Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wysoka sprzedaż Total War: Rome 2

43 postów w tym temacie

Też było dla mnie to zaskoczeniem. Ale z drugiej strony... jakoś mnie to nie dziwi, bo czasy też mamy inne. Nie wiem jak inne odsłony serii się sprzedawały (głównie Shogun 2 mnie interesuje), ale to jest na tle innych gier np. Lost Planet 3 to przyzwoity wynik, a jak się spojrzy na lekko nieprzychylne recenzje i problemy na starcie to o sukcesie można mówić. Zapewne po pewnym czasie będzie można powiedzieć więcej na ten temat po łataniu gry, po jakimś dodatku i podsumować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może w końcu sypną pieniążkami na optymalizacje? Chociaż po kolejnym blood packu spodziewam się optimization packa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2013 o 19:55, cHICEK napisał:

800K to dziś dużo ? Wydawało mi się że dla produkcji tych rozmiarów dużo to by było 2
miliony +


Dla strategii to dużo, na lepsze wyniki obecnie liczyć może najwyzej Blizzard i ewentualnie Cywilizacja. Po za tym to są dane właściwie za jeden miesiąc - raport dotyczy pierwszego półroczna fiskalnego, kończącego się we wrześniu (oczywisćie mówię o danych sprzedaży samego Rome 2, a nie ogólnei danych raportu).

http://www.polygon.com/2013/11/1/5054296/sega-2014-fiscal-half-year-earnings - ten sam news na Polygonie, na dole można znaleźć link do pdfa z tym raportem (chociaż tam są głównie sumy w jenach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

800k :D? chyba nie pobije ostatniego rekordu GTA V, 29 milionów kopii w sklepach, według analiz w jeden dzień rozeszło się 11 milionów kopii ale nie zostało to oficjalnie potwierdzone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2013 o 21:22, Chopek napisał:

800k :D? chyba nie pobije ostatniego rekordu GTA V, 29 milionów kopii w sklepach, według
analiz w jeden dzień rozeszło się 11 milionów kopii ale nie zostało to oficjalnie potwierdzone
:)


A to ktokolwiek kiedykolwiek wspominał, że Rome 2 ma szanse się sprzedać lepiej? Jakoś nie kojarzę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 800k :D? chyba nie pobije ostatniego rekordu GTA V, 29 milionów kopii w sklepach, według
> analiz w jeden dzień rozeszło się 11 milionów kopii ale nie zostało to oficjalnie potwierdzone
> :)

przy strategiach trzeba myśleć, a przy grach akcji nie, więc nic dziwnego, że baza odbiorców jest proporcjonalnie większa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> przy strategiach trzeba myśleć, a przy grach akcji nie, więc nic dziwnego, że baza odbiorców
> jest proporcjonalnie większa

Żeś teraz pocisnął. Chociaż jak tak się zastanowić to trochę racji masz. Strategie wymagają cierpliwości, przyswojenia sobie pewnych zasad i bardziej starategicznego myślenia. W strzelankę może grać każdy i efekty działań są widoczne natychmiast. Tak sobie tylko rozważam bez obrazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> przy strategiach trzeba myśleć, a przy grach akcji nie, więc nic dziwnego, że baza odbiorców jest proporcjonalnie większa

Zgadzam się, ale gdyby Rome II miała taki marketing jak GTA V to pewnie te 2-3 mln egzemplarzy by opchnęli :P

Co do samej gry to jestem delikatnie zawiedziony, ale to TW, więc ocenianie Vanilli nie ma sensu. Już pojawiła się masa calkiem sensownych modów. Wyjdą pożądne dodatki (w stylu RotS i FotS_, premierowe bugi pójdą w niepamięć (już większość załatwiły patche i gra będzie niesamowita.

Jak następna grą CA będzie Medieval 3 to biorę w ciemno pre-ordera. Shogun 2 i Napoleon były naprawdę niezłe na premierę, więć myslę, ze po shitstormie jaki był na oficjalnym forum gry i słabych recenzjach drugi raz takiego niedopracowanego produktu jak Rome II nie wydadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rome 2 był już drugim nie dopracowanym bublem, pierwszym był Empire. Obecnie jest już raczej ok z optymalizacją, niech się wezmą za gameplay a moderzy za jakiś porządny mod typu: "jak Rome 2 miał wyglądać według zapowiedzi twórców".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Total Wary ja biorę w ciemno, bo wiem ze to dobre gry, mój konik, ale niestety, jeśli gra mi nie pójdzie na sprzęcie, to nie kupuję do czasu aż sprzętu nie ulepszę. Wtedy cena gry zmaleje, wyjdzie jakiś dodatek...kupi się;)

@up. Shogun 2, Rome 2, a następna jaka gra będzie? Na bank Medieval 3 za te 2-3 lata zostanie wydany, bo inaczej to będzie jedyna gra nie osadzona na silniku z Empire i jedyna której nie będzie na steam:), także na bank poręczyć mogę. No po prostu czuje to w kościach, Medieval 3 nadchodzi i jak dla mnie to będzie najlepsza gra osadzona w uniwersum TW. Co będzie dalej? Empire 2? WWII? tego już niestety przewidzieć nie potrafię...;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Total Wary ja biorę w ciemno, bo wiem ze to dobre gry, mój konik, ale niestety, jeśli
> gra mi nie pójdzie na sprzęcie, to nie kupuję do czasu aż sprzętu nie ulepszę. Wtedy
> cena gry zmaleje, wyjdzie jakiś dodatek...kupi się;)
>
> @up. Shogun 2, Rome 2, a następna jaka gra będzie? Na bank Medieval 3 za te 2-3 lata
> zostanie wydany, bo inaczej to będzie jedyna gra nie osadzona na silniku z Empire i jedyna
> której nie będzie na steam:), także na bank poręczyć mogę. No po prostu czuje to w kościach,
> Medieval 3 nadchodzi i jak dla mnie to będzie najlepsza gra osadzona w uniwersum TW.
> Co będzie dalej? Empire 2? WWII? tego już niestety przewidzieć nie potrafię...;]

Jeszcze chodzą pogłoski że kolejną strategia bedzie coś nowego w ich wykonaniu bo zajrzą do świata łormłotka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze chodzą pogłoski że kolejną strategia bedzie coś nowego w ich wykonaniu bo zajrzą
> do świata łormłotka :D

Też słyszałem o tym ze zastanawiają się czy nie pchnąc Total Warów w stronę świata fantasy, z tym że to raczej nie jest najprawdopodobniejszy ze senariuszy.
I nie liczyłbym jednak na świat Warhammera - co by nie mówił Warhammer miał już serię gier strategicznych i to całkiem niedawno więc wątpię by chcieli sprzedać drugą licencję.

Może to być coś innego ?
Co powiecie na świat Gry o tron w wersji Total War ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2013 o 23:43, Angmir napisał:

I nie liczyłbym jednak na świat Warhammera - co by nie mówił Warhammer miał już serię
gier strategicznych i to całkiem niedawno więc wątpię by chcieli sprzedać drugą licencję.


Przecież Sega i CA już maja licencję na WFB. Po za tym nie wiem o jakiej niedawnej serii strategii mówisz, bo jeśli Blood Bowl to jednak jest inna licencja.

Dnia 04.11.2013 o 23:43, Angmir napisał:

Co powiecie na świat Gry o tron w wersji Total War ? ; )


Jest chyba odpowiedni mod do Medieval 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2013 o 23:02, Obi-Wan napisał:

@up. Shogun 2, Rome 2, a następna jaka gra będzie? Na bank Medieval 3 za te 2-3 lata
zostanie wydany, bo inaczej to będzie jedyna gra nie osadzona na silniku z Empire i jedyna
której nie będzie na steam:)


Medek 2 jest na Steam. Tyle, że nie korzysta ze steamworks i nie ma wsparcia workshop. Ale zasadniczo wersja steamowa jest, po prostu nie jest to jedyna dostępna. Medek 3 pewnie będzie, w końcu średniowiecza z bitwami morskimi jeszcze nie mamy w serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować