Zaloguj się, aby obserwować  
menelsmaster

Zapomniane Krainy - forumowa gra RPG [M]

4049 postów w tym temacie

Zasady:
1. Fabuła:
Akcja gry rozpoczyna się po wydarzeniach przedstawionych do 10 strony w temacie "Tawerna - reaktywacja". ( http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=628&tpage=1 )
W skrócie:
Wierzycie w przeznaczenie? Jedni z Was powiedzą tak, inni zaś nie. Posłuchajcie więc pewnej historii, po której jeszcze raz zadajcie sobie to pytanie...
Człowiek z Sigil imieniem Mitros trafił do miejsca, gdzie trafić nie powinien. Magiczny portal, skryty na wieki, został ponownie aktywowany. Drzwi do nowego, tajemnicznego świata znów stanęły otworem. Na nieznanych jeszcze ziemiach szybko wybudowano tawernę. Wielu gości, duże wpływy - wiodło się nie najgorzej, ale nic nie trwa wiecznie. Wieści z dalekich krain o zbliżającej się wojnie i kolejny klient, który niósł z sobą zmiany... Mordimer...
Mordimer Madderdin ginie podczas wielkiej bitwy. Jego kompani wyprawiają mu pogrzeb, kiedy na czele boskiego orszaku wraca do świata żywych. Bóg zniknął. Aniołowie czują, że zostali poddani próbie. Odsyłają inkwizytora za Ziemię przekonani o jego misji mającej zadecydować o dalszych losach ludzkości...
A co później?
Dla Mordimera podejrzenia stają się przerażającą rzeczywistością. Jego prawdziwe imię brzmi: Słowo Boga. Jemu dane będzie paść narody rózgą żelazną...
Inkwizytor przeczuwa nieubłagalnie zbiżające się spełnienie przepowiedni z Apokalipsy. Zakłada akademię, gdzie będzie zbierać siły przed końcem świata...
2. Rozgrywka
Rozgrywka składa się z dwóch głównych elementów, gdzie na czele stoi dwóch Mistrzów Gry (MG). Pierwszym z nich jest akademia prowadzona przez Mordimera Madderdina (menelsmaster). Tutaj gracze biorą udział w wojnach, bitwach, kampaniach czy wszelkiego rodzaju zadaniach. Co jakiś czas pojawiają się zagadki lub śledztwa zlecane przez inkwizytora. Wzięcie udziału w niektórych z nich wymaga spełnienia pewnych warunków (np. określonego charakteru - punkt nr 4). Drugą częścią gry jest tawerna zarządzana przez karczmarza o imieniu Mitros (Łowca Gier). Tu natomiast gracze mogą przebywać w wolnym czasie, gdzie przy kuflach będą raczyć się najciekawszymi opowieściami niekoniecznie związanymi z wątkiem akademii.
3. Członkostwo
Do gry zostaje przyjęty każdy gracz, który w pierwszym swoim poście w tym temacie podaje następujące dane: nazwa prowadzonej postaci (np. Mordimer Madderdin), rasa (np. człowiek), klasa/zawód (np. inkwizytor) i już niekoniecznie - kilka dodatkowych informacji o niej. [dla przykładu: ''Witam, chcę dołączyć do gry. Moja postać to Mordimer Madderdin, człowiek, inkwizytor, bohater książek Jacka Piekary''.] Gracz kieruje tylko jedną postacią - tą, którą na początku deklaruje się grać.
4. Charakter
Każdy zaczynający gracz ma 75 pkt. charakteru. W zależności od opisywanych przez niego zachowań w różnych sytuacjach (również tych przytaczanych przez MG) otrzymuje punkty dodatnie lub ujemne, zbliżające go do innego charakteru, jak jest to przedstawione poniżej:
1. ( 0 - 50 pkt.) Charakter ZŁY.
2. (51 - 100 pkt.) Charakter NEUTRALNY.
3. (101 - 150 pkt.) Charakter DOBRY.
5. Doświadczenie
Za pisane w tym temacie posty gracze otrzymują punkty doświadczenia (PD). I tak PD otrzymuje się za:
- ciekawe, atrakcyjne i oryginalne opowieści (w tym przypadku można otrzymać 1-100 PD)
- za poprawne rozwiązanie śledztw, zagadek lub za poczynienie postępów w ich rozwiązywaniu (w tym przypadku można otrzymać 1-1000 PD)
Punkty charakteru i PD wszystkich postaci sumuje MG, a o ich przyznawaniu pisze co jakiś czas w postach.
6. Awans na wyższy poziom
Każdy nowy gracz ma poziom AKOLITY. Po zebraniu wystarczającej liczby PD postać awansuje na wyższy poziom. Wymagane PD do kolejnych awansów przedstawia kolejno poniższa lista:
1 poziom - 0-1000 PD - Akolita
2 poziom - 1001-3000 PD - ?
3 poziom - 3001-6000 PD - ?
4 poziom - 6001-10000 PD - ?
5 poziom - 10001-15000 PD - ?
6 poziom - 15001-21000 PD - ?
7 poziom - 21001-28000 PD - ?
8 poziom - 28001-36000 PD - ?
9 poziom - 36001-45000PD - ?
10 poziom - 45001-55000 PD - ?
11 poziom - 55001-66000 PD - ?
12 poziom - 66001-78000 PD - ?
13 poziom - 78001+ - ?
Tytuły kolejnych poziomów są ujawniane, kiedy kolejni gracze je zdobywają.
7. Nagrody
Poza PD postać otrzymuje też w różnych przypadkach ciekawe nagrody (przedmioty, moce itp.), które są niespodziankami.
8. Inne
Rzeczy nie związane z akcją gry proszę pisać w nawiasach: (..........).
W miarę często pojawiają się listy przedstawiające aktualnie uczestniczących w rozgrywce graczy, ich dane podane przy przedstawieniu postaci, posiadany poziom oraz charakter.
Niestosowanie się do powyższych punktów i regulaminu forum ciągnie za sobą pewne konsekwencje.
Sprawy nieuwzględnione w powyższych punktach są zastrzegane w dowolnym momencie gry przez MG.

Życzymy miłej gry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"LIST OTWARTY" (głosi duży napis wypalony na dębowym drewnie przytwierdzonym drutami do drzwi monumentalnego budynku)

"Witam wszystkich, którzy zawędrowali w te strony. Nazywam się Mordimer Madderdin. Jestem człowiekiem, który wychował się na przesiąkniętych ludzką nienawiścią ulicach dalekiego Hez-hezronu. Swoje życie poświęciłem Bogu. Podążyłem ścieżką inkwizytora chcąc wlewać w serca heretyków zbawczą potęgę stosu. Niestety, czasy coraz gorsze,a brakuje tych, co nie zlękną się najgorszych rzeczy wszystkich światów. Poszukuję śmiałków gotowych na starcie się z własnym przeznaczeniem w świecie zwanym Salvatland. Przechodniu, przekrocz próg akademii i dowiedz się, co jest ci pisane.
Podpisano: Mordimer Madderdin" (Mistrz Gry)

******************************

( Mam nadzieję, że znajdzie się wielu ochotników, którzy nie przejdą obojętnie wobec możliwości stania się członkiem naszej akademii:) zapraszam do wspólnych przygód i życzę miłej gry! )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Więc chciałbym dołaczyć do tej gry.
Moja postać jest wymyślona przeze mnie:

Nazywam się hunter (hunter22). Jestem człowiekiem, klasa gladiator. Walczę dwoma mieczami i żadny przeciwnik nie jest mi straszny

(może być)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Celithrar Amolier, Drow, Mag ( taką postać stworzyłem w Neverwinter Nights )

Fajny jest ten nowy temat chcę przywitać starych forumowiczów piszących w temacie "Tawerna Reaktywacja" i mam nadzieję że dołączą nowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam obecną listę graczy:
1. hunter22 - hunter; człowiek; gladiator; akolita; charakter neutralny
2. Patryk R - Celithrar Amolier; drow; mag; akolita; charakter neutralny
3. d7 - Gorfin Dessa; druid; elf; akolita; charakter neutralny

(Start był planowany na sobotę, udało się zacząć wcześniej, więc również mam nadzieję, że obecne małe zainteresowanie się zmieni:P a tak w ogóle witam pierwszych akolitów:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haekan Mortimarson, człowiek, adept sztuk tajemnych - czyli czarodziej z umiejętnością cichego i jakże skutecznego sztyletowania (najlepiej w mrokach nocy )poza rzucaniem kul ognistych i kilku pomniejszych zaklęć. :P
Witam .:) Z ochotą wezmę udział w nowej przygodzie.Do już "trwających" przygód nie chcialem dołączać by nie mieszać.
Panie Mordimer Madderin.. zechciejże waść Inkwizytorze zacny polać wina z mego bukłaka zebranemu tu Towarzystwu. Nic tak nie rozwiązuje języków jak odpowiedni trunek a chciałbym wiedzieć z kim mi przyjdzie być może zabrać się na wyprawę. :)
Powiadacie Panie że żar stosów dawno nie rozbłyslo w tej Krainie? Ha... i mi gdy tak spoglądam to ciemno jeno w tej głuszczy... i żadnego "serc rozgrzania" od paru płomyczków nie widzę oznak. Hm.. ale nic to... jeśli tylko podzielicie z nami swymi troskami o los mieszkańców okolic a może i trochę dalszych miejsc - oby Sealvek w Mroku Skryty nas doprowadził jak najdalej z tego miejsca - i przy zacnej Kompaniji... sądzę że "oświecimy" mroki domostw. Dajcie Panie jeno żagiew mocną a smolną i.. rozgorzeje niebo nad tą Ziemią...
Umf...jeno gardło spłuczę najpierw, bom strudził się wielce wędrówką do was a lud tu.. niegościnny. Oj niegościnny.. ale pod płomieniem naszej wiary i obyczaje zmienimy na lepsze. Ha ha...
Lejcie Panie im wina mego, lejcie.. wraz i i reszcie języki się rozwiążą. A nuż połechtamy po piętach jakiegos.. mało wiernego wśród nas. Eh... te zapędy moje, wszędzie widuję brak wiary.
Co mówicie Panie?
A.. że to się zmieni z czasem.. zmieni...Jeno parę płomyczków podłożymy na drwa. A teraz słucham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Haekan, tym razem nasze zadania nie ograniczą się tylko do rozpalenia kilku stosów. Przyjdzie nam się zmierzyć z istotami dobrze już nam znanymi, jak i całkowicie nowymi stworami. Nasza ścieżka wiedzie przez dziesiątki, jeśli nie setki, trudnych starć, ale nasza wiara w zwycięstwo czyni nas silnymi! Zjednoczeni pod jedym sztandarem zasiejemy w tych krainach ból, by za plon zebrać zbawienie...

(a tak btw to trunki w tawernie Mitrosa, a nie w akademii:P postaram się, żeby dziś znalazły się pierwsze sprawy do rozwiązania)

******************************

Obecna lista graczy:
(nr nick na forum - nazwa kierowanej postaci; rasa; klasa/zawód; poziom; charakter)
1. hunter22 - hunter; człowiek; gladiator; akolita; charakter neutralny
2. Patryk R - Celithrar Amolier; drow; mag; akolita; charakter neutralny
3. d7 - Gorfin Dessa; druid; elf; akolita; charakter neutralny
4. Pablo_bel - Haekan Mortimarson; człowiek; czarodziej/skrytobójca; akolita; charakter neutralny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wsztstkich jestem Isoroku Yamamoto, jestem człowiekiem samuraiem bez swojego pana (ronin).
(Chce dołączyć do gry bo w tamtej już grałem i mi się podobało. Większość osób już mnie tu zna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nad Salvatland zebrały się chmury i lunął deszcz. Ludzie schronili się w Tawernie lub w Akademii. Karczmarz Mitros nalewał trunki. Po wydarzeniach związanych z Mordimerem wiele się zmieniło, ale nie tu, w Tawernie. Karczmarz rozmawiał z gośćmi, śmiał się. Po godzinie rozjaśniło się. Mitros wyszedł na zewnątrz, ale po chwili wrócił i oznajmił:
-Podczas burzy wiał silny wiatr i zerwał szyld Tawerny. Ten roztrzaskał się na skałach. Kto zrobi nowy szyld Tawerny? Wynagrodzę Was godziwie!

(Witam wszystkich starych i nowych graczy. Ta gra to druga część mojej gry. Tu też jestem MG. Moje zadanie jest dla uzdolnionych plastycznie. Yamamoto- robić dalej wątek z mieczem?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem zostawić swojej dawnej drużyny, nie zostawię i nowej. Serafin Sunstorm, elf, Łowca/Mistyczny Łucznik, moją bronią jest łuk na zawsze (Talrasha straciłem w ostatniej misji w "Tawernie"), mający nieskończony zapas ognistycz strzał, do walki wręcz używam dwóch krótkich mieczy. Pochodze z Fearunu, z Wysokiego Lasu, ale najwięcej czasu spędziłem w Podmroku - dlaczego, kiedyś wyjaśnię.

[niestety będę mół pisać dopiero w poniedziałek po południu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 10:41, Alexei Kaumanavardze napisał:

Powiedział Camra podając Mitrosowi naprędce przyszykowany szyld.
-Wprowadzić zmiany


(lol :) niezły żart. Tylko nie ma miasta w Salvatland. To zapomniana kraina, a ja odkryłem do niej portal)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecna lista graczy:
(nr nick na forum - nazwa kierowanej postaci; rasa; klasa/zawód; poziom; charakter)
1. hunter22 - hunter; człowiek; gladiator; akolita; charakter neutralny
2. Patryk R - Celithrar Amolier; drow; mag; akolita; charakter neutralny
3. d7 - Gorfin Dessa; druid; elf; akolita; charakter neutralny
4. Pablo_bel - Haekan Mortimarson; człowiek; czarodziej/skrytobójca; akolita; charakter neutralny
5. Alexei Kaumanavardze - Ajatullah abu abba al-Ilkirzistani; ?; ?; akolita; charakter neutralny
6. Yamamoto - Isoroku Yamamoto; człowiek; samurai; akolita; charakter neutralny
7. DevilFish - Serafin Sunstorm; elf; łowca/mistyczny łucznik; akolita; charakter neutralny

(Alexei, podaj rasę i klasę swojej postaci.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 10:44, menelsmaster napisał:

Obecna lista graczy:
(nr nick na forum - nazwa kierowanej postaci; rasa; klasa/zawód; poziom; charakter)
1. hunter22 - hunter;
człowiek; gladiator; akolita; charakter neutralny
2. Patryk R - Celithrar Amolier; drow; mag; akolita; charakter neutralny
3.
d7 - Gorfin Dessa; druid; elf; akolita; charakter neutralny
4. Pablo_bel - Haekan Mortimarson; człowiek; czarodziej/skrytobójca;
akolita; charakter neutralny
5. Alexei Kaumanavardze - Ajatullah abu abba al-Ilkirzistani; ?; ?; akolita; charakter neutralny
6.
Yamamoto - Isoroku Yamamoto; człowiek; samurai; akolita; charakter neutralny
7. DevilFish - Serafin Sunstorm; elf; łowca/mistyczny
łucznik; akolita; charakter neutralny

(Alexei, podaj rasę i klasę swojej postaci.)

hmmm rasa Ork klasa hiena cmentarna, albo podrabiacz monet, jak nie to ork szaman/bersekser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować