Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ewolucja serii Disciples

82 postów w tym temacie

chyba musze pograc w disciples bo jakos nigdy nie mialem okazji :P Herosi mnie troche nudza tym cukierkowym klimatem i troche pusta rozgrywka to moze disciples mnie naprawde zaciekawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja serię Disciples bardzo lubię. Od razu przypadł mi do gustu mroczny klimat i nietypowa walka (bazująca na itemach i taktyce). Chociaż HOMMV zwrócił szalkę na stronę HOMM, to na 3 część serii czekam z niecierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Disciples II (zdobywanie doświadczenia przez jednostki) i Etherlords I (spektakularne pojedynki) podniosły poprzeczkę dla całego gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest w Polsce wydana w dwóch częściach (obie w ekstrak klasyce):
1. Disciple II: Bunt Elfów (zawiera podstawową wersje gry "Mroczne Proroctwo")
2. Disciple II: Powrót Gallana (zawiera "Strażnicy Światła" i " Słudzy Ciemności")

Skoro "Mroczne Proroctwo" jest podstawową wersja gry, to wydaje mi się , że powinno się pierw je przejść, Tylko, że "Bunt Elfów" jest ostatnim dodatkiem. Więc moje pytanie jest takie: czy żeby przejść tą gre trzeba kupić oba wydania i pierw przejść "Mroczne Proroctwo" potem oba dodtaki z pakietu "Powrót Gallana" a potem dopiero "Bunt Elfów" ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2006 o 12:24, BuuBuu napisał:

Ta gra jest w Polsce wydana w dwóch częściach (obie w ekstrak klasyce):
1. Disciple II: Bunt Elfów (zawiera podstawową wersje gry "Mroczne Proroctwo")
2. Disciple II: Powrót Gallana (zawiera "Strażnicy Światła" i " Słudzy Ciemności")

Skoro "Mroczne Proroctwo" jest podstawową wersja gry, to wydaje mi się , że powinno się pierw
je przejść, Tylko, że "Bunt Elfów" jest ostatnim dodatkiem. Więc moje pytanie jest takie: czy
żeby przejść tą gre trzeba kupić oba wydania i pierw przejść "Mroczne Proroctwo" potem oba
dodtaki z pakietu "Powrót Gallana" a potem dopiero "Bunt Elfów" ????????


Nie:D Wystarczy kupić tylko bunt elfów, gdyz SF wydając te gry postanowili, że wszystkie dodatki będą samodziałajace, tzn, posiadają podstawowe API Disciples II Mroczne Proroctwo, więc nie musisz mieć Mrocznego Proroctawa by przejść kampanie z Buntu Elfów;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2006 o 13:37, Shadow SSJ Warrior napisał:

Nie:D Wystarczy kupić tylko bunt elfów, gdyz SF wydając te gry postanowili, że wszystkie
dodatki będą samodziałajace
, tzn, posiadają podstawowe API Disciples II Mroczne Proroctwo,
więc nie musisz mieć Mrocznego Proroctawa by przejść kampanie z Buntu Elfów;D


No nie do końca. Mając "Bunt Elfów" nie pograsz w kampanie z "Powrotu Galleana". Najlepiej kupić Powrót&Bunt Elfów, bo mają podstawkę. Problemem jest tylko to, że chyba nie było reedycji Powrotu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2006 o 14:27, Chimaera napisał:

> Nie:D Wystarczy kupić tylko bunt elfów, gdyz SF wydając te gry postanowili, że
wszystkie
> dodatki będą samodziałajace
, tzn, posiadają podstawowe API Disciples II Mroczne Proroctwo,

> więc nie musisz mieć Mrocznego Proroctawa by przejść kampanie z Buntu Elfów;D

No nie do końca. Mając "Bunt Elfów" nie pograsz w kampanie z "Powrotu Galleana". Najlepiej
kupić Powrót&Bunt Elfów, bo mają podstawkę. Problemem jest tylko to, że chyba nie było reedycji
Powrotu ;]


Nie przeczytałeś dokładnie, lub nie zrozumieliśmy się:( W mojej poprzedniej wypowiedzi napisałem :

>że wszystkie dodatki będą samodziałajace, tzn, posiadają podstawowe API Disciples II Mroczne Proroctwo,

Podstawowe API tzn, wszystko co gra wymaga do uruchomienia, grafa, dzwieki i inne, kmpania jest czescia tego API, gdyż jusz jest to dodatkowe pliki z histori gry;p

No nie wiem czy SF opłacało by się dać kampanie z poprzednich częsci tylko w buncie elfów, liczylio, że może któs bedzie chcaił zakupić pozostałe częsci;D

Propozycja dla CDP, jak bedziecie wydawać Disciples III dajcię w prezęcie Disciples I :D

Będe miał wtedy wszystkie częsci;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wielkim fanem serii Disciples. Mam wszystkie części (orginalne :P) I uważam, że seria Disciples jest o wiele lepsza od HOMM. Disciples 3 na pewno zmiecie ze sklepowych półek HOMM V. HOMM to tylko powielanie w kółko jednego schematu, natomiast w Disciplesie jest zupełnie inaczej... Nie wiadomo, kto jest dobry, kto jest zły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to "Powrót Galleana" zawiera podstawową wersję gry i oba dodatki: "Strażnicy Światła" oraz "Słudzy Ciemności".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2006 o 15:56, Stern napisał:

O ile dobrze pamiętam to "Powrót Galleana" zawiera podstawową wersję gry i oba dodatki: "Strażnicy
Światła" oraz "Słudzy Ciemności".


Kampanie postawowe tez sie tam znajdują... Jeszcze w wersji ogolnoswiatowej, w SŚ były podstawowe kampanie ras "dobrych" (Imperium, Górskie Klany), a w SC "złych" (Legiony Potępionych, Hordy Nieumarłych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co bardziej warto kupić na początek: Bunt Elfów czy Powrót Gallana??
Ten tekst opisuje serie Danciples jako mroczną wersje Herosów. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2006 o 21:29, com5 napisał:

Co bardziej warto kupić na początek: Bunt Elfów czy Powrót Gallana??
Ten tekst opisuje serie Danciples jako mroczną wersje Herosów. Czy to prawda?


Na początek Powrót, bo zawiera podstawowe kampanie i ich kontynuację. Potem Bunt, bo to kampania, która dzieje się po wydarzeniach z Powrotu.

I tak, to prawda, Disciples są mroczni. HOMM to przy nich Teletubisie ]:->
Nie zgodziłbym się jednak, że to "wersja" HOMM. Poza ogólnym gameplayem różnią się dość znacznie.

ps.

Shadow SSJ - fakt, jakoś źle to zrozumiałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką propozycje dla CDP (a raczej prośbe). Nie moglibyście wydać Disciple II Złotą Edycje w Extra Klasyce next??????? Wtedy by się już człowiek nie rozdrabniał i kupił od razu podstawke i wszystkie dodatki. W końcu ta gra ma tyle lat co HOMM III i jeszcze nie doczekała się Złotej Edycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2006 o 08:11, BuuBuu napisał:

A ja mam taką propozycje dla CDP (a raczej prośbe). Nie moglibyście wydać Disciple II Złotą
Edycje w Extra Klasyce next??????? Wtedy by się już człowiek nie rozdrabniał i kupił od razu
podstawke i wszystkie dodatki. W końcu ta gra ma tyle lat co HOMM III i jeszcze nie doczekała
się Złotej Edycji


lol, ona jest młodsza niż HoMM 3 który został wydany w ''99 czyli ta sama data co Disciples I (Apostołowie: świetę ziemie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2006 o 10:30, s2nto napisał:

lol, ona jest młodsza niż HoMM 3 który został wydany w ''99 czyli ta sama data co Disciples
I (Apostołowie: świetę ziemie).



Sorki, mała pomyłka. Źle przeczytałem tekst :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować