Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z Wiedźminem - ważnych pytań część siódma

26 postów w tym temacie

Hakken

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Niestety dotyczy to również cyklu ważnych pytań. Dziś prezentujemy wam siódmą i zarazem ostatnią część wywiadu z Michałem Madejem, dotyczącego powstającej gry Wiedźmin. Dziś dowiecie się co nieco o scenariuszu i dylematach moralnych Geralta.

Przeczytaj cały tekst "Tydzień z Wiedźminem - ważnych pytań część siódma" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zanim się zabiorę się do czytania spytam, co to jest za baba, na tym obrazku :D???. Wygląda jak... kobieta do toważystwa (chociaż w zasadzie nie wiem jak one wyglądają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że gra będzie skierowana do starszych graczy, większość gier jest po prostu za miękka i zbyt cukierkowa. Przypomina mi to trochę "Vampire: Bloodlines" to nie była gra dla dzieci ;) Ale mam też przeczucie, że gra będzie krótka - zwykle tak bywa - dobra, intensywna fabuła = krótka gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego coc zytam to bedzie takie fajne, abrdziej rozbudowane fabularnie diablo :)
podoba mi sie ostatnie zdanie na temat stawiania warunkuch - mzoe byc fajnie, nie to co w Gothicu - za kazdym razem "od zera..."

ogolnie gra zapowiada sie fajnie, nie jakos rewolucyjnie, al fajnie, mam andzieje ze obietnice zostana spełnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy materiał na temat wiedźmina. Cieszę się, że - podobnie jak w sadze Sapkowskiego - świat w grze Wiedźmin nie jest czarno-biały i jest to uwypuklone w odpowiedni sposób. Świat jest przecież szaro-bury;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że nie będę musiał w Wiedźminie ratować świata :).
Po przeczytaniu tych wszystkich wywiadów jestem pewny, że gra nie zatraci klimatu z książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. przyznaje sie nie czytałem wszystkich tych tekstów. czy podane zostały może przyblizone wymagania sprzetowe. mam niestety obawy ze karta graficzna intel 915GM w laptopie nie wydoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm...widze, ze wszystkie ,,pytania" mowia tylko o jednym - o realizmie. Realizm walki, realizm swiata (realistyczna pogoda, pory dnia), realizm ludzkich zachowan, realistyczna fizyka, realizm tu, realizm tam. Niby fajnie, ale czy tak naprawde gracz oczekuje od gry swiata maksymalnie realnego?
Wezmy na przyklad filmy. Te najbardziej ,,realistyczne" to nic innego jak telenowele, ktore, jak wiemy, kochaja wszyscy gracze na swiecie ;). No jasne, wiem, przejaskrawiony przyklad, ale do komputera siadam, zeby choc troche zapomniec o swiecie, ktory mnie otacza, zeby zasmakowac jakiejs alternatywy. Nie wiem czy bede chcial sie meczyc moralnymi dylematami, ja bardzo lubie kiedy wszystko jest biale albo czarne, bo tak wlasnie powinno byc. Zycie jest wystarczajaco trudne, zebym jeszcze musial w rozrywce sie z nim meczyc ;).
Ale tak serio to The Witcher to bedzie zarrrąbista giera ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

troszke szkoda ze gra jest dla starszych graczy :P ale i tak w nia pogram ;) nie moge sie doczekac i pasi mi to ze jak wczytamy gre to bedzie troche inaczej niz w gothicu, bedzie " nieliniowośc "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że sprawa fabuły zapowiada się interesująco. W końcu przecież Wiedźmin dostał wyróżnienia na E3 prawdopodobnie głównie za to (czytaj RPG). Ktoś więc musiał już na szkielecie trochę pograć, żeby móc oceniać.
Faktycznie o ile sama fabuła nie bedzie krótka dla przeciętnego gracza, ani nie będzie mocno odbiegać długością dla różnych sposobów jej przechodzenia, to może to być całkiem ciekawa gra. Mam tylko nadzieję, że nie bedzie tak jak w serii BG czy KotOR, że możemy łatwo uzyskać mnóstwo kasy i przedmiotów, z która nie bedzie co zrobić. Conajmniej trochę powinno byc poświęcone elementranej ekonomii gracza, tak aby pewne rzeczy można było uzyskać (np. zrealizować nowe zadania), gdy będzie musiał zdobyć jakieś potrzebne w tym celu wyposażenie - byc może wplątując się samodzielnie w nowe zadania. Tak po prawdzie nie spotkałem gry w której, aby wykonać jedno niekoniecznie ważne zadanie trzeba było wykonać przynajmniej 3 inne. A takie ciągi i sploty zadań mogą być całkiem ciekawe w realizacji - chociaż mogą niektórych graczy nieco przerażać jak będą natykali się na coraz większe "schody" przy pozornie prostej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że nie będziemy występować jako zbawcza świata ile można. Dobrym pomysłem jeż też skierowanie tej gry dla starszych graczy. Patrząc po młodszych znajomych i kolegach z gildii to pierwszy raz nad dobrym erp-egiem mając 16 lat i to tylko niektórzy to robią. A ja w ich wieku przeszedłem 2x final fantasy 7, 2x final fantasy 8, final fantasy 9,3x Crono Cross Vagrant Story…(Sorry za offtopike wspominki gracza ze świata PSXa :P) . Wracając do tematu wiec takie podejście może być strzałem w 10. W sumie jeżeli ta gra będzie miała to wszystko co przez tydzień powiedziane to ta gra będzie świetna gdy się po niej wróci po paru latach i po paru przejściach. I to tak naprawdę mówi o wielkości erpegu. Czy tak będzie zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie jesteśmy kmiotkiem, który pnie się "od zera do bohatera". Często to nie my będziemy prosić się o zlecenie, ale to do nas będą przychodzić byśmy się czegoś podjęli" - to mi sie szczegolnie podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedy w końcu pojawi sie ta gra na rynku bo już nie moge sie doczekać.......i cały czas każdy mi mówi juz nie długo......mam nadzieję ze wy powiecie kiedy gdzies tak w końcu wyjdzie na s\światło dzienne ta gierka.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować