poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2013 o 14:55, Demagol napisał:

> Czemu te rangi cię tak bolą ?

Bolą mnie tak jak wolność słowa na Filipinach

> A może ktoś z serwisu jest starym komuchem, pomyślałeś ?

Ej, nie przezywaj

Mi tam się kojarzą z PRL-em wydaje mi się, że to takie humorystyczne nawiązanie.
Chociaż preferowałem stare rangi. Rycerze, Baron etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różne już rzeczy tutaj widziałem, mniej lub bardziej sensowne ale żeby komuś wadziły jakieś napisy pod nickiem? O bogowie ... ale jak już ktoś [?] chce zmian to jeśli to w ogóle cokolwiek zmieni to najlepiej by było chyba w ogóle usunąć rangi i zamiast nich dać np: ''liczba postów: x''. Ale tbhh nie wiem co komu to wadzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się tu może Misia za dużo naoglądał, nie wiem.

Ale mam teorię! Może te statusy są po to, by zachęcić użytkowników forum do jak najszybszego ich się pozbycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2013 o 17:48, Demagol napisał:

Ktoś się tu może Misia za dużo naoglądał, nie wiem.

Ale mam teorię! Może te statusy są po to, by zachęcić użytkowników forum do jak najszybszego
ich się pozbycia?


Hm... przyglądam się tej dyskusji i popieram Ciebie. Dość komunistycznych dopisków! Wprowadzić niemieckie dopiski z II WŚ (chciałbym być kanclerzem, albo fuhrerem) :P


Czy Ty na serio sądzisz, że każdy patrzy, jaką ma rangę na forum? Moim zdaniem większość to olewa i po prostu bawi się dobrze na forum.

Dobrze, że nie dodali informacji, od ilu postów czy też kiedy dana ranga zmieni się na wyższą, bo przy założeniu, że każdy patrzyłby na rangi, na forum zrobiłby się notoryczny spam ludzi z rangą obywatela po to tylko, żeby jak najszybciej wbić np. delegata czy przewodniczącego (bo to ładniejsze nazwy, niż prosty obywatel).

Na forum CDP też nikt nie patrzył na rangi, tylko najzwyczajniej w świecie dobrze się bawił, a jak ranga mu wpadła, to często ktoś inny zwracał na to uwagę, niż sam zainteresowany.

Mi tak samo, rangi takie nie przeszkadzają. Mogliby co prawda zmienić na nazewnictwo z prawej strony (czyli Paź, Giermek, Rycerz, Hrabia itd.), ale nie ma przymusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toteż i ja dobrze się bawię.

A awans tutaj chyba nie zależy od konkretniej ilości postów, tylko bardziej od aktywności i innych takich. W każdym razie system ten owiany jest legendą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2013 o 18:01, Demagol napisał:

Toteż i ja dobrze się bawię.

A awans tutaj chyba nie zależy od konkretniej ilości postów, tylko bardziej od aktywności
i innych takich. W każdym razie system ten owiany jest legendą.

Z tego co pamiętam to działa to na tej zasadzie że każdego dnia możesz zdobyć pewną określoną liczbę punktów. Wszystkie posty które napiszesz po jej osiągnięciu już się do awansu nie wliczają więc pisanie ilościowe nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej chyba chodziło o to, że była jakaś pula postów, za którą możesz zdobyć punkty w godzinę. Czy coś takiego... chyba Olamagato to tłumaczył jakiś czas temu i tak to zrozumiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2013 o 18:17, Muradin_07 napisał:

Dokładniej chyba chodziło o to, że była jakaś pula postów, za którą możesz zdobyć punkty
w godzinę. Czy coś takiego... chyba Olamagato to tłumaczył jakiś czas temu i tak to zrozumiałem.

Cóż ja tłumaczenie pamiętam jeszcze z czasów początku forum więc albo coś źle zapamiętałem, albo coś się zmieniło ale w to drugie raczej wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ciągu określonego czasu (godzina/pół dnia/doba/coś w tym stylu) można zdobyć tylko jeden punkt, dzięki temu osoba która regularnie się wypowiada na forum awansuje dużo szybciej niż spamer który wpadnie i napisze 50 postów w ciągu godziny (za co ma większe szanse polecieć w dół niż w górę). Ten system jest całkiem sensowny bo spamerzy którzy uważają że dyskusja to tylko jeden z dostępnych środków a nie cel sam w sobie mają tu ciężko i zwykle wypalają się nie widząc rezultatów swojej "pracy".

Co do propozycji zmiany statusów to Hubi_Koshi ma rację - bez poparcia sporej grupy innych gramowiczów nie masz szans na przepchnięcie pomysłu, nikt nie będzie wprowadzał zmian dla całego forum na życzenie zaledwie kilku osób, tym bardziej jeśli nie ma gwarancji że po zmianie nagle nie odezwie się dużo większa grupa przywiązanych do starych statusów, niezadowolonych z nowych lub po prostu uważających że ich pomysł na jeszcze inne statusy jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Właśnie zauważyłem, że moja ranga spadła o jedno oczko w dół. Jaka jest tego przyczyna? Nie przypominam sobie, żeby został mi zaserwowany degrad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 16:47, Kubelo napisał:

Witam.
Właśnie zauważyłem, że moja ranga spadła o jedno oczko w dół. Jaka jest tego przyczyna?
Nie przypominam sobie, żeby został mi zaserwowany degrad.


O takie rzeczy pytaj przez formularz: http://www.gram.pl/moderator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 19:03, Thrandir napisał:

Hohoho, kto to się w końcu dochłapał Własnego Tytułu!

Pogratulował :D
Czekam na Marudę zamiast statusu :P


Skąd Ty to wiesz, skoro jeszcze nigdzie nie napisał nic pod WT? Włamałeś mu się na maila? :P
Bo na sajcie tytuł jest przykryty nagłówkiem, musiałem przerywać ładowanie strony żeby sprawdzić :D

Dla Muradina gratulacje, chociaż kiedyś pisałeś, że nie masz na niego pomysłu (ale pewnie już masz :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... że co, że ja? Naprawdę? Bo nawet nie dostałem info, a teraz otworzyłem maila i Thrandir działa widocznie szybciej niż Thunderbird :D

No ale nic nie dostałem nawet, nic zmienić nie mogę... o.O Tak więc false alarm chyba :D

Poza tym Selv już ma Marudę... tak więc odpada jakby co, nie będę dublował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 19:33, Muradin_07 napisał:

No ale nic nie dostałem nawet, nic zmienić nie mogę... o.O Tak więc false alarm chyba
:D

Zmieniasz po wejściu w Ustawienia na dole forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 19:33, Muradin_07 napisał:

Poza tym Selv już ma Marudę... tak więc odpada jakby co, nie będę dublował ;)


Mistrz Linków jest wolny.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się