poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

W sumie masz rację, choć jeśli chodzi o same Gramsajty - tylko o nich mówię - to oficjalnie zaczęliśmy o nich mówić wraz z pierwszym wpisem Martivara, czyli od 16 stycznia 2014. Były oczywiście wcześniej obrady zapoczątkowane przez Demagola, były jakieś wstępne researche robione jeszcze przez Krzyśka Ogrodnika, ale dopiero tak na serio pojawiło się zielone światło wraz z tym dniem i tak to też liczę ;)

Natomiast co do samego Forum to cały czas coś nowego się pojawia. Zapewne tak jak mówisz - będzie chwila odpoczynku od prac, dostosowywanie i dopracowywanie Gramsajtów tak jak z resztą cały czas coś się nowego pojawia w sklepie gramowym. Ale ten temat pomijam, bo nie o nim tutaj rozmawiamy.

Tak czy inaczej zobaczymy co przyniesie przyszłość. Na pewno jeśli będą mogli rozpocząć się poważniejsze dyskusje na ten temat ktoś z ekipy da znać. W tym momencie to powiem Ci szczerze - już chcę betę GSów, bo nie mam pomysłów na wygląd tego, co już teraz mam XD

Ale też jestem wyrozumiały w stosunku do programistów, bo jednak sklecenie tego w całość to sporo roboty.

Edit: no ale dobra - tak jak powiedział Kakarotto powoli wchodzi offtop, więc jeśli chcemy dalej dyskutować to możemy się przenieść do tematu o Forum albo do Obrad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 20:23, Prince_Miki napisał:

Wiem, że jesteś Własnotytułowcem, więc mam pytanie: czy próbowałeś kiedykolwiek w pole
statusu napisać coś po rosyjsku albo po arabsku, a jeśli tak, to działa?


يمكن أن يكون - Arabski (W tłumaczeniu na polski "Da się")

Может быть - Rosyjski (W tłumaczeniu na polski "Da się")

Jak można na forum to jako status raczej też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 20:37, Isildur napisał:

Jak można na forum to jako status raczej też.

Chyba niekoniecznie, ponieważ już ktoś pisał, że próbował napisać coś po arabsku w polu statusu i podobno się nie dało, dlatego pytam głównie o rosyjski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 20:42, Prince_Miki napisał:

Chyba niekoniecznie, ponieważ już ktoś pisał, że próbował napisać coś po arabsku w polu
statusu i podobno się nie dało, dlatego pytam głównie o rosyjski.


Czyli widocznie w polu statusu nie jest obsługiwany ten alfabet. Ale z rosyjskim raczej nie powinien być problem, wybacz nie sprawdzę bo nie mam takiej możliwości, poproś jakiegoś własnotytułowca by wypróbował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2014 o 20:44, Isildur napisał:

Czyli widocznie w polu statusu nie jest obsługiwany ten alfabet. Ale z rosyjskim raczej
nie powinien być problem, wybacz nie sprawdzę bo nie mam takiej możliwości, poproś jakiegoś
własnotytułowca by wypróbował.


Dajcie mi WT to wypróbuję xD
A tak serio, to nawet też mnie to zaciekawiło, sprawdziłbym czy da się japońskie kanji czy hiraganę/katakanę wstawić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 20:44, Isildur napisał:

(...) poproś jakiegoś
własnotytułowca by wypróbował.

Napisałem to pytanie w odpowiedzi do Kakarotto, by to wypróbował, jednak póki co nie ma go na forum, więc może i jutro się uda. Od jakiegoś czasu (i widać, że nie tylko ja) jestem ciekaw tych alfabetów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 20:44, Isildur napisał:

Czyli widocznie w polu statusu nie jest obsługiwany ten alfabet. Ale z rosyjskim raczej
nie powinien być problem, wybacz nie sprawdzę bo nie mam takiej możliwości, poproś jakiegoś
własnotytułowca by wypróbował.


Zamiast cyrylicy, zapisuje się ciąg liczb 105210861078107710, więc raczej jest problem z obsługą rosyjskiego, choć to może tylko chwilowe, taki protest przeciwko Rosji. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 20:51, Prince_Miki napisał:

Od jakiegoś czasu (i widać, że nie tylko ja) jestem ciekaw tych alfabetów. ;)

Cyferky. Miałem podobny problem z apostrofem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 20:55, Kakarotto napisał:

Zamiast cyrylicy, zapisuje się ciąg liczb 105210861078107710, więc raczej jest problem
z obsługą rosyjskiego, choć to może tylko chwilowe, taki protest przeciwko Rosji. :P

Niech gram.pl uważa bo jeszcze ich o dyskryminacje posądzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 20:46, Outlander-pro napisał:

Dajcie mi WT to wypróbuję xD


Masz. +1 dla ciebie. xD

Dnia 16.09.2014 o 20:46, Outlander-pro napisał:

A tak serio, to nawet też mnie to zaciekawiło, sprawdziłbym czy da się japońskie kanji
czy hiraganę/katakanę wstawić :P


Nie da rady, wyskakują tylko liczby i tyle. :P
_______________________

@Luk04229

Dnia 16.09.2014 o 20:46, Outlander-pro napisał:

Niech gram.pl uważa bo jeszcze ich o dyskryminacje posądzą :D


Jeśli pewnego dnia wejdziemy na gram i przywita nas na stronie głownej napis po rosyjsku, to będzie wiadomo, że się sowieci wkurzyli. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 20:55, Kakarotto napisał:

Zamiast cyrylicy, zapisuje się ciąg liczb 105210861078107710, więc raczej jest problem
z obsługą rosyjskiego, choć to może tylko chwilowe, taki protest przeciwko Rosji. :P

Przeciwko Cenedze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 21:07, Kakarotto napisał:

Masz. +1 dla ciebie. xD

Coś nie zadziałało, gdzie moje WT xD WT wróć ;___; Aż szkoda, bo moje spamerskie czasy przeminęły i w tym tempie co piszę, to WT odzyskam za 5 lat, a wtedy to już na pewno nowe forum będzie i reset rang, damn xD

Dnia 16.09.2014 o 21:07, Kakarotto napisał:

Nie da rady, wyskakują tylko liczby i tyle. :P

Ah, szkoda, może zatem na nowym forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 00:06, Outlander-pro napisał:

nowe forum będzie i reset rang, damn xD

Szczerze w to wątpię. Pewnie zmieni się tylko interfejs, tak jak w przypadku strony głównej gram.pl. Żeby był reset rang, to gram.pl musiałoby zostać przeniesione do innego serwisu, a póki co nic tego nie wróży. Calm down. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>[m]
A do tego jaki sens miałby reset?? Przecież jeśli od lat jeden czy drugi gramowicz jest w serwisie, udziela się na forum itd. ma już jakąś tam range to chyba byłoby to trochę bez szacunku nagle go ''degradować'' i stawiać na równi z nowymi użytkownikami, czy trollami. Niby to tylko rangi, nic wielkiego Ci to nie daje, ale uważam tak jak Prince_Miki, że będzie to po prostu zmiana, a nie całkiem nowe forum. BTW. uważam też, że nasze forum jest jednym z najbardziej przejrzystych i przyjemnych dla oka. A do tego to okienko, w którym piszemy komentarz też jest bardzo fajne. IMO nie ma co za bardzo kombinować, w prostocie tkwi siła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tutaj nikt nie pisał nigdy dla statusu i samo "odkrywanie" nowych rang było niezłą zabawą. :D Zresztą starym bywalcom już się konkretnie przejadła ta komunistyczna nomenklatura i przydałoby się wstawić coś nowego. Rangi zostały już raz zmienione na jeden tydzień przy okazji premiery Company of Heroes, więc się da. A reset jako pomysł, pojawił się nie dlatego żeby kogokolwiek degradowac, ale dlatego, żeby wszyscy znów mieli tę możliwośc odkrywania rang i "pięcia się w drabinie statusu społecznego" :D

P.S. Tnij cytaty. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 09:52, Prince_Miki napisał:

Szczerze w to wątpię. Pewnie zmieni się tylko interfejs [...]


Nowe forum może powstać jako całkiem inny, niezależny od starego system. Zresztą wydaje się to całkiem prawdopodobne, patrząc nawet na to, że gramsajty są budowane zupełnie od zera, a nie jako aktualizacja dotychczasowych. Wiąże się to z tym, że stworzenie i doglądanie nowej "rzeczy" jest dla informatyków łatwiejsze, niż przerobienie starego kodu [którego błędy przez ten czas wielokrotnie się na siebie nałożyły i skumulowały] i łatanie go etapami, z jednoczesnym wprowadzaniem szczątkowych nowości, tak, by się nic nie wykoślawiło. Dlatego nie byłbym taki pewien tego, że zanosi się na powierzchowne zmiany... gdy już kiedyś nadejdą. A może w ogóle pozbędziemy się rang i zamienimy czymś co lepiej obrazuje "wartość" usera, hm? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 10:14, Rick napisał:

ciach

Wcale nie uważam, że pisze się dla rangi. Z resztą całe ''punktowanie'' użytkowników i zmiany rang są owiane tajemnicą ;) a spamowanie nic nie daje. Stworzenie nowych, też jest fajnym pomysłem, bo fakt że te są już bardzo długo. Może z tym brakiem szacunku przesadziłem, ale przynajmniej dzięki temu widać kto jest dłużej, a kto nowy w internetach gramowych :D Bardziej niż na rangach zależy mi na przejrzystości nowego forum (jeśli już kiedyś takowe będzie) i by nie zabrać plusów które ma obecne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>[m]
Rangi rangami, najważniejsze aby przejrzystość tego forum została, dzięki czemu jest ono inne, lepsze. Ta prostota ma w sobie naprawdę dużo magii i mam nadzieję że nie ma planów jakiś modernizacji ze zmianą całego wyglądu bo to by dużo zepsuło. A jeżeli już miałaby być taka zmiana to najlepiej jeszcze użytkowników o wygląd zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się