Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

OK to moje drugie podejście w pisaniu tego posta. A więc ciesze się, że w końcu znalazł się ktoś kto rzeczywiście chce mi pomóć w związku z czym z miłą i nieodpartą chęcią odpowiem Ci na te kilka pytań:
1. Uno, komputer po kupnie siedział już tylko tydzień w obudowie - później ściągnąłem obudowe, ze względu na hałas i żeby koponenty wewnątrz miały niższą temerature (podobno pomaga).
2. Duo, wynik padł 220 V, może paste termowizyjną zostawmy na koniec.
3. Tres, nie nic nie tuningowałem sprzęt również jest w swoich pierwotnych wartościach więc żaden upgrade ręczny nie miał miejsca.
4. Cuatro, zdążyłem już postawić z 5 razy winde od czasu kiedy zaczęły się problemy - za każdym razem po reinstalce jeszcze większy bulwers mnie łapał. Nawet Ci powiem jak ją instalowałem: WinXP prof (no SP) -> avast -> SpyBot Search & Destroy -> xp AntiSpy. Wszystko po to aby tak podatny WinXp na wirusy był wstanie się nim oprzeć, prócz tego blokada na IE oraz OE (czyli 2 najpodatniejsze programy na różnego rodzaju wirusy.
5. Cinco, przypuścimy że włączam jakiś program który jest dość zżerny pieć minut chodzi świetnie później nagle zaczyna zwalniać, więc leci kombinacja alt+tab, następnie alt+ctrl+del, zakłądka wydajność i jest porcesor 100%, natomiast w zakładce procesy wyskakuje dany program 92%CPU

6. Seis, (co do prośby związanej konfiguracją PC i procesów trwających po reinstalacji.
- wirusy to nie są na pewno ponieważ 5 razy reinstal leciał, skanowałem kilka razy dysk avastem, użyłem również programu HijackThis i wykazało, że wszystko jest w najlepszym porządku
- charakterystyka kompa: GigaByte 8IPE100-G (tylko w polsce), Radeon 9600ultra, HDD 120GB, "GOODRAM" Mhz 400 w koście po 512mb, zasilacz MGB-350S ATX 230V/4A/50Hz. Tak to chyba wszystko
- dowód że to jest przegrzanie do tego testu użyłem programu EVEREST gdzie czujnik wymiezył temerature z każdego z komponentów, a więć zmierzyłem temp procesora... 74stopnie celcjusza :) - to chyba dowód na to, że wina leży po stronie procesora.
7. Siete, Doradziłem się na kilku innych forach i dowiedziałem się, że sprzęt jakim dyspnuje jest już historyczny i obecnym standardem są płyty bez wejsc a AGP (czyli musze zmienić karte graf) i z socketem 9xx (nowy procesor), komponenty jakie wybrałem to modernizacji PC to:

procesor - AMD Athlon 64 3000+ Venice
karta graficzna - GeForce 6600 Gigabyte Turbo Force
płyta główna - Asus A8N-SLI SE nForce4 SLI


Dzisiaj mam wieczorem podjechać do sklepu informatycznego i podam im ów konfiguracje i zobaczymy czy będą zdolni mi je załatwić i najwyżesz zaimplantować w piecyk^^

Na koniec jeszcze daje screenshota z menadżera zadań tóż po reinstalce:

http://img82.imageshack.us/img82/2096/manad380erzada3244gz.jpg

I jeszcze dam linka do forum gdzie dostałem dużo przydatnych informacji:

http://forum.programosy.pl/1-vt38118.html?start=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 07:32, s2nto napisał:

/ciach/
"GOODRAM" Mhz 400 w koście po 512mb, zasilacz MGB-350S ATX 230V/4A/50Hz. Tak to chyba wszystko
- dowód że to jest przegrzanie do tego testu użyłem programu EVEREST gdzie czujnik wymiezył

>/ciach/

Z tego co podałeś to najsłabszym ogniwem twojego kompa jest zasilacz moim zdaniem
i od wymiany jego na coś konkretniejszego powinieneś zacząć wszelkie zmiany.
Piszę tak, bo też miałem problemy z kompem i niewiedziałem dlaczego,
bo niby w Windzie wszystko Oki,
a jak wrzuciłem coś bardziej wymagającego to niedomagał i np. z gry wylatywał do Windy.
Zapłaciłem za zasilacz 135 Chiefteca 360 W na Siertecu, i komp odżył i śmiga jakbym zmienił kartę
i procka. Swoją drogą jak będziesz zmieniać na nową konfigurację to i tak zmiana na lepszy zasilacz cię nie minie,
bo może się okazać, że efekt wymiany komponentów będzie mizerny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 19:33, Treant napisał:

> Dual daje do 10% wzrostu wydajności tylko na plaformie Intela. Na AMD to tylko marketing
i nic więcej.
Porównaj sobie 2 procesory Athlon 64 o takim samym taktowaniu i wielkości cache L2: jeden na
Socket 754, drugi na 939. Do każdej płyty włóż tyle samo pamięci.


Różnica jest tylko w "syntetykach" i w niczym więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając twego posta wiem to że : Twój zasilacz to Tracer MGB-3350ATX Więc nienajlepszy.
Co do menadżera zadań to widzę że masz avast oki przestaw go z trybu wysoki priorytet na normal.
Co do napięć to wporządku te odchyły są normalne
Co do wentylatora to Wolny jakiś taki ja na moim mam prawie 5000 rpm
Nastepnie jak możesz wyłącz Winamp Agenta odciązysz system lekko :)
Co to za usługa ten STEAM ???
Jedna drobna rzecz zaopatrz się w cywilizowaną zapore i AVir(jego masz).
Avastowa zapora wg mnie jest do #@$%$#%$#
Żadnych usług dziwnych niewidać....
Sprawdź w rejestrze tą gałąź
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
To czego tam nieznasz usuń....Pamiętaj o backupie rejestru
Powinieneś mieć tam sekcję dotyczącą antywirusa zapory i programów medialnych.
Jesli jest tam coś czego nieznasz ...kill him
U mnie ona tak wygląda
----------------------------------------------------------
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"avgnt"="\"C:\\Program Files\\AntiVir PersonalEdition Classic\\avgnt.exe\" /min"
"SmcService"="C:\\PROGRA~1\\Sygate\\SPF\\smc.exe -startgui"
"CTSysVol"="C:\\Program Files\\Creative\\SB Live! 24-bit\\Surround Mixer\\CTSysVol.exe /r"
"UpdReg"="C:\\WINDOWS\\UpdReg.EXE"
"NeroFilterCheck"="C:\\WINDOWS\\system32\\NeroCheck.exe"
"RemoteControl"="\"C:\\Program Files\\CyberLink\\PowerDVD\\PDVDServ.exe\""
"Tweak UI"="RUNDLL32.EXE TWEAKUI.CPL,TweakMeUp"
"ISUSScheduler"="\"C:\\Program Files\\Common Files\\InstallShield\\UpdateService\\issch.exe\" -start"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\OptionalComponents]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\OptionalComponents\IMAIL]
"Installed"="1"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\OptionalComponents\MAPI]
"NoChange"="1"
"Installed"="1"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\OptionalComponents\MSFS]
"Installed"="1"
--------------------------------------------------------

Co do tej temperatury...popytałem współpracowników tu w firmie....to wszyscy podejżewają problem z radiatorkiem i pastą na nim :)

Sprzęt do upgrajdu spoko....choć ja zawsze bede za Intelem (mam uraz do AMD)

Nic więcej nieporadzę......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 11:52, S.V.P.A.M napisał:

Co do napięć to wporządku te odchyły są normalne

Co do napięć, to należy podawać wahania a nie pojedynczy rejestr. Jeśli skacze napięcie względem spoczynku/wysiłku to może oznaczać problem z zasiłką.

Dnia 24.04.2006 o 11:52, S.V.P.A.M napisał:

Co do wentylatora to Wolny jakiś taki ja na moim mam prawie 5000 rpm

Zależy jaki ma. Mój 120mm ma maź 1600RPM
Na chipsecie... około 4K-6K, bo to mała wredna buczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Ja z czipsetu wogle usunołem wentylek na rzecz tego
http://www.titan-cd.com/eng/cpu/siberia.htm
Co do tych skoków to nawet na super zasilaczu markowym także wystepują ....te +-0.03V
Tego niema jak uniknąć...

Co do napięć to zasiłka....denna ewidentnie
Co do tej temperatury....na 100% stockowa chłodziara (blachhhh)
A co do tych procesów to z praktyki wiem że takie objawy ma avast na high level......
Nic innego nie podejżewam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 11:52, S.V.P.A.M napisał:

/ciach/
Co do wentylatora to Wolny jakiś taki ja na moim mam prawie 5000 rpm


Nie zgodzę się z tym ja mam Arctic Cooling Copper Silent 2TC
a obroty ma (automatyczna regulacja, bo jest z czujnikiem) w granicach: 1400 - 2800 RPM
przy wytwarzaniu hałasu odpowiedznio od: 12 - 24 dB.

Moim zdaniem wszelkie zmiany w kompie od strony sprzętowej
(zakładając, że problem nie lezy po stronie softu) powinien zacząć od wymiany zasilacza.
Słabe zasilacze są zmorą większości komputerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 16:25, S.V.P.A.M napisał:



Ja z czipsetu wogle usunołem wentylek na rzecz tego
http://www.titan-cd.com/eng/cpu/siberia.htm


Ja mam problem o tyle, że karta nachodzi na chipset... SLI-DR eXpert i karta 6800GT => karta nachodzi na część wiatraka chipsetu. W SLI to i pierwsza i druga karta zachodzi na Chipset - jedynym rozwiązaniem albo Borg z HeatPipe, albo ręczna robota z chłodzenia grafiki.

Dnia 24.04.2006 o 16:25, S.V.P.A.M napisał:

Co do tych skoków to nawet na super zasilaczu markowym także wystepują ....te +-0.03V
Tego niema jak uniknąć...


Owszem. Ale tu mowa o amplitudzie wahań. Jeśli przekraczane są pewne progi - np. ok. 0.2V na linii +12V - to można się zacząć martwić. Na linii procka dopuszczalna amplituda jest jeszcze bardziej zawężona. Dlatego należy podawać włąśnie wahania, żeby zobaczyć czy zbyt wielkie skoki i spadki nie mogą być przyczyną dziwnego zachowywania się komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2006 o 17:05, RobeN napisał:


Stop!!!
Jemu chodziło czemu to tak zarywa i czemu takie gorące a nie czemu są te skoki.... :)

Więc już na to odpowiedziałem .....chyba ???? :)

Aleśmy się dogadali jak gęś z wodą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko :P jaki wedlug was jest najtanszy sklep internetowych z podzespolami do kompa? cos w podobie komputronika :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 20:31, Wolvi napisał:

mam takie pytanko :P jaki wedlug was jest najtanszy sklep internetowych z podzespolami do kompa?
cos w podobie komputronika :P


to wlasnie raczej komputronik jest jednym z najdrozszych;)

Polecam: www.skapiec.pl napewno znajdziesz tanie sklepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 17:21, S.V.P.A.M napisał:

czemu takie gorące a nie czemu są te skoki.... :)

Więc już na to odpowiedziałem .....chyba ???? :)

Aleśmy się dogadali jak gęś z wodą :)


Gorąco może być właśnie wówczas gdy są spore skoki napięcia :)
Nieraz umierająca zasiłka jest przyczyną grzania się procesora. (nie zawsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 22:25, RobeN napisał:

> czemu takie gorące a nie czemu są te skoki.... :)
>
> Więc już na to odpowiedziałem .....chyba ???? :)
>
> Aleśmy się dogadali jak gęś z wodą :)

Gorąco może być właśnie wówczas gdy są spore skoki napięcia :)
Nieraz umierająca zasiłka jest przyczyną grzania się procesora. (nie zawsze)


Hmmmm nie zgodziłbym się z tym.
Odpaliłem swojego na starym codegenie(wiadomo kisza) I owszem napięcia ładnie się wachały ale nie było efektu przegrzewania.....
Jedynie się restartował gdy chciałem pograć w coś 3d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 23:22, S.V.P.A.M napisał:

Hmmmm nie zgodziłbym się z tym.
Odpaliłem swojego na starym codegenie(wiadomo kisza) I owszem napięcia ładnie się wachały ale
nie było efektu przegrzewania.....
Jedynie się restartował gdy chciałem pograć w coś 3d.


Wyraźnie powiedziałem MOGĄ (nie muszą) być takie objawy.
Wszystko zależy od tego w jaki sposób reaguje na wahania układ zasilania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 08:22, KrzysztofT napisał:

No i? Róźnica tylko w syntetykach. We wszystkim innym 2-3%. Kolejna papka marketingowa.

Przyjrzyj się dokładniej wynikom testów na wcześniejszych stronach. Większości z nich nie uznałbym za syntetyki, ponadto w niektórych widać wyraźną przewagę 939. Marketingową papką jest natomiast dwukrotnie większy cache L2 uzasadniający przyrost o "200 MHz" w oznaczeniu procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 10:30, Treant napisał:

> No i? Róźnica tylko w syntetykach. We wszystkim innym 2-3%. Kolejna papka marketingowa.

Przyjrzyj się dokładniej wynikom testów na wcześniejszych stronach. Większości z nich nie uznałbym
za syntetyki, ponadto w niektórych widać wyraźną przewagę 939. Marketingową papką jest natomiast
dwukrotnie większy cache L2 uzasadniający przyrost o "200 MHz" w oznaczeniu procesora.


Widziałem. Nic ciekawego. Papka marketingowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 10:37, KrzysztofT napisał:

Widziałem. Nic ciekawego. Papka marketingowa.

Jaki interes miałby Anandtech w produkcji takiej papki? Podejrzewam, że jesteś intelowskim fanboy''em i stąd takie podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 10:57, Treant napisał:

> Widziałem. Nic ciekawego. Papka marketingowa.
Jaki interes miałby Anandtech w produkcji takiej papki? Podejrzewam, że jesteś intelowskim
fanboy''em i stąd takie podejście.


I co jeszcze ciekawego powiesz? Procesory Intela (P4 i Celeron) są zbudowane na zupełnie innej arch. procesora. W przypadku NetBurst Intela Dual Channel daje całkiem pokaźny wzrost wydajność - zupełnie inny kontroler pamięci, wyższe timingi pamieci i inna magistrala systemowa. W przypadku AMD Dual Channel nie daje nic (chyba, że 4 sekundy szybciej wyliczona scena w 3D SMX to mega wzrost wydajności) poza szumnym napisem Dual Channel DDR400 128-bit enable. A jak chcesz robić jakieś porównania to procesor s.939 trzeba by ustawić na HTT (LDT) 800 (zamiast nominalnego 1000), tak aby pracował na takiej samej szynie jak s.754. Inaczej takie testy to jak wykazywanie wyższości piecyka na gaz od piecyka na prąd. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się