Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Serwery Battle.net, League of Legends, Origin i Steam pod ostrzałem DDoS

26 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2014 o 12:16, luzac napisał:

Wuwuś, nie nazywaj takich ludzi hakerami, to zwykłe łobuzy od DDoSu.

Ale te łobuzy mają swój własny zombienet :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem wczoraj na steamie koło 5 rano że coś właśnie było nie tak ;/. LoL''a to juz nie pierwszy raz i steama ale BN pierwszy;/. Oby szybko się uporali z tymi DDoS''ami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie chciałem dzisiaj zacząć sobie zabawę na ladderze... no nic... okiełznanie imby Terranem odroczone do jutra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 13:16, Gorack napisał:

Hacker a cracker to dwie różne bajki, a atak DDoS może przeprowadzić byle banda gimbusów
poprzez gotowe skrypty.

Myślę, że do wyłączenia serwerów Steama potrzeba czegoś więcej, niż czterech gimbokomputerów ze skryptami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 13:30, ww3pl napisał:

Myślę, że do wyłączenia serwerów Steama potrzeba czegoś więcej, niż czterech gimbokomputerów
ze skryptami.

A niby co się dzieje przy byle premierze albo gdy rzucą darmowy towar? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

G ł ównym problemem są użytkownicy komputerów, to oni robią ze swoich komputerów zombie które atakuje. Brak antywirusa firewalla, pobieranie piratów. To skutki. Jeśli ktoś jeszcze nie wie o co chodzi to rozrysuje to. (twój komputer) > > > > > serwery steama, > to pakiety które non stop wysyłaja coś na serwer, i teraz cała sieć takich zombie komputerów robi to naraz, no sory, ale to musi jebnąć nie ma silnych,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 13:41, ww3pl napisał:

Miliony gimbokomputerów, czyli to, co do dyspozycji mają hakerzy z zombienetem.

No, skoro akurat wtedy gdy JA chcę pobrać darmowe L4D 2, serwery Steam zaczynają być "zajęte" to to nie może być przypadek. To na pewno sprawka szajki mitycznych gimbusów-hakerów, którzy się na mnie uwzięli...

Spoiler

...oczywiście, że jestem normalny, a co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> http://leagueoflegends.how2play.pl/ataki-hackerskie-wszystko-lezy-league-of-legends-dota2-battle-net-ea-com-policja-u-phantomlorda/

^^ Dobre ;-) Jakbym oglądał jakiś amerykański film sensacyjny klasy "C" - jakiś phantomlord (wtf ? To jakiś internetowy heros, wirtualnie wielbiony przez miliony fanów ?), jakieś hakiery, padające serwery, nie działające gry, i najazdy policji ;-)

Aż trudno uwierzyć, że to się dzieje naprawdę, ot jednak coś w tym jest, że "najlepsze scenariusze pisze życie" ;-).Ech, całe szczęscie że można zwyczajnie wyciągnąć wtyczkę od netu (i rozłączyć router na strychu ;))... A przynajmniej - jeszcze można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zeby miec ddosnet trzeba byc hackerem ? Naaahhhh. Skrypty uruchomione na jakims dedyku same wyszukaja servery ktore nie sa zabezpieczone i je przejma bez wiekszego problemu (przeszukuja cale zakresy ip w poszukiwaniu dziur w zabezpieczeniach i je wykozystuja) a stad wystarczy juz puscic jedna komende i poof server lezy.

Co do PhantomLorda to jest to stream LoL''a z twicha =p DOsyc popularny zreszta =p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te ataki są przeciw chciwości firm i ich oszustwom, poczytajcie, nie tylko tutaj, a wyłącza serwery ktoś pod nickiem [m]"... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zeby miec ddosnet trzeba byc hackerem ? Naaahhhh. Skrypty uruchomione na jakims dedyku
> same wyszukaja servery ktore nie sa zabezpieczone i je przejma bez wiekszego problemu
> (przeszukuja cale zakresy ip w poszukiwaniu dziur w zabezpieczeniach i je wykozystuja)
> a stad wystarczy juz puscic jedna komende i poof server lezy.
>
> Co do PhantomLorda to jest to stream LoL''a z twicha =p DOsyc popularny zreszta =p

Mówisz tak jakby każdy chętny mógł sobie prostym skrypcikiem zebrać armię komputerów zdolną do rozłożenia serwerów takiego Steama czy Battle netu. Gdyby rzeczywiście tak było, to albo wszystkie znane serwisy leżałyby pod ostrzałem DDOSu albo wzajemna konkurencja o takie-zombie maszyny skutecznie uniemożliwiłaby stosowanie takich ataków i tylko osoby na tyle zdolne by utrzymać swoją armię w kupię mogłyby coś zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować