Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Batman: Arkham Origins - recenzja

109 postów w tym temacie

Czyli po prostu "kopiuj wklej". Nie żebym oczekiwał rewolucji ale miałem nadzieje na choćby trochę nowości. Cóż jak stanieje to pewnie kupię mam nadzieję że gram.pl zrobi jakąś promocję na Batmana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że przedpremierowa cena gry w zagranicznych sklepach (ok. 150 zł na konsole) jest adekwatna. Nie można tego niestety powiedzieć o cenie w Polsce. Jak zwykle :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowościami jest ten system detektywa, który wg mnie jest wadą, stare Gotham czyli Arkham City jeszcze przed upadkiem oraz nowe Gotham. Elektryczne rękawice są skopiowane z Batman Arkham City Armored edition z WiiU, ale na innych platformach tego nie było więc na plus. Kupię tą grę jak stanieje (bo na DLC nie mam w zwyczaju wydawania pieniędzy z powodu tego, że to jest wycięta zawartość z gry, ale odzyskam to w inny sposób), albo jak wyjdzie Batman AO Fullpack oczywiście również w przecenie. Myślę, że to dobra gra i nie jest do końca kopiuj wklej.
PS. Bardzo dobra recenzja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 15:21, knopfler napisał:

Powiem szczerze, że przedpremierowa cena gry w zagranicznych sklepach (ok. 150 zł na
konsole) jest adekwatna. Nie można tego niestety powiedzieć o cenie w Polsce. Jak zwykle
:/

Dokładnie, 220zł, śmiechu warte. Nie wiem gdzie widziałeś 150zł, ale na amazonie brytyjskim jest za około 170zł. Daj znać gdzie widziałeś taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 15:40, Damianuss1 napisał:

Dokładnie, 220zł, śmiechu warte. Nie wiem gdzie widziałeś 150zł, ale na amazonie brytyjskim
jest za około 170zł. Daj znać gdzie widziałeś taniej.

Właśnie na amazonie brytyjskim. Ceny przed premierą się tam często zmieniają i dorwałem za 30 funtów. Warto czasem zamówić nawet po wyższej bo jak obniżą cenę przed premierą to w zamówieniach wcześniejszych też się obniża cena. Miałem tak z Beyondem, zamówiłem za 37 a ostatecznie zapłaciłem 33. A jak się nie obniży to zawsze można przed wysyłką jeszcze anulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale cena EK jest taka sama. Chyba, że też były obniżki wcześniej, ale się nie załapałem (przez wahanie - spodziewałem się, że nowy Batman może trochę kuleć, ale dzisiaj sam się o tym jeszcze przekonam). Na szczęście w empik.com było jakieś 43 zł taniej ;). Zdaje mi się, że poprzednia figurka była odrobinę lepsza jakościowo (porównywalna do najlepszych japońskich figurek), ale i tak warto było.

Ogólnie też polecam wszystkim brytyjskiego amazona (jak nie zależy na polskim) jak zależy na cenie, szybkości dostawy i graniu blisko dnia premiery (3-4 dni zazwyczaj dociera kurier).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 16:16, SirYarpen napisał:

No ale cena EK jest taka sama. Chyba, że też były obniżki wcześniej, ale się nie załapałem
(przez wahanie - spodziewałem się, że nowy Batman może trochę kuleć, ale dzisiaj sam
się o tym jeszcze przekonam). Na szczęście w empik.com było jakieś 43 zł taniej ;). Zdaje
mi się, że poprzednia figurka była odrobinę lepsza jakościowo (porównywalna do najlepszych
japońskich figurek), ale i tak warto było.


Pokazałbyś fotki tej figurki?
też chciałem zakupić EK na Empik.com na PS3 ale tak długo się zastanawiałem, aż wszystkie poszły ...
zakupiłem dziś wersję PC za 80 zł w Empiku ( - 40 zł za pre order a tylko dziś gra kosztuje 119 zł ) i najbardziej zaskoczył mnie GTX 780 wymagany do gry na najwyższych ustawieniach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "po raz trzeci to samo, czyli brak istotnych nowości" na pewno? Batman AA to była innowacja,
> więc jest to samo, ale po raz drugi AC i AO :)

Źle to pojąłeś. Trzeci raz gra, która nie ma nic wyjątkowo nowego od pierwszej części, a nie 3 powtórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2013 o 16:42, beziko napisał:


Źle to pojąłeś. Trzeci raz gra, która nie ma nic wyjątkowo nowego od pierwszej części,
a nie 3 powtórki.


Tylko co nowego można by dać do tej serii?
chyba tylko Batmobil i ewentualnie Robina do pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 16:42, beziko napisał:

Źle to pojąłeś. Trzeci raz gra, która nie ma nic wyjątkowo nowego od pierwszej części,
a nie 3 powtórki.

Czy ja wiem? AC wprowadziło całkiem sporo nowości względem pierwszej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi "więcej tego samego" odpowiada, Arkham City bardzo lubię, więc tę część też na pewno polubię.

Dopiero odebrałem i instaluję, ale z tego co widziałem na YT nie podobają mi się dwie rzeczy (jeśli chodzi o mechanikę i sprawy techniczne, a nie fabułę):
1. Polskie tłumaczenie "Takedown" jako "Przewrócenie" zamiast "Nokaut" jak było w poprzednich częściach. Teraz strasznie durnie to brzmi, a w dodatku do niektórych nokautów wcale nie pasuje. Np.: Odwrócone przewrócenie (nokaut w AA i AC) - gdzie tu przewrócenie, skoro Batman łapie gościa, wciąga do góry i wiesza na linie za nogi głową w dół?
2. Łańcuchowy system ulepszeń. Żeby odblokować ulepszenia walki jak te specjalne ogłuszenia, kontry itp. trzeba najpierw odblokować pancerz. Co jest bezsensowne dla graczy, którzy mają doświadczenie z AA i AC i którym to wcale nie jest potrzebne, bo rzadko kiedy obrywają w walce. Sam ulepszenia pancerza w AC zostawiałem na sam koniec bo nie były potrzebne mimo grania na wysokim poziomie i trybie NG+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "[...] zagadki Enigmy słabsze od pomysłów Riddlera [...]" - a to aby nie ta sama postać?
> Jak to w końcu jest, bo się pogubiłem?

Edward Nashton vel Edward Nigma pseudonim Riddler. Oczywiście że to ta sama postać nie wiem co to autor tutaj wypisuje. I bardzo dobrze że trzeci raz to samo tylko że inna historia, jak ktoś chcę coś innego to niech kupi sobie inną grę. Mam nadzieję że czwarty raz znów będzie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 20:02, barti40k napisał:

Edward Nashton vel Edward Nigma pseudonim Riddler.

Otóż to, pseudonim. Być może w Origins jeszcze takowego pseudonimu nie używa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 16:22, Eternal101 napisał:

7.0 no chyba lekko zaniżyliście ocene tej gry nie sądzicie? Gra zasługuje na mocne 9/10
według mnie.


To napisz własną recenzję i wyślij do gram.pl, a innym pozwól mieć własną opinię.

Współczesnym grom odcinającym kupony od znanych marek lub jadącym na schematach na samym starcie obniżam ocenę do 7/10, a nawet jeszcze niżej, zresztą tego 7/10 nigdy nie przekraczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 18:47, Trzebiat47 napisał:

1. Polskie tłumaczenie "Takedown" jako "Przewrócenie" zamiast "Nokaut" jak było w poprzednich
częściach. Teraz strasznie durnie to brzmi

Zagrałem raptem 2 godziny, ale mogę już teraz stwierdzić, że to jedna z najgorszych polonizacji z jaką miałem do czynienia, a konkurencja jest silna.

"Penguin''s pretty pissed off ''bout the deal going south"

"Pingwin jest wkurzony z powodu transakcji na południu"


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować