poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2008 o 16:08, Kizibono napisał:


> przedewszystkim pisz długie posty siedź dużo na forum. I pisz te posty w ważniejszych

> tematach nie w zabawach).

Dokładnie ja w zabawach pisze tylko raz na jakiś czas a tak to nie ;) i nie liczy się
liczba postów tylko czas przebywania na forum czyli np. siedzisz na forum pół godziny
dzienie i przez te pół godziny napiszesz np. 20 postów i liczysz na awans nie tu musisz
siedziec np. 5 godzin a napisac 5 postów chyba tak jest jeżeli nie prosze mnie poprawic
mi się zdaje że to w ten sposób


Oczywiście jak jeszcze byłem przodownikiem to bardzo duzo siedziałem na zabawach praktycznie cały czas a teraz to już tam nawet nie wchodze.Pisze na ważnych tematach na których można sie coś dowiedzieć np. o komputerach telefonach itp. itd. bo przez zabawy (nabijanie postów) sie nie opłaca bo sie jeszcze dłużej czeka na awans wiem to dobrze po sobie bo przodownikiem byłem półtora miesiąca. A jak piszesz na tych poważnych tematach to po miesiącu spokojnie możesz mieć awans. Tylko to zależy jak długo dziennie siedzisz na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 17:19, YahooPL napisał:

Zgodze się, ale jeden post na godzinę raczej trudno nazwać spamem.


Jednak wszystko zależy od tego , co napiszesz.Nie raz widać niespełnionych pisarzy , którzy najwyraźniej muszą coś napisać i to szybko , bo chyba ich zaraz rozerwie od tej twórczej weny.I piszą 2-3 slowa ,przeważnie nie na temat.Nawet jeżeli nie dzieje się to zbyt często , to z powodu braku jakiejkolwiek sensownej treści , jest to spam.Z kolei można pisać dużo częściej niż co godzinkę nie spamując.Wystarczy , aby post zawierał jakieś treści , przemyślenia , uwagi na dany temat itp.Co prawda nie wyobrażam sobie abym był w stanie napisać 100 , albo i więcej w miarę rozwiniętych , przemyślanych postów w ciągu jednego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 18:00, YahooPL napisał:

powinien się pokazać poprzedniego dnia a się nie pokazał

Gdzie się powinien pokazać? Status nie pokaże się, dopóki nie napiszesz posta z nową rangą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 18:04, Adham napisał:

> powinien się pokazać poprzedniego dnia a się nie pokazał
Gdzie się powinien pokazać? Status nie pokaże się, dopóki nie napiszesz posta z nową
rangą.


nawet jak całkiem przypadkiem wejdziesz w swoje staty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 18:00, YahooPL napisał:

To w takim razie po 42 minutach powinien się pokazać poprzedniego dnia a się nie pokazał
;)
Ja tam wiem swoje i żadne Wasze wymysły tego nie zmienią. Widziałem na własne oczy i
... już ... :P

Ehm ;P.

Dnia 09.02.2008 o 18:00, YahooPL napisał:

> A o tych 42 minutach pisał chyba Piotrek K., na 99%. :)

Nie byłem świadkiem więc nie wiem. Może to prowokacja Gothicsheepa :D

Ależ jaka prowokacja, wszystko jest udokumentowane ;). Patrz, nawet posta odpowiedniego wygrzebałem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=87&pid=28070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 18:09, Zakrzysiunio napisał:

nawet jak całkiem przypadkiem wejdziesz w swoje staty?


Nie. Dopóki nie napiszesz posta z nową rangą, to nie pokaże się, bo nie ma jak. :P Dopiero jak coś napiszesz, to statystyki to odnotują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 18:04, Adham napisał:

Gdzie się powinien pokazać? Status nie pokaże się, dopóki nie napiszesz posta z nową
rangą.


Musisz sie czepiać ??? ;D
Wiem, że tak jest ale i tak nie wierzę w to co niby napisał Piotrek K. To nie może tak działać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 18:10, Adham napisał:

Nie. Dopóki nie napiszesz posta z nową rangą, to nie pokaże się, bo nie ma jak. :P Dopiero
jak coś napiszesz, to statystyki to odnotują.

Otóż, mylisz się Adhamie ;). Awans można "przewidzieć", wchodząc np. na gramsajta czy statystyki w odpowiednim momencie. Ostatni post na Delegacie wywołał u mnie już umowny awans w statach oraz na gsie zmieniając rangę obok ksywki na Przewodniczący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 18:16, gothicsheep napisał:

> Nie. Dopóki nie napiszesz posta z nową rangą, to nie pokaże się, bo nie ma jak.
:P Dopiero
> jak coś napiszesz, to statystyki to odnotują.
Otóż, mylisz się Adhamie ;). Awans można "przewidzieć", wchodząc np. na gramsajta czy
statystyki w odpowiednim momencie. Ostatni post na Delegacie wywołał u mnie już umowny
awans w statach oraz na gsie zmieniając rangę obok ksywki na Przewodniczący.


tez mi się tak wydawalo...
ale przewodniczący to przewodniczący...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 18:16, gothicsheep napisał:

Otóż, mylisz się Adhamie ;).


Wiem o tym dobrze, jednak z tego co się orientuję, to yahoo rozpatrywał tylko forum. A ja GS/Irc odpowiednio przemilczałem. ;-)

YahooPL - hm, Piotrek K. w sumie może coś wiedzieć, w końcu był moderatorem, a oni się chyba bardziej orientują? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 18:01, KrzychW napisał:

> Zgodze się, ale jeden post na godzinę raczej trudno nazwać spamem.

Jednak wszystko zależy od tego , co napiszesz.Nie raz widać niespełnionych pisarzy ,
którzy najwyraźniej muszą coś napisać i to szybko , bo chyba ich zaraz rozerwie od tej
twórczej weny.I piszą 2-3 slowa ,przeważnie nie na temat.Nawet jeżeli nie dzieje się
to zbyt często , to z powodu braku jakiejkolwiek sensownej treści , jest to spam.Z kolei
można pisać dużo częściej niż co godzinkę nie spamując.Wystarczy , aby post zawierał
jakieś treści , przemyślenia , uwagi na dany temat itp.Co prawda nie wyobrażam sobie
abym był w stanie napisać 100 , albo i więcej w miarę rozwiniętych , przemyślanych postów
w ciągu jednego dnia.

Punkty mogą byc przyznawane też za długośc, lilośc znaków w poszczegulnych postach. Niektórzy użutkownicy forum tak jak już zauważyłeś piszą 2-3 zdania i to bez najmiejszego sensu i tak w kilku tematach. Przez co zaśmiecają forum swoimi niepotrzebnymi i niewnoszącymi nic do tematu wypowiedziami oraz spamują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 18:23, songohanssj2 napisał:

Punkty mogą byc przyznawane też za długośc, lilośc znaków w poszczegulnych postach.


Budo napisał:
"Wedle mojej wiedzy na status wpływa liczba pisanych postów i regularność ich pisania w ciągu dnia. Popularność tematów się nie liczy, nie liczy się pisanie na gramircu, czy komentowanie gramsajtów, ani liczba znaków na post."

Przypięty post jest po to, żeby go czytać, i żeby nie było takich stwierdzeń, które nie mają nic wspólnego z prawdą. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 18:25, Adham napisał:

> Punkty mogą byc przyznawane też za długośc, lilośc znaków w poszczegulnych postach.


Budo napisał:
"Wedle mojej wiedzy na status wpływa liczba pisanych postów i regularność ich pisania
w ciągu dnia. Popularność tematów się nie liczy, nie liczy się pisanie na gramircu, czy
komentowanie gramsajtów, ani liczba znaków na post."

Przypięty post jest po to, żeby go czytać, i żeby nie było takich stwierdzeń, które nie
mają nic wspólnego z prawdą. ;>

Może jest to prawdą, ale nie znaczy, że ja muszę byc takiego samego zdania co Budo. Budo morze się mylic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 18:30, songohanssj2 napisał:

Budo może się mylic.


Raczej nie, bo jest moderatorem, a Ci mają większy dostęp do informacji. Inna sprawa, że skubańce się tym info rzadko dzielą. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 18:23, songohanssj2 napisał:

Punkty mogą byc przyznawane też za długośc, lilośc znaków w poszczegulnych postach.


No to dopiero wtedy mielibyśmy się z pyszna.Znalazłoby sie wielu , którzy tak rozwlekaliby post , że wygladałby jak spagetti.Co by nie wymyślać , spamerzy zawsze będą na Forum , oby tylko jak najmniej.

Niektórzy

Dnia 09.02.2008 o 18:23, songohanssj2 napisał:

użutkownicy forum tak jak już zauważyłeś piszą 2-3 zdania i to bez najmiejszego sensu
i tak w kilku tematach.


2-3 zdania , to długość postu dla niektórych nie osiągalna.Jedno krótkie , proste zdanie składające sie z 3 słów , to nieraz szczyt możliwości.Na dodatek te 3 słowa często nie bardzo są związane z poruszanym tematem.Na szczęście zdecydowana większość , nawet jeżeli nie od razu zaczyna pisać zgodnie z panującym klimatem , to szybko się uczy i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 18:30, songohanssj2 napisał:

Może jest to prawdą, ale nie znaczy, że ja muszę byc takiego samego zdania co Budo. Budo
morze się mylic.

Może tego nie wiesz, ale Budo jest moderatorem, więc chcą nie chcąc, musisz podzielać jego opinie. Wiedza grona moderatorskiego zdecydowanie wykracza poza strefę szarego usera.
I nie pierdziel już więcej głupot ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 18:32, Adham napisał:

> Budo może się mylic.

Raczej nie, bo jest moderatorem, a Ci mają większy dostęp do informacji. Inna sprawa,
że skubańce się tym info rzadko dzielą. ;>

Więc to zagadke pozostawiają nam do rozwiązania. Są różne hipotezy niewiadomo która prawdziwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 18:33, KrzychW napisał:

2-3 zdania , to długość postu dla niektórych nie osiągalna.Jedno krótkie , proste zdanie
składające sie z 3 słów , to nieraz szczyt możliwości.Na dodatek te 3 słowa często nie
bardzo są związane z poruszanym tematem.Na szczęście zdecydowana większość , nawet jeżeli
nie od razu zaczyna pisać zgodnie z panującym klimatem , to szybko się uczy i jest ok.

A do tego są tematy w których w ogule się nie wypowiadają, tylko zamieszczają jakiś obrazek lub grafike. Najczęściej userzy uczą pisac się długie i sensowne posty gdy uzyskają wysoką range, bo wtedy mają już troche doświadczenia. Ja też się ucze tak pisac bo narazie mam mało doświadczenia na forum.
P.S Sory, że post pod postem, ale nikt się nie wypowiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 18:20, Adham napisał:

Wiem o tym dobrze, jednak z tego co się orientuję, to yahoo rozpatrywał tylko forum.
A ja GS/Irc odpowiednio przemilczałem. ;-)


Potwierdzam chodzi jedynie o forum :P

Dnia 09.02.2008 o 18:20, Adham napisał:

YahooPL - hm, Piotrek K. w sumie może coś wiedzieć, w końcu był moderatorem, a oni się
chyba bardziej orientują? ;)


Zaczynasz mnie przekonywać :P Jeszcze trochę i naprawdę przestanę się dziwić, że nie mam jeszcze tego przewodniczącego :) Zawsze mozna jeszcze wyjść z załozenia, ze kłamał lub też był źle poinformowany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 18:42, songohanssj2 napisał:

A do tego są tematy w których w ogule się nie wypowiadają, tylko zamieszczają jakiś obrazek
lub grafike. Najczęściej userzy uczą pisac się długie i sensowne posty gdy uzyskają wysoką
range, bo wtedy mają już troche doświadczenia.


Chcąc nie chcąc , jak przebywa sie na Forum , to nabiera się trochę forumowych przyzwyczajeń.Przy wyższych statusach prawie zawsze nadchodzi uspokojenie , jeżeli nie z innych powodów , to choćby dlatego , że ostatnie awanse nie są możliwe do szybkiego przeskoczenia.Trzeba pisać przede wszystkim regularnie.
Mnie niewiele drażni na Forum.Ktoś pisze króciutkie posty? Nie ma sprawy , aby na temat.Niech tylko nie wygladają one w ten sposób : O , dawno mnie tu nie było. I tak w 10 różnych tematach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się