Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Tłumaczyłem mu, że procesor nie "uciągnie" takiej karty, ale on jest przekonany, że i tak będzie wydajniejsza niż jego 6800 GT. Najprościej jednak będzie, jeśli przekonam jego ojca, żeby nie wyrzucał ciężko zarobionych pieniędzy na kaprysy syna, który dotąd sobie rąk pracą nie zhańbił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kazdy sposob jest dobry ... W razie czego, mozna sie jeszcze uciec do matematyki i wyliczyc co sie bardziej oplaci. I co jest bardziej przyszlosciowe i na dluzszy czas ekonomiczne. Ostatecznie to wlasnie pieniadz ma najwieksza sile przekonywania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2006 o 00:07, buras napisał:

Ostatecznie to wlasnie pieniadz ma najwieksza sile przekonywania :)

To prawda, ale nie wobec kogoś, kto sam nie kwapi się do zarabiania. Wymiana płyty głównej na zgodną z PCI-E wydaje się być dla kolegi totalną rewolucją (może ma na myśli cenę windowsa, który jest zżyty z płytą - wtedy koszt rzeczywiście jest wyższy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows to nie problem. Osobiscie robilem przeskok z nF2 na nF4. Oczywiscie aktywacja internetowa za pierwszym razem jest niemozliwa. Trzeba zadzwonic na biuro MS, i polaczyc sie z konsultantem. Na pytanie o zmiany sprzetowe, a takie padnie na pewno, bo bedzie to widzial po podanym kluczu, wystarczy odpowiedziec ze jest to wymiana gwarancyjna po awarii. Wtedy bez problemu jest aktywowany na nowym sprzecie...
jedyna niedogodnosc, to to, ze czasem trzeba przerobic sytuacje ze dwa razy, ale udaje sie zawsze. Nikomu z moich klientow nie odmowiono jeszcze aktywacji. Wiec tu masz gotowy kolejny argument :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2006 o 13:05, buras napisał:

Osobiscie robilem przeskok z nF2 na nF4.

To kawał komputera musiałeś zmieniać (płyta i procesor). Jest szansa, że zwrócą kasę za tę kartę, która trafiła do serwisu. To byłoby świetne, bo kosztowała ponad 1,5 ptysia. W takiej kwocie zmieści się płyta z PCI-E i coś troszkę lepszego niż 6800 GT. Teraz tylko czekam na ostateczne stanowisko serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakupic dysk twardy (ok 120-160 GB) sęk w tym że moja płyta głowna obsługuje tylko ATA 100/66/33.
Więc czy jak kupie ATA 133 albo SATA to będzie mi mimo wszystko chodzić ?
I w ogule jak wielka jest różnica między ATA 100 a nowszymi ?

Nie chcę wydawać kasy na przestażały sprzęt, a za rok chcę kupić nową płytę główną pod którą ma chodezić ten zakupiony dysk.
Obecna płyta główna to Shuttle AK32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 17:15, Pitkit napisał:

Planuję zakupic dysk twardy (ok 120-160 GB) sęk w tym że moja płyta głowna obsługuje tylko
ATA 100/66/33.
Więc czy jak kupie ATA 133 albo SATA to będzie mi mimo wszystko chodzić ?

ATA133 będzie działać jako ATA100. SATA ma zupełnie inne złącze.

Dnia 28.04.2006 o 17:15, Pitkit napisał:

I w ogule jak wielka jest różnica między ATA 100 a nowszymi ?

Głównie propagandowa. Dysk musiałby się o wiele szybciej kręcić, żeby przepustowość ATA100 go w jakiś sposób limitowała.

Dnia 28.04.2006 o 17:15, Pitkit napisał:

Nie chcę wydawać kasy na przestażały sprzęt, a za rok chcę kupić nową płytę główną pod którą
ma chodezić ten zakupiony dysk.

Dysk będzie działać, o ile płyta będzie wyposażona w interfejs IDE (myślę, że tak prędko on nie zniknie, ale coraz więcej płyt może posiadać tylko jeden kanał IDE, co umożliwia podłączenie tylko 2 urządzeń ATA).

Dnia 28.04.2006 o 17:15, Pitkit napisał:

Obecna płyta główna to Shuttle AK32

Wejdź na stronę producenta i upewnij się, czy BIOS nie ma limitu na widzianą wielkość dysku. Mój na przykład (ale zupełnie inna płyta) widzi "tylko" 137GB, co mi nie przeszkadza, bo mam 120. Jeśli jest taki limit, to prawdopodobnie jest nowsza wersja BIOSa, która go zdejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 17:15, Pitkit napisał:

Obecna płyta główna to Shuttle AK32

Heh ... dawno ich nie widzialem :D
Walniesz na niej kazdy dysk, oczywiscie poza SATA. Najwiekszy na niej widzialem 80GB. Ale da rade z wiekszym. Ale uwaga, jest kilka wersji tej plyty. Zanim zabierzesz sie za profilaktyczny upgrade BIOS-u zerknij czy aby napewno do tej. Ostatnie BIOS-y sa z roku 2004 i o ficjalnie nie ma w nich zadnych notek o obslugiwanych dyskach, czyli teoretycznie nie powinno byc problemow.
Jedyny zonk o ktorym wspomnial Widek, to problemy z dyskami powyzej 160 GB... ale to juz nie problem plyty, tylko lewego windowsa bez service packow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/......../

Dnia 29.04.2006 o 01:39, buras napisał:

Jedyny zonk o ktorym wspomnial Widek, to problemy z dyskami powyzej 160 GB... ale to juz nie
problem plyty, tylko lewego windowsa bez service packow :D


Jeśli chodzi o bios to: http://global.shuttle.com/Download/Download_File.asp?Item=AK32 Nigdy nie robiłem upgrade biosu wiec nie wiem (jak dysk nie bedzie działał to upgrade zrobie).

A co do windowsa to mam XPpro SP1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 09:29, Pitkit napisał:

>/......../
/ciach/> A co do windowsa to mam XPpro SP1...




I tu będziesz miał problem z dyskiem większym niż 120 GB, jak załozyłem dysk 160GB na Sp1 były problemy. System nie potrafił poradzić sobie z dyskiem i rozpoznawał, że ma 136 GB.





Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bedzie tak jak powiedzial Lord pinio_SGSTB. Jest na to latka na stronie MS, nalezy ja wgrac przed montazem i formatem dysku, lub sciagnac narzedzie do dego ze stronki producenta dysku. Nie wiem czy wszyscy je maja, WD i Maxtor na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zna ktoś się na gamepadach? Bo zamierzam kupić dla brata a za bardzo się nie znam... do wydania mam około 40 -55 zł;) fajnie gdyby mial analogi co polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2006 o 10:30, S.V.P.A.M napisał:

To się wam może przydać info o wszelakich prockach jakie kiedykolwiek powstały.....
Przy upgrejdzie kompa w sam raz

http://www.cpu-world.com/


hmm spoko, szkoda tylko ze 50% forumowiczów nie zna angielskiego w takim stopniu zeby cokolwiek zrozumiec;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2006 o 10:34, Widek napisał:


hmm spoko, szkoda tylko ze 50% forumowiczów nie zna angielskiego w takim stopniu zeby cokolwiek
zrozumiec;)


No cóż będą musieli się uczyć:) mają motywacje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie no. Mam dość poważny problem, bowiem po wyłączeniu lub w trakcie gry komputer mi sie restartuje i to od dłuższego czasu. Zna ktos jakiś powód czemu tak jest.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się