Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dobra mam problem, a Mianowice jak za3ączam system to wyskakuje mi takie okno, wszystko zapewne zdarzy3o sie po tym jak sistra zainstalowa3a gg, a do innych programów przyznać się nie chce, a to jest fakt mo?e nie straszny problem, ale naprawdę denerwujący

20090407200124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zmieniał system plików w WinXP z NTFS na exFAT?
Jeśli tak, to:
1. Czy jest sens to robić?
2. Jeśli jest sens, to jak to zrobić?
2. Jeśli jest sens i można to zrobić, to czy jest droga odwrotu? (reinstalacji systemu nie liczę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 19:50, KrzysztofMarek napisał:

Czy ktoś zmieniał system plików w WinXP z NTFS na exFAT?
Jeśli tak, to:
1. Czy jest sens to robić?

Tylko jeśli na partycji ma być mało stosunkowo dużych (max rozmiar to coś ok 2 gb)plików. w zasadzie nadaje się chyba tylko na plik wymiany

Dnia 11.04.2009 o 19:50, KrzysztofMarek napisał:

2. Jeśli jest sens, to jak to zrobić?

zewnętrznym programem do partycjonowania

Dnia 11.04.2009 o 19:50, KrzysztofMarek napisał:

2. Jeśli jest sens i można to zrobić, to czy jest droga odwrotu? (reinstalacji systemu
nie liczę)

Akurat konwerter z fat-a do ntfs jest chyba wbudowane w system

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 21:23, S1G napisał:

> /.../ > Akurat konwerter z fat-a do ntfs jest chyba wbudowane w system

Chodziło mi o przejście na exFAT.
Już ściągnąłem poprawkę do Windows XP ze strony Mixrosoftu i mój system obsługuje system plików exFAT. Ale zastanawiam się nad celowością zmiany na ten system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm
Postanowiłem się odmłodzić i na drugim starym poczciwym HDD zainstalowałem Windowsa 98, ale ... nie chce mi się w ogóle uruchomić, podczas uruchamiania jest informacja, ze jest za mało pamięci do zainicjowania systemu..

Z czym to może być związane? Nie przyjmuje nowszych pamięci albo też wielkości, czy może przyczyną jest jakiś niewidzialny błąd przy instalacji?
Jakieś rady i zalecenia dostanę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 18:47, Assurubalit napisał:

Hmm
Postanowiłem się odmłodzić i na drugim starym poczciwym HDD zainstalowałem Windowsa 98,
ale ... nie chce mi się w ogóle uruchomić, podczas uruchamiania jest informacja, ze
jest za mało pamięci do zainicjowania systemu..

Z czym to może być związane? Nie przyjmuje nowszych pamięci albo też wielkości, czy
może przyczyną jest jakiś niewidzialny błąd przy instalacji?
Jakieś rady i zalecenia dostanę?

Nikt wiedzą swą nie podzieli się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ > Nikt wiedzą swą nie podzieli się?
Trudno podzielić sie wiedzą, skoro się jej nie ma?
Ale serio, to ile masz pamięci? W Windowsie 98 powyżej 512 MB zaczynają sie kłopoty. Po prostu Win98 nie obsługuje więcej. Ale o tym pewnie wiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 21:38, KrzysztofMarek napisał:

>/.../ > Nikt wiedzą swą nie podzieli się?
Trudno podzielić sie wiedzą, skoro się jej nie ma?
Ale serio, to ile masz pamięci? W Windowsie 98 powyżej 512 MB zaczynają sie kłopoty.
Po prostu Win98 nie obsługuje więcej. Ale o tym pewnie wiesz...


Nie wiedziałem, tzn to, że w pewnym momencie będzie mieć problemy to wiem, ale od jakiego momentu to już niet...

Hmm a można w BIOSie wyłączyć część pamięci? Bo mam 3 GB i takie fizyczne wykładanie pamięci ani nie jest wygodne, ani dla sprzętu dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 21:52, Assurubalit napisał:

> >/.../ > Hmm a można w BIOSie wyłączyć część pamięci? Bo mam 3 GB i takie fizyczne wykładanie
pamięci ani nie jest wygodne, ani dla sprzętu dobre

Poczekaj na kogoś, kto zna się lepiej niż ja na tych sprawach. Ja Ci nie pomogę, bo zwyczajnie nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 18:47, Assurubalit napisał:

Hmm
Postanowiłem się odmłodzić i na drugim starym poczciwym HDD zainstalowałem Windowsa 98,
ale ... nie chce mi się w ogóle uruchomić, podczas uruchamiania jest informacja, ze
jest za mało pamięci do zainicjowania systemu..

Tak jak napisał KM Windows 98 zawiera błąd projektowy menedżera pamięci, który powoduje, że system przestaje poprawnie pracować.
Jest częściowe rozwiązanie tego problemu przez wejście do zaawansowanych ustawień systemu (albo msconfig.exe) i tam gdzieś jest opcja okrojenia maksymalnej ilości pamięci dla systemu. Jest również odpowiedni wpis do rejestru, który jest właśnie wykorzystywany przez tamto ustawienie, ale od kiedy ustawienie jest w okienku, to nie chciało mi się tego pamiętać.
Ilość pamięci dla Windows można też okroić w config.sys przy sterowniku himem.sys/emm386.exe (to działa nawet lepiej, ale trzeba bawić się plikiem config.sys). Należy pamiętać, aby zmian dokonać, kiedy pamięci jest mniej - do 512 MB (resztę trzeba fizycznie wyjąć). Po ustawieniu można włożyć RAM ponownie.

Dnia 12.04.2009 o 18:47, Assurubalit napisał:

Jakieś rady i zalecenia dostanę?

Samo ustawienie wielkości pamięci we właściwościach systemu Windows może nie wystarczyć bo na niektórych nowych kompach i tak się to wywala.
Problem z pamięcią był przyczyną mojego rozstania się z Win98SE na rzecz XP.
Docelowym rozwiązaniem problemu jest tylko aktualizacja systemu do Win2K lub nowszego ponieważ wymagałaby ona wymiany jądra. A ono istnieje nowsze w nowszej wersji Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować "okroić" dostępny RAM zakładając tzw. ramdysk(i), tylko nie używaj do tego systemowego narzędzia (ramdrive, czy jak mu tam, ma dość małe ograniczenie maksymalnego rozmiaru), a np. xmsdiska (sam parę razy z powodzeniem z niego korzystałem, z tym, że do trochę innych celów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah udało się odpalić, teraz mam jeszcze lepszą zabawę - znaleźć jakieś alternatywne sterowniki do mojego sprzętu które będą względnie pod mój sprzęt jak i Windowsa 98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi sie XP zaktualizowal i mi uzadzenie usb wi-fi przestalo dzialac xD jak ja to kocham, najpeirw nie chail sie polaczyc z siecia, potem przestal wychwytywac wszelkie sieci wi-fi a na koncu sterowniki polecialy w nicosc a komputer wychywtuje to jako nieznane uzadzenie i nie chce sie zaintalowac gdyz nie moze rozpoznac co to jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakoś w Viście (Home Premium) przerzucić całe profile użytkowników na inną partycję (przy okazji przydałoby się to samo zrobić z innymi folderami, jak np. Program Files :)), tak, by nie znajdowały się na partycji systemowej? Jeśli tak, to jak to zrobić (mile widziany jakiś prosty sposób :))?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli ściągnę z Internetu instalkę Visty mając legalny CD-Key (system preinstalowany na laptopie = brak nośników :/) to czy to będzie legalne? Wydaje mi się, że tak (w końcu ważny jest klucz - np. przy licencjach wielostanowiskowych MS chyba nigdy nie daje liczby nośników równej ilości licencji), ale wolę się jednak upewnić. A jeśli jednak coś takiego jest nielegalne, to jak mam uzyskać nośniki instalacyjne (producent laptopa nie oferuje ich bezpłatnie :/)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie otrzymałeś nośnika z systemem, to takowy masz na partycji recovery, jeśli partycja poszła papa to jedynie zassać z netu i instalować z własnym kluczem, oczywiście aktywacja telefoniczna Cię nie ominie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Niestety. Jeśli utraciłeś system z partycji recovery, to jak to mówią "dupa siup". Nie ma takiej opcji abyś preinstalowany system zainstalował ponownie z innego nośnika niż ukryta partycja komputera. Nie aktywujesz takiego systemu zainstalowanego z użyciem klucza nalepionego na notebooku. Możesz przymierzać się do zakupu systemu. Przerabiałem to z Acerem i MS. Chyba, że uznają Ci utratę systemu za objęta umową gwarancyjną. Choć z drugiej strony jestem gotów założyć się, że gwarancja obejmuje tylko sprzęt, nie system i dane.

@ igor8472 & blacklio2


Dajcie spokój z wprowadzaniem w błąd chłopaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować