poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2008 o 21:31, Zakrzysiunio napisał:

> Co do głosowania - mówiłem UZASADNIĆ
>
>
> A robotnik może mieć większą wiedzę o regulaminie i zasadach niż brygadzista, chociażby

> napisał ani jednego postu. Regulamin może przeczytać w każdej chwili...

ale nie ma szansy wykożystać tej wiedzy w praktyce. co z tego, że zna formułki, skoro
nie ma doświadczenia forumowego? skąd będzie wiedział o gramowen netykiecie? sama teoria
jest niczym w porównaniu do praktyki

taak, i konsule będą sprawdzali tysiące uzasadnień na godzinę żeby wyłapac te, które
są niezgodne. no bez śmiechu, ten pomysł nie ma najmniejszych szans. jak sobie wyobrażasz
głosowania po kilka tysi osób co dwie godziny?
jeżeli już, to wybrać np. 10 osób, które by się tym zajmowały, bo takie ogólnonarodowe
nie wypali na 100%... za doże community...


Taaak... forum gram.pl ma taką oryginalną netykietę(być kulturalnym, nie spammować i nie trollować), że nigdzie indziej takiej nie ma...

Ja musiałem kuć dwa lata, nie ma co :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2008 o 07:01, Telomo napisał:

Taaak... forum gram.pl ma taką oryginalną netykietę(być kulturalnym, nie spammować i
nie trollować), że nigdzie indziej takiej nie ma...

Ja musiałem kuć dwa lata, nie ma co :(


żebyś się nie zdziwił, dla jak wielkiej liczby osób wcale niejest to takie logiczne jak dla Ciebie... to dobrze, że ty jesteś miły, kulturalny, nie spamisz na każdym kroku, ale nie każdy jest taki jak Ty... dla niektórych ta gramowa etykieta może być nowością, nie każdy w swoją naturę ma wpisane dobre cechy... szczególnie, że osoba która przychodzi na forum, często nie pisała nigdzie indziej, i nie ma wyczucia, co można pisać a czego nie- wtedy z podstawowymi zasadami może mieć problem (szczególnie, że conajmniej 50% użytkowników akceptuje regulamin bez czytania, a potem część z nich cierpi...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że na forum obowiązują w sumie takie same zasady jak w rozmowie w szerszym tłumie: nie robić z siebie kretyna i mówić konkretnie...

Widać jak ktoś nie był nigdy na forum to z pewnością będzie spammował :(

A jeszcze nigdy nie widziałem osoby dorosłej, która byłaby na tyle głupia by pisać niedorzeczny spamm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 13:43, Telomo napisał:

Tyle, że na forum obowiązują w sumie takie same zasady jak w rozmowie w szerszym tłumie:
nie robić z siebie kretyna i mówić konkretnie...


Po pierwsze, nikt nie ma prawa odmówić mi robienia z siebie kretyna. Po drugie... to tego drugiego komentowac nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 14:19, kotolew napisał:

> Tyle, że na forum obowiązują w sumie takie same zasady jak w rozmowie w szerszym
tłumie:
> nie robić z siebie kretyna i mówić konkretnie...

Po pierwsze, nikt nie ma prawa odmówić mi robienia z siebie kretyna. Po drugie... to
tego drugiego komentowac nie wolno.


Oczywiście nikt Ci nie broni, ale my tu nie piszemy o tym czego wolno, a czego nie, a o wiedzy ogólnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 14:27, Telomo napisał:

(...) my tu nie piszemy o tym czego wolno, a czego nie, a
o wiedzy ogólnej.


Popularna książka snobującej się młodzieży, pomoże Ci wyjasnić to. Zygmunt Freud Wstęp do psychoanalizy → czynności pomyłkowe. Cyt.: "nie piszemy o tym czego wolno" - ten dopełniacz jest tak uporczywy, że można nawet przy największym wysiłku brak partykuły "nie" zauważyć. Tak właśnie wolno pisać o tym, co wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 14:51, kotolew napisał:

> (...) my tu nie piszemy o tym czego wolno, a czego nie, a
> o wiedzy ogólnej.

Popularna książka snobującej się młodzieży, pomoże Ci wyjasnić to. Zygmunt Freud Wstęp
do psychoanalizy
→ czynności pomyłkowe. Cyt.: "nie piszemy o tym czego wolno"
- ten dopełniacz jest tak uporczywy, że można nawet przy największym wysiłku brak partykuły
"nie" zauważyć. Tak właśnie wolno pisać o tym, co wolno.


Może przeczytasz wszystkie posty? Teraz to się nie dziwię iż masz status bumelanta (nie, nie dlatego, że napisałeś coś, czego nie bardzo zrozumiałem, ale włączyłeś się w rozmowę mówiąc o czymś zgoła odmiennym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2008 o 15:57, Telomo napisał:


Może przeczytasz wszystkie posty? Teraz to się nie dziwię iż masz status bumelanta (nie,
nie dlatego, że napisałeś coś, czego nie bardzo zrozumiałem, ale włączyłeś się w rozmowę
mówiąc o czymś zgoła odmiennym)


a kto jeszcze niedawno mówił, że status nie ma nic do rzeczy w takim funkcjonowaniu jak teraz? teraz widzisz, że w pewnym sensie miałem rację- statusy mogą powiedzieć wiele o użytkowniku... i jednak jak widac może ciut ciut się przydają ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 16:05, Zakrzysiunio napisał:


>
> Może przeczytasz wszystkie posty? Teraz to się nie dziwię iż masz status bumelanta
(nie,
> nie dlatego, że napisałeś coś, czego nie bardzo zrozumiałem, ale włączyłeś się w
rozmowę
> mówiąc o czymś zgoła odmiennym)

a kto jeszcze niedawno mówił, że status nie ma nic do rzeczy w takim funkcjonowaniu jak
teraz? teraz widzisz, że w pewnym sensie miałem rację- statusy mogą powiedzieć wiele
o użytkowniku... i jednak jak widac może ciut ciut się przydają ;D




Nie mówiłem, że są CAŁKIEM nieprzydatne, ale tym razem mówiłem o zbytnim patrzeniu przez nie jak przez szkiełko, zasłonę etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 15:57, Telomo napisał:

Może przeczytasz wszystkie posty? Teraz to się nie dziwię iż masz status bumelanta (nie,
nie dlatego, że napisałeś coś, czego nie bardzo zrozumiałem, ale włączyłeś się w rozmowę
mówiąc o czymś zgoła odmiennym)


Słuszne spostrzeżenie. Oczywiście, czepiam się. Pytanie retoryczne: Ciebie?

;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fiu fiu...ile to już mamy użytkowników z własnym tytułem ?
No to już będzie 37 ,a może w niedługim okresie czasu przyjdzie i czas na mnie ? xD

Gratulacje Mac Cry i życzę następnego awa... wróć ! Szczęścia na forum. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


blah, zawsze uważałem gratulacje dla osób, które jeszcze nawet nie wpadły się pochwalić za najgorszy rodzaj nabijania postów ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 23:58, Budo napisał:

blah, zawsze uważałem gratulacje dla osób, które jeszcze nawet nie wpadły się pochwalić
za najgorszy rodzaj nabijania postów ;[

Dokładnie, bo potem jak już awansujący napisze wreszcie że dostał awans to te osoby napiszą gratulacje ponownie :P I w taki sposób zamiast +1 mamy +2 :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 00:10, xbit71 napisał:

Mówisz tak, bo sam byś tak zrobił, eh?

:cry: :cry: :cry:
Zauważ czy ja gratulowałem Mac Cryowi czy nie. Po znalezieniu odpowiedzi możesz zastanowic się nad tym o co mi chodziło. A kiedy już nad tym sie zastanowisz to przemyśl czy przypadkiem nie ugodziłem tamtym postem w ciebie.
Tyle na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 23:58, Budo napisał:

blah, zawsze uważałem gratulacje dla osób, które jeszcze nawet nie wpadły się pochwalić
za najgorszy rodzaj nabijania postów ;[

Heh ... coś w tym jest. Podobnie jak osoby które gratulują na forum awansu a tych co awansowali w ogóle nie znają xD. A są takie przypadki, są. I tym sposobem ja też sobie zrobiłem +1. W końcu awans najważniejszy prawda ;P.

<prowokejszyn mode off>

A powyższa dyskusja też jest niezła :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominając co poniektórym, że tytuł wątku to "Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum", chciałbym zauważyć, że taka praca moderatora związana z regularnym korygowaniem rang użytkownikom, którym te rangi się zbyt szybko podnoszą, musi być bardzo męcząca, a i regulamin przy takim użytkowaniu może tracić swój autorytet. Dla użytkownika zresztą też może być to problematyczne - po sobie wiem, że oczopląsu można dostać, bo nigdy nie wiem jaką rangę mam aktualnie, a jaką zobaczę koło awataru wracając do poprzednich dyskusji, w których brałem udział. Wiem w każdym razie, że wyżej nerek nie podskoczę, więc obietnica "co wyżej?" pozostaje marzeniem. Zdarza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się