TYHE

Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

33421 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2009 o 10:49, kindziukxxx napisał:

w sumie , to mam w planach zapisać się na Hiszpański, bo jakby nie patrzeć, rosyjskiego
się uczę, angielski znam na tyle że w każdym anglojęzycznym kraju dogadam się bez większych
przeszkód, i właśnie coś mnie tak kręci ten Hiszpański :)

Ja się uczę hiszpańskiego i powiem Ci, że o wchodzi we mnie jeszcze gorzej niż niemiecki. Jest to strasznie niewdzięczny język, bo mimo tego, że ma odmianę czasowników przez osoby, strony czynne i bierne, etc etc, to ma w dodatku pełno czasów. W efekcie jeden czasownik można odmienić na ponad 50 sposobów, z czego sporo z nich różni się jedynie akcentem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 18:00, KrzysztofMarek napisał:

Od razu widzę, żeś we Francji nie bywał...

I tu się zgodzę ;d nie wiem jak tam jest. Pewnie każda osoba musi rozróżniać 20 gatunków żabich udek i bagietek i muszą mieć giętkie języki co może zaowocować znajomością wielu języków obcych? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 18:09, mlynar911 napisał:

> /.../muszą mieć giętkie języki co może zaowocować znajomością wielu
języków obcych? ;D

U cudzoziemców.
Bo znaleźć we Francji kogoś władającego takim angielskim, to duża sztuka, najłatwiej w pociągu. Bo pociagi jadą tunelem wprost z Anglii ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 18:14, KrzysztofMarek napisał:

U cudzoziemców.
Bo znaleźć we Francji kogoś władającego takim angielskim, to duża sztuka, najłatwiej
w pociągu. Bo pociagi jadą tunelem wprost z Anglii ;-D

Czyli twierdzisz ,że Francuzi są tak ograniczenie ,że nie chcą się uczyć np. języka angielskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 18:37, mlynar911 napisał:

>/.../ > Czyli twierdzisz ,że Francuzi są tak ograniczenie ,że nie chcą się uczyć np. języka angielskiego?

Nie, twierdzę jedynie, że uważają swój język za tak wspaniały, ze powinni sie go uczyc wszyscy. I Anglicy też!
Zresztą angielski powstał z mieszaniny francuskiego i saksońskiego bodaj - po podboju Anglii przez normadzkiego Wilhelma Zdobywcę.
To niby po co Francuzi mieliby uczyć się karykaturalnej francuszczyzny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 18:45, KrzysztofMarek napisał:

To niby po co Francuzi mieliby uczyć się karykaturalnej francuszczyzny?

Mam tylko jedno pytanie ;p to dla czego prawie 40 - 50% ludności (jak nie więcej) umie wypowiadac podstawowe słowa po angielsku a po francuski nie ? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 19:10, mlynar911 napisał:

>/.../ dla czego prawie 40 - 50% ludności (jak nie więcej) umie
wypowiadac podstawowe słowa po angielsku a po francuski nie ? ;d

Bo Anglicy mieli większe imperium niz Francuzi a Francuzi wieksze, niż Hiszpanie...
Merde!
Może powiesz, ze tego słowa nie znasz!? Od czasu bitwy pod Waterloo weszło do literatury ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 19:10, mlynar911 napisał:

> To niby po co Francuzi mieliby uczyć się karykaturalnej francuszczyzny?
Mam tylko jedno pytanie ;p to dla czego prawie 40 - 50% ludności (jak nie więcej) umie
wypowiadac podstawowe słowa po angielsku a po francuski nie ? ;d

Bo tylko Francuzi uważają swój język za imba. :) Jakby był urzędowym, to zapewne byłoby na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 19:19, KrzysztofMarek napisał:

Bo Anglicy mieli większe imperium niz Francuzi a Francuzi wieksze, niż Hiszpanie...
Merde!
Może powiesz, ze tego słowa nie znasz!? Od czasu bitwy pod Waterloo weszło do literatury
;-D

Jedynymi słowami w języku francuskim które znam są Peugeot i Renault ;]
Już sobie przypomniałem xD znam nawet sporo bo przecież oglądałem kilkanaście razy serie Dragon Ball całą ;d więc ;d nie umiałbym zapisać ale wypowiedzieć potrafię ;] zapomniałem o tym xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2009 o 21:03, Kryhuu napisał:

> wypowiadac podstawowe słowa po angielsku a po francuski nie ? ;d
Bo tylko Francuzi uważają swój język za imba. :) Jakby był urzędowym, to zapewne byłoby
na odwrót.

tak dokładniej to oni cały czas czują urazę do anglików, po tych wszystkich wojnach, to tak samo jak u nas zazwyczaj jest z Niemieckim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 16:46, spider88 napisał:

Cisza i spokój nastał w Loży. Widać że nie idzie nam w sporcie, cienko także z wiosną
to i w Loży pustki.

W sporcie praktycznie nigdy nie szło poza sporadycznymi wyjątkami ;d (wygrana z Portugalią :D) wiosny także na dłuższą metę ani widu ani słych ... Więc pustki wszędzie ;/ To smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 16:46, spider88 napisał:

Cisza i spokój nastał w Loży. Widać że nie idzie nam w sporcie, cienko także z wiosną
to i w Loży pustki.

nie chodzi o sport,tylko o pogodę, a u mnie dzisiaj nadzwyczajnie ładnie było, bo i słońce nawet do teraz widać, a co do sportu, to jest jaki jest, ale mam piłkarzy ręcznych i siatkarzy, może to jeszcze pozostanie na poziomie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 18:19, kindziukxxx napisał:

nie chodzi o sport,tylko o pogodę, a u mnie dzisiaj nadzwyczajnie ładnie było, bo i
słońce nawet do teraz widać,

Teraz już pewnie będzie coraz mniej ludzi w loży ... ;/ bo ładna pogoda nadchodzi to i roboty na podwórku przybędzie no i wyjazdy się zaczną i gra w piłkę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 20:01, mlynar911 napisał:

> nie chodzi o sport,tylko o pogodę, a u mnie dzisiaj nadzwyczajnie ładnie było,
bo i
> słońce nawet do teraz widać,
Teraz już pewnie będzie coraz mniej ludzi w loży ... ;/ bo ładna pogoda nadchodzi to
i roboty na podwórku przybędzie no i wyjazdy się zaczną i gra w piłkę ;]

a po szkole chodziliśmy na kremówki :), ale no cóż , na wieczór za to będą siadać ludzie, wiec znowu będzie z kim dyskutować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 20:30, kindziukxxx napisał:

> > nie chodzi o sport,tylko o pogodę, a u mnie dzisiaj nadzwyczajnie ładnie było,
a po szkole chodziliśmy na kremówki :), ale no cóż , na wieczór za to będą siadać ludzie,
wiec znowu będzie z kim dyskutować :)

Z tym wieczorem to bym polemizował ;d bo w ciepłe dni kiedy minie post ;d ruszą dyskoteki i kluby ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 21:06, mlynar911 napisał:

> > > nie chodzi o sport,tylko o pogodę, a u mnie dzisiaj nadzwyczajnie ładnie
było,
> a po szkole chodziliśmy na kremówki :), ale no cóż , na wieczór za to będą siadać
ludzie,
> wiec znowu będzie z kim dyskutować :)
Z tym wieczorem to bym polemizował ;d bo w ciepłe dni kiedy minie post ;d ruszą dyskoteki
i kluby ;D

wiesz, u mnie kluby zawsze są w piątki otwarte :), ale i tak jak coś wolę z kilkoma kumplami pójść do pubu i pogadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 16:14, kindziukxxx napisał:

wiesz, u mnie kluby zawsze są w piątki otwarte :), ale i tak jak coś wolę z kilkoma kumplami
pójść do pubu i pogadać :)

Ja tak samo od czasu do czasu czasami wychodzę z kolegami. Gadamy sobie, coś tam wypijemy i pogramy w bilard ;]
7 mam egzamin na prawko ciekawe czy zdam za 1 razem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2009 o 20:34, mlynar911 napisał:

Ja tak samo od czasu do czasu czasami wychodzę z kolegami. Gadamy sobie, coś tam wypijemy
i pogramy w bilard ;]
7 mam egzamin na prawko ciekawe czy zdam za 1 razem ;]

no ale nie zawsze, więc czas dla loży znajdziesz :), a prawko zdasz jeżeli potrafisz dobrze jeździć, w trójmieście teraz na 95% byś zdał za pierwszym podejściem, gdyż była afera z korupcją i zatrzymano 50 egzaminatorów i teraz się boją i zaliczają prawie każdemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nam się bałagan zrobił. Części ludzi poznać nie można, nawet czary nie pomagają że i z zalogowaniem się już nie wspomnę. Nie ma to tamto, jak inni się tak postarali i ukryli pod nowymi nickami, to i w mej głowie zaczyna coś krzyczeć abym i ja coś sobie zmienił. W końcu mój nick powstał już wiele lat temu a teraz może i czas na zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się