Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Potrzebuję pomocy...cóż, opiszę problem. Jestem w drugim akcie gry. Całe bagna przebadane, 9 sefir umieszczonych w obeliskach...idę do kowala po odgromnik, wracam na bagna...i co się dzieje? Zniknęła cała mapa...tak jakbym musiał poznawać wszystko od nowa, widać tylko...wszystkie obeliski!!! A co gorsza, po zabiciu golema i wydobyciu z niego ostatniej sefiry i umieszczeniu jej w ostatnim obelisku...nie dzieje się nic. Pozostałe obeliski wyglądają na wyłączone...a dzienniku wszystko jest cacy, opisane każdy obelisk, do którego włożyłem sefirę...Co robić? Przecież nie mam już sefir! Jak uruchomić te cholerne obeliski...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 21:13, piotrleon napisał:

Potrzebuję pomocy...cóż, opiszę problem. Jestem w drugim akcie gry. Całe bagna przebadane,
9 sefir umieszczonych w obeliskach...idę do kowala po odgromnik, wracam na bagna...i
co się dzieje? Zniknęła cała mapa...tak jakbym musiał poznawać wszystko od nowa, widać
tylko...wszystkie obeliski!!! A co gorsza, po zabiciu golema i wydobyciu z niego ostatniej
sefiry i umieszczeniu jej w ostatnim obelisku...nie dzieje się nic. Pozostałe obeliski
wyglądają na wyłączone...a dzienniku wszystko jest cacy, opisane każdy obelisk, do którego
włożyłem sefirę...Co robić? Przecież nie mam już sefir! Jak uruchomić te cholerne obeliski...??



a jestęs pewny na 100 że wszystkie sefiry umieściłeś sprawdz jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 23:28, Dark Thresher napisał:

Model: Hp dv5 1040ew

Na tym samym laptopie u mnie śmiga, aż miło patrzeć, większość rzeczy ustawiona na max w rozdziałce 1280x800. Więc skoro masz ten sam sprzęt to bierz Wieśka i graj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 21:13, piotrleon napisał:

Jak uruchomić te cholerne obeliski...??

A może nie wykonałeś zadania ze śledztwami w Wyzimie? Po zakończeniu tego zadania dostaniesz od Raymonda ostatnią sefirę, a on sam zjawi się przed wieżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam poroblem, na drugim akcie już po sekcji zwłok, ktore wskazały na Azara, i znalezieniu ciała prawdziwego dedektywa, powinno uniewinnić wszystkich podejżanych.Ale u mnie nadal jest podejrzany strażnik Vincent,
w zakładce zadania jest jest napisane że muszę sprawdzić magazyn w slumsach. Czy można wejść do magazynu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 14:56, px333 napisał:

Mam poroblem, na drugim akcie już po sekcji zwłok, ktore wskazały na Azara, i znalezieniu
ciała prawdziwego dedektywa, powinno uniewinnić wszystkich podejżanych.Ale u mnie nadal
jest podejrzany strażnik Vincent,
w zakładce zadania jest jest napisane że muszę sprawdzić magazyn w slumsach. Czy można
wejść do magazynu?


Możesz wejść do tego magazynu. Z tego, co pamiętam drzwi do niego będą otwarte około 00:00 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zrobiłem...śledztwo zakończone, wszystkie sefiry, łącznie z tą od Raymonda, zdobyte...po prostu to wyglądało tak, jakbym znalazł się pierwszy raz na bagnach...a przecież wszystkie misje tam już wykonałem...:/

Dnia 25.10.2008 o 14:34, Raylin napisał:

> Jak uruchomić te cholerne obeliski...??
A może nie wykonałeś zadania ze śledztwami w Wyzimie? Po zakończeniu tego zadania dostaniesz
od Raymonda ostatnią sefirę, a on sam zjawi się przed wieżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 16:15, piotrleon napisał:

Wszystko zrobiłem...śledztwo zakończone, wszystkie sefiry, łącznie z tą od Raymonda,
zdobyte...po prostu to wyglądało tak, jakbym znalazł się pierwszy raz na bagnach...a
przecież wszystkie misje tam już wykonałem...:/


> > Jak uruchomić te cholerne obeliski...??
> A może nie wykonałeś zadania ze śledztwami w Wyzimie? Po zakończeniu tego zadania
dostaniesz
> od Raymonda ostatnią sefirę, a on sam zjawi się przed wieżą.


To może być niestety bug :( , ale tak w akcie desperacji - kliknij na dowolny obelisk i zerknij, czy w okienku jest sefira, czy jej nie ma. Jeśli nie ma, to ją po prostu wcieło i nic ... tylko wczytać starszego sejwa. Jeśli jest, to może spróbować ją wyjąć i włożyć z powrotem. Taki pomysł, jak w tym kawale o samochodzie :), ale nic innego mi nie przychodzi do głowy. Mnie ... na razie nic takiego nie spotkało. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 16:22, White Eagle napisał:

Mam pytanie. Z oficjalnej strony Wiedźmina pobrałem dodatkowe przygody. Do jakiego folderu
mam je wrzucić ?


1.
Jeżeli oficjalne przygody: Cena neutalności lub Efekt uboczny to przygody są w postaci plików exe i same powinny się zainstalować.

2.
Jeżeli chodzi o przygody fanowskie to pliki *.adv wrzucić:
a)
- dla visty : C:\Users\Public\Documents\The Witcher
(użytkownicy\publiczny\dokumenty publiczne\the witcher)

b)
- dla XP :
nie znam ścieżki ale jeżeli masz zainstalowane przygody "Efekt uboczny" lub "Cena neutralności" to wyszukaj plik "m1_module.adv" lub "m2_module.adv" i w tym samym miejscu wklej pliki *.adv z nowych przygód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Zainstalowałem Wiedźmina, i podczas gry, pobieram sobie najnowszą wersję patcha(1.4 bodajże). Czy z pierwszej wersji, mogę od razu za pomocą tego patcha updatować do 1.4 ? I czy jak teraz pogram, to czy po zainstalowaniu save''y się nie skasują ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 21:50, Baal Namib napisał:

Mam pytanie. Zainstalowałem Wiedźmina, i podczas gry, pobieram sobie najnowszą wersję
patcha(1.4 bodajże). Czy z pierwszej wersji, mogę od razu za pomocą tego patcha updatować
do 1.4 ? I czy jak teraz pogram, to czy po zainstalowaniu save''y się nie skasują ?

Tak, ale muisz jeszcze ściągnąć paczkę językową, bez tego się nie zainstaluje. Nie wiem po co, ale trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 22:00, Baal Namib napisał:

Czyli to:
http://www.sciagnij.pl/programy/p/wiedzmin/4396
tak ?
Kolejne godzina ściągania... :-/
Dzięki ;)

To, możną wybrać dowolną z paczek.
ja i tak sobie kupię pudełkowy Update, pogram kiedyś wersją, np. niemiecką. Ciekawe, jakie są głosy :-)
pewności nie mam, ale z savem może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 22:00, Baal Namib napisał:

EDIT: A co z Save''ami ?

Powinny działać na spatchowanej wersji bez żadnych zgrzytów. Jeśli chodzi o zabezpieczenie przed usunięciem ich przez instalator, możesz skopiować je w bezpieczne miejsce na dysku z lokalizacji (dla Win XP) Moje dokumenty\The Witcher\saves - dla Visty pewnie tak samo, ale nie używam, więc 100% pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi patchami?
Zainstalowałem wersję premierową, po czym z menu płyty otworzyłem stronę z uaktualnieniami.
Czy dobrze rozumiem, że patch 1.4 ważący ~900MB to to całe rozszerzenie, któro nie tak dawno było do kupieniaz za bodajże 12 zł?

edit...
aha właśnie w przypiętym pości doczytałem :P
tylko nie rozumiem, po co ktoś miałby kupować za te 20zł jak może ściągnąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 21:51, Revar napisał:

Kiedy da się wejsc do Młyna w I akcie?Bowiem gre przechodziłem 3 razy i ani razu nie
byłem w tej lokacjii.

Też się o to pytałem. ;)

***SPOJLER***
Nie da się wejść, jedynie jest scenka, jak z Vesną Hood tam idziesz, oni uprawiają sex, a ludzie myślą, że "jęcząca" Vesna to duch starego młynarza. :)
***KONIEC SPOJLERA***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktoś przypadkiem, czy jest mod do Wiedźmina pozwalający na poruszanie się w trybie "chodzenie" w widoku TPP? Bo z tego co widzę to na autorów gry nie ma co liczyć.

No kurde. Jak mam podziwiać efekt pracy grafików przy prędkości poruszania się Geralta godnej Kubicy w bolidzie? Najbardziej mnie rozwaliło, że chodzenie jest... w trybie izometrycznym gdzie na nic kompletnie się nie przydaje. Nie rozumiem - rok czasu to było za mało by przenieść tą funkcję do widoku TPP? Poważna rysa na Edycji Rozszerzonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować