Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2006 o 11:38, Treant napisał:

Nie podparłeś swojej wypowiedzi żadnymi źródłami. Nie wydaje mi się, żeby Celeron coś uzyskał
dzięki DualChannel.


Och... CeleronD w stosunku do "zwykłego" Celerona (Northwood) ma większość wydajność, ale dzięki zwiększonej pamięci cache, magistrali systemowej, itp. Nie dzięki DC - ale arch. jest podobna jak w P4.
Platforma jest ta sama - 475 & 775.
A sam w sobie Celeron jest słabym prockiem - podobnie jak Sempron. Po O/C można na nim pograć w gierki, ale do niczego innego się nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 11:44, KrzysztofT napisał:

Platforma jest ta sama - 475 & 775.

Chyba 478. Zresztą NetBurst już umarł, więc nie ma co sobie nim zawracać głowy.

Dnia 25.04.2006 o 11:44, KrzysztofT napisał:

A sam w sobie Celeron jest słabym prockiem - podobnie jak Sempron. Po O/C można na nim pograć
w gierki, ale do niczego innego się nie nadaje.

Zależy jakiego Semprona masz na myśli. Bo są 3 rodzaje. W przypadku Intela widać, że ograniczenie L2 odbija się negatywnie na wydajności w znacznie większym stopniu niż u AMD. Celeron D oczywiście wygląda nieźle w porównaniu ze zwykłym, ale Celeron (Northwood) to największy bubel ostatnich czasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 12:07, Treant napisał:

> Platforma jest ta sama - 475 & 775.
Chyba 478. Zresztą NetBurst już umarł, więc nie ma co sobie nim zawracać głowy.
> A sam w sobie Celeron jest słabym prockiem - podobnie jak Sempron. Po O/C można na nim
pograć
> w gierki, ale do niczego innego się nie nadaje.
Zależy jakiego Semprona masz na myśli. Bo są 3 rodzaje. W przypadku Intela widać, że ograniczenie
L2 odbija się negatywnie na wydajności w znacznie większym stopniu niż u AMD. Celeron D oczywiście
wygląda nieźle w porównaniu ze zwykłym, ale Celeron (Northwood) to największy bubel ostatnich
czasów.


"Celek" D jest i na s.478 jak i na s. LGA775.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś co to jest proces steam.exe - platforma na której działa coraz więcej gier, dzięki tej platfromie jesteś
wstanie zakupić grę na NET''cie, ściągnąć i od razu grać. Bez wychodzenia z domu. Podobno ów usługa rośnie w
siłę i coraz więcej osób zainteresowuje - ja korzystam ze steama aby mieć tytuły które były od początku w tej
ofercie i które bez steama nie potrafią działać czyli HalfLife, CounterStrike, Day of Defeat

Natomiast co do edytora rejestru to mam w nim następujące nazwy:
- avast
- msconfig38
- secures23 (no właśnie co to jest? jego lokalizacja to lup.exe)
- winsystem25

po za tym nic więcej nie mam. :)

Heh, jutro dostane cenę wszystkich komponentów jakie chciałbym mieć - tyle, że wciąż nie wiem na jaki zasilacz
zainwestować pieniądze. Do tej pory nigdy nie zwracałem uwagi na ów hardware, ale teraz przy mocy jaką
wydzielają współczesne procki/karty graficzne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 18:51, s2nto napisał:

Pytałeś co to jest proces steam.exe - platforma na której działa coraz więcej gier, dzięki
tej platfromie jesteś
wstanie zakupić grę na NET''cie, ściągnąć i od razu grać. Bez wychodzenia z domu. Podobno ów
usługa rośnie w
siłę i coraz więcej osób zainteresowuje - ja korzystam ze steama aby mieć tytuły które były
od początku w tej
ofercie i które bez steama nie potrafią działać czyli HalfLife, CounterStrike, Day of Defeat


Ok poprostu niegram w szoterki to niewiedziałem :)

Dnia 25.04.2006 o 18:51, s2nto napisał:


Natomiast co do edytora rejestru to mam w nim następujące nazwy:
- avast
- msconfig38
- secures23 (no właśnie co to jest? jego lokalizacja to lup.exe)
- winsystem25

po za tym nic więcej nie mam. :)


Fajnie by było jakbyś to co masz w tej gałęzi w formie w jakiej ja ci podałem swoją. Było by mi łatwiej bo podejżewam że to niewszystkie usługi :)

Dnia 25.04.2006 o 18:51, s2nto napisał:

Heh, jutro dostane cenę wszystkich komponentów jakie chciałbym mieć - tyle, że wciąż nie wiem
na jaki zasilacz
zainwestować pieniądze. Do tej pory nigdy nie zwracałem uwagi na ów hardware, ale teraz przy
mocy jaką
wydzielają współczesne procki/karty graficzne...


Celeronki omijaj wszystko byle nie celeronki.

Co do zasilaczy to patrz tylko na Tagany i Chiefteki. Są naprawde dobrymi zasiłkami o wysokiej jaości.
No chyba że masz pecha i trafisz na felernego(małoprawdopodobne)
A tak poprawdzie to to jest chyba najważniejszy elemęt.... :)

PAMIĘTAJ O CYWILIZOWANYM ZASILACZU. TRACER+CODEGEN =KłOPOTY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 19:24, S.V.P.A.M napisał:

Fajnie by było jakbyś to co masz w tej gałęzi w formie w jakiej ja ci podałem swoją. Było by
mi łatwiej bo podejżewam że to niewszystkie usługi :)


Skopoiwałem więc wszystko za pomocą Notepada.exe

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"avast!"="C:\\PROGRA~1\\ALWILS~1\\Avast4\\ashDisp.exe"
"msconfig38"="mssvcc.exe"
"secures23"="lup.exe"
"winsystems25"="winsystems.exe"


Dnia 25.04.2006 o 19:24, S.V.P.A.M napisał:

Celeronki omijaj wszystko byle nie celeronki.

Teraz to już na pewno. :)

No ciekaw jestem jaką cene zainkasuje mi najbliższy mego domu sklep z hardware''m do PC. :) Ale raczej będzie to
udany zakup bo od kiedy dostałem PC był on już przestarzały... W końcu jest różnica kiedy ktoś Ci składa PC a
kiedy ty sam to robisz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Male wtracenie sie do posta S.V.P.A.M-a. Zgazdam sie co do zasilaczy. Lepiej Tagan. Jesli Chieftec, to wyprodukowany przez Sirtec-a. Mozna spotkac ostatnio male problemy z 420-302 z tej drugiej firmy, (nazwa mi sie ulotnila z glowy) ktora robi podzespoly dla chiefteca. Wysylalem ostatnio trzy do serwisu ... mialy skoki na lini 12V, a jednemu nawet +5 ucieklo :D
Moze to zbieg okolicznosci, albo kiepska partia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 18:02, Widek napisał:

Chyba nie trzeba wymieniac zasilacza 350W do Gefa 6600 GT ? Moj sprzet to Sempron 2400 512
Geil i Radek 9550

Zalezy jakie to 350 W ... jesli cos a''la Codegen lub Megabajt ... hmm... pociagnie, ale nie daje pewnosci ile i jak... Jesli 350 jakiejs bardziej renomowanej firmy np Chieftec, da rade jak najbardziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej mialem Radka 9800PRO na kilka dni i nie bylo zadnych problemow, a zasilacz to wlasnie megabajt 350:) razem z obudowa dalem za niego okolo 130 - 150zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzymam za Ciebie kciuki zeby nadal nic sie nie stalo. Te zasilacze maja miano "pc killerow", ale na szczescie nie wszystkie sie psuja ... Czasem mozna trafic na niezla sztuke. Osobiscie, nie mowie ze nie da rady. Twoj komp niezle go obciazy, zwalszcza linie 12V na zasilanie grafiki (ten molex :) I to ta linia moze byc potencjalnym zrodlem niestabilnosci, bo jest wspoldzielona z napedami (ta zasilka nie ma wyseparowanej linii pod vga i wszystko wisi na jednej). Jesli nie masz duzo napedow, powinno byc OK. Ale mysl o lepszej zasilce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 22:05, Treant napisał:

6600 GT jest zasilana wyłącznie z AGP/PCI-E

Nie do konca prawda. Modele na AGP maja molex zasilajacy. Po prostu apetyt chipu i mostka HSI przekracza mozliwosci pradowe zlaca AGP.
w linku przykladowa fotka GT-ka na referencyjnej plytce nVidii: http://pclab.pl/art13696.html
Za to wersje PCI-EX jak najbardziej. Nowe zlacze ma wieksza obciazalnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej... sory ze tak sie wbijam w temat rozmowy, ale mam problem. może to nie problem, ale chciałbym cosz tym zrobic. i moze juz byl taki post. w takim razie wybaczcie mi, ale nie chcialo mi sie przeglądać ponad dwóch tysięcy postów ;P. chodzi o to, że mój komputer strasznie głośno chodzi. czy mozna go jakos uciszyc? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po trzykroc prawda ... Na szczescie (badz tez nie, zalezy jaki port graficzny kto ma) AGP odchodzi do historii komputeryzacji. Na zasluzony odpoczynek, po wielu latach dostarczania nam, graczom mozliwosci pierwszorzednej rozrywki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze mozna.
1. Wylaczyc :D
2. Zamontowac zamiast stockowych wentyli cichsze.
3. Zakupic chlodzenie wodne.
4. Kupic maty wyciszajace.
5. W mozliwych miejscach np chipset,dac wydajne radiatory zamiast, wentylkow na blaszce.
Nie wiem co dokladnie masz w kompie wiec niestety szczegolow zadnych podac nie moge ... Napisz jaka grafa, procek, plyta zasilacz, to sie cos poleci i wymysli ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 23:04, buras napisał:

Na zasluzony odpoczynek, po wielu latach dostarczania nam, graczom
mozliwosci pierwszorzednej rozrywki ...

Chyba jednak nie. Ostatnio czytałem, że producenci kart mają w planach serie 7600 i 7900 na AGP. To tylko utrudnia mi przekonanie kolegi gracza do wymiany płyty głównej wraz ze zmianą karty. Nie przemawia do niego argument, że karty na AGP są droższe od tych na PCI-E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To raczej ostatnie podrygi tego zlacza. Te chipy beda dlawione przez przepustowosc AGP. Nie dosc ze beda drozsze to i tez wolniejsze. Wyjasnij, mu ze tak czy inaczej, nawet jesli kupi taka karte (co bylo by prawie cudem, bo naklady beda niewielkie) to i tak nie wykorzysta jej mocy, ze wzgledu na tyly jakie mu zrobi procesor i plyta. Niestety beda one waskim gardlem i grafa nie rozwinie swoich pelnych mozliwosci tak czy inaczej. Bedzie dlawiona, przez AGP i proca.
Niestet,y nowe konstrukcje graficzne powstaja z mysla o PCI-EX, a dostosowywanie ich do AGP jest po prostu silowe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się