TYHE

Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

33421 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2007 o 08:25, Liqid napisał:

W tej wersji, którą ja czytałem miast tej "rasistowskiej" o murzynkach mam "poprawną politycznie"
o żołnierzykach.

Nie znoszę poprawności politycznej. Swoją drogą co ją podkusiło, żeby tak mieszać i ksiązkę w trzech wersjach wydawać (dla niezorientowanych "I nie było już nikogo", "Dziesięcioro Murzyniątek" oraz "Dziesięciu małych Indian" to ta sama książka).

Galleanek był wczoraj z lekka zawiedziony, bo przyszli wykończyć okno, a nie przyniesli wiertarki...
Ktoś wie może, co to ten nawietrzacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 09:43, minimysz napisał:

Ktoś wie może, co to ten nawietrzacz?


Chodzi zapewne o mikrowentylecję, czyli takie drobniutkie otwory, dzięki którym następuje naturalna wymiana powietrza. Jeśli okna je posiadają, to np. w kuchni gdy dużo gotujesz i powstaje sporo pary, a na dworze jest zimno nie będzie Ci okno zachodziło tzw. "rosą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 10:10, GeoT napisał:

czyli takie drobniutkie otwory

Oj, chyba nie, bo ten cały nawietrzacz się dodatkowo montuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 10:14, minimysz napisał:

> czyli takie drobniutkie otwory
Oj, chyba nie, bo ten cały nawietrzacz się dodatkowo montuje...


Od strony technicznej rozwiązań jest kilka. Mogą być otwory czyli tzw mirkoszczeliny, a mogą być też oddzielnie montowane. Nie mam dokłądnie pewności czy o to chodzi, ale nie wiem jakie inne "nawietrzacze" mogą być w oknach montowane i po co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 10:24, GeoT napisał:

mogą być też oddzielnie montowane

Właśnie ja mam niby oddzielnie montowany, ale nawet nie wiem jak to wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 09:43, minimysz napisał:

> /.../ Swoją drogą co ją podkusiło, żeby tak mieszać i ksiązkę
w trzech wersjach wydawać (dla niezorientowanych "I nie było już nikogo", "Dziesięcioro Murzyniątek"
oraz "Dziesięciu małych Indian" to ta sama książka). /.../

No cóż, myśmy jeszcze nie dali się zwariować. Ale to tylko kwestia czasu, jak nam zafundują zbiorowe pranie mózgów i wtłoczą siłą poprawność polityczną. W tytule powinno być "Dziesięć męskich szowinistycznych świń", wtedy dopiero byłoby dobrze. Tylko wierszyk trzeba zmienić, ktoś zarobi na nowej wersji wierszyka o dziesięciu męskich szowinistycznych świniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 13:03, KrzysztofMarek napisał:

W tytule powinno być "Dziesięć męskich szowinistycznych świń"

Trochę za długi ten tytuł... Najlepszy byłby chyba "Dziesięciu małych polityków" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 23:47, lurynowicz napisał:

Interesujące, bo choć trudno w to uwierzyć, ja NAPRAWDĘ kiedyś interesowałem się piłką nożną.
;) Od kiedy zaczęły się skandale korupcyjne - przeszło mi na amen.

Mnie w odpuszczeniu sobie piłki nożnej obok korupcji pomogła komercja. Niestety, powoli, acz skutecznie, wkrada się ona do każdego sportu i skutecznie pomniejsza rzeszę jego fanów. Szkoda, że jedyną motywacją dla piłkarzy są pieniądze, które zgarną za pokazanie się na boisku...

Wniosek? Sport i pieniądze to najgorsze połączenie dla kibiców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 09:43, minimysz napisał:

Nie znoszę poprawności politycznej.

Kto by lubił? W takim kraju? Chociaż Bronx pod względem poprawności politycznej to zupełnie co innego...

Dnia 09.02.2007 o 09:43, minimysz napisał:

Swoją drogą co ją podkusiło, żeby tak mieszać i książkę
w trzech wersjach wydawać (dla niezorientowanych "I nie było już nikogo", "Dziesięcioro Murzyniątek"
oraz "Dziesięciu małych Indian" to ta sama książka).

To nie jest do końca tak. Lady Christie napisała wersję o "Murzynkach", lecz tytuł budził kontrowersję i zmieniono mu nazwę z "Ten Little Niggers" na " And Then There None". Kilka lat później zaś wystawiono sztukę teatralną tym razem o Indianach. Również filmowe adaptacje przyjmowały taką nazwę. Jednak także tu zmieniono tytuł, gdyż Amerykańscy Indianie zaprotestowali i oficjalnym tytułem jest właśnie " I nie było już nikogo". W 1974 roku za zgodą dziedzica i właściciela praw do książki zmieniono tekst i "Murzynki" trafiły do wojska. Tak więc to nie z winy Christy są takie rozbieżności, po prostu różnie się przyjęło.

KrzysztofMarek-> *pstryk*, już się robi, Panie Sekretarzu, zgodnie z życzeniem na poczekaniu "upichciłem" wersję szowinistyczną. Oto ona [zastrzegam sobie prawa do niej :P] :

"Dziesięć męskich szowinistycznych świń "
Autor: Liqid


Dnia pewnego dziesięć świnek
szowinistycznie się objadało,
Jedna zły wypiła trunek
I dziewięć męskich zostało.

Tyleż właśnie prosiąt małych
Smacznie se pochrapywało
Na kaca zachorowały,
Jedna zdechła i zostało...

Osiem męskich świnek,co sobie
Po loży raz brzuchy niosły
Jedna chciała wytrwać w grobie
Siedem trudy dotąd zniosło.

Siedem męskich świń grubaśnych
Ogrzać się postanowiło
Przy rąbaniu był wypadek
I tylko sześć świń przeżyło.

Sześć ich było łakomczuchów
Z apetytem szowinisty,
Jednego szerszeń zły ukuł -
O komplecie mary prysły.

Pięć szowinistycznych wieprzy
Chce beczki na stół wytaczać
Jedna znalazła fach lepszy
Cztery, palce miały maczać...

Gdy ten kwartet świnek tłustych
W łódce sobie świntuszyło
Jedna poszła do langusty
Trójka się jeszcze nie zmyła.

Trójka męskich świń prawdziwych
Kiedy do domu wracała
Jedną dzikie źwierze zbiły
Dwójka ostatnia przetrwała.

Dwie lożowe świnie razem
Sobie tak odpoczywały
Tej, co napój piła z gazem
Się odbiło i ostała...

Się ostatnia szowinistka
Czyli prosiak tak nadęty
Że samotny żyć chciał sobie
I mu wszystko poszło w pięty.


Dziękuję za uwagę. To teraz Sekretarzu wypłacaj ten zarobek ;P Może tytuł honorowego lożowicza ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 17:28, Liqid napisał:

> /.../> Dziękuję za uwagę. To teraz Sekretarzu wypłacaj ten zarobek ;P Może tytuł honorowego lożowicza
? :)

Już się robi, ale niezupełnie. Antałek przedniej Starki - proszę bardzo. Co do tytułu Honorowego Lożowicza, to nie w mojej mocy... Petycję do TYHE, Miłościwie Nam Patronującej ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 19:39, KrzysztofMarek napisał:

Już się robi, ale niezupełnie. Antałek przedniej Starki - proszę bardzo. Co do tytułu Honorowego
Lożowicza, to nie w mojej mocy... Petycję do TYHE, Miłościwie Nam Patronującej ;D

Qrcze, znając Was chciałem dopisać "byle nie w płynie", ale jednak się powstrzymałem. Ale jednak, dostałem to, czego się najbardziej spodziewałem, a w Loży jest tego pod dostatkiem. No, ale dobra była... xD A co do tej Petycji..., nie jednak podziękuję. ;)
Ale wierszyk fajny, co? Do książki by pewnie pasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakaś moda się rozrasta w Loży na pisanie wierszyków i fraszek... Ale cóż...
Nie było Rogoza tygodni dwa,
Nie było porządku w Loży, jak trza.
Bo gdy kota nie ma, myszy harcują,
gdy kot powróci,
gdzie pieprz rośnie prują..

Morał z tej bajki taki:
Uciekajcie przed Rogozem niegrzeczne dzieciaki...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już patrzeć na tematy typu "w co grają wasi rodzice?" >_< Chyba dla równowagi założę temat "w co grają wasze dzieci?" .... Albo lepiej pójdę coś na "sajcie" napisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 12:29, minimysz napisał:

Nie mogę już patrzeć na tematy typu "w co grają wasi rodzice?" >_<


Moi głównie w pasjansa :-P

Dnia 10.02.2007 o 12:29, minimysz napisał:

Chyba dla równowagi założę temat "w co grają wasze dzieci?" .... Albo lepiej pójdę coś na "sajcie" napisać...


Napisz, napisz. Jak jeszcze zdjęcia Galleanka umieścisz to całkiem fajnie będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 12:48, Fumiko napisał:

Moi głównie w pasjansa :-P

Hmmm... Moi natomiast w Pająka :) i Sudoku :) Ale dość tego bo minimysz nas wyrzuci :)
minimysz czy RedDragon to fajna gra?? Bo mnie namówili na granie w Ogame i się zastanawiam czy się nie przerzucić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 12:48, Fumiko napisał:

Moi głównie w pasjansa :-P

Mój ojciec gra w szachy. Nie na kompie, bo się wkurzył, że nie mógł wygrać... Kiedyś jeszcze oboje w remika grali.

Dnia 10.02.2007 o 12:48, Fumiko napisał:

Napisz, napisz. Jak jeszcze zdjęcia Galleanka umieścisz to całkiem fajnie będzie :D

Napisałam. Tym razem nie o Galleanku, bo nie mam chwilowo więcej zdjęć. Trzeba by mu chyba jakąś sesję zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 12:53, Konrades napisał:

minimysz czy RedDragon to fajna gra?? Bo mnie namówili na granie w Ogame i się zastanawiam
czy się nie przerzucić :)


A co, Red Dragon znów się bezpłatny zrobił?? Bo kiedyś w to grałam, ino przestałam jak opłaty wprowadzili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, wiesz. Średni wiek na forum utrzymuje się raczej w granicach "gimnazjalnych", tak więc nic dziwnego, że coś takiego powstaje. Niepełnoletnich na forum jest zapewne kilkakrotnie więcej niż dorosłych, poza tym już widzę taki temat.
Typowy wpis: " Mój kochany Jasio gra w (i tu lista gier od San Andreas do Manhunta i jeszcze jakieś inne Hitmany)..." A nóż-widelec jeszcze jakaś "Matka-Polka" dodałaby posta. Podziękujemy.
A moi rodzice w nic nie grają [no, może ojciec zagra czasem w Tomb Raidera lub Kłaka, ale tak rzadko, że prawie nigdy. ] Lecz mimo to kompa muszę dzielić - z siostrą :''''(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 12:57, Liqid napisał:

No, wiesz. Średni wiek na forum utrzymuje się raczej w granicach "gimnazjalnych", tak więc

To się zdziwisz :) Żeby średni wiek był koło 13-16 lat to musiałoby być bardzo dużo osób poniżej 10 :) bo kilka osób powyżej 40 podwyższa średnią :) Ja bym stawiał że średni wiek jest gdzieś między 18 a 20 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 12:53, Konrades napisał:

minimysz czy RedDragon to fajna gra??

Zostaw Ogame i graj w RD. Gra jest fajna i zajmuje mniej czasu niż Ogame. Nie wiem w sumie co napisać, żeby Cię zachęcić... Spróbuj, najwyżej abdykujesz. Możesz kilka różnych księstw założyć, żeby przetestować rasy, ale pamiętaj, że aby nie musieć płacić musisz skasować "nadprogramowe" przed upływem okresu ochronnego (10 dni) - darmowe może być tylko jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się