poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Ciekawe no ciekawe ja się staram pisać długo z sensem, a jak mnie nie ma do dłuższego czasu staram się coś więcej napisać o i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm przeglądam sobie dzisiaj regulamin i zauważyłem coś takiego:

"Jeśli mimo pouczeń i ostrzeżeń ze strony Moderatorów lub Pracowników gram.pl popełnisz kilkakrotnie ten sam błąd Moderator lub Pracownik gram.pl może:

-tymczasowo lub nieodwołalnie pozbawić Cię możliwości ustawienia własnego statusu "

Wydaje mi się,że wprowadzono to dopiero 1 lutego,bo wcześniej sobie tego nie przypominam (chociaż może przeoczyłem :)). Więc jak to jest? Jak ktoś podpadł to nie może sobie zmienić statusu na WT (też mi kara ;)) czy w ogóle nie może do tego WT dojść,gdy ma np.sekretarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Więc jak to jest? Jak ktoś podpadł to nie może sobie zmienić statusu na WT
Ja zrozumiałem tak że jeśli jesteś własnotytułowcem i podpadniesz to blokują ci możliwość ustawienia/zmieniania sobie tytułu. Czasowo albo na stałe.
>(też mi kara ;))
Mogliby od razu dawać degrady a nie jakieś takie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 10:13, mati285 napisał:

(też mi kara ;))


Ja uważam, że jeśliby blokowali możliwość zmiany statusu, a takiemu WT ten stopień który ma obecnie, to uważam, że Kukowsky najdotkliwiej by odczuł ten brak zmiany :) Jakoś nie zauważyłem by inni tak często zmieniali nazwę stopnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 10:19, Master J napisał:

Ja zrozumiałem tak że jeśli jesteś własnotytułowcem i podpadniesz to blokują ci możliwość
ustawienia/zmieniania sobie tytułu. Czasowo albo na stałe.


No właśnie. Pewnie działa na tej zasadzie, że jak już mamy jakiś WT ustawiony i zrobimy coś głupiego to okienko do zmiany statusy szarzeje i zostajemy z tym co sobie wcześniej ustawiliśmy... tymczasowo lub na zawsze. W sumie też mi kara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 10:23, Union Pacific napisał:

> (też mi kara ;))

Ja uważam, że jeśliby blokowali możliwość zmiany statusu, a takiemu WT ten stopień który
ma obecnie, to uważam, że Kukowsky najdotkliwiej by odczuł ten brak zmiany :) Jakoś nie
zauważyłem by inni tak często zmieniali nazwę stopnia.



Racja ja też to zauwarzyłem ale taka kara to nieo zabardzo wypali. Jedynie mogli by karać degradami ostrzeżeniami to by napewno pomogło bo takie chwilowe przyblokowanie nic nie da. A np. degrad już da coś do myślenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe :) Dokładnie to samo miałem napisać. Większość WT i tak ustawia sobie jeden tytuł na stałe (choć jak wspomniałeś są wyjątki),więc co to za kara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 10:29, Union Pacific napisał:

Biorąc pod uwagę również to, że ktoś kto doszedł do WT wie jak na forum i IRC się zachowywać,

No właśnie, a nie takie ulgowe traktowanie WT-ków. Przecież to są też tacy sami użytkownicy jak my.

Dnia 10.02.2008 o 10:29, Union Pacific napisał:

kara powinna być wyraźna.

Wyraźna...jak dla mnie powinna być taka sama jak dla innych userów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 10:32, Master J napisał:

Wyraźna...jak dla mnie powinna być taka sama jak dla innych userów.

Tak uważam. Czemu mielibyśmy być gorsi od nich tylko tym, że nie mamy własnego stopnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 10:37, Union Pacific napisał:

> Wyraźna...jak dla mnie powinna być taka sama jak dla innych userów.
Tak uważam. Czemu mielibyśmy być gorsi od nich tylko tym, że nie mamy własnego stopnia?


Tutaj sie z tobą zgadzam my dostajemy degrady ostrzeżenia a oni tak jakby gdyby nic. Przecierz to nie fer.Może i my kiedyś dojedzemy do własnotytuowców. Ale może są na dużo wyższym stopni ale mają wszyscy takie same prawa jak i my. Uważam że powinni być trakowani tak jak my czyli jak trzeba ukarać ostrzeżeniem lub degradem. Tak ja uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,bo tu zaraz jakaś rebelia wybuchnie :) Zdziwiło mnie to co znalazłem,bo przede wszystkim nie widziałem,by moderator coś takiego wcześniej stosował (choć to raczej sprawa indywidualna między nim a użytkownikiem,bo my nie mamy wglądu na to czy jego okienko ze statusem nagle stało się szare). Moim zdaniem nie ma co panikować tylko trzeba liczyć na odpowiednie wyczucie powagi wykroczenia przez moderatora,bo chyba,gdy jakiś WT nawymyśla komuś od najróźniejszych lub będzie prosił o cracki do pirackich gier to moderator nie napisze mu "to za karę nie możesz zmieniać statusu przez pół roku" tylko sięgnie po bardziej stanowcze środki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 10:41, Dekerinho6 napisał:

Tutaj sie z tobą zgadzam my dostajemy degrady ostrzeżenia a oni tak jakby gdyby nic.
Przecierz to nie fer.Może i my kiedyś dojedzemy do własnotytuowców. Ale może są na dużo
wyższym stopni ale mają wszyscy takie same prawa jak i my. Uważam że powinni być trakowani
tak jak my czyli jak trzeba ukarać ostrzeżeniem lub degradem. Tak ja uważam.

Jeżeli myślicie, że Własnotytułowcy są inaczej, bardziej pobłażliwie traktowani, to mylicie się. Chociaż nie, odpowiedniej będzie jeżeli użyję słowa - wydaje się wam. Skoroście tacy pokrzywdzeni, to wskażcie mi posta, gdzie jakiś WT postępuję niezgodnie z regulaminem. No proszę. A to, że zmieniają sobie status, kiedy im się żywnie podoba? Ależ mają do tego jak największe prawo. W końcu na tym ten przywilej polega. Aby tylko nie był jakiś przegięty i gra gitara. Zresztą, są to userzy na tyle doświadczeni, że z pewnością wiedzą, jak się należy zachowywać i o jakąkolwiek karę dla nich nie musimy się martwić. No chyba, że komuś palma odbije, ale to w bardzo skrajnym przypadku ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ale to w bardzo skrajnym przypadku ;P.

Sugerujesz, że ten skrajny przypadek może się nazywać Kuk? ;PP

Po za tym - w tym marudzeniu (oni są lepiej traktowani) widzę taką jakby zazdrość wynikająca ze statusu. Do czego to doszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 10:53, gothicsheep napisał:

A to, że zmieniają sobie status, kiedy im się żywnie podoba? Ależ mają do
tego jak największe prawo.

A czy ktoś to neguje? Siedzą długo na forum,nie spamują (zazwyczaj ;p),więc to im się należy.

>Skoroście tacy pokrzywdzeni, to wskażcie mi posta, gdzie jakiś WT postępuję niezgodnie z regulaminem. No >proszę.
Aha. Czyli wg.Ciebie skoro ktoś najprawdopobniej nigdy prawa nie złamie to nie powinno być dla niego kary,gdyby jednak taki przypadek miał miejsce? Bardzo mądre myślenie :) Teoretycznie jakaś spokojna staruszka nigdy nie dopuści się przestępstwa,a jednak były takie przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czego się nie robi dla popularności ;> ? Zastanów się jakie zamieszanie wywołałby zdegradowany Własnotytułowiec :D I potem by tak o nim mówiono - Człowiek ,który dosięgając szczytu spadł na dno, Własnotytułowiec ,który został Obywatelem. Zemści się w tym życiu lub następnym ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 11:00, mati285 napisał:

> A to, że zmieniają sobie status, kiedy im się żywnie podoba? Ależ mają do
> tego jak największe prawo.
A czy ktoś to neguje? Siedzą długo na forum,nie spamują (zazwyczaj ;p),więc to im się
należy.

Tia, na poprzednich stronach czepiali się Kuka...

Dnia 10.02.2008 o 11:00, mati285 napisał:

>Skoroście tacy pokrzywdzeni, to wskażcie mi posta, gdzie jakiś WT postępuję niezgodnie
z regulaminem. No >proszę.
Aha. Czyli wg.Ciebie skoro ktoś najprawdopobniej nigdy prawa nie złamie to nie powinno
być dla niego kary,gdyby jednak taki przypadek miał miejsce? Bardzo mądre myślenie :)
Teoretycznie jakaś spokojna staruszka nigdy nie dopuści się przestępstwa,a jednak były
takie przypadki.

Po pierwsze dodałem ten skrajny przypadek, więc dokładne czytanie ze zrozumieniem się kłania. Po drugie, jak to nie ma dla nich kar? Warn, degrad, ban - to samo, co inni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się