Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam! Mam pytanie dotyczące pewnych części. Otóż zamierzam wymienić niebawem płytę główną, procesor, kartę graficzną i zasilacz:

http://sklep.proline.pl/shop.php?prodid=GIGABYTE+K8NF-9

http://sklep.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+3000%2B+939+V+B

http://sklep.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7600GT+256+P

Moje pytanie brzmi: czy odpowiednio wszystkie te komponenty dobrałem, tzn. czy wszystko będzie ze sobą dobrze działać, pasować, etc.? Co sądzicie o wydajności takiego komputera, do którego dojdą RAMy, które już posiadam (1024 MB RAM Kingston 400 MHz)? Jaki zasilacz, za nie więcej niż 110 zł., polecacie do takiego zestawu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 23:09, b4rtez napisał:

Witam! Mam pytanie dotyczące pewnych części. Otóż zamierzam wymienić niebawem płytę główną,
procesor, kartę graficzną i zasilacz:

http://sklep.proline.pl/shop.php?prodid=GIGABYTE+K8NF-9

http://sklep.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+3000%2B+939+V+B

http://sklep.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7600GT+256+P

Moje pytanie brzmi: czy odpowiednio wszystkie te komponenty dobrałem, tzn. czy wszystko będzie

Dnia 02.05.2006 o 23:09, b4rtez napisał:

ze sobą dobrze działać, pasować, etc.? Co sądzicie o wydajności takiego komputera, do którego
dojdą RAMy, które już posiadam (1024 MB RAM Kingston 400 MHz)? Jaki zasilacz, za nie więcej
niż 110 zł., polecacie do takiego zestawu?


Osobiście, jeśli chodzi o sklepy internetowe z kompami to polecam www.znak.pl (choć jak teraz patrze to w znaku są droższe ceny. Polecam tą stronę do sprawdzania sklepów --> www.skapiec.pl) Jeśli mieszkasz w/koło poznania bądz warszawy to polecam szczerze ten sklep.
Ta karta jest TERAZ W MIARE ok, ale za rok będzie badziwena bardzo (tak jak mój GF 6600GT, a był we wrześniu 2005 kupiony). Pozatym bardziej liczą się bity a nie MB pamięci więc poszukaj może czegoś na 256 bit np jakieś karty od ATI (bo karta do gier pewnie będzie więc lepiej jest coś dobrego kupić, żeby była na dłużej).

Płyta gł. jest w porządku, ale ja mam większe zaufanie do ASUS-a.
To teraz porównanie tej płyty do podobnego ASUS-a (A8N-E): Gigabyte jest chłodzony radiatorem, ale ma mniejszy HT. Standard Sata jest mniejszy o 150 (aha, a dysk będziesz miał pod ATA czy sATA?). No i to w zasadzie tyle. Różnica cen na znaku wynosi 57 zł na dzień obecny.

ASUS: http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=799&prid=s939AsuA8NE
GIGABYTE: http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=1273&prid=s939GigGAK8NF9

Procesorowi nie mam nic do zarzucenia bo to wspaniałe urządzenie jest ;)

Pamięci Twoje są...no co tu dużo mówić...kingston jest badziewny :/ Czytałęm kiedyś w CDA że najlepsze sa patrioty (w OC), które przez przypadek całkowity posiadam i się z tego ciesze :). Ale jeśli nic nie masz zamiaru kręcić to jest wszystko spoko (ja nie krece bo nie umiem :( ) :)

A z tym zasilaczem to wiesz...za 110 zł to ja bym się bał zasilacz kupić :/ Zasilacz jest jedną z ważniejszych rzeczy, jak kupisz coś takiego to się nie ździw że Ci się komputer zaraz spali :/. Najlepsze wg mnie zasiłki robi Cheiftec, Tagan, ale Tagan jest drogi. Ja mam chiefteca --> http://znak.pl/index.php?cid=894&scid=897&prid=zasChi400+GPS400AA101Abul i mi wszystko pięknie śmiga :) (jaki mam komp - zobacz mój podpis pod textem). Naprawdę, zainwestuj trochę więcej w zasiłke- opłaci Ci się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Twardziel jest na ATA, bo stary, ale na pewno kupię niebawem także S-ATA :) A co do karty graficznej, to w najnowszym CDA o 7600GT były same dobre rzeczy, żeby nie powiedzieć, że rewelacja :) No i we wszystkich testach też bije na głowę, np. takiego X800GTO, który ma 256bit...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli porównuje się karty z dwóch różnych generacji to wiadomo, że ta ze starszej wypadnie blado. X800GTO powstał, by konkurować z serią 6xxx, nie 7xxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 00:13, Arclight napisał:

Jeśli porównuje się karty z dwóch różnych generacji to wiadomo, że ta ze starszej wypadnie
blado. X800GTO powstał, by konkurować z serią 6xxx, nie 7xxx.


Czyli 7600GT jest wydajniejszy, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 00:15, b4rtez napisał:

Czyli 7600GT jest wydajniejszy, tak?


We wszelkich testach, gdzie liczy się PS i VS - tak. Jednak chciałbym zobaczyć wyniki testu na starszej wersji programu, dopasowanej do np. X800GTO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 00:17, Arclight napisał:

> Czyli 7600GT jest wydajniejszy, tak?

We wszelkich testach, gdzie liczy się PS i VS - tak. Jednak chciałbym zobaczyć wyniki testu
na starszej wersji programu, dopasowanej do np. X800GTO.

Więc co powinienem zrobić? Bo widziałem za 740zł., X800GTO od HiS''a z chłodzeniem IcQ II...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 23:54, bobek89 napisał:

Ta karta jest TERAZ W MIARE ok, ale za rok będzie badziwena bardzo (tak jak mój GF 6600GT,
a był we wrześniu 2005 kupiony). Pozatym bardziej liczą się bity a nie MB pamięci więc poszukaj
może czegoś na 256 bit np jakieś karty od ATI (bo karta do gier pewnie będzie więc lepiej jest
coś dobrego kupić, żeby była na dłużej).

Przepraszam, ale aż mnie zatkało jak to przeczytałem...
Jeśli pozwalasz, żeby to producenci dyktowali Ci czy Twój sprzęt jest "teraz w miarę ok" czy "badziewny bardzo" to wybacz, ale bardzo niemądre podejście. To, czy sprzęt jest wystarczająco mocny, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i Twoich oczekiwań. Wiadomo, że gry będą wymagać coraz potężniejszego sprzętu, bo to zmusza (przepraszam) naiwnych graczy do zmiany sprzętu i daje zyski producentom. Jeśli Twoim marzeniem jest pochwalić się przed kolegami, że masz "najbardziej wypaśny sprzęcior" to kupuj co roku nową kartę graficzną (przy okazji dokonując jeszcze innych zmian zapewne). Ja sobie zostanę jeszcze przez jakiś czas przy moim 6600GT i zmienię go, gdy nie będzie się dało grać, a nie gdy mi taką zmianę narzucą. Zawsze mogę obniżyć trochę detale grafiki i już. Grać będzie się równie (lub niewiele mniej - w końcu od czego ma się wyobraźnię?) przyjemnie, a w portfelu zostanie kilka banknotów.

Przepraszam, że tak wyskoczyłem jak Filip z konopii, ale nie mogłem się powstrzymać. Nie odbieraj tego jako ataku na Ciebie. Po prostu chciałem Ci poradzić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 00:19, b4rtez napisał:

Więc co powinienem zrobić? Bo widziałem za 740zł., X800GTO od HiS''a z chłodzeniem IcQ II...


gdybym mial kase na wydaniu to bral bym cos takiego (przyklad pierwszy z brzegu)
http://sklep.benchmark.pl/pelny_27373.html

poza tym karte kupujesz zeby tez pograc w to co bedzie a nie tylko w to co bylo. gto to poprzednia generacja, no i te shadery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 00:36, gmx napisał:

> Więc co powinienem zrobić? Bo widziałem za 740zł., X800GTO od HiS''a z chłodzeniem IcQ
II...

gdybym mial kase na wydaniu to bral bym cos takiego (przyklad pierwszy z brzegu)
http://sklep.benchmark.pl/pelny_27373.html

poza tym karte kupujesz zeby tez pograc w to co bedzie a nie tylko w to co bylo. gto to poprzednia
generacja, no i te shadery...


No ale z takim radiatorem? Nie lepiej takiego jak podałem w linku wcześniej? Chłodzony normalnym wentylatorem, a niczym się nie różni od tego, który pokazałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2006 o 00:24, Mumin napisał:

Przepraszam, ale aż mnie zatkało jak to przeczytałem...


nie ma sprawy :)

Dnia 03.05.2006 o 00:24, Mumin napisał:

Jeśli pozwalasz, żeby to producenci dyktowali Ci czy Twój sprzęt jest "teraz w miarę ok" czy
"badziewny bardzo" to wybacz, ale bardzo niemądre podejście.


A właśnie nikt mi nic nie dyktuje, ale ja jestem tak nałogowym graczem że aż musze mieć wszystko na max detalach bo inaczej czasem nie wytrzymam ;) Ja na razie na swojego GF''a nei narzekam :)

>To, czy sprzęt jest wystarczająco mocny, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i Twoich oczekiwań. Wiadomo, że >gry będą wymagać coraz potężniejszego sprzętu, bo to zmusza (przepraszam) naiwnych graczy do zmiany >sprzętu i daje zyski producentom.

Tak to prawda, zależy tylko ode mnie :) Z tym sprzętem to też prawda, wiadomo że producenci gier to mają jakiś kontrakt chyba podpisany na ten temat - że oni coraz ładniejsze gry robią, a oni coraż droższe karty :) Ja akurat (na starym kompie) mam od 2000 roku GF 2 MX i jeszcze w niektore gry da sie przyciac wiec swojego 6600GT wymienie gdzies za...3 lata? Zobaczymy jak z cenami bedzie, bo to od tego zawsze zalezy wszystko.

>Jeśli Twoim marzeniem jest pochwalić się przed kolegami, że masz "najbardziej wypaśny sprzęcior" to kupuj co roku nową kartę graficzną (przy okazji dokonując jeszcze innych zmian zapewne).

Nie podoba mi się takie podejście do życia - "chwal się bo coś masz". I nie jestem pan Misztal i nie zarabiam milion rocznie :P. Żeby kompa kupić robiłem całe wakacje + dorzutka braci + dorzutka rodzicow :)

>Ja sobie zostanę jeszcze przez jakiś czas przy moim 6600GT i

Dnia 03.05.2006 o 00:24, Mumin napisał:

zmienię go, gdy nie będzie się dało grać, a nie gdy mi taką zmianę narzucą. Zawsze mogę obniżyć
trochę detale grafiki i już. Grać będzie się równie (lub niewiele mniej - w końcu od czego
ma się wyobraźnię?) przyjemnie, a w portfelu zostanie kilka banknotów.


No to dobrze kombinujesz :) Grafika fakt- będzie brzydsza (odbiera to troche przyjemnosci), no ale w koncu chce się pograć i przejsc jakąś tam gre :D Pamiętam że w FarCry grałem na starym sprzecie (celeron 700, 640 ramu (starszego typu) i GF 2 MX 32 mb), przeszedlem 3/4 gry. Potem ja dokanczalem na nowym. Cóz, różnica byłą PRZEOGROMNA ale liczy się to że w FC sobie pogralem nawet na czyms takim :)

Dnia 03.05.2006 o 00:24, Mumin napisał:

Przepraszam, że tak wyskoczyłem jak Filip z konopii, ale nie mogłem się powstrzymać. Nie odbieraj
tego jako ataku na Ciebie. Po prostu chciałem Ci poradzić :-)


Spoko, ja nie mam zamiaru się obrażać ;). Pozatym nie jestem wielki guru masta sprzętu i sam jakichś porad czasem chętnie posłucham :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 11:44, b4rtez napisał:

No ale z takim radiatorem? Nie lepiej takiego jak podałem w linku wcześniej? Chłodzony normalnym
wentylatorem, a niczym się nie różni od tego, który pokazałeś :)


mam uczulenie na wiatraki - przy moim 6600gt nie da sie spac :) poza tym jak masz otwarta obudowe (ja mam) to nie powinno byc zadnych problemow z chlodzeniem.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1167
to tak do poczytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej jest zainwestować w 7600GT jako produkt nowszy technologicznie i posiadający więcej bajerów, które w nowych grach będą wymagane obowiązkowo. A komentarzy dotyczących szybkiego starzenia się sprzętu nie słuchaj, bo nawet 2 najmocniejsze obecnie Radeony w CrossFire nie są w stanie sprostać Oblivion''owi z wymaksowanymi ustawieniami. Poza tym im mocniejsza karta graficzna, tym wyższa minimalna moc procesora, a nie spowalniał całego zestawu. Mój kolega, który jest maniakiem gier ostatnio stwierdził, że nie warto kupować najdroższych kart, bo wzrost wydajności jest znacznie mniejszy niż różnica w cenie w porównaniu do słabszych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przy mojej obecnej konfiguracji...

K7T266A Pro2-U
Athlon 1700+
2x512 MB RAM 400 MHz (260 MHz na tej płycie głównej)
Radeon 9550@9600 128 MB 128-bit
LCD 15" Philips

...warto wymienić grafikę na GF6600GT sprzedając obecną kartę? Chodzi o to czy w ogóle warto jeszcze kupować karte AGP, i czy ten GeForce będzie pracował na tej płycie głównej? Wymagań za dużych nie mam. Pracuję i gram na rozdzielczości 1024x768, bo taka jest rozdzielczość natywna mojego panelu. Sam sprzęt mi starcza i nie mam żadnych zastrzeżeń. Gram głównie w erpegi i to nawet starsze typu BG ale czasem zagram w coś nowszego np. Fable. Tytułowa "Bajka" działa mi bez zawiech, ale w opcjach muszę raczej powyłączać większość bajerów graficznych. A taki np. Gothic 2 strasznie mnie denerwuje, bo na mojej konfiguracji nadal lekko haczy (szczególnie w Khorinis), no i nie mogę mieć zbyt dużego zasięgu widzenia. Chciałbym sobie kupić F.E.A.R ale na tym radku co mam demo chodziło koszmarnie. Tak więc warto kupować GF6600GT? Na pewno będę chciał zagrać w przyszłości w nadchodzące tytuły: Gothic 3, NWN2, Wiedźmin. Funduszy na upgrade kompa za dużo nie ma, ale też nie mam wysokich wymagań. Byle gry nowsze chodziły płynnie na rozdziałce 1024...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2006 o 22:47, Albatross napisał:

...warto wymienić grafikę na GF6600GT sprzedając obecną kartę? Chodzi o to czy w ogóle warto
jeszcze kupować karte AGP, i czy ten GeForce będzie pracował na tej płycie głównej?


Tak 6600GT bedzie chodzil na tej plycie i wymaina grafiki powinna Ci neico pomuc, ale chyba berdziej ogranicza Cie plyta glowna nie pozwalajac pamiecia ''rozwinac skrzydel'' i to niskie taktowanie pamieci doscc mocno obniza wydajnosc. Wiec przed wymiana katry radzie zastanowic sie najpierw nad zmiana plyty glownej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde 30 -40zł roznicy to jednak duzo nie sadzicie?;)

http://www.gral.pl/preview/Asus/GeForce6600Asus128MBDDRTV_i_DVI_39.php

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17949

zawsze patrzyłem na komputronik a tu prosze inny sklep i zawsze to 30 - 40zł taniej;) Kupował moze ktos tam? Nie ma zadnych problemow ze sklepem? Bo chyba to jest najtanszy Asus 6600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok mam problem
Mam nowy dysk na którym była jedna partycja i nie było Windowsa wiec wgralem go i utworzyłem jeszcze jedna partycje ale

Na dysku C mam 76 gb a na dysku F chodz powinien byc D mam 7 mega jak mam zrobic zeby wyrównac ze na Dysku C bedzie 38 gb a na dysku F 38gb , no i jeszcze jedno chcem zmienic nazwe dysku F na D ale nie wiem jak.
Ktos pomoże????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się