Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Spoiler
Jedyna możliwość ukatrupienia królowej nadarza się tylko w tej pierwszej sali, bo później będą przeszkadzać ci robotnice, jak zawalisz strop w ostatniej sali to już po "ptokach", nie wyjdziesz z jaskini. Próbowałem wcześniej różnych wariantów, z dopakowaną Ignią, ale trudno cholerę podpalić, dopiero Yrden się sprawdził.
Ja w pierwszym akcie najpierw nabijam level bagestami i utopcami, dopiero później wykonuje misję, kończę na piętnastym. W drugim podobnie tylko idą pod miecz wywerny na bagnach i graveiry w krypcie w kanałach. W trzecim masakruje alpe i fledera w ruinach elfów, a z królową walczę na poziomie 35-38.
Spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 22:42, mufur napisał:

Jeśli dobrze pamiętam, to jest to tak dziwacznie skonstruowane że te wiwerny się co jakiś czas
odradzają (pojawiają się nowe) do puki nie wytłucze się wszystkiego, więc powodzenia. Tam też
była jakaś wiadomość która przyda się chyba temu grubemu kupcowi który tępi salamandrę.

thx.

bylem na jaskolce ( xP ), zamieci ( xPP ) i puszczyku ( xPPP ) i nie mialy zadnych szans na odrodzenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach
>...podobno bazyliszki się respawnują, ja tego nie sprawdzałem,

Dnia 29.11.2007 o 20:27, KrzysztofMarek napisał:

teraz będzie okazja.


<SPOILER>

Sprawdziłeś może już te bazyliszki? Daj znać jak Ci poszło, bo mnie się całe 6 udało ubić za drugim graniem (za pierwszym chyba 9).

Czyli teraz respawnowały mi się, raz a wcześniej 2 razy i tyle je widziałem. :(
W kryptach niestety też po razie więcej potworów się respawnęło, potem już tylko kilka sztuk, albo nic. :(
Południce, Zjadarki respawnują się bez przerwy, Skolopendomorfy udało mi się odblokować, Wywerny zwykłe też jeszcze się pojawiają(królewskie już nie) - ale to tałatajstwo daje mało punktów za sztukę (jak kończyłem akt to Zjadarki po 205 punktów mi szły, a reszta mniej, Wywerny na koniec 45).

Próbowałem nabić na tym punktację, ale ile można? Powiem tak - sprzedałem Abigail 500 zębów zjadarek, kowalowi 70 pancerzy i mam 300 garści świetlistego pyłu i coś koło tego tego drugiego (może alchemik weźmie) - w sumie około 200 000 punktów na tym naklepałem (mam niecałe 850 000 na początku aktu V). Może uda mi się naklepać na Cmentarzysku, żeby do 50 poziomu dojść ... ale fajnie by było ze 100 000 na bazyliszkach dobić.

BTW, gram teraz na trudnym, a grałem po raz pierwszy na średnim.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2007 o 10:40, Saineic napisał:

Właśnie też mi sie wydaje że w IV akcie bazyliszki sie respownują w nieskończoność. Zrobiłem
taki test że medytowałem przy ognisku a następnie biegłem zabić 3 sztuki znajdujące sie blisko
Pani z Jeziora. Zrobiłem w ten sposób dwa poziomy, oczywiście po tym wczytałem wcześniejszy
zapis ale możliwe że da sie tak w nieskończoność. Najciekawsze było to że niezależnie od poziomu
postaci dostawałem za nie tyle samo doświadczenia niecałe 1500.


<SPOILER>

Gadaj mnie tu zaraz ... eee ... to znaczy poproszę bardzo kolegę o informacje:

a) Jakie zadania kolega miał przyjęte w momencie rozpoczęcie projektu "przetrzebienie populacji bazyliszków w Temetrii"?
b) Czy w międzyczasie wykonywał kolega jakieś zadania?
c) Czy biegał kolega zabijać także wywerny, czy skoncentrował się na bazyliszkach?
d) Odpoczywał kolega na wyspie (i przy którym ognisku) czy wracał na Brzeg?
e) Używał kolega dopalaczy np. oleju na ornitoreptylom?

</SPOILER>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 10:31, szczena napisał:

Zastanawia mnie jedna rzecz, w czwartym akcie jest pewna roślinka zowią ją han, z niej zbiera
się włókna han (jest identyczne alchemicznie jak jaskółcze ziele), po zebraniu ziółka raz pojawia
się w niej później nie włókno han ale beberka. Czy to jest zamierzone, czy raczej jakiś bug?


Zamierzone to raczej to nie jest, bo berberka występuje w okolicy obficie. A włókna han udało mi się zebrać ze 30 sztuk - to znaczy do pierwszego odpoczynku. Potem też miałem berberkę, której akurat miałem uzbieranej około 100 sztuk (lubię pichcić).

<SPOILER>
Pisałeś o nabijaniu punktów w III akcie w ruinach elfów ... czy chodzi ci o ten kawałek w kanałach, gdzie można znaleźć bruxę dla Yaevina?
</SPOILER>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Dnia 03.12.2007 o 14:06, MarcusBrutus napisał:

<SPOILER>

Sprawdziłeś może już te bazyliszki? Daj znać jak Ci poszło, bo mnie się całe 6 udało ubić za
drugim graniem (za pierwszym chyba 9).

ciach
Może kolegę to nie zadowoli ale przyznaję że kręciłem się troszeczkę między brzegiem a wyspą (małe problemiki z qestem z naszyjnikiem) i przyznaje że bazyliszki BYŁY za kazdym razem trochę gorzej z wywernami królewskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 07:39, nazgul47 napisał:

Trawa, mówisz? Zapamiętam. A poza tym: kto zwraca uwagę na takie szczegóły, jak trawa? W Wiedźku
najlepszy jest klimat!


Heh no niby tak, ale ja mam juz taka faze ze musze grac na max detalach, np. Gothic 3 nadal czeka na polce. Wiedzmin zaczal dzialac tak jak pisalem, ale po np. 2 h grania wywala do wina przy wgrywaniu duzej lokacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka mała garść pytań:
a) Gdzie mozna spotkac Fledery zeby "pozyczyc" ich kly? Na bagnach i cmentarzu na razie bez powodzenia. Tylko cmentary, ghule itp.
b) Gdzie w III Akcie podziewa sie Zoltan? wczesniej lazil po Wyzimie klasztornej a teraz nigdnie go dorwac nie moge :(
c) Gdzie sa jakies Zjadarki? I jeszcze gdzie mozna dostac "Ząb Słynnego Pięściarza"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a) W drugim akcie czasami atakują bandytów przy Kudłaczu
b) Zoltan chyba siedzi u Vivaldiego, kręci się też chyba wokół szpitala
c) To w IV i V akcie. Ząb i jego właściciel są w jaskini uchodźców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 14:52, Qbli napisał:

a) W drugim akcie czasami atakują bandytów przy Kudłaczu
b) Zoltan chyba siedzi u Vivaldiego, kręci się też chyba wokół szpitala
c) To w IV i V akcie. Ząb i jego właściciel są w jaskini uchodźców.

a) jednego tak spotkalem i zabilem ale wiecej nie spotkalem... zreszta w 3 akcie jestem ;P
b) no wlasnie juz ktorys raz latam po calym miescie i zagladam do karczmy do Vivaldiego itp i nigdzie go nie ma... a musze mu powiedziec o sukcesach w grze w kosci.
c) a zjadarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 15:11, mlynar911 napisał:

Mam problem w III akcie mam misje z zębami dla dentysty. Dałem mu już kły bestii i kieł fledera(wampira)
a co dalej??

Musisz dać:
- Żuchwę cmentara
- Kły fledera
- Zęby zjadarki
- Kły alpa
- Kły zwierzęcia
- Czaszkę barghesta
- Ząb słynnego pięściarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 14:46, Paul napisał:

Taka mała garść pytań:
a) Gdzie mozna spotkac Fledery zeby "pozyczyc" ich kly? Na bagnach i cmentarzu na razie bez
powodzenia. Tylko cmentary, ghule itp.
b) Gdzie w III Akcie podziewa sie Zoltan? wczesniej lazil po Wyzimie klasztornej a teraz nigdnie
go dorwac nie moge :(
c) Gdzie sa jakies Zjadarki? I jeszcze gdzie mozna dostac "Ząb Słynnego Pięściarza"?

Około 6 flederów spotkasz w magazynie przy wykonywaniu questu z atakiem wiewiórek na bank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 15:15, kuko7 napisał:

Musisz dać:
- Żuchwę cmentara
- Kły fledera
- Zęby zjadarki
- Kły alpa
- Kły zwierzęcia
- Czaszkę barghesta
- Ząb słynnego pięściarza


To w III akcie jest wszystko czy aż sięga do IV ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 06:24, szczena napisał:

Spoiler
Nie da się zdobyć sierści wilkołaka w inny sposób, to jeden z dylematów albo, albo..
Spoiler

Gdzieś czytałem na tym forum albo thewitcher.com/forum, że ktoś znalazł sierść wilkołaka na bagnach więc może da się znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2007 o 15:01, Paul napisał:

b) no wlasnie juz ktorys raz latam po calym miescie i zagladam do karczmy do Vivaldiego itp
i nigdzie go nie ma... a musze mu powiedziec o sukcesach w grze w kosci.


Z tego co pamiętam (przynajmniej w moim przypadku bo równiez go nie spotkałem w III akcie) nie musisz rozmawiać z Zoltanem do skończenia questu z kośćmi. W V akcie w rozmowie z Zoltanem nie ma takich opcji dialogowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 15:24, mlynar911 napisał:

> Musisz dać:
> - Żuchwę cmentara
> - Kły fledera
> - Zęby zjadarki
> - Kły alpa
> - Kły zwierzęcia
> - Czaszkę barghesta
> - Ząb słynnego pięściarza

To w III akcie jest wszystko czy aż sięga do IV ??


konkretnie do V (ząb pięściarza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze w zadaniach jest napisane ze mam z nim pogadac o tym... i wlasnie nie wiem czy on sie do wyzimy handlowej nie przeniosl albo co ale nigdzie go nie ma :/ Fledery juz znalazlem w krypcie (w 2 akcie nic sie nie pojawialo tam po oczyszczeniu jej raz wiec myslalem ze nia ma tam co chodzic a tu prosze). Do magazynu wejsc nie moge bo wybralem "druga opcje" w tym quescie ale juz nie trzeba.
Teraz został tylko problem gdzie moge jakąs zjadarke pod koniec III aktu spotkać i gdzie jest Zoltan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam.

Gram sobie z wielka przyjemnością w Wiedźmina, ale mam pytanie co do rozwoju postaci. W instrukcji jest napisane, ze ulepszenia umiejętności sie nie kumulują. czy to znaczy, że jeśli na pierwszym poziomie stylu szybkiego wykupię ulepszenie +10% do obrażeń, a później na drugim poziomie +20%, to będę miał tylko +20%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować