poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Dnia 17.09.2014 o 12:47, kindziukxxx napisał:

Rangi rangami, najważniejsze aby przejrzystość tego forum została...


O to to to! :) W tym rzecz! Dlatego tniemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Jeżeli weźmiemy się za forum, to będzie to na bank przeprowadzone tak, jak z gramsajtami - wszelkie wskazówki i pomysły Gramowiczów zostaną zebrane do kupy i poskładane w jedną, spójną i sprawnie działającą całość, która jednocześnie spełni wymagania userów, ale też w jakimś rozsądnym stopniu wpasuje się w resztę serwisu i nowoczesne standardy. Spokojnie, ludzie, którzy się tym zajmują mają głowy na karkach i zależy im, by pogodzić wszystkie strony, o ile tylko się da. Jeżeli będzie się to wiązało z zachowaniem tego i owego z obecnego schematu, to na pewno tak też zrobią... Ale to jeszcze daleko przed nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 12:59, Rick napisał:


> Rangi rangami, najważniejsze aby przejrzystość tego forum została...

O to to to! :) W tym rzecz! Dlatego tniemy ;)

Zresztą dojście do WT jak się zna system nie jest aż takie trudne jak sobie liczyłem znając że 1 ptk można zdobyć na 1h i po ilości postów jaką miałem to ilość na WT to jakieś 1800-2300 punków, czyli w niecałe 100 dni można-by wbić tego WT :P
Zresztą, przejmowanie statusami jest słabe, ja bym się bardziej przejął jakby mi ktoś nick zajął przy nowym forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 13:41, kindziukxxx napisał:

ja bym się bardziej przejął jakby mi ktoś
nick zajął przy nowym forum :)

Gdyby twórcy (czy przez przeoczenie czy świadomie) dopuścili taką możliwość, to pewnie część użytkowników przyszłaby z pochodniami pod siedzibę firmy. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 13:41, kindziukxxx napisał:

... ja bym się bardziej przejął jakby mi ktoś nick zajął przy nowym forum :)


O to się nie martw, jeśli nowe forum powstanie to baza użytkowników zostanie na nie przeniesiona...


A i tnij cytaty bo znów piramidki się robią ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 13:41, kindziukxxx napisał:

to jakieś 1800-2300 punków, czyli w niecałe 100 dni można-by wbić tego WT :P

To oznacza, że musiałbyś pisać po co najmniej jednym poście na godzinę przez całe 18 h. Po tych 18 godzinach poszedłbyś spać, a później znowu pisanie. Taki nowy zawód - pisanie postów. :D

Dnia 17.09.2014 o 13:41, kindziukxxx napisał:

Zresztą, przejmowanie statusami jest słabe...

Statusy to oczywiście nie jest cały świat, ale jednak fajnie mieć opcję wpisania w pole statusu czego tylko się chce.
Mi jeszcze do tego niestety sporo zostało. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 13:41, kindziukxxx napisał:

Zresztą dojście do WT jak się zna system nie jest aż takie trudne jak sobie liczyłem
znając że 1 ptk można zdobyć na 1h i po ilości postów jaką miałem to ilość na WT to jakieś
1800-2300 punków, czyli w niecałe 100 dni można-by wbić tego WT :P


Nieprawda :P

Musi byc co najmniej godzinny odstep miedzy kolejnym postem, aby byl punkt wiecej, i takich punktow w ciagu dnia mozna miec maksymalnie 4. Nikomu nie udalo sie uzyskac WT w mniej niz ok. 1.5 roku (pomijam uzytkownikow, ktorzy "obeszli" system bedac np. zdegradowanymi z "Niebieskich" (CDP/Konsuli) do WT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 19:28, Prince_Miki napisał:

ciach

Eh przesadzasz chłopie, ja robiłem swojego WT trochę czasu, ale bez spinki oczywiście miło była go dostać, ale co będzie jak go dostaniesz? przestaniesz pisać, bo dostałeś własny tytuł? no raczej nie. Ja myślałem sobie, że do WT jak dojdę to już pewnie mi się w ogóle nie będzie chciało pisać, a napisałem już tyle, że mógłbym dostać drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tłumaczyłem kindziukowi, jak często musiałby pisać, żeby uzyskać WT po stu dniach. Czytaj poprzednie posty. Poza tym ja też mam luźne podejście do WT, ale tylko napisałem, że byłoby fajnie je mieć. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że zgodnie z obowiązującymi "komunistycznymi" rangami powinniśmy wszyscy być równi, czyli albo każdy z nas jest modem, tudzież konsulem, albo każdy obywatelem. ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obywatelu, dzielni funkconariusze Milicji Obywatelskiej każdego dnia, z narażeniem życia, walczą z reakcyjnym elementem na naszym forum i dbają o lepsze jutro! :D

No pięknie, sam sobie wrzucam... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłeś gdzieś jakieś nierówności? ;) Poza tym nie wiem, jak Tobie, ale ja jeszcze raz powiem (a właściwie napiszę), że mi bardziej podobają się rangi ze starego forum. Jakoś Hrabia brzmi bardziej dumnie, niż taki Sekretarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 21:09, Rick napisał:

Obywatelu, dzielni funkconariusze Milicji Obywatelskiej każdego dnia, z narażeniem życia,
walczą z reakcyjnym elementem na naszym forum i dbają o lepsze jutro! :D

No pięknie, sam sobie wrzucam... :P


Tak jest tow. Moderatorze :) ku chwale forum ;) ;)

20140917211855

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2014 o 20:37, kuba9876543210 napisał:

Musi byc co najmniej godzinny odstep miedzy kolejnym postem, aby byl punkt wiecej, i
takich punktow w ciagu dnia mozna miec maksymalnie 4. Nikomu nie udalo sie uzyskac WT
w mniej niz ok. 1.5 roku (pomijam uzytkownikow, ktorzy "obeszli" system bedac np. zdegradowanymi
z "Niebieskich" (CDP/Konsuli) do WT).

czyli jednak system nie został prze zemnie rozpracowany :) tak czy inaczej zrobią reset rang trudno, może wtedy będę mógł ustawić delegata legalnie po osiągnięciu WT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 20:37, kuba9876543210 napisał:

(...) takich punktow w ciagu dnia mozna miec maksymalnie 4.

A to ciekawe. Gdzie się tego dowiedziałeś, bo ilość uzyskanych punktów jest przecież tajna, czy jednak któryś z Konsuli coś Ci "sypnął"? ;)

@kindziukxxx: Ale wtedy Delegat już straci wartość. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2014 o 21:47, Prince_Miki napisał:

A to ciekawe. Gdzie się tego dowiedziałeś, bo ilość uzyskanych punktów jest przecież
tajna, czy jednak któryś z Konsuli coś Ci "sypnął"? ;)


To tylko plotki ;) Jakiś konsul gdzies kiedyś o tym wspominał, ale nigdy nie pojawiło się żadne oficjalne i dogłębne wytłumaczenie systemu. ;) Więc to wciąż są tylko przypuszczenia. :D Na pewno wiemy tylko tyle, że ilośc postów nie wpływa na rangę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 21:53, Rick napisał:

(...) Na pewno wiemy tylko tyle, że ilośc postów nie wpływa na rangę. :D

Wpływa, wpływa, oczywiście nie w stu procentach. :) Z mojego doświadczenia wynika, że na rangę składa się liczba wejść na gram.pl, regularność pisania postów, spamowanie (Karharot niegdyś wspomniał, że gdy ktoś napisze np. 50 postów w ciągu 1 godziny, to system uznaje to automatycznie za spam i już leci kilka punktów do awansu) i sama liczba postów, bo wiadomo, że od choćby regularnie pisanych 50 postów i tak nie dostaniesz Delegata. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 22:19, Prince_Miki napisał:

/.../


W moim przypadku z każdą kolejną rangą musiałem napisać ok. dwa razy tyle postów co w poprzedniej, aby dostać kolejną. Czyli np. obywatel --> robotnik 50 postów, a już z robotnika na przodownika w granicach 100. Zresztą, to widać w moich statystykach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się