyć albo przynajmniej osłabić piorunami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja golema zabiłem piorunami i gram na kamerze izometrycznej niskiej myszką i klawiaturą(używam na niej skrótów).

Właśnie odczarowałem strzygę i było to bardzo łatwe. Rzuciłem Quen, ona waliła, jak się kończyło to Aardem ją odrzucałem i jeszcze raz Quen. Powtarzałem ten schemat dopóki nie zgasły wszystkie świece.

Fajna jest zbroja kruka, taka męska xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 21:05, Paladynka napisał:

Idziesz długą ulicą, gdzie z jednej strony jest ciąg domów, a z drugiej straganów, przy jednym
stoi kupiec z podarkami do kupienia, na przeciwko niego są drzwi do domu i to jest właśnie
tajna szulernia.


A czy to dodatkowo nie jest tak, że aby w ogóle wiedzieć o istnieniu szulerni to trzeba najpierw pokonać wszystkich zawodowców? Ja po Handlowej latałem bardzo często, w tamtym rejonie też, ale na szulernię wpadłem dopiero po rozpoczęciu questu na zostanie szulerem (no chyba że to czysty przypadek był...).

A tak swoją drogą to u mnie gra najgorzej działała w nocy w Wizymie Handlowej, a w Starej Wyzimie to już w ogóle była porażka, bo noc cały czas i w dodatku pełne zamieszanie, bez znaczącego obniżenia detali nie szło grać, a gdy tylko wkroczyłem na bagno, to jak ręką odjął. Ehh, jeszcze by się kilka patchy optymalizacyjnych przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 00:22, Rafał115 napisał:

czy jak zazyje eliksir zamiec miecz mam juz ulepszony o 3 czerwone meteoryty i jak poleje sobie
miecz olejem, ktory zwieksza dmg o 40% czy poradze sobie z glinianym golemem w "tradycyjny"
sposob??


No ja sobie poradziłem golemem w bardzo tradycyjny sposób. Chyba tylko jaskółkę miałem i może wilka. Poza tym miecz na styl silny (w sumie bez różnicy który bo oba tyle samo zabierały) bez żadnych smarowideł. O ile dobrze pamiętam to się potem posiliłem puszczykiem, bo stwór był bardzo podatny na Igni. No i zapchałem go na jakieś drzewo i szły kombosy przeplatane ogniem. Nawet mnie specjalnie nie drasnął. O sposobie z piorunami to się dowiedziałem czytając to forum (poradnika póki co nie czytam, bo pierwszy raz przechodzę i nie chcę sobie fabuły psuć). A gram na poziomie normalnym i walczyłem pod koniec II aktu bo już wszystkie inne miałem wykonane zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 12:35, Adam k. napisał:

Mam problem, gdy walcze wyjmuje miecz, chce atakowac mieczem i zamiat mieczem uderzac uzywam
znakow czy to jest jakis bug?


A czy używasz na pewno lewego klawisza myszy? Jeśli tak to sprawdź jak działa prawy może pod nim masz ciosy mieczem, wtedy musisz zmienić sterowanie, ewentualnie sprawdzić w Windowsie ustawienia myszy czy przypadkiem nie jest ustawiona na leworęcznych bo wtedy przyciski działają odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 23:49, szczena napisał:

/.../

No to ubiłem królową, chociaż właściwiej byłoby powiedzieć, że sama się zabiła na moim znaku Yrden. Ja jedynie trochę jej pomogłem znakiem Igni. Natychmiast (no, prawie natychmiast) przeniosło mnie do wyjścia z największej komory i z obrazka nici. Złapałem tylko widok na puściutką główną komorę jaskini, bo chyba wszystkie kikimory padły z żalu za królową ;-D Ale zawalić głównej komory nie mogłem - co przwda tylko raz rzuciłem Aardem, ale już na IV poziome, więc powinno wszystko runąć, a tu nic.
Cały dowcip polegał na właściwym dobrani miejsca rzucenia Yrden, tak, żeby królowa musiała się na niego nadziać i żeby była blisko mnie, bo inaczej bestyja potrafiła zawrócić, atakować mnie z drugiej strony, toteż miałem aż trzy nieudane podejścia. Miecza nawet nie ruszyłem ( a ściślej, to owszem, ruszyłem, w jednym z nieudanych podejść). No i jestem na tym interesie stratny, bo nie miałem dostępu do drugiej skrzyni, tam, gdzie jest runa księżyca. Ale niech tam, ważne, że zabiłem królową "po wiedźmińsku".
Obrazek pustej komory załączę, jak go jakoś przekonwertuję, bo jako prezentacji Power Painta forum nie chce przyjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 13:54, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ > Obrazek pustej komory załączę, jak go jakoś przekonwertuję, bo jako prezentacji Power Painta
forum nie chce przyjąć.

No to właśnie załączam obrazek pustej komory, z tego miejsca, do którego mnie przeniosło po zabiciu królowej...

20071225140517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie płacz za runami, bo w IV akcie po wykonaniu zadań W pełnym słońcu i Kręgi na wodzie dostaniesz bardzo dobry miecz srebrny.

Ja już do starego dworzyszcza idę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć, gdzie znajdę znak kontrolujący umysł?, Bo mam już pozostałe 4 i zastanawiam się, gdzie będę mógł go znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER
JEŚLI KTOŚ CZYTA A NIE SKOŃCZYŁ GRY TO ROBI TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDŹIALNOŚĆ
Ukończyłem grę już jakiś czas temu ale nadal nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem końcową rozmowę z Jaskrem i wallkę z tym zabójcą. Jeśli dobrze zrozumiałem to Alwin jest tym Mistrzem Zakonu a stał się nim gdy przeniósł się w czasie w wiosce Odmęty. A gdy ratowało się Foltesta na końcowym filmie to tym asasinem był właśnie zabity troche wcześniej Mistrz Zakonu??Czy dobrze to rozumiałem??
JEŚLI KTOŚ CZYTA A NIE SKOŃCZYŁ GRY TO ROBI TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDŹIALNOŚĆ
SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 14:07, trombocylek napisał:

Nie płacz za runami, bo w IV akcie po wykonaniu zadań /.../

Ja drugi raz Wiedźmina przechodzę...
A w przypadku, gdyby ktoś zechciał mnie naśladować i królową kikimor ubić, to podpowiadam, żeby nie zabierał z niej od razu wszystkiego, co pożarła, tylko zrelaksował się Białym Miodem, ponownie zażył Kota, Jaskółkę i Zamieć i powalczył z robotnicami i wojowniczkami. Potem do szczątków królowej wrócił i zabrał, co trzeba. Ja, niestety od razy wziąłem i przeniosło mnie do wyjścia, skąd było widać pustą jaskinie, już bez kikimor. A one tam są, można spokojnie jeden lewel nabić. Mnie się już powtarzać nie chciało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

***SPOILER***
Tak Alwin to Wielki Mistrz ale tym zabójcą nie był on. To prawdopodobnie Wiedźmin z nieznanej szkoły (węża? Taki medalion był w artbooku). Twórcy zrobili tym ewentualne przejście do kontynuacji.
***SPOILER***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

SPOILER !

Muszę dać temu grabarzowi te krasnoludzkie piwo. Ono miało jakąś nazwę ? W opisie pisało że to krasnoludzkie ? Bo ja pamiętam że coś miałem, ale ani w ekwipunku, ani w skrytce nie mam tego. Gdzie mogę je kupić ? ;-)
Konie SPOILER''A !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 01:02, Karharot napisał:

To zależy od widoku - w trybie TPP wygodniej jest używać klawiatury natomiast przy widoku izometrycznym
lepsza jast myszka.


A, który widok twoim zdaniem lepszy?

Skończyłem demo i czekam na pełniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować