Zaloguj się, aby obserwować  
Markus89

Stranglehold - gra pod skrzydłami Johna Woo

82 postów w tym temacie

Co za totalne rozczarowanie... Miałem nadzieję, na taki mix Max Payne''a z chodzonymi nawalankami z grafiką nowej generacji, a wyszła co najwyżej średnich lotów strzelanka miksująca motywy z Max Payne''a z Enter the Matrix, z kiepską grafiką oraz dziwnie nienaturalną animacją postaci i ogólną prostotą wykonania (przeciwnicy wyrastający niemal spod ziemii, wszędzie rozłożone jakies wybuchowe elementy, zwykłe klepanie w klawisze bez myślenia, brakuje możliwości obicia komuś ryja czy sprzedania kopniaka). Spodziewałem się czegoś wymagającego choć trochę myślenia i kombinowania, lepiej bym ta grę widział jako nieco dłuższe wymiany ognia pomiędzy głównym bohaterem a kilkoma wrogami, niż taki Rambo-style. Fajne były tylko motywy z zasadzkami, ale tak czy siak gry to jak dla mnie nie ratuje i nie kupię tego nawet w jakiejś taniej serii za 20 zł :P Już wolę po raz n-ty przejść MP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to zes po niej pojechal.
mnie rowniez wkurza glupie mieso armatnie niczym z gier za 10 zl. grafika jest wg super, fizyka rowniez, tylko ci wrogowie, duzo nie zawsze znaczy lepie, a to jest tego podrecznikowy przyklad. Kopniaki nie sa potrzebne, w MP ich nie bylo i jest ok. Teraz niestety masowy klient wymaga bezmyslnej next genowej sieczki. Chcesz cos z mysleniem ? zagraj w R6 Vegas, super giera, dodatkowo na tym samym silniczku. Nienaturalne animacje ?? bez przesady, a w MP to one byly takie super swietne ?? owszem z niektorymi rzeczami tworcy przesadzili (odbicie sie od sciany) ale reszta animacji jest ok. szczegolnie jak w takim snajperskim trybie z MP przysadzimy komus w kolano czy glowe, pieknie to wyglada.Wybuchowe elementy ? w MP rowniez ich byla masa, tylko tam nie bylo tak zaawansowanej fizyki aby mozna bylo uczynic z tego bron.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 16:07, Zauri napisał:

to zes po niej pojechal.


Jak po każdej innej grze robionej przez taki długi okres czasu, szumnie zapowiadanej i sprzedawanej za grube pieniądze. Po prostu uczulam ludzi na takie kaszaniaste gry :)

Dnia 19.10.2007 o 16:07, Zauri napisał:

mnie rowniez wkurza glupie mieso armatnie niczym z gier za 10 zl. grafika jest wg super, fizyka
rowniez, tylko ci wrogowie, duzo nie zawsze znaczy lepie, a to jest tego podrecznikowy przyklad.


Grafika jest efektowna i nic ponad to - słabiutkie tekstury, niezbyt duża szczegółowość, nie wszystko można zdemolować (miało być inaczej), fizyka też - nie wiem gdzie ty widzisz powody, dla których można by ją określić superową, bo jest w gruncie rzeczy bardzo przeciętna.

Dnia 19.10.2007 o 16:07, Zauri napisał:

Kopniaki nie sa potrzebne, w MP ich nie bylo i jest ok. Teraz niestety masowy klient wymaga
bezmyslnej next genowej sieczki. Chcesz cos z mysleniem ?


MP miał klimat, fabułę, dialogi i bardzo trudne potyczki w przeciwnikami, nie był takim bieganym shooterem w stylu "nie przestawaj strzelać, nawet jak nic ci nie stoji na drodze".

>Nienaturalne animacje ?? bez przesady, a >w MP to one byly takie super swietne ?? owszem z niektorymi >rzeczami tworcy przesadzili (odbicie sie od >sciany) ale reszta animacji jest ok.

Nie pisałem, że w MP były super. Moim zdaniem po prostu pomimo tego, że wyglądają efektownie, to jednak mało naturalnie.

PS. R6V i myślenie? Toż to profanacja serii taktycznych shooterów :) Do dzisiaj uważam trójkę za guru taktycznych shooterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>bla bla bla


R6 Vegas polecilem ci dlatego,ze procz efektownych strzelanin masz tam ociupinke elementow taktycznych. Owszem MP mial klimat itp. Co do grafiki i fizyki, hmm nie jest "super niewiadomo jak odjechana" ale powiedzialbym ladna :D fizyke autorzy musieli ograniczyc. Pomysl jakby to wygladalo jakbys WSZYTKO NA MAPIE MOGL ROZWALAC ?! na pewno znalezli by sie tacy co zamist do przeciwnikow strzelali by w sciany aby odkryc co za nimi sie kryje, a nie w tym sens. Niszczenie obiektow, scian (niektorych) to tylko mily dodatek, aby sie sterczal ciagle za rogiem tylko biegal jak Rambo w swej miejsckiej dzungli. Malo naturalne animacje ? to co powiesz ludziom ktorzy potrafia robic w powierzu jakies wygibasy ?? (chodzi mi o parkour jakbys nie wiedzial) Moze i malo naturalne to jest, bo przeciez najbardziej naturalne jest chodzenie :P Nasz bohater to taki wlasnie parkuroweic, tylko z giwerami i morderczymi zamiarami...

podsumowujac, twje zale sa w pelni uzasadnione poniewaz oczekiwales czegos "niewiadomo jak odjechanego" a wyszlo jak zwykle. Ladna grafa, dobra fizyka, bezmozgie AI oraz masa kaskaderskich akcji :P

jeszcze raz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Co do grafiki i fizyki, hmm nie jest "super niewiadomo

Dnia 19.10.2007 o 17:42, Zauri napisał:

jak odjechana" ale powiedzialbym ladna :D


Czyli przeciętna, tak teraz wygląda prawie każda gra (czytaj: niczym nie zaskakuje pod względem wykonania, a wręcz momentami rozczarowuje).

>Malo naturalne animacje ? to co powiesz ludziom

Dnia 19.10.2007 o 17:42, Zauri napisał:

ktorzy potrafia robic w powierzu jakies wygibasy ?? (chodzi mi o parkour jakbys nie wiedzial)
Moze i malo naturalne to jest, bo przeciez najbardziej naturalne jest chodzenie :P Nasz bohater
to taki wlasnie parkuroweic, tylko z giwerami i morderczymi zamiarami...


Widywałem lepsze :) Po prostu miałem wrażenie jakby animacja bohatera w tych momentach była nienaturalnie przyśpieszona, poucinana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 17:22, Sth`Devilish napisał:

Jak po każdej innej grze robionej przez taki długi okres czasu, szumnie zapowiadanej i sprzedawanej
za grube pieniądze. Po prostu uczulam ludzi na takie kaszaniaste gry :)

Woah, ja rozumiem, że gra MOŻE ci się nie podobać, ale to już lekka przesada. Kaszaniasta gra ? Max Payne IMO jest tak szanowany za to, że po raz pierwszy użyto Bullet time, reszta to kicha. Powiem tak, jeżeli Max Payne to
świetna gra to Stranglehold jest genialny :P Jak to odrzekł kiedyś mój kolega na moje pytanie :
- O co chodzi w tej grze ?
- Rzucasz się non stop po pokoju i strzelasz.
Ot, filozofia MP :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 18:51, Firaxo napisał:

- O co chodzi w tej grze ?
- Rzucasz się non stop po pokoju i strzelasz.
Ot, filozofia MP :P


o co chodzi w staglehold ?
ot, rzucasz sie ciagle wszedzi i z wlaczonym bullet timem, strzelasz gdzie popadnie i wogole nie myslisz nad tym co robisz, smutne ale prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 20:03, Zauri napisał:

o co chodzi w staglehold ?
ot, rzucasz sie ciagle wszedzi i z wlaczonym bullet timem, strzelasz gdzie popadnie i wogole
nie myslisz nad tym co robisz, smutne ale prawdziwe

No i właśnie to próbuję powiedzieć -.- Stranglehold to Max Payne okraszony świetną grafiką (widać Deviemu nie podoba się ta słaba grafika na silniku Unreal 3.0 :P) i świetną fizyką (kto widział scenę z zielonym jadeitowym smokiem, ten wie o co chodzi). Więc jeżeli ktoś uważa, że MP to klasyka gatunku, to dziwi mnie fakt, że nie podoba mu się Stranglehold.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo Max Payne , to coś więcej niż tylko strzelanina i bieganie po jednym pomieszczeniu z wciśniętym do dechy przyciskiem fire. Max P. , to również genialna, rodem z mrocznego filmu akcji fabuła, wciągający klimat w stylu noir, dodające smaczku mistrzowskie (IMO) komiksowe wstawki oraz doskonale wykreowani (zaprezentowani) w grze bohaterowie. W tej grze nikt nigdy nie zapomina , po co gra .. dlaczego jest w danym miejscu i co musi zrobić.
Ja osobiście nie grałem w Maxa 1 i 2 z takim zacięciem tylko po to, aby wreszcie udało mi sie przefrunąć nad sufitem czy tam zrobić inną bzdurną akrobację i zarobić 10 pkt. czegoś tam. Ja chciałem zwyczajnie poznać dalsze losy bohaterów, dowiedzieć się , kto stoi za produkcją narkotyku "V" albo jak to się stało, że Max znalazł się w szpitalu i kim są ci goście w ubraniach sprzątaczy. ;-)
IMO to jest właśnie potęgą tej gry, a nie jakieś tam srutututu bez przeładowywania broni. Srutututu jest w MP niejako dodatkiem ... ta gra równie dobrze (pod kątem fabuły) mogłaby być przygodówką.

PS. Jest jeszcze jedna wielka zaleta Maxa. Mianowicie genialne , klimatyczne dialogi oraz przemyślenia lub sny głównego bohatera. Dają wiele do myślenia lub momentami rozśmieszają. Dla ludzi wymagających samo srutututu już nie wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiś problem z demkiem. Po włączeniu pokazuje się wczytywanie i po chwili wyskakuje mi: Instrukcja spod "0x009d8b62" odwołuje się do pamięci pod adresem "0x00000010". Pamięc nie może by "read".
Komp spełnia wymaganie, stery mam dobre, więc co jest? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem tylko w demko. Zrobiło na mnie duże wrażenie.Pełna wersja jest trochę droga ale sobie chyba kupię. Myśle że warto. A czy pełna wersja jest długa????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gierka świetna polecam warta swojej kasy szybka akcja ładna grafika świetne animacje!! czy długa nie wiem odpowiem pod koniec tygodnia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 20:24, Chrisinho napisał:

Ja grałem tylko w demko. Zrobiło na mnie duże wrażenie.Pełna wersja jest trochę droga ale sobie
chyba kupię. Myśle że warto. A czy pełna wersja jest długa????

Pełna wersja nie jest zbyt długa - 7 chapter na normalnym poziomie trudności gra też nie sprawi żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 08:43, Emillo2 napisał:

prawdopodobnie 28.03.2008 CD Projekt wyda w polskiej wersji w cenie sugerowanej 79,90zł,
to trzeba kupić!


no właśnie jak to jest, bo gra była dostępna już w październiku/listopadzie , a dopiero teraz zamują się wypromowaniem jej :s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 19:21, Mr. Cin napisał:

> prawdopodobnie 28.03.2008 CD Projekt wyda w polskiej wersji w cenie sugerowanej
79,90zł,
> to trzeba kupić!

no właśnie jak to jest, bo gra była dostępna już w październiku/listopadzie , a dopiero
teraz zamują się wypromowaniem jej :s


wcześniejsze wydania pochodziły od EA a od jakiegoś czasu na Polskę CDP zostało wyłącznym dystrybutorem Midway( http://www.gram.pl/news_9gTkH,8_CD_Projekt_wylacznym_dystrybutorem_gier_firmy _Midway.html)zaczęło się od UT III a teraz będą: BlackSite: Area 51, Hour of Victory, Stranglehold w polskich wersjach oraz spodziewałbym się reedycji w tańszych seriach starszych tytułów, np. The Suffering: Ties That Bind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 19:21, Mr. Cin napisał:

> prawdopodobnie 28.03.2008 CD Projekt wyda w polskiej wersji w cenie sugerowanej
79,90zł,
> to trzeba kupić!

no właśnie jak to jest, bo gra była dostępna już w październiku/listopadzie , a dopiero
teraz zamują się wypromowaniem jej :s


Inaczej
W pazdzierniku STRANGLEHOLD ukazal sie w Polsce a jego dystrybutorrm bylo EA/LEM. Natomiast pod koniec pazdziernika CDPROJEKT podpisal umowe z MIDWAY GAMES na wylacznosc ich gier w Polsce. A ze STRANGLEHOLD i UT3 sa od MIDWAY CDporjekt je wydal i wyda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować