Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SteamOS - czyli własny, bezpłatny system operacyjny platformy Steam już wkrótce, razem z dzieleniem się grami

47 postów w tym temacie

Ja tam cay czas obstaję przy swoim. Jeszcze wspomnisz moje słowa, Vojtas. Dobrze się przypatrz symbolom w linku, który wyżej wkleiłem. Najpierw zapowiedzą pada (kółeczko i wolne miejsce na coś), a potem całą nową konsolę lub obrandowanego PC-ta zoptymalizowanego pod Steamworks/SteamOS w stylu produktów Alienware (dwa kółeczka połączone plusikiem). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 21:16, gmx napisał:

streaming - jak masz w domu potwora wystarczy do tv podłączyć cokolwiek co poradzi sobie
z dekodowaniem strumienia - wiem że można przenieść pc, ale nosić kilkanaście kilo blachy
np między piętrami, z kablami itd moze być uciążliwe.


Jeżeli musisz nosić sprzęt miedzy piętrami to ok. Jak nie musisz (mieszkania w bloku, domy jednorodzinne jak mój, gdzie część rodziny zajmuje parter, a druga część piętro) to niewiele robi. Cały problem jest w tym, że jak mam potwora do odpalenia gier na Steamie to po co mi SteamOS ze swoim streamingiem (o SteamBoxie na razie się nie wypowiadam, bo po za faktem, że będzie z tego korzystał to trudno cokolwiek więcej powiedzieć).W chwili obecnej to bardziej opcja do dania SteamBoxowi olbrzymiej biblioteki gier na start.

No chyba, ze to wszystko ma być niczym innym jak pójściem z MS na wojnę i "buntem" przeciwko Win 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane odczucia...., może to dlatego że na PC działają także inne platformy od innych deweloperów np Uplay od Ubi, Battle.net od Blizzarda lub co ciekawsze Origin od EA które jak wszyscy wiedzą już od sporego czasu blokuje wszystkie swoje gry na platformę V*( I co ciekawe jakoś nie widzę aby w/w ekipy szturmem pchały się na Linuxa), jeśli jakimś cudem zobaczę gry od tych deweloperów w 100% przystosowane do działania na systemie od Valve to może uwiężę w tą "rewolucje"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeffero nie wiem po co ma to niby być?

Mój nick chyba przez przypadek umieściłeś w swoim poście, albo nie rozumiem twojego posta... Ja sam powiedziałem, że nie rozumiem sensu istnienia steamos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, od dawna czekam na możliwość odpalenia większej ilości gier na linuksie. Nie oszukujmy się, wybór jest strasznie mały. Nawet chyba sam nowy produkt od Valve - znak rozpoznawczy (CS:GO) - nie doczekał się jeszcze wersji linuksowej. Natomiast cała reszta zmierza na ten system bardzo ślamazarnie. Jeżeli się to nie zmieni, to niestety będę zmuszony korzystać również z Windowsa, do którego sympatią nie pałam (ale cóż poradzę?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 21:53, Bambusek napisał:

Jeżeli musisz nosić sprzęt miedzy piętrami to ok. Jak nie musisz (mieszkania w bloku,
domy jednorodzinne jak mój, gdzie część rodziny zajmuje parter, a druga część piętro)
to niewiele robi. Cały problem jest w tym, że jak mam potwora do odpalenia gier na Steamie
to po co mi SteamOS ze swoim streamingiem (o SteamBoxie na razie się nie wypowiadam,
bo po za faktem, że będzie z tego korzystał to trudno cokolwiek więcej powiedzieć).W
chwili obecnej to bardziej opcja do dania SteamBoxowi olbrzymiej biblioteki gier na start.


dla mnie to kwestia wygody, żeby nie nosić czegokolwiek Po całym dniu pracy chcę po prostu usiąść na kanapie z padem przed dużym tv i użyć pc jak konsoli. Monitory mam 23 cale i fotel w którym siedze na baczność, tv 42 i kanapę przed nim - to nie jest trudny wybór ;]

a co do wojenki z microsoftem - to nie jest wojenka, to plan B na szybko zmieniającym się rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > pc master gaming race dostaje konsolę bez rezygnacji z wszystkich zalet pc i elastyczności,
>
> > co więcej dostanie tą konsolę w momencie gdy nowa generacja jest słabsza ad pc z
> "górnej
> > średniej" półki, z grami tańszymi itd
> Tak więc dzięki streamingowi dostajesz konsolę. Always online (KONSOLA MA MNIE INWIGILOWAĆ?
> SKANDAL, WSTYDŹ SIĘ, MICROSOFCIE) i którą musisz upgradeować częściej niż konsolę (przynajmniej
> biorąc pod uwagę obecną generację). A i gier masz mniej niż na zwykłym PC, bo ani nie
> pograsz w nic od EA, ani w nic od Blizzarda.

Zawsze online może być wymogiem tylko przy przesyłaniu. Argument odwołujący się do inwigilacji jest bezsensu jeśli nie wiesz, czy dana osoba na to narzeka (tak jechać po innych stereotypowo?).
Argument o grach dosyć dobry- z wyjątkiem tego, że stworzenie tego systemu ma właśnie popularyzować przenoszenie gier. Gry obecnie dostępne teraz nie są mega hitami (po za grami Valve), ale da się pograć.
Upgradować? Po co, przecież napisałeś, że nie ma gier :P

Gorszym problemem jest jak zareagują twórcy innych dystrybucji. Już Ubuntu jest nielubiane ze względu na łatwość instalacji zamkniętego softu i wprowadzane zmiany (Unity!). SteamOS to wejście firmy robiącej gry bądź co bądź na rynek systemów operacyjnych z zamieram stworzenia konkurencji (bo przecież nie dla zabawy).
Bardziej spodziewałbym się HL3 niż nowego OSa (kolejny Linuks nie mający słowa Linux w nazwie :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co Valve teraz odstawia to nie tyle reakcja na zmianę rynku, ale też to na co wiele pc gamerów miało nadzieje się doczekać. Bądźmy szczerzy windows jest do bani jeśli chodzi o wymagania i piszę tu o wszystkich wersjach bo sam windows w zasadzie zabija wydajność na PC. Po prostu SteamOS ma być czymś w rodzaju OS w konsolach który nie ma marnować wydajności sprzętu na pierdoły systemowe które tylko spowalniają kompa niepotrzebnie. Innymi słowy SteamOS będzie czymś w rodzaju podrasowanego klienta Steam który nie potrzebuje koniecznie windowsa do działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko większość producentów się przerzuciła z Windowsa na SteamOS i byłoby pięknie, bo na prawdę brakuje systemu dla graczy, który nie dewastowałby wydajności potężnych maszyn.

@Lnx: Half-Life 3 confirmed! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 20:28, Bambusek napisał:

O ile nie opatentowali sobie literek OS (będących przecież skrótem od Operating System)
to mogą się cmoknąć.


LOL oni grozili delikatesom a.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Teraz jeszcze ogloszenia:
> > nr. 2 - wlasna konsola STEAMBOX i
> > nr. 3 - specjalny joypad do ....... ''''GAAAABEEEEEEEE!!!'''' .... no dobra ...
> HALF-LIFE
> > 3 na nowym source engine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
> 8D
> Kolejność będzie odwrotna, szyslay. Popatrz na symbole tutaj (kółeczka i kwadraciki):
>
> http://store.steampowered.com/livingroom/
>
> Ogłoszenie nr 2 - specjalny joypad do PC ze znaczkiem Steam w logo (zapewne 100% kompatybilny
> z Xbox 360 Wireless Controller for Windows).
>
> Ogłoszene nr 3 - konsola Valve o nazwie SteamBox lub podobnej albo oficjalne desktopy
> i laptopy z logiem Steam w nazwie (coś jak Alienware u Dell''a) odpowiednio zoptymalizowane
> pod Steamworks/SteamOS.
>
> Taką kolejność podpowiada logika i uważne spojrzenie na schemat zamieszczony w linku
> powyżej. :)
>

Obawiam sie Jacku ze mozesz miec racje :/ ... to ja w takim razie na pocieszenie zaprojektuje jakas naklejke HL3 tak na pocieszenie i nakleje ja na te ''''PC-konsole'''' :] .... kurcze ciagle sie oszukuje ze Gabe wychodzi do ludzi ...cos mowi techniczne bla bla bla i nagle PISK Lamar''a z HL2 mu przerywa po czym gabe wyciaga z kieszeni loma i mowi... IT''S TIME.... a ludzie DAMN...IT''S ABOUT TIME!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem hl3 się nie opłaca Velve na razie. Opłaci się gdy zbudują własne, nowe środowisko co aktualnie się dzieje. Jak będzie SteamBox, udowodnią że można na tym odpalić nowsze super tytuły to wydadzą hl3 aby zachęcić twórców i graczy do korzystania z tego środowiska. Wtedy ludzie rzucą się do sklepów i SteamOS oraz SteamBox będzie miał sens : ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwole sobie sie wylamac z tego hurra-optymizmu i powiem, ze moim zdaniem jest to bardzo szkodliwy (potencjalnie) dla graczy pomysl. Dzis oglaszaja SteamOS. Jutro EA sie obudzi i uzna, ze nalezy wydac OriginOS. Pojutrze Blizzard stwierdzi, ze sam launcher ich gier nie wystarczy i trzeba zrobic osobny system operacyjny. Czyli bedzie trzeba instalowac Wina, Steama, Origin itp. Dopoki te ostatnie platformy maja po kilka mega, nie jest to wielkim problemem. Gorzej bedzie, jak trzeba bedzie dla kazdego wydawcy miec osobny system operacyjny, zajmujacy od kilku do kilkudziesieciu giga.

Przykro mi, ale dla mnie jest to glupota. Glupota, ktora w koncu moze sie zle skonczyc dla nas, graczy. Bo ktoregos pieknego dnia, ktorys uczestnik tego "wyscigu zbrojen" uzna, ze tak wlasciwie, to najlepszym pomyslem bedzie ogloszenie, ze od dzis jego platforma wymaga wylacznosci na danym sprzecie i nie zezwala na instalowanie platform konkurencji. To naturalnie przejaskrawiony obraz sytuacji, ale nie zdziwie sie, jesli cos podobnego w koncu zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem, na mojej konsoli póki co nie musiałem żadnego OS-a instalować poza tym, który już tam jest.

:ziewa:

Wybaczcie, musiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ten system mógł się faktycznie równać z Windą albo Linuksem, to byłbym w stanie to zrozumieć, ale ponieważ będzie on służył jedynie do grania, to jest to wg mnie zupełnie bez sensu. Gry będą te same (ciekawe, czy w ogóle pójdzie coś spoza Steama), w turbo skok wydajności jakoś nie chce mi się wierzyć. Po cholerę robić z pieca konsolę? Jaki cel w przeprowadzce z loftu do jaskini? Nie rozumiem, czym tu się jarać.

Mam nadzieję, że SteamOS nabierze sensu wraz z kolejnymi zapowiedziami Valve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować