Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

W tym poście:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&pid=18479
szczena podał gdzie można znaleźć poszczególne runy (i meteoryty). Jak widać jeśli nie wybrałeś runy jako nagrody po wygranej walce na pięści to 3 runy będziesz mógł zdobyć dopiero pod koniec III Aktu (czyli miecz runiczny będziesz mógł mieć dopiero w IV Akcie). Nie powinieneś się tym jednak przejmować, najlepsze warianty miecza runicznego wymagają 2 lub 3 run księżyca a taki zestaw i tak będziesz mógł zdobyć dopiero w IV Akcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach

Nie chodziło mi o to żebyś starał się ją zamroczyć Aardem za wszelką cenę. Chodziło raczej żeby:
- po pierwsze uzyć znaków do wypicia eliksirów (odepchnąć przeciwników na momemt);
- po drugie zabić dwa z trzech Berghestów: jak tego nie zrobisz to mogą cię zagryźć, kiedy ty się na Bestii skoncentrujesz, a używając w walce ciągle stylu grupowego ryzykujesz, że to Bestia ciebie zagryzie;
- po trzecie używać ich naprzemiennie z stylem silnym do walki z Bestią: nawet gdyby mnie się nie poszczęściło to i tak bym ją zabił bo miałem coś koło połowy życia, a ona jakąś jedną czwartą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 00:46, Karharot napisał:

Nie powinieneś się tym jednak przejmować, najlepsze warianty miecza runicznego wymagają
2 lub 3 run księżyca a taki zestaw i tak będziesz mógł zdobyć dopiero w IV Akcie.


Ja bym się jednak przejmował:

<SPOILER>

Kiedy zdobędzie np. trzy runy ziemi to będzie już w czwartym akcie (i prawdopodbnie po co kilku zadaniach i spenetrowaniu sporej części dostępnych lokalizacji). Aerondight jest do zdobycia niewiele później, a przewyższa wszystkie miecze runiczne..

Biorąc Runę Ziemi od Brogga w III akcie miałby prawdopodobnie Runę Słońca (kupioną u Talara) i dwie Runy Ziemi. T owystarczy na niezły miecz:

- Obrażenia +30%
- Szansa na efekt krytyczny: Oślepienie +50%
- Szansa na efekt krytyczny: Powalenie i Precyzyjne trafienie +25%

Co ważniejsze można go mieć niemal od początku III Aktu (wystarczy na początku pójść do "Nowego Narakortu") - cały akt wcześniej.

</SPOILER>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 09:03, MarcusBrutus napisał:

Nie chodziło mi o to żebyś starał się ją zamroczyć Aardem za wszelką cenę. Chodziło raczej


No tak , ale zamroczenie Bestii powoduje , że wszelkie inne działania stają się zupełnie zbędne.Nie trzeba już z niczym kombinować , wybierać odpowiednich eliksirów , czy stylu walki.Po pełnym zadzałaniu Aard , jeden cios kończy całą walkę.Oczywiście nie jest najbardziej ambitny sposób pokonania Besti , jeżeli jednak ma się z tym poważne problemy , a nie chcemy zmieniać poziomu trudności na mniejszy , to kilkakrotne wczytanie sejwa i próbowanie z ogłuszeniem aż do skutku , jest dobrym rozwiązaniem.Zwłaszcza , iż wszystkie kolejne walki są już łatwiejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ja jeszcze tylko przypomnę, że drugą runę ziemi można dostać u Zoltana za ukończenie zadania z tym srebrnym mieczem. Także to nie powinien być problem.

Koniec Spoilera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER

Ja mam problem ze znalezieniem miecza Ard''aenye, wszędzie pisze że powinien on być w Krypcie Kruka na bagnach w akcie V , tyle że dwa razy przeszukałem tą kryptę i ani śladu miecza. mógłby ktoś napisać dokładnie w którym miejscu jest ten miecz

KONIEC SPOILERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 13:48, szak napisał:

Ja mam problem ze znalezieniem miecza Ard''aenye, wszędzie pisze że powinien on być w
Krypcie Kruka na bagnach w akcie V , tyle że dwa razy przeszukałem tą kryptę i ani śladu
miecza. mógłby ktoś napisać dokładnie w którym miejscu jest ten miecz


Podobno można właśnie tam znaleźć, ten miecz tylko - czasami, grając na hardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak gram na normalu to nie da rady go tam znaleść?? Było by szkoda po pobobno fajny


Edit : dzięki za radę i odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 13:53, szak napisał:

A jak gram na normalu to nie da rady go tam znaleść?? Było by szkoda po pobobno fajny


Raczej nie, niestety :(
BTW Klikaj na Odpowiedz wtedy wiemy, że masz pytanie do konkretnej osoby. Tak jest po prostu wygodniej. Miłego forumowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 13:50, Paladynka napisał:

> Ja mam problem ze znalezieniem miecza Ard''aenye, wszędzie pisze że powinien on
być w
> Krypcie Kruka na bagnach w akcie V , tyle że dwa razy przeszukałem tą kryptę i ani
śladu
> miecza. mógłby ktoś napisać dokładnie w którym miejscu jest ten miecz

Podobno można właśnie tam znaleźć, ten miecz tylko - czasami, grając na hardzie.

tego miecza nie można zdobyć w grze, posiada go w ostatnim akcie

Spoiler

Wielki Mistrz, który na bagnach jest przed nami :P Spotykamy go w chwili wejścia na droge do cmentarza na bagnach... Pomaga nam nawet, ale już ma Miecz przy sobie, o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 14:38, Kai Man napisał:

> Podobno można właśnie tam znaleźć, ten miecz tylko - czasami, grając na hardzie.

tego miecza nie można zdobyć w grze, posiada go w ostatnim akcie

Spoiler

Wielki Mistrz, który na bagnach jest przed nami :P Spotykamy go w chwili
wejścia na droge do cmentarza na bagnach... Pomaga nam nawet, ale już ma Miecz przy sobie,
o.



Czytałam wypowiedzi graczy na innych forach, że zdobyli ten miecz, na hardzie właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 14:44, Paladynka napisał:

> > Podobno można właśnie tam znaleźć, ten miecz tylko - czasami, grając
na hardzie.
>
> tego miecza nie można zdobyć w grze, posiada go w ostatnim akcie
>

Spoiler

Wielki Mistrz, który na bagnach jest przed nami :P Spotykamy go
w chwili
> wejścia na droge do cmentarza na bagnach... Pomaga nam nawet, ale już ma Miecz przy
sobie,
> o.



Czytałam wypowiedzi graczy na innych forach, że zdobyli ten miecz, na hardzie właśnie.




Jeśli to prawda to fajnie by było go w końcu znaleźć, ale możliwe że go po prostu tam nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ołkej, mam 3 małe Pytania xF.

Pierwsze, Chodzi o to, że jestem w 4 rozdziale. Wszystko Ok, ale mam teraz zjednoczyc Ludzi i Vodianoi. I nie wiem czemu, nie mogę NIGDY znaleźc Tego kapłana przy Ołtarzu pani jeziora. Wiem, że to przez Wyznawców Dagona, ale kiedy moge go znalezc przy ołtarzu ?

Dalej mam tą zbroję z początku gry, którą Dostałem od Vesemira. Czy Nie dam rady przejśc gry z tą zbroją, czy muszę koniecznie się zaopatrzyc w tą za 5 tysięcy? I kiedy mniej więcej dostaje się ZBroje Kruka w 5 Rozdziale ?

I ostatnie, małe Pytanie. Jako iż nie orientuję się w tym zabardzo, który poziom w 4 rozdziale to taki standard? Ja mam 21, i wydaje mi się że troche za mały... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 17:43, Pernia napisał:

Pierwsze, Chodzi o to, że jestem w 4 rozdziale. Wszystko Ok, ale mam teraz zjednoczyc
Ludzi i Vodianoi. I nie wiem czemu, nie mogę NIGDY znaleźc Tego kapłana przy Ołtarzu
pani jeziora. Wiem, że to przez Wyznawców Dagona, ale kiedy moge go znalezc przy ołtarzu
?


Wykonuj dalej questy główne, to w końcu mała dziewczynka powie Ci, że kapłan wrócił i będziesz mógł z nim pogadać.

Dnia 12.02.2008 o 17:43, Pernia napisał:

Dalej mam tą zbroję z początku gry, którą Dostałem od Vesemira. Czy Nie dam rady przejśc
gry z tą zbroją, czy muszę koniecznie się zaopatrzyc w tą za 5 tysięcy? I kiedy mniej
więcej dostaje się ZBroje Kruka w 5 Rozdziale ?


Ja też nie kupowałem zbroi za 5k i na normalnym nie było problemów. W V akcie jest quest związany ze zbroją, na pewno go nie przegapisz (na mapie jednej z lokacji tego rozdziału jest dom kowala - udaj się tam).

Dnia 12.02.2008 o 17:43, Pernia napisał:

I ostatnie, małe Pytanie. Jako iż nie orientuję się w tym zabardzo, który poziom w 4
rozdziale to taki standard? Ja mam 21, i wydaje mi się że troche za mały... ;P


Poziom ma mniejsze znaczenie niż rozsądne wybieranie talentów. Jeśli dobrze rozwijałeś postać, to problemów nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 17:43, Pernia napisał:

Ołkej, mam 3 małe Pytania xF.

Pierwsze, Chodzi o to, że jestem w 4 rozdziale. Wszystko Ok, ale mam teraz zjednoczyc
Ludzi i Vodianoi. I nie wiem czemu, nie mogę NIGDY znaleźc Tego kapłana przy Ołtarzu
pani jeziora. Wiem, że to przez Wyznawców Dagona, ale kiedy moge go znalezc przy ołtarzu
?


Po wykonaniu zadania "W pełnym słońcu".

Dnia 12.02.2008 o 17:43, Pernia napisał:


Dalej mam tą zbroję z początku gry, którą Dostałem od Vesemira. Czy Nie dam rady przejśc
gry z tą zbroją, czy muszę koniecznie się zaopatrzyc w tą za 5 tysięcy? I kiedy mniej
więcej dostaje się ZBroje Kruka w 5 Rozdziale ?


Da się przejść, po prostu będzie trudniej. Zbroję Kruka dostaniesz gdzieś tak w połowie V rodziału.

Dnia 12.02.2008 o 17:43, Pernia napisał:


I ostatnie, małe Pytanie. Jako iż nie orientuję się w tym zabardzo, który poziom w 4
rozdziale to taki standard? Ja mam 21, i wydaje mi się że troche za mały... ;P


Nie masz czegoś takie jak standardowy poziom. Każdy gra inaczej. Twój jest raczej w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedziec czy Dobrze Rozwijałem postac, ale wydaję mi sie ze nie jest zle. Starałem sie balansowac Wszystko, a ze Znaków Najczęsciej Używam Aarda. Co do zbroi Kruka - Elfi rzemieślnik powiedział mi żebym przeszukał Jakiś tam grobowiec, ale Nie ma możliwości śledzenia tego zadania na mapie - Ten grobowiec będzie w 5 Rozdziale czy w 4 ?. A, mówisz że mam robic questy głowne - został mi wtedy tylko Quest z Alvinem - mam go wykonac pierw ?

Edit : Solmath wyjaśnił moje wątpliwości - dzięki :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler
1. Trzeba pogonić Wyznawców Dagona i powinie się pojawić koło ołtarza. Rezolutna dziewczynka powie Ci o tym, że kapłan wrócił.
2. Lepiej mieć lepszą zbroję niż gorszą. Mniej boli ;) Trudno określić kiedy, dokładnie będziesz miał zbroję Kruka, bo zależy to od tego, kiedy zaczniesz szukać komponentów, ale na pewno nie na początku aktu. Sporo musisz się nawalczyć, aby móc ich szukać.
3. Ja jestem w końcówce 2 aktu i mam 20 poziom, ale za pierwszym razem kończyłam grę na 39 poziomie. Jeśli zadania w grze nie sprawiają Ci kłopotów, to twój poziom jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować