Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2006 o 21:01, s2nto napisał:

Czy w takim razie płyty główne dostosowane do standardów środowiska 64bitowego będą przyjmowały
RAM na szynie 333MHz?

Będą. O ile wybierzesz AMD (Socket 939). Tylko najlepiej posiadać 2 kości pamięci, żeby korzystać z Dual Channel. Karta graficzna dość słaba, jeśli zamierzasz grać. Najlepiej wstrzymaj się jeszcze chwilę z zakupami - niebawem na scenie pojawią się nowe rozwiązania (ale już z pamięcią DDR2), choć należy się wówczas spodziewać obniżki cen na dotychczasowe podzespoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sie stanie jak procek uprze sie, a BIOS na to oczywiscie pozwoli, bo domyslnie praktycznie we wszystkich plytach wylaczony startowo jest C&Q? Proc ustawi pamieci w domyslny tryb Auto, czyli synchronicznie z procesorem, a ten idzie na 200 MHz czyli beda mialy wymuszony tryb ktorego nie dadza obsluzyc... plyta moze sie nie odpalic wogole ... Inna sprawa jesli ustawione beda by SPD... wtedy powinny tykac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 23:14, Arclight napisał:

Wpisz w google nazwę tego dll''a, wyświetli Ci stronkę, z której będziesz mógł ściągnąć ten
plik. Potem wrzuć go zgodnie z instrukcją do odpowiedniego katalogu i wsio.

dzieki za rade teraz mi gra dziala <jupi>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy mam taki oto dylemat: Posiadam dwie kości Kingson 256 RAM(DDR 400)cl2.5, które chodzą na dualu. zastanawiam się czy dokupić jedną kość 512 co mi da w sumie ponad 1 giga ramu( ale juz nie na dualu), czy lepiej sprzedać dwie kości 256 na allegro, dołozyć (sporo) kasy i kupić 2x512(kości dedykowne na dual). Druga opcja pewnie będzie kosztowała ze 100(jak nie lepiej) więcej. I oto moje pytanko czy lepiej dołozyc tą 100 zł żeby mieć dwa razy po 512 na dualu, czy darować sobie i poprosu dokuipc kośc 512.

Reszta konfiguracji to sempron 2500+ (socketA), Rdeon 9800se AiW


Co myślicie o tym?: http://www.agito.pl/product/27013?cid=396

czy lepiej kupić i dołozyć do tego co mam to?: http://allegro.pl/item100077505_okazja_pamiec_ram_ddr_512_mb_3200_pc_400_foto.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zainwestowałem właśnie w dużo pamięci w Dual Chanell i jest świetnie, bo jak gram w UT 2004 to skórki postaci są już po załadowaniu gotowe i nie mam slajdów, nie tylko dobra karta graficzna zapobiega przed slajdami.
Jednak to zalezy tylko od ciebie do czego potrzebujesz. Jak grywasz w starocie to pamięć nie będzie ci taka potrzebna, ale tak wogóle to czemu nie zrobic zapasu na "ciężkie czasy". Jak kasa jest to ją wydać a nie pielęgnować lub przeżreć :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 17:31, Harmegidon napisał:

Ja zainwestowałem właśnie w dużo pamięci w Dual Chanell i jest świetnie, bo jak gram w UT 2004
to skórki postaci są już po załadowaniu gotowe i nie mam slajdów, nie tylko dobra karta graficzna
zapobiega przed slajdami.
Jednak to zalezy tylko od ciebie do czego potrzebujesz. Jak grywasz w starocie to pamięć nie
będzie ci taka potrzebna, ale tak wogóle to czemu nie zrobic zapasu na "ciężkie czasy". Jak
kasa jest to ją wydać a nie pielęgnować lub przeżreć :D.


I co jeszcze? ;) Bo chyba jednak nie wiesz, że wzrost wydajności w przypadku pamięci Dual vs Single to max. 5% w testach syntetycznych. W grach, jak i w programach różnicy nie ma żadnej - tam liczy się ilość i taktowanie + timingi - nie tryb Dual Channel. Dual daje do 10% wzrostu wydajności tylko na plaformie Intela. Na AMD to tylko marketing i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 17:36, Minsc i Boo napisał:

tylko jak mam Kingson 256 RAM(DDR 400)cl2.5(na dualu) mogę dołozyć 512 cl3?


Jednak nie wyjdzie to tzw. liczba jak to nazywam po swojemu liczba kompatybilności czyli 64 - 128 - 256 - 1024 itd.
Nawet jak byś dał dwie 512 to tez do bani. Lepiej jak pójdziesz na giełdę, do komisu czy gdzieś i ci wymienią...................... z resztą ja bym zrobił tak te dwie 256 sprzedał i kupił 512, tylko jeżeli już masz 512 jeszcze inną to tez ja sprzedaj, bo jak kupiłes ją jedną tylko wcześniej to duala nie zrobisz, musisz kupić kości specjalnie do duala. One są sprzedawane zawsze ze soba razem, nie oddzielnie i jest gwarancja że bedzie prawidłowo wszystko działało ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 17:38, KrzysztofT napisał:

Dual daje do 10% wzrostu wydajności tylko na plaformie Intela.


czasem dochodzi nawet do 15 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o tym ja miałem na myśli że dobrze jest mieć dużo pamięci w komputerze, szczególnie do UT2004 bo na 256(tylko) to w necie chodzi jak jeden wielki lag, jeżeli nie włącze obsługi wczytania skórek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 17:56, Widek napisał:

Mam teraz Geil 512 DDR 400 czy po podkręceniu na powiedzmy 420 mhz bedzie widac jakś minimalna
chociaz roznice?


No jasne, ciesz się że masz pamiątki rasowej firmy które da się podkręcić. Jednak nie zaszkodzi jak dasz do 433.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 17:38, KrzysztofT napisał:

Dual daje do 10% wzrostu wydajności tylko na plaformie Intela. Na AMD to tylko marketing i nic więcej.

Porównaj sobie 2 procesory Athlon 64 o takim samym taktowaniu i wielkości cache L2: jeden na Socket 754, drugi na 939. Do każdej płyty włóż tyle samo pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Hmmmm. Powoli.
1/. Kiedy kupowałeś kompa
Jeśli koło dwu lat temu to po pierwsze odkuż go :)
2/. Skozystaj z tego. http://www.jscustompcs.com/power_supply/ i to co tam policzysz dodaj do tego 30%
wartości otrzymanej potrzebnej dodatkowo na start systemu
Potem smigaj do sklepu po porządną paste termoprzewodzącą i zapewne masz standardową chłodziare....to
także lepszy zestaw chłodzący.np. Pentagram CU-80 lub CU-90.
3/. Jesli tuningowałeś to chyba zleksza przegiołeś :) wróć do defaultu .

I teraz ważne (gdybym to był ja )
4/. Postawiłbym na czysto winde bez łączności z netem. Ważne żeby jej niebyło
5/. Zainstalowałbym gry/programy które używam i sprawdził jak komp się zachowuje.
Jesli by się okazło że normalnie to znaczy że coś podczas instalacjii z netem podpiętym zasysałeś( zasada jest jedna jesli stawiasz xp to odepnij net i najpierw uzbrój się w lepszą zapore i antywir i dopiero potem podłanczaj)
Jesli nadal by był niestabilny (tzn zarywał) to znaczy że zasiłka niewyrabia się ......
Choć wiem z praktyki że za słaby zasilacz powoduje samodzielne restarty kompa.... ale licho wie

Mam prośbe jesli możesz.
To podaj typ płyty głównej
Procek najlepiej gdybyś w tej info zawarł takie dane jak SL6SB (to jest akurat 2,600MHz Pentium 4 fsb400)
lub poprostu zapraszam tu http://processorfinder.intel.com/scripts/default.asp?CHRID=49
Podaj poprostu całą charakterystyke kompa. Wtedy może coś poradzimy.
Jesli masz taką mozliwosc to sprawdź jakie procesy razem z systemem ci się ładują.
Najprościej to zrobisz jeśli po zainstalowaniu samego Windowsa
zrobisz znany salut na tri palce i spiszesz zawartość zakładki procesy.
Potem zainstaluj co używasz i ponownie to samo. Porównaj. Procesy które ci się pojawiły to te które mogą spowalniać. Wyłącz je i zobacz co sięstanie czy komp dalej będzie żabkował czy nie. Rób to po jednym procesie.
Aż do wykluczenia tego który ci zabiera maks zasobów mocy procesora....


No i to chyba wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja &^%*&^$*&, sklekotałem ponad 50linijkowego posta i gdy chciałem umieścić obrazek wyskoczyła mi wiadomość:

Przepraszamy, ale podczas wyświetlania tej strony wystąpił błąd.

Prosimy spróbować ponownie za kilka minut.


brawo po prostu cudnie, ręce opadają. Jutro z rana (godzina siódma jeszcze raz to napiszę bo teraz we mnie
dominują mieszane uczucia do naszego rodzimego wydawcy. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość pamiętaj o wciśnięciu Ctrl + A, a potem Ctrl + C zanim naciśniesz przycisk do wysłania posta (moja suma doświadczeń z intergniota).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 22:33, Treant napisał:

Na przyszłość pamiętaj o wciśnięciu Ctrl + A, a potem Ctrl + C zanim naciśniesz przycisk do
wysłania posta (moja suma doświadczeń z intergniota).


No właśnie wiem staram się nigdy o tym nie zapominać, a tutaj proszę wgrywam obrazek i [cenzura] już dawno nie
sklekotałem dłuższego posta na tym forum, a kiedy już mi się uda to CDP utrudnia jak może bym go nie wysłał. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nierozumiem jednej rzeczy dlaczego Asus 6600 LE kosztuje 372zł ( 4 potoki 300/500) a zwykły Asus 6600 (8 potoków, 300/550) kosztuje 379zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się