Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 21.09.2008 o 20:33, Gall historyk napisał:

Dobra nie pojmujesz świata jaki wykreował Sapkowski obawiam się. To jest świat brutalny
podobny do naszego tam nie ma cukierkowości. To świat bez pardonu i taki stereotypowy
święty rycerzyk byłby w tymże świecie brutalnie wyśmiany:)

a Zygfryd ? w końcu to pokorny rycerz zakonu płonącej róży ;]
Dranimrev ta na przykład pani jeziora :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 20:36, Gall historyk napisał:

Zygfryd zauważ że z czasem się zmienia i nie jest już taki świętoszkowaty.

ale był pokorny zakonowi do końca obojętnie jaka stronę konfliktu wybrałeś
ale dobra nie będziemy się kłócić tak tylko powiedziałem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>Nie będę się tutaj rozwodził

Dnia 21.09.2008 o 20:33, Gall historyk napisał:

dokładnie co i jak ale zdaje mi się że +18 na pudełko wyjaśni to za mnie?:)

Przy czym warto wspomnieć.że nie jest to 18+ dodane tylko za to,że dwie osoby trochę się ze sobą "pomiziały" (aluzja do ograniczenia w Mass Effect),ale w pełni zasłużone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polemizować zamierzam to w końcu forum:) Zauważ że bycie posłusznym Zakonowi a bycie stereotypowym rycerzem co to nie skalał się ni rzezią niewiniątek ni mordem to nie to samo.

mati285

Owszem znam ta historię ale nie mówimy teraz o Mass Effect tylko o Wiedźminie a w Witcherze znaczek +18 jest jak najbardziej na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 20:36, Gall historyk napisał:

Zygfryd zauważ że z czasem się zmienia i nie jest już taki świętoszkowaty.


Zgadza się, zresztą idee pana Jakuba de A. też do końca czyste niczym Święty Płomień nie są:) A Zygfryd, jako prawowierny sługa swego mocodawcy, chcąc nie chcąc pewne jego poglądy (zwłaszcza dotyczące nieludzi) musiał podzielać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to dajemy .
dokładnie jak każdy rycerz (hmm w szkole miałem kodeks dobrego rycerza ) jest wierny swemu panu po 1 stronie.Jakuba de A
a po drugiej stronie czyli jak był z nami włączył ze złem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Jestem w IV akcie mam za zadanie zebrac fragmenty potluczonego lustra Aliny. Rzecz w tym, ze dwoch kawalkow za Chiny Ludowe znalezc nie moge, mimo iz korzystam z podpowiedzi. Wedlug mapu jeden z dwoch brakujacych kawalkow jest w zagajniku malinowym, a drugi przy rozwalonym mlynie. Niestety jak podchodze do obu tych miejsc to nie moge tych kawalkow znalezc. Wedlug podpowiedzi z minimapy powinienem dokladnie stac na tym kawalku lusterka, zreszta spojrzcie na screena.

20080921204603

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 20:46, Wojman napisał:

Mam taki problem. Jestem w IV akcie mam za zadanie zebrac fragmenty potluczonego lustra
Aliny. Rzecz w tym, ze dwoch kawalkow za Chiny Ludowe znalezc nie moge, mimo iz korzystam
z podpowiedzi. Wedlug mapu jeden z dwoch brakujacych kawalkow jest w zagajniku malinowym,
a drugi przy rozwalonym mlynie. Niestety jak podchodze do obu tych miejsc to nie moge
tych kawalkow znalezc. Wedlug podpowiedzi z minimapy powinienem dokladnie stac na tym
kawalku lusterka, zreszta spojrzcie na screena.

jeżeli się nie mylę z rozwalonym młynem to jest na dachu a tego drugiego nie pamiętam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 20:41, Gall historyk napisał:

Zauważ że bycie posłusznym Zakonowi a bycie
stereotypowym rycerzem co to nie skalał się ni rzezią niewiniątek ni mordem to nie to
samo.

Spoiler (pamiętajmy o nich ;))
Ja myślę,że z początku Zygfryd był kreowany na taką właśnie postać bez skazy, idealistę z niezachwianym poczuciem własnej wartości i słuszności tego o co walczy, dobrze wychowanego mężczyznę. Wygladał jakby się urwał z innej bajki,był przecież nawet prawiczkiem :) Na szczęście później widzimy jego zupełną przemianę i koniec końców zrywa nawet ze swoimi ideałami.

>w Witcherze znaczek +18 jest jak najbardziej na miejscu.
I to też stwierdziłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy rozwalonym młynie to na dach musisz wejść po takich deskach co to są oparte o beczki itp. a ten w zagajniku to powinien być dokładni gdzie stoisz, a dokładniej jakieś 3 metry na lewo od Geralta :P Może spróbuj przyjść dzień później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam te kawałki lustra zbierało się z zabitych stworów - takich niby klonów Aliny. Południce się to chyba nazywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 20:33, Gall historyk napisał:

Dobra nie pojmujesz świata jaki wykreował Sapkowski obawiam się. To jest świat brutalny
podobny do naszego tam nie ma cukierkowości. To świat bez pardonu i taki stereotypowy
święty rycerzyk byłby w tymże świecie brutalnie wyśmiany:) Nie będę się tutaj rozwodził
dokładnie co i jak ale zdaje mi się że +18 na pudełko wyjaśni to za mnie?:)

No cóż... brutalny świat rozumiem, tylko zależy jak bardzo brutalny. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale twórcy gry i niektórzy ludzie (przynajmniej w mojej szkole) uważają patcha 1.4 i całą Edycję Rozszerzoną tak, jakby to była druga część gry, dodatek jakiś wypasiony. To tylko zwykły patch. No, może nie taki zwykły, potwór zajmuje 1,5 gb i instalacja trwa średnio 2h. Gdyby nie ten cza instalacji już dawno bym go miał. Ale stwierdziłem, że nie warto. A Wy o sądzicie o ER i patchu 1.4??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 22:35, MasterHeroes napisał:

A Wy o sądzicie o ER i patchu 1.4??

No na pewno wnosi więcej niż zwykły patch. I chwała za to CDP. Ale ani to nie niweluje wszystkich błędów, ani nie jest nową grą. Niemniej ja przeczekałem edycję podstawową, kupiłem ER i jestem niezwykle zadowolony :)

btw: Oglądam sobie płytkę DVD "Making of" i widzę dwie rzeczy:
Raz - Geralt morduje Magistra i jego kolegów w Handlowej - to ani chybi była pierwotna wersja tego, co dzieje się teraz w jaskini.
Dwa - Geralt, szorując mieczem o ściany w kanałach idzie do miejsca, które jest (prawdopodobnie) oznaczone jako "punkt przeładunkowy", tam jakiś duży stwór ghulopodobny mlaska nad trupem jakiegoś nieszczęśnika. Czy to jest w grze i jakimś cudem tego nie zauważyłem, czy to po prostu wycięli, podobnie jak w/w mordowanie wykształciuchów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 23:30, szypek26 napisał:

btw: Oglądam sobie płytkę DVD "Making of" i widzę dwie rzeczy:
Raz - Geralt morduje Magistra i jego kolegów w Handlowej - to ani chybi była pierwotna
wersja tego, co dzieje się teraz w jaskini.
Dwa - Geralt, szorując mieczem o ściany w kanałach idzie do miejsca, które jest (prawdopodobnie)
oznaczone jako "punkt przeładunkowy", tam jakiś duży stwór ghulopodobny mlaska nad trupem
jakiegoś nieszczęśnika. Czy to jest w grze i jakimś cudem tego nie zauważyłem, czy to
po prostu wycięli, podobnie jak w/w mordowanie wykształciuchów?

Wiele rzeczy z gry zostało wyciętych. Ja jeszcze tych płyt nie oglądałem (sam niedawno kupiłem ER) ale pamiętam wszystkie poprzednie trailery, i tę scenę którą opisujesz też widziałem na jednym z filmików. W grze jej dotychczas nie spotkałem (i chyba nie spotkam, do tych kanałów zamiast tamtej bestii wrzucili tego kurliloszka, czy jak mu tam)
Pamiętam też scenę z prologu której na bank nie ma w grze. Była jakaś walka z bandytami na zewnątrz twierdzy wiedźminów. Walczyliśmy razem z Leo przeciwko grupkom oprychów, a potem można było zadecydować co zrobić z ostatnim, który się poddał.
Sama gra bardzo mi się podoba. Ten patch przede wszystkim dodaje nowe animacje postaci, parę zadań (ponoć) i chwała CDP Red za to. Dodatkowo widać zmiany w wyglądzie NPC, ale to tylko inny kolor ubrania, bądź takie pierdoły typu broda, zabrudzenia, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 23:34, Darkstar181 napisał:

Wiele rzeczy z gry zostało wyciętych.

Noo, domyślam się :P

Dnia 21.09.2008 o 23:34, Darkstar181 napisał:

Ja jeszcze tych płyt nie oglądałem (sam niedawno
kupiłem ER) ale pamiętam wszystkie poprzednie trailery, i tę scenę którą opisujesz też
widziałem na jednym z filmików. W grze jej dotychczas nie spotkałem (i chyba nie spotkam,
do tych kanałów zamiast tamtej bestii wrzucili tego kurliloszka, czy jak mu tam)

Eee, to chyba nie o to chodzi. /Kuroliszek/

Dnia 21.09.2008 o 23:34, Darkstar181 napisał:

Pamiętam też scenę z prologu której na bank nie ma w grze. Była jakaś walka z bandytami
na zewnątrz twierdzy wiedźminów. Walczyliśmy razem z Leo przeciwko grupkom oprychów,
a potem można było zadecydować co zrobić z ostatnim, który się poddał.

Też pamiętam. I o ile się nie mylę, na "luźnych motywach" tego zadania oraz grafik itp itd - powstała Cena Neutralności :)

Dnia 21.09.2008 o 23:34, Darkstar181 napisał:

Sama gra bardzo mi się podoba. Ten patch przede wszystkim dodaje nowe animacje postaci,

Tak, to się chwali i to widać. Loadingi są faktycznie szybsze, ale np. postaci lubią "wyjść" poza ekran w czasie rozmowy ^^

Dnia 21.09.2008 o 23:34, Darkstar181 napisał:

parę zadań (ponoć)

Ooo, muszę sprawdzić. Co prawda chwilowo urządziłem sobie Tydzień z Dramatem Polskim oraz przechodzę jeszcze STALKERA, ale na Wiedźmina ER też mam chwilkę co wieczór.

Dnia 21.09.2008 o 23:34, Darkstar181 napisał:

i chwała CDP Red za to. Dodatkowo widać zmiany w wyglądzie NPC, ale
to tylko inny kolor ubrania, bądź takie pierdoły typu broda, zabrudzenia, itp.

Też liczyłem na coś więcej, bo inny kolorek to trochę mało. Ponoć Carmen i Siemko wyglądają inaczej i nawet widziałem screeny, ale to było przed wydaniem ER, więc nie wiem, co z tego wyszło, bo dopiero przybyłem do I aktu.
Mam też wrażenie, że lekko podrasowane jest intro, a na pewno trochę przerobili filmik po prologu. Niestety, biust Triss nadal jest galaretowaty xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem blad, ktory uniemozliwia ukonczenie jednego z zadan. Najpierw wykonalem zadanie dla druida na Polach w IV akcie. Jako nagrode wybralem wianek z niesmiertelnikow. I przedmiot ten powedrowal to kategori przedmiotow fabularnych. Jednak gdy przed chwila byl mi on potrzebny to... wyparpwal. Nie ma go w ekipunku i nie moge przez to odeslac ducha Celiny. I normalnie nie wiem co zrobic. Jak przemiot moze po prostu wyparowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 23:48, Wojman napisał:

Jak przemiot moze po prostu wyparowac?

No właśnie mi się coś zdaje że od tak nie mogą... jestem co prawda nadal w drugim rozdziale (ale coś czuje że już go kończę) i nie zdarzyło mi się, by jakiś przedmiot od tak sobie zniknął z ekwipunku.
Jesteś pewien że sam przez pomyłkę nie wywaliłeś ? Bo przedmioty fabularne chyba też da się wyrzucić z ekwipunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem właśnie "Efekt uboczny" i było całkiem całkiem. W stosunku do "Ceny Neutralności" ten mod na pewno przeważa pod względem zadań pobocznych i możliwych sposobów na załatwienie zadania głównego. Ten drugi dzieje się poza miastem i skupia głównie na siekaniu przeciwników, natomiast pierwszy to przygoda w mieście z nastawieniem na dużą ilość gadania, gry hazardowe, picie na umór i walki na pięści, walka też jest ale w znacznie mniejszej ilości. Przy okazji w "Efekcie ubocznym" cieszą drobne nawiązania do głównego wątku fabularnego Wiedźmina (np. dowiemy się jak naprawdę nazywa się Baranina ;). Nie są to wątki na tyle istotne, by zmieniać kolejność przechodzenia gry, ale na pewno są miłym akcentem dla osób, które mają grę już za sobą.

Poza tym zauważyłem znaczną poprawę AI przeciwników w trakcie gry w kości. Nie robią już tak oczywistych błędów jak wcześniej, przynajmniej nie tak często. A i walka na pięści wydała mi się ciut trudniejsza w Cenie Neutralności, jednak to może wynikać nie tyle z patcha, co z innego rozwoju postaci. Z kolei nowy sposób pokazywania składników alchemicznych bardzo ułatwia sporządzanie mikstur z dodatkowymi efektami. Wcześniej w ogóle się do tego nie przykładałem, za dużo było kombinowania, teraz wystarczy jeden click we właściwy przycisk i wszystko widać jak na dłoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować