Zaloguj się, aby obserwować  
smuggler

CDA 12/2005 zapowiedz

124 postów w tym temacie


Najnowszy - dwunasty - numer CDA pojawi się w sprzedaży nietypowo, bo 3.11.2005. Nadal po nowej cenie (niecałe 15 zł za edycję z 4 CD lub 1 DVD... Ale tu uwaga. DVD jest wprawdzie jeden ale za to o podwójnej objętości (niemal 9 GB zamiast 4.5!) co oznacza tyle, że tak naprawdę płacicie tę samą kasę za podwójną ilość danych - tak jakbyście dostali drugi DVD za friko! Do tego jest 8 stron więcej ponad standardową objętość CDA.

Co na płytkach? Operation Flashpoint [wersja gold!] PL - najdoskonalsza i najwierniejsza chyba symulacja żołnierza w FPS. Do tego po polsku (z patchem poprawiającym pierwszą nienajlepszą polonizację).
Kelly Slater''s Pro Surfer [tylko DVD] - coś jak Tony Hawk ale na desce surfingowej. Richard Burns Rally - doskonała ścigałka, szczególnie jeśli oczekujesz realizmu. I Kozacy: Europejskie Wojny - doskonały RTS, nie tylko po polsku ale i w polskich (też) realiach. Jak masz ochotę poszarżować husarią - jak znalazł.

A co w numerze? Hitem niewątplwie będzie obszeeeerna recenzja Quake IV (aby zdążyć z nią do tego numeru specjalnie posłaliśmy ekipę do Londynu, do siedziby Activision, by pograła sobie przedpremierowo). Tym, którzy nie lubią FPSów serwujemy alternatywne danie głowne, czyli recenzję Age of Empires 3. Zdradzę tyle, że jedna z tych gier nieco nas rozczarowała. Która i z jakich powodów - o tym poczytacie już sami.
To nie koniec recenzji dobrych gier - nasz redakcyjny miłośnik horrorów (z Siekierą w ksywce) dopadł Fahrenheita i zrobił mu staranną sekcję zwłok. Znalazł w nim tak wiele, że dokładny raport zajmuje dobrych kilka stron. Z kolei Eld zmierzył z sobą dwa najlepsze managery piłkarskie tego roku (FIFAM 06 vs FM 2006), a wynik bynajmniej nie był 0:0. A tu jeszcze Ultimate Spiderman, X-Man Legends II, Evil Dead: Regeneration,
NBA 06, najnowsza odsłona Brothers in Arms... Oj będzie się działo!

A temat numeru? Hellgate: London. Może tytuł nie każdemu wiele mówi ale określenie "nieformalny Diablo 3" (czy "Diablo nowej generacji") starczy za wszelkie wyjaśnienia. W Nie Tylko Gramy jak zawsze najnowsza edycja Nie Daj Się Nabrać oraz ciekawostka - tekst zatytułowany (nie bez powodu!) BRAINFUCK. Czyli krótko mówiąc: o tym, jak bardzo mają narąbane w głowach programiści i namacalne tego dowody. Warto poczytać! W O Grach Inaczej raport naszeo specjalnego wysłannika z Tokio Game Show 2005. Oprócz skośmookich hostess było tam też wiele innych godnych uwagi rzeczy. O zapowiedziach nawet nie będę mówił - wystarczy popatrzeć na tytuły zaraz poniżej tego tekstu.

A poza tym masa rozmaitych tekstów, od A jak Action Redaction po Z jak wspomniane Zapowiedzi. Po prostu - CD-Action. Przypominam raz jeszcze premiera 3.11. wyjątkowo w CZWARTEK zamiast WTORKU.


####ZAPOWIEDZI


Warhammer: Mark of Chaos
Dark Messiah of Might & Magic
East Front
Alan Wake
Spore
Survivor
Prince of Persia: Two Thrones


####TEMAT NUMERU

Hellgate: London


########Recenzje

Quake IV
Dragonshard
CRC 2005
Ultimate Spider-Man
X-Men Legends II
Fahrenheit
Age of Empires III
Bloodline: Uśpione Zło
FIFA Manager 06
Football Manager 2006
Evil Dead: Regeneration
NiBiRu: Age of Secrets
Brothers in Arms: EiB
NBA Live 06
Tiger Woods PGA Tour 06
Daemonica PL
Dungeon Siege II PL
Imperial Glory PL


########### Nie tylko gramy

Zawikłany kod
Nie daj się nabrać!


####Hardware


Altec Lansing InMotion IM4
Drukarki do domu i biura
Genius MP3-DJ, iAudio G2 oraz iRiver T30
Gigabyte 3D Galaxy GH-WIU01 (Liquid Cooling System)
Klawiatura Zboard
Newsy
Razer CopperHead vs Logitech G5
Saitek Impact Vibration Wheel
Sapphire X800 GTO vs Leadtek WinFast PX6800 TDH

######Inne

Action Redaction
FPP Zone
Freeware
Gamewalker
Gry wiecznie żywe: Another World
Gry wiecznie żywe: Prince of Persia
Kalejdoskop
Kaszanka: Rapid Gunner
Kaszanka: Warszawka...
KMG
Na Luzie
O grach inaczej: Tokio 2005
Prenumerata
Tipsy


####Pełne wersje gier


Tytuł: Operation Flashpoint [CD/DVD]

Gatunek: FPS/sim
Recenzja w CDA: 09/01
Ocena w CDA: 9
Wymagania: PII400, 64 MB RAM, karta grafiki 16 MB
Średnia ocena w Internecie: 86%

#########

Tytuł: Kelly Slater''s Pro Surfer [tylko DVD]

Gatunek: sportowa
Recenzja w CDA: 04/04
Ocena w CDA: 9
Wymagania: PII 800 MHz, 256 MB RAM, 550 MB HDD, Win 98/2000/ME/XP, karta graficzna 32 MB
Średnia ocena w Internecie: 81%

#####
Richard Burns Rally [CD/DVD]

Gatunek: ścigałka
Wymagania: Windows 98/2000/ME/XP, PIII 800 MHz, 256 MB RAM, karta grafiki 32 MB
Recenzja w CDA: 11/2004
Ocena w CDA: 8
Średnia ocena w Internecie: 80%

##########


Kozacy: Europejskie Wojny [CD/DVD]

Gatunek: RTS
Wymagania: P 200, 32 MB RAM, WIN 95/98/00/XP
Recenzja w CDA: 06/2001
Ocena w CDA: 5
Średnia ocena w Internecie: 76%


####Dema [tylko DVD]

Brothers in Arms: EiB
Call of Duty 2
CRC 2005
Darwinia #2
FM 2006
King Kong
Massive Assault
NiBiRu
Pro Evolution Soccer 5
Red Shark II
Serious Sam II
Supreme Ruller 2010
Total Overdose

###Bonusy

Action Mag [CD/DVD]
Bonus 1 [CD/DVD]
Bonus 2 [CD/DVD]
DVD Bonus [tylko DVD]
FAQ [CD/DVD]
FPP MegaZin [CD/DVD]
Konflikty Zbrojne [CD/DVD]
Kozacy: EB soundtrack [tylko DVD]
Op. Flashpoint PL - seriale [CD/DVD]
Op. Flashpoint PL - solucja [CD/DVD]
Strefa WWW [CD/DVD]
Tawerna RPG [CD/DVD]

Kąciki nam nie za bardzo obrodziły w tym miesiącu - większość twórców nie mogła się pozbierać po wakacjach - ale za miesiąc wszystko powinno wrócić do normy.


####Użytki [tylko DVD]

PC Mark 05
Sterowniki Nvidii do Kozaków
xp-AntiSpy 3.95

####Patche [tylko DVD]

Bet on Soldier 1.1 ->1.2
Dragonshard 1.1.4
GTA: SA 1.01
Metal Heart 1.1
Pariah 3.0
Sacred Underworld 2.0.2.4
SCARS
Serious Sam II demo fix
Sims 2 (decensor)
WH40K: DoW 1.3
Worms 4 PL

####Trailery

50 Cent Bulletproof [DVD]
Battlefield 2: MC [CD/DVD]
Chronicles of Narnia [DVD]
East Front [DVD]
El Matador [DVD]
Harry Potter & Goblet... [DVD]
Oblivion [DVD]
Panzer Elite [DVD]
Quake IV RocketJump [CD/DVD]
Quake IV Multiplayer [DVD]
Quakce iV Footage [DVD]
R6 Lockdown [DVD]
RTC3 Wild [DVD]
Rush from Berlin [DVD]
Snajper Elite [DVD]
Witcher (tworzenie gry) [DVD]
Witcher (walka) [DVD]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O fajnie... Już się nie mogę doczekać! Coraz lepsze gry dajecie. Artykuły - będzie co czytać. Ale mam pomysł - w Gry Wiecznie Żywe opiszcie Planescape Torment. Tak trzymać! Pozdrawiam redakcję!
Do tych co uważają, że CDA jest kiepskie - Znajdżcie mi lepsze pismo, wtedy pogadamy! (Naczekam się, oj naczekam...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 13:46, smuggler napisał:

FM 2006


E..... ktoś wydał Forumową Mafię z zasadami na 2006 rok? Już widze walkę o prawa autorskie co do "kodu" gry:D
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakra... Jak zwykle będę sobie wmawiał, że nie kupuję i... na dzień dobry wysupłam 4 listopada te piętnaście dukatów...:) Chyba najwyższy czas na prenumeratę...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No za ten numer musze złozyc gratulacje, na prawde ciekawe recenzje(Quake IV, Age of Empires III, Dungeon Siege II PL), oraz ciekawe gry na CD(bardzo cieszą mnie Kozacy), jednak musze was "skarcić" za reklamy nowych gier na KMG, ponieważ nie działa tam reklamacja(drugi raz zamawiam grę i drugi raz nie przychodzi zakładka wap, na maile reklamacyjne nie odpowiadacie), myślę że jest to nie w porządku, dla mnie nauczka na przyszłość, nie kupować tam gier, bo jest to zwyczajna strata pieniędzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów bardzo dobry numer. No i dla każdego coś miłego. :) Jako miłośnik gier strategicznych chętnie zagram w Kozacy: Europejskie Wojny. O Operation Flashpoint wiele słyszałem, ale jak do tej pory nie grałem, więc teraz będzie okazja. Co się tyczy Richard Burns Rally no cóż fanem wyścigów samochodiwych nigdy nie byłem, więc raczej nie zagram. To samo tyczy się Kelly Slater''s Pro Surfe. Co do tego, że jedna z gier (Age of Empaiers III lub Quake IV) roczarowała redakcje... wydaję mi się, że tym rozczarowaniem był chyba AoE3, bo już po demie słyszałem, że to nie jest to na co czekali fani. Ale może się mylę. Nie mogę się już doczekać nowego numeru. Na koniec mam pytanie: Czy ten "podwójny" DVD to już na zawsze zostaje czy to jednorazowa akcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niesamowicie dobre pełniaki, rewelacyjna zawartość, kupię jak zawsze... CDA po prostu trzyma poziom, szkoda tylko
że Slater nie zmieścił się w edycji cd no ale to jest do przeżycia, zwłaszcza że na Burnsa polowałem od dawien dawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W numerze grudniowym najbardziej interesująco zapowiada się recenzja Age of Empires III - gry, na którą długo czekałem i szczerze mówiąc nie jestem pewien, czy będzie tym - czym być powinna ;) Stąd moim typem do "jedna z tych gier nieco nas rozczarowała" jest właśnie ona... przykre, ale może być prawdziwe ;).

Na drugie danie pochłonę recenzję mojego ulubieńca (z Siekierą w ksywce) - Fahrenheit.

Ciekawie zapowiada się temat numeru, Hellgate: London.

Czekam na ten numer... zapowiada się bardzo ciekawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD-action było jest i będzie najlepszym pismem o grach w Polsce. Nie znam drugiego tak dobrego miesięcznika. Można tu znaleźć świetne recenzje (Wiedźmin) jak i samych recenzentów (pozdro dla Ciebie Smg.). Na luzie przebija na głowę wszystkie kąciki tego typu. Chwała dla Joemonster.org. Gry dodawane do waszego czasopisma również są b.dobre. Pozdro z BYDZI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 14:54, Don Lizak napisał:

Pewnie nie wiesz jeszcze, ale teraz na nowym 4um możesz załączać więcej niż jeden obrazek do jenego postu :)
Pewnie B
I U już widziałeś :>


Nie beda tam sobie zmienial przyzwyczajen tylko dlatego, ze sie forum upgrajdnelo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 15:04, Przemek z Bydzi napisał:

CD-action było jest i będzie najlepszym pismem o grach w Polsce. Nie znam drugiego tak dobrego miesięcznika. Można tu
znaleźć świetne recenzje (Wiedźmin)


>>>eEeeee... to byl temat numeru (megazapowiedz) a nie recenzja. Ale obiecuje, ze sie postaramy, by recenzja tez byla ladnie napisana.

jak i samych recenzentów (pozdro dla Ciebie Smg.).

>>>Ja nie recenzuje :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 15:15, smuggler napisał:

> CD-action było jest i będzie najlepszym pismem o grach w Polsce. Nie znam drugiego tak dobrego miesięcznika. Można
tu
> znaleźć świetne recenzje (Wiedźmin)

>>>eEeeee... to byl temat numeru (megazapowiedz) a nie recenzja.
Ale obiecuje, ze sie postaramy, by recenzja tez byla ladnie napisana.

jak i samych recenzentów (pozdro dla Ciebie Smg.).

>>>Ja
nie recenzuje :)


Pozdro dla redakcji od Fatso. chwała Blizzardowi za WoWa oraz śmierć orkom , zgniłym nieumarłym oraz trollom a przedewszystkim to Taurenom (Mleko powinni dawać a nie za erpegowanie i to jeszcze w necie się wzieły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupuję CDA co miesiąc ale ten numer podoba mi sie szczególnie: 2 pełne wersje które chciałem mieć ale zawsze kasy brakowało Operation Flashpoint i Richard Burns Rally. Co do recenzji szczególnie czekam co dostaną Quake4 i Dragonshard. Szkoda że w tym miesiącu demka na DVD nie dla mnie (ale i tak co najmniej dobre) ale cóż... może za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować