Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kryzys wielkich marek. Słabe otwarcie nowych części Assassin`s Creed i Battlefield

28 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Zdecydowanie gorszy pierwszy tydzień w porównaniu do poprzednich odsłon serii zanotowały Assassin's Creed IV: Black Flag i Battlefield 4. Specjaliści wstrzymują się z odpowiedzią na nasuwające się pytania.

Przeczytaj cały tekst "Kryzys wielkich marek. Słabe otwarcie nowych części Assassin's Creed i Battlefield" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste, na PC i tak jest mała sprzedaż a konsolowcy czekają na nową generacje, w przypadku CoDa generacja ma małe znaczenie bo i tak grafika podobna\kiepska.
Natomiast w przypadku BFa i nowego AC będą już bardziej znaczące różnice co obliguje konsolowców do cierpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno Ubisoft chwalił się, że preordery na nexgenowe wersje ich gier świetnie schodzą, ja jestem spokojny o sprzedaż AC IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy Battlefield jest dobry, ale czegoś mi w nim brakuje. Pozostawia pewien niedosyt i nie mówię tu o beznadziejnej kampanii single player czy bugach itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest też kwestia próby wymuszenia na ludziach w jaką wersję "chcą:" grać bez wyraźnej informacji o tym przed premierą (przynajmniej na PC). Doszło do takich absurdów jak wydawanie gryw języku polskim i rosyjskim na ukrainie gdzie językiem jest ukraiński. Nie każdy miał cierpliwość i chęć żeby zamawiać interesującą go wersję językową spoza granic własnego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe konsole to jedno, jakość gier to osobna sprawa. 2 lata temu BF3 robił ogromne wrażenie (przynajmniej pod względem technicznym), BF4 to raczej ewolucja niż rewolucja. Nad CoDem raczej nie ma co się zbytnio rozwodzić - skoro już nawet dotychczas przychylne serii media dość chłodno podchodzą do tego tytułu, to chyba coś jest nie tak. FIFA? Wiadomo, że w przypadku X360 i PS3 nie można było się spodziewać nadmiaru nowości, ale myślę, że wielu graczy PCtowych odpuściło sobie tę edycję ze względu na to, że po raz kolejny zostali potraktowani jako gracze gorszej kategorii. Żaden z analityków tego głośno nie powie, ale sam należę do tego grona. AC4 to odrębny przypadek. Niby to tasiemiec równie długi co BF i CoD, ale różnorodność miejsc rozgrywki sprawia, że seria mimo wszystko nie łapie zadyszki i dalej może cieszyć. Myślę, że w tym przypadku główną przyczyną był pewien brak zaufania co do końcowej jakości produktu spowodowany krótkim odstępem czasu od chyba najgłośniejszej do tej pory trzeciej części. Myślę, że koniec końców wyjdzie jeszcze obronną ręką.

Jeżeli potrzebujecie etatowego analityka na własność - wiecie, gdzie uderzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 14:04, Xeoo napisał:

Jest też kwestia próby wymuszenia na ludziach w jaką wersję "chcą:" grać bez wyraźnej
informacji o tym przed premierą (przynajmniej na PC).

Tutaj akurat tej kwestii nie ma, bo dane pochodzą z UK, a nie z Polski/Ukrainy/Rosji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nowe konsole to jedno, jakość gier to osobna sprawa. 2 lata temu BF3 robił ogromne wrażenie
> (przynajmniej pod względem technicznym), BF4 to raczej ewolucja niż rewolucja. Nad CoDem
> raczej nie ma co się zbytnio rozwodzić - skoro już nawet dotychczas przychylne serii
> media dość chłodno podchodzą do tego tytułu, to chyba coś jest nie tak. FIFA? Wiadomo,
> że w przypadku X360 i PS3 nie można było się spodziewać nadmiaru nowości, ale myślę,
> że wielu graczy PCtowych odpuściło sobie tę edycję ze względu na to, że po raz kolejny
> zostali potraktowani jako gracze gorszej kategorii. Żaden z analityków tego głośno nie
> powie, ale sam należę do tego grona. AC4 to odrębny przypadek. Niby to tasiemiec równie
> długi co BF i CoD, ale różnorodność miejsc rozgrywki sprawia, że seria mimo wszystko
> nie łapie zadyszki i dalej może cieszyć. Myślę, że w tym przypadku główną przyczyną był
> pewien brak zaufania co do końcowej jakości produktu spowodowany krótkim odstępem czasu
> od chyba najgłośniejszej do tej pory trzeciej części. Myślę, że koniec końców wyjdzie
> jeszcze obronną ręką.
>
> Jeżeli potrzebujecie etatowego analityka na własność - wiecie, gdzie uderzać.
Popieram w 100% , dawno nie widziałem tak dobrego komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj akurat tej kwestii nie ma, bo dane pochodzą z UK, a nie z Polski/Ukrainy/Rosji.

Co nie zmienia faktu ze ogólna sprzedarz i tak na tym ucierpi:) Co smieszniejsze to nie tylko przypadek tych krajów podobny problem mieli np portugalczycy i kilka innych europejskich nacji która znalazła w pudełkach takąniespodzianke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, skoro tyle spamujątych gier. Ludzie nie widzą sensu kupować kolejnej części co rok, w której nie wiele się zmienia od paru lat już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może słaba sprzedaż jest spowodowana tym, że te gry to odgrzewane kotlety.Ile można strzelać , kopać i ciąć w lekko zmienionej stylistyce i przy tym samym poziomie graficznym (konsole). Grałem we wszystkie te gry i Call of Duty odpuściłem po pierwszym Black Ops, Asassina po Brotherhoodzie, a FiFę po dwunastce.Battlfielda 4 może spróbuję za pół roku jak dopracują i zbalansują multi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 15:08, Ecko09 napisał:

Nic dziwnego, skoro tyle spamujątych gier. Ludzie nie widzą sensu kupować kolejnej części
co rok, w której nie wiele się zmienia od paru lat już.

Albo po prostu czekają na wersje nextgenowe, bo nie są idiotami i nie chcą płacić tyle samo za gorszy produkt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym upatrywał przyczyny niskiej sprzedaży w samych next-genach. Pamiętajmy, że 400 czy 500$ to spory wydatek również dla hamburgerów. Jeżeli większość statystycznych amerykanów mogła sobie pozwolić na kilka gier w końcówce roku, teraz pewnie stać ich "tylko" na konsolę + grę. Nie zapominajmy również, że swoje premiery będą miały również next genowe exclusivey, na które również czeka spora rzesza graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PS4 w niemczech doswiadczony praktykant w warsztacie samochodowym w miesiac zarobi. U nas mgr inz Specjalizacji Nieludzko Pojetych z 1.5 pensji ...... umiejetnie oszczedzajac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 14:04, Xeoo napisał:

Doszło do takich absurdów jak wydawanie
gryw języku polskim i rosyjskim na ukrainie gdzie językiem jest ukraiński. Nie każdy
miał cierpliwość i chęć żeby zamawiać interesującą go wersję językową spoza granic własnego
kraju.

Nie jest to ani trochę absurdem, nie ma wersji ukraińskiej a większość mieszkańców Ukrainy zna rosyjski więc decyzja jest całkowicie logiczna.

Dnia 07.11.2013 o 14:04, Xeoo napisał:

Co nie zmienia faktu ze ogólna sprzedarz i tak na tym ucierpi:) Co smieszniejsze to nie tylko przypadek tych
krajów podobny problem mieli np portugalczycy i kilka innych europejskich nacji która znalazła w pudełkach
takąniespodzianke

I tak nie ma to większego znaczenia, dubbingu zbyt wiele nie ma w multi a na 4 godziną kampanii nie robi to większej różnicy bo nawet oryginalne angielskie dialogi nie naprawią braku fabuły, a po za tym znacząca większość graczy korzysta z lokalizacji i tylko nieliczni grają w oryginalne wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 19:30, Dariusvictour napisał:

Kampania w Battlfield 4 trwa 4 godziny? Nie wiedziałem! Ta gra powinna kosztować 40 złotych!
Tyle co bilety na dwa filmy do kina.

Ale kto kupuje BF dla kampanii? Dla mnie BF to tylko multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować