Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2008 o 21:50, nazgul47 napisał:

> swoją drogą ciekawe kiedy można spodziewać się 2?

Na pewno sporo czasu minie nim nasz kochany Wiedźmin doczeka się kontynuacji. Na razie
Redzi pracują nad THEYem, więc nie prędko wezmą się za nową grę. Myślę, że najwcześniej
w 2010 roku.

ludzie, to nie CDP RED pracuje nad THEY tylko Metropolis... CDP ewentualnie dorzucił im parę osób do pomocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 19:41, KinggAdek napisał:

> Niedawno przeszedłm wiedźmina i jak myślicie kim był ten koleś w końcowym filmiku
sądząc
> po oczach to był inny wiedźmin, może w squelu będzie nawiązanie do innych szkół.


Tego dowiemy się w Wiedźminie 2 na 99% :), swoją drogą ciekawe kiedy można spodziewać
się 2?


1-2 lata ale najpierw to rozszerzenie ma wyjść chyba we wrześniu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 00:35, Major W napisał:

> się 2?

1-2 lata ale najpierw to rozszerzenie ma wyjść chyba we wrześniu nie?


mam nadzieję że dwójka wyjdzie już z directx 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 20:31, Gorn7 napisał:

> A teraz nastepne pytanko. Wykonuję zadaczo "Przyjaciółka z dawnych lat". Mam Shani
zanieść
> pięć sztuk jaskółczego ziela. Jestem na bagnach, ale jakoś nie mogę tego znaleźć.
Jak
> wygladają te krzaczki i gdzie mniej więcej rosną na tym bagnie?
Muszisz przeczytać książkę chyba o roślinach bagiennych ma ją krasnolud na ryku w wyzimie
handlowej oczywiście, no i jeszcze dodam że ten quest mi się bardzo podobał ;]


Książkę rzeczywiście kupiłem od krasnoluda na targu, a dokładniej od Antykwariusza. Tak jak pisałeś, jest to ksiązka o roslinach bagiennych i jest tam opisane jaskółcze ziele. Dwie sztuki jaskółczego ziela kupiłem od zielarki na targu. Muszę znaleźć jeszcze trzy i tu mam problem. Zwiedziłem już chyba wszystkie bagna i chyba wszystkich jego lokatorów wysłąłem do piachu, ale nie widzę nigdzie jaskółczego ziela? Czy ono rośnie na bagnie w jakimś konkretnym miejscu, czy po prostu musze biegać, aż do skutku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2008 o 12:33, marekl1975 napisał:


Książkę rzeczywiście kupiłem od krasnoluda na targu, a dokładniej od Antykwariusza. Tak
jak pisałeś, jest to ksiązka o roslinach bagiennych i jest tam opisane jaskółcze ziele.
Dwie sztuki jaskółczego ziela kupiłem od zielarki na targu. Muszę znaleźć jeszcze trzy
i tu mam problem. Zwiedziłem już chyba wszystkie bagna i chyba wszystkich jego lokatorów
wysłąłem do piachu, ale nie widzę nigdzie jaskółczego ziela? Czy ono rośnie na bagnie
w jakimś konkretnym miejscu, czy po prostu musze biegać, aż do skutku?


jedno na pewno jest obok obozu ceglarzy na przeciw domu vaski a kolo przystani stoi dziadunio jak go przeprowadzisz on ci pokarze gdzie rośnie dużo jaskółczego ziela :Pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 12:33, marekl1975 napisał:

Książkę rzeczywiście kupiłem od krasnoluda na targu, a dokładniej od Antykwariusza. Tak
jak pisałeś, jest to ksiązka o roslinach bagiennych i jest tam opisane jaskółcze ziele.
Dwie sztuki jaskółczego ziela kupiłem od zielarki na targu. Muszę znaleźć jeszcze trzy
i tu mam problem. Zwiedziłem już chyba wszystkie bagna i chyba wszystkich jego lokatorów
wysłąłem do piachu, ale nie widzę nigdzie jaskółczego ziela? Czy ono rośnie na bagnie
w jakimś konkretnym miejscu, czy po prostu musze biegać, aż do skutku?


A zapytam jeszcze czy masz wyuczoną umiejętność zielarstwo, z grupy dotyczącej inteligencji, bo bez tej umiejętności nie możesz pozyskiwać składników z roślin rosnących w zasadzie wszędzie. Jeśli tej umiejętności nie posiadasz polecam wykupić ją jak najszybciej, a zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy, bo większość składników będziesz zbierał w czasie swoich wędrówek. Wtedy też roślinki będą podpisane jak wciśniesz przycisk odpowiadający za podświetlanie przedmiotów, które możesz użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrz, ale wydawanie gry to nie tylko napisanie kodu :P Poza tym, po co wydawać druga część, skoro ludzie ciągle kupują część pierwszą? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 14:06, nazgul47 napisał:

Popatrz, ale wydawanie gry to nie tylko napisanie kodu :P Poza tym, po co wydawać druga
część, skoro ludzie ciągle kupują część pierwszą? ;)

a co ma piernik do wiatraka?! ja jestem pewny, że Wiedźmin 2 "się pisze". Bagiński wypaplał, że dwójka planowana jest 18 miesięcy po premierze jednynki. Znaczy wychodziłoby, że gdzieś na poczatek przyszłych wakacji.
Oczywiście, że "wydanie" to nie napisanie kodu. Ale jak kod, grafika, dubbing itp będą gotowe, to chyba Wiesiek nie będzie czekał w magazynach pół roku, żeby zostać wydanym :P
Jak to po co? Dla kasy.Zresztą, jak gra jest popularna, to twórca musiałby poczekać z 10 lat, żeby wydać nową część. Patrz na Diablo II - przecież ta gra ma 7 (?) lat, a dalej w platynie schodzi jak ciepłe bułeczki. A Blizz robi trójkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 13:01, Nufiko napisał:

> Książkę rzeczywiście kupiłem od krasnoluda na targu, a dokładniej od Antykwariusza.
Tak
> jak pisałeś, jest to ksiązka o roslinach bagiennych i jest tam opisane jaskółcze
ziele.
> Dwie sztuki jaskółczego ziela kupiłem od zielarki na targu. Muszę znaleźć jeszcze
trzy
> i tu mam problem. Zwiedziłem już chyba wszystkie bagna i chyba wszystkich jego lokatorów

> wysłąłem do piachu, ale nie widzę nigdzie jaskółczego ziela? Czy ono rośnie na bagnie

> w jakimś konkretnym miejscu, czy po prostu musze biegać, aż do skutku?

A zapytam jeszcze czy masz wyuczoną umiejętność zielarstwo, z grupy dotyczącej inteligencji,
bo bez tej umiejętności nie możesz pozyskiwać składników z roślin rosnących w zasadzie
wszędzie. Jeśli tej umiejętności nie posiadasz polecam wykupić ją jak najszybciej, a
zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy, bo większość składników będziesz zbierał w czasie swoich
wędrówek. Wtedy też roślinki będą podpisane jak wciśniesz przycisk odpowiadający za podświetlanie
przedmiotów, które możesz użyć.


Zrobiłem tak jak pisałeś. Wyuczyłem się zielarstwa i znalazłem pięć jaskółczych ziółek. Zaniosłem Shani do szpitala i małe rozczarowanie. Dlaczego nie odblokowała mi się karta z erotyką z Shani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągnę zadanie z sekcją zwłok. Gdzie kupić flaszkę dla grabarza, żeby udostępnił mi zwłoki więźnia? Coś tam gadał o jakiejś krasnoludzkiej gorzałce. Kupuję różne alkohole, ale żaden go nie zadowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 21:30, marekl1975 napisał:

Ciągnę zadanie z sekcją zwłok. Gdzie kupić flaszkę dla grabarza, żeby udostępnił mi zwłoki
więźnia?

Z tego co pamiętam to wystarczy kupić temerską żytnie lub spirytus z mahakamu i to go zadowoli.Spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER
Akt IV. Mam odczarować Alinę. Pokazałem jej już lusterko, zamówiłem poezję u Jaskra. I pojawia się problem, bo według poradnika mam być po 20 na Polach przy maliniaku. Tak też robię, ale na Polach nikt się nie pojawia. Chyba piąty raz powtarzam ten fragment gry, ale za każdym razem na Polach zastaję tylko Adama przy ognisku i kilka zjadarek. Ktoś może wie, gdzie leży mój albo gry błąd?
/SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER
cóż, ja tam biegałem około 18... jesteś pewien, że włazisz do "środka" maliniaka? powinien stać tam Jaskier... jak go nie ma, to spróbuj jeszcze raz z nim pogadać albo nawet cofnąć się i zagadać do guślarki...
SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 22:28, szypek26 napisał:

SPOILER
cóż, ja tam biegałem około 18... jesteś pewien, że włazisz do "środka" maliniaka? powinien
stać tam Jaskier... jak go nie ma, to spróbuj jeszcze raz z nim pogadać albo nawet cofnąć
się i zagadać do guślarki...
SPOILER

ja musiałem na niego poczekać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 14:13, szypek26 napisał:

a co ma piernik do wiatraka?! ja jestem pewny, że Wiedźmin 2 "się pisze". Bagiński wypaplał,
że dwójka planowana jest 18 miesięcy po premierze jednynki.


O tym nie wiedziałem, a to zmienia postać rzeczy.

Dnia 31.08.2008 o 14:13, szypek26 napisał:

Znaczy wychodziłoby, że gdzieś na poczatek przyszłych wakacji.
Oczywiście, że "wydanie" to nie napisanie kodu. Ale jak kod, grafika, dubbing itp będą
gotowe, to chyba Wiesiek nie będzie czekał w magazynach pół roku, żeby zostać wydanym
:P
Jak to po co? Dla kasy.Zresztą, jak gra jest popularna, to twórca musiałby poczekać z
10 lat, żeby wydać nową część. Patrz na Diablo II - przecież ta gra ma 7 (?) lat, a dalej
w platynie schodzi jak ciepłe bułeczki. A Blizz robi trójkę...


I właśnie dlatego Blizzard nie wydał trójki po 2 latach, tylko po ponad siedmiu - bo część druga przynosiła bardzo duże zyski, a gdyby wydali część trzecią sprzedaż części drugiej sporo by spadła. Zresztą, po co spekulować - wydadzą, jak skończą. A czy będzie to w 3 kwartale 2009, czy w pierwszym 2010, to mała różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 23:03, nazgul47 napisał:

O tym nie wiedziałem, a to zmienia postać rzeczy.

;]

Dnia 31.08.2008 o 23:03, nazgul47 napisał:

A czy będzie to w 3 kwartale 2009, czy w pierwszym 2010, to mała różnica.

ty teraz o Wieśku II, czy o D3? - [edit] bo mi się widzi, że o D3 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 23:07, szypek26 napisał:

> A czy będzie to w 3 kwartale 2009, czy w pierwszym 2010, to mała różnica.
ty teraz o Wieśku II, czy o D3?



O Wieśku II. Wolę by tym razem (nie ubliżając panom od CDPR) na rynek wypuszczony został produkt dopracowany i bez błędów, wysłany w terminie (z całą zawartością paczki) i nie potrzebujący potem poprawiania patchami. Jestem gotów zapłacić za to kilka miesięcy czekania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 23:11, nazgul47 napisał:

O Wieśku II. Wolę by tym razem (nie ubliżając panom od CDPR) na rynek wypuszczony został
produkt dopracowany i bez błędów, wysłany w terminie (z całą zawartością paczki) i nie
potrzebujący potem poprawiania patchami. Jestem gotów zapłacić za to kilka miesięcy czekania

popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 21:29, marekl1975 napisał:

Zrobiłem tak jak pisałeś. Wyuczyłem się zielarstwa i znalazłem pięć jaskółczych ziółek.
Zaniosłem Shani do szpitala i małe rozczarowanie. Dlaczego nie odblokowała mi się karta
z erotyką z Shani?


Na kartę będziesz musiał jeszcze trochę popracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować