Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2007 o 16:41, Jay Z napisał:

Planujemy dać na wakację możliwość pobrania pierwszego aktu, albo innego fragmentu gry za darmo
(tzn. tylkko za koszt transferu, wysłania gry na komórki etc). Wersja finalna, komercyjna powinna
być gotowa na początek września.


Świetnie :D !

Skoro mowa o pierwszym akcie, to mam nadzieję, że będzie to jedna z tych gier, nad którymi można spędzić ładnych parę godzin (tak jak Doom RPG czy ponoć Elves & Goblins, obie od Carmacka :) ), nie zaś roz(g)rywka jak najbardziej przyjemna, ale krótka (np. King Kong czy częściowo PoP).

No i liczę również na jakiś specjalny tryb, pozwalający na typowo arcade''ową zabawę (np. bicie rekordów w czymś na kształt Survivala), oraz możliwość nieustannego rozwoju bohatera-np. podczas przechodzenia kolejnych poziomów trudności tą samą postacią, śrubując jej staty. A potem wysyłanie ich na serwer, celem pochwalenia się :) .

Gdyby powyższe postulaty miałyby zostać spełnione, wreszcie mógłbym się cieszyć prawdziwie dobrą grą Java. Grą, która zapewniałaby niespotykanie długą i wciągającą rozgrywkę-i choćby przez to wzbudziłaby ogromne zainteresowanie na świecie :) .

No, zobaczymy. Oby to nie były tylko marzenia... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w metro tez podali :)

,, Deathmetalowa legenda Vader oraz rodzima grupa ze sceny electro Red Emprez przygotowuja wyjatkowy kawałek , który znajdzie sie na ścieżce dzwiękowej gry komputerowej Wiedżmin ''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 08:18, Ryan Kam napisał:

,, Deathmetalowa legenda Vader oraz rodzima grupa ze sceny electro Red Emprez przygotowuja
wyjatkowy kawałek , który znajdzie sie na ścieżce dzwiękowej gry komputerowej Wiedżmin ''''


To polecam przeczytać najnowszego newsa na thewitcher.com :P Właśnie, jutro trailer jakiś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 22:17, tykus napisał:

Właśnie, jutro trailer jakiś :)


No czas najwyższy! Ostatni jest sprzed pół roku, a to szmat czasu, nawet dla kogoś tak cierpliwego jak ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wydawało mi się, że przy tworzeniu, na końcówce produkcji będzie o wiele więcej szumu medialnego na temat Wiedźmina żeby go wypromować. A tu zostało 4-5 miesięcy do premiery i na razie bardzo cicho. Dopiero jak ktoś się bardzo interesuje to może się dokopać do jakiś informacji. Zwykły, szary gracz raczej o Wiedźminie nic nie wie lub bardzo mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 06:48, Abi Dalzim napisał:

Hmm, wydawało mi się, że przy tworzeniu, na końcówce produkcji będzie o wiele więcej szumu
medialnego na temat Wiedźmina żeby go wypromować. A tu zostało 4-5 miesięcy do premiery i na
razie bardzo cicho. Dopiero jak ktoś się bardzo interesuje to może się dokopać do jakiś informacji.
Zwykły, szary gracz raczej o Wiedźminie nic nie wie lub bardzo mało.


A ja się z tym nie zgodzę. Zwykły szary gracz przeczytał już pewnie z 10 zapowiedzi tej gry. Autorzy wypuszczają coraz to nowe informacje i reklama pojawia się chociażby w tych zapowiedziach. Zresztą ostatnio juz 2 czasopisma miały na okładce Wiedźmina, więc na pewno większość graczy kojarzy Geralta. :) A na reklamy w czasopismach jest chyba jeszcze dużo za wcześnie. Gdyby teraz zaczął się szum medialny, pewnie większość zapomniałaby o tej grze do premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 08:49, rob006 napisał:

Gdyby teraz zaczął się szum medialny, pewnie większość zapomniałaby o tej grze do premiery.

Gdyby szum został utrzymany przez cały czas, to na pewno nie zapomnieliby :)
Ale nie wiem czy starczyłoby materiałów na tyle szumu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dziś recenzję Wiedźmina w Game Ranking i muszę przyznać , że nie wszystko mi się spodobało.Ogólnie gra była chwalona , ale wspomniano , że nie bedzie możliwości skakania i nawet najmniejszy płotek stanie się przeszkodą nie do pokonania.Od razu przypomniały mi się konsolówki za którymi raczej nie przepadam.Poza tym sposób rozwoju bohatera został porównany do tego z Fable , czyli znowu odniesienie do konsoli.Wiedźmina kupię , ale po dzisiejszej lekturze mój optymizm trochę osłabł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 15:13, KrzychW napisał:

Przeczytałem dziś recenzję Wiedźmina w Game Ranking i muszę przyznać , że nie wszystko mi się
spodobało.Ogólnie gra była chwalona , ale wspomniano , że nie bedzie możliwości skakania i
nawet najmniejszy płotek stanie się przeszkodą nie do pokonania.Od razu przypomniały mi się
konsolówki za którymi raczej nie przepadam.Poza tym sposób rozwoju bohatera został porównany
do tego z Fable , czyli znowu odniesienie do konsoli.Wiedźmina kupię , ale po dzisiejszej lekturze
mój optymizm trochę osłabł.


Porównania do konsoli są dalece niestosowne. Gra jest od początku do końca tworzona na platformę PC, a to narzuca wiele rozwiązań typowych dla użytkowników PC. Fakt, że RED stara się stworzyć bardzo prostą i intuicyjną obsługę powinien być uznawany za zaletę. Bo, jeśli jednak wrócić do wątku konsol, i co złego w grach na konsole? Co do skoków, przeszkód etc: W czasie walki nie raz zdarzy ci się skoczyć, albo zrobić piruet. W końcu to mistrz miecza. W czasie eksploracji świata nie będziesz miał specjalnie okazji wykazać się podskokami, bo i po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 15:21, Jay Z napisał:

Porównania do konsoli są dalece niestosowne.

Gry oczywiście jeszcze nie widziałem , więc muszę na razie polegać na recenzjach , które nie zawsze są obiektywne.Czy Wiedźmin będzie przypominał jakąkolwiek konsolówkę przekonam się dopiero po premierze.Skoro wspominasz o fakcie pisamia gry typowo na PC , to dla mnie jest to zdecydowanie dobra nowina.

Co do skoków, przeszkód etc: W czasie walki

Dnia 27.04.2007 o 15:21, Jay Z napisał:

nie raz zdarzy ci się skoczyć, albo zrobić piruet. W końcu to mistrz miecza. W czasie eksploracji
świata nie będziesz miał specjalnie okazji wykazać się podskokami, bo i po co?

Lubię sobie poskakać jak przyjdzie mi na to ochota.Skręcić z głównej drogi i powłazić gdzie sie da.Skakanie postaci nie jest konieczne , ale moim zdaniem byłoby miłym dodatkiem.Wiedźmina kupię , bo wierzę , że będzie udanym tytułem , a obawy , ludzka rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po to aby wejść na kamień a nie szukać drogi na około, po to aby nie szukać przejścia jeśli na drodze stanie wysoki na 0,5m.
Po to aby świat był wiarygodny na tyle, na ile wiarogodnym uczynił go pisarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 15:37, Selv napisał:

Po to aby świat był wiarygodny na tyle, na ile wiarogodnym uczynił go pisarz.


Eee, ale Sapkowski jakoś szczególnie wspominał o skaczącym Geralcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o Geralta który podskakuje jak piłeczka, ale chodzi o Geralta który potrafi przejść przez płot czy przewalone drzewo.
Nie zaprzeczysz, ze `nowa definicja rpg` była by czymś dziwnym gdyby trzeba było szukać przejść na około takich `przeszkód`?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 15:23, Skarmory napisał:

może to wyda się dziwne ale czytałem w jednym CDA ze Wiedźmin będzie w 2005 roku xD ( na okładce
był ten chłopek z Half-Life 2 )


Premierę The Witchera przekładano już parę razy, a CDA od samego początku kibicowało tej grze. Nic więc dziwnego, że w jednym ze starszych numerów przeczytałeś, że The Witcher wyjdzie wcześniej... Nie powinieneś czytać wiadomości sprzed roku. O ile recenzje nie wiele tracą z upływem czasu, o tyle wiadomości i aktualności, jak sama nazwa wskazuje, już tak, ponieważ są pisane w miarę na bieżąco (aktualnie).

Z jednej strony mówię sobie: "aby do wakacji", ale teraz pasuje też "aby do września", bo oficjalna data premiery Wiedźmina to przecież wrzesień tego roku. Ech, a jeszcze tyle przedmiotów do poprawy... te wakacje będą jednymi z najpiękniejszych, jeśli uda mi się moją średnią podnieść o 0,2 (czyli gdybym miał 4,8...) i jeśli premiera Witchera znów się nie opóźni... ach, ta rozkosz czekania :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 15:48, Selv napisał:

Tu nie chodzi o Geralta który podskakuje jak piłeczka, ale chodzi o Geralta który potrafi przejść
przez płot czy przewalone drzewo. Nie zaprzeczysz, ze `nowa definicja rpg` była by czymś dziwnym gdyby
trzeba było szukać przejść na około takich `przeszkód`?


Nie, no jasne. Staram się tylko zrozumieć, czy to sposób myślenia o grach, czy rzeczywiście tak grasz, że chcesz wszystko w grze sprawdzić, zajrzeć gdzie się da, przejść w miejsca, w których chciałbyś coś udowodnić developerom. Ja wiele się nauczyłem podczas krótkiego pobytu w RED, np. tego, że jeśli stawia się specjalnie jakąś przeszkodę to po to, żeby coś graczom zasugerować :) Tak btw. w Gothicu można skakać, ale nie ma to jakiegoś szczególnego przełożenia na gameplay. No może poza tym, że skoki Bezimiennego wyglądają trochę śmiesznie. I już zupełnie kończąc, wolimy określenia "powrót do tradycji RPG w nowoczesnej otoczce", zamiast "nowej definicji". Wiedźmin to przede wszystkim wspaniała, porywająca opowieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak z tą ''porywającą opowieścią'' bedzie w praktyce. Jestem jednak dobrej myśli. Dla samej grafiki i Stroggów kupie tę grę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 08:53, Abi Dalzim napisał:

Gdyby szum został utrzymany przez cały czas, to na pewno nie zapomnieliby :)
Ale nie wiem czy starczyłoby materiałów na tyle szumu :D


Ale mając ten sam kapitał, lepiej chyba zrobić super-hiper kampanię marketingową w miesiąc przed premierą tak, że nawet babcie, których jedynym oknem na świat jest Radio M usłyszałyby o Wiedźminie, niż przez pół roku przebąkiwać coś o nowej produkcji. :) IMO efekt byłby dużo lepszy.
A kto chce, to i tak znajdzie nowe informacje o grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 16:08, Jay Z napisał:

Wiedźmin to przede wszystkim wspaniała, porywająca opowieść.

Pewnie na Tormenta 2 nie możemy liczyć, ale i tak warto czekać ;)

--> rob006 - może masz rację... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować