Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

chce wymienic geforca 6800gs na GEFORCE 7800 GS BLACK 256MB 256BIT HDTV AGP BOX! ale niewiem ktory jest lepszy ten:
GEFORCE 7800 GS BLACK 256MB 256BIT HDTV AGP BOX!
czy ten
GeForce 7800GS Leadtek 256MB DDR3, 2xDVI, AGPx8

czy moze poelacie jakas inna karte w tych cenach?(1050)

ps. a moze lepiej poczekac na karte z dirextem 10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 16:45, SD4HJ napisał:

chce wymienic geforca 6800gs na GEFORCE 7800 GS BLACK 256MB 256BIT HDTV AGP BOX! ale niewiem
ktory jest lepszy ten:
GEFORCE 7800 GS BLACK 256MB 256BIT HDTV AGP BOX!
czy ten
GeForce 7800GS Leadtek 256MB DDR3, 2xDVI, AGPx8

czy moze poelacie jakas inna karte w tych cenach?(1050)

ps. a moze lepiej poczekac na karte z dirextem 10?

Może lepiej... poczekać. Zbyt dużej różnicy w wydajności nie będziesz miał prócz nowego układu. Chcesz zmienić dobrą kartę na lepszą ale nie 2x lepszą ;) Ale jeśli miałbym już wybierać z tych dwu to jeśli nie masz super telewizora z HDMI to brałbym Leadteca na DDR3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 17:16, SwenG napisał:

> chce wymienic geforca 6800gs na GEFORCE 7800 GS BLACK 256MB 256BIT HDTV AGP BOX! ale niewiem

> ktory jest lepszy ten:
> GEFORCE 7800 GS BLACK 256MB 256BIT HDTV AGP BOX!
> czy ten
> GeForce 7800GS Leadtek 256MB DDR3, 2xDVI, AGPx8
>
> czy moze poelacie jakas inna karte w tych cenach?(1050)
>
> ps. a moze lepiej poczekac na karte z dirextem 10?
Może lepiej... poczekać. Zbyt dużej różnicy w wydajności nie będziesz miał prócz nowego układu.
Chcesz zmienić dobrą kartę na lepszą ale nie 2x lepszą ;) Ale jeśli miałbym już wybierać z
tych dwu to jeśli nie masz super telewizora z HDMI to brałbym Leadteca na DDR3.


A czym one sie roznia? no mam 6 letni 17 hyundaia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 16:45, SD4HJ napisał:

chce wymienic geforca 6800gs na GEFORCE 7800 GS BLACK 256MB 256BIT HDTV AGP BOX! ale niewiem
ktory jest lepszy ten:
GEFORCE 7800 GS BLACK 256MB 256BIT HDTV AGP BOX!
czy ten
GeForce 7800GS Leadtek 256MB DDR3, 2xDVI, AGPx8

czy moze poelacie jakas inna karte w tych cenach?(1050)

ps. a moze lepiej poczekac na karte z dirextem 10?


Ja tez radze poczekac. Takie karty wyjda gdzies w okolicach premiery Visty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 18:48, kowboj3 napisał:

> chce wymienic geforca 6800gs na GEFORCE 7800 GS BLACK 256MB 256BIT HDTV AGP BOX! ale niewiem

> ktory jest lepszy ten:
> GEFORCE 7800 GS BLACK 256MB 256BIT HDTV AGP BOX!
> czy ten
> GeForce 7800GS Leadtek 256MB DDR3, 2xDVI, AGPx8
>
> czy moze poelacie jakas inna karte w tych cenach?(1050)
>
> ps. a moze lepiej poczekac na karte z dirextem 10?

Ja tez radze poczekac. Takie karty wyjda gdzies w okolicach premiery Visty


Aha ale w cenach z 3000 zl i sama vista 2000 podobno tylko na viscie maja dzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 18:50, SD4HJ napisał:

> > chce wymienic geforca 6800gs na GEFORCE 7800 GS BLACK 256MB 256BIT HDTV AGP BOX!
ale niewiem
>
> > ktory jest lepszy ten:
> > GEFORCE 7800 GS BLACK 256MB 256BIT HDTV AGP BOX!
> > czy ten
> > GeForce 7800GS Leadtek 256MB DDR3, 2xDVI, AGPx8
> >
> > czy moze poelacie jakas inna karte w tych cenach?(1050)
> >
> > ps. a moze lepiej poczekac na karte z dirextem 10?
>
> Ja tez radze poczekac. Takie karty wyjda gdzies w okolicach premiery Visty
>

Aha ale w cenach z 3000 zl i sama vista 2000 podobno tylko na viscie maja dzialac


Jezeli tylko Vista bedzie obslugiwala DirectX 10 a gry beda go wymagaly to chyba wszyscy beda musieli sie przaerzucic na Viste i najnowsze karty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 18.08.2006 o 18:52, kowboj3 napisał:

Jezeli tylko Vista bedzie obslugiwala DirectX 10 a gry beda go wymagaly to chyba wszyscy beda
musieli sie przaerzucic na Viste i najnowsze karty


Producenci na pewno nie przestaną produkować gry na DirectX 9.0c i win XP, bo dużo by przy tym stracili.
Wątpię by zwykły zjadacz chleba był w stania zaopatrzyć się szubko po premierze w nowy windows i sprzęt który go udźwignie. Gry jeszcze długo będa wydawane na XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 00:18, Ballonik napisał:

Czy opłaca się kupić tę kartę - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27733 ?
I czy jest wydajniejsza od 6800? A jeśli nie to do jakiego GeForce''a jest porównywalna?


pewnie ze GF 6800 jest lepszy ;] ma DDR3 a ATI ma DDR2 a zegary sa porownywalne tylko GF ma wiecej bajerów niz ATI a to ze ATI ma te 512MB to tylko Ci da to ze karta nie bedzie korzystac z pamieci operacyjnej i nic wiecej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 23:53, Pitkit napisał:

>
> Jezeli tylko Vista bedzie obslugiwala DirectX 10 a gry beda go wymagaly to chyba wszyscy
beda
> musieli sie przaerzucic na Viste i najnowsze karty

Producenci na pewno nie przestaną produkować gry na DirectX 9.0c i win XP, bo dużo by przy
tym stracili.
Wątpię by zwykły zjadacz chleba był w stania zaopatrzyć się szubko po premierze w nowy windows
i sprzęt który go udźwignie. Gry jeszcze długo będa wydawane na XP.

No oczywiscie zgadzam sie z Toba w 100%, ale mi chodzi o to, ze stopniowo bedziemy musieli sie przezucac na Viste, bo stopniowo wiecej gier bedzie produkowane tylko i wylacznie na nia. ALe pewnie ze nie od razu

Dnia 18.08.2006 o 23:53, Pitkit napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam nastepujacy problem. Kupilem ostatnio plyte Asus M2N SLi Deluxe (nForce 570) i do tego pamieci Geil 2x512 800 Mhz 5-5-5-15. Pylta teroeretycznie obluguje pamieci pracujace z czestotliwoscia 800 Mhz, ale Bios automatycznie ustawia je na czestotliwosc 667 Mhz. Kiedy probowalem recznie zmienic timingi i czestotliowsc na takie jakie powinny byc czyli na 800 Mhz 5-5-5-15 to komputer w ogole sie nie uruchomil i musialem zresetowac biosa do ustawien domyslnych. Slyszalem kiedys cos na temat tego, ze chipsety nVidii sa wybredne co do pamieci, a Geila nie ma na liscie zalecanych przez ASUSa producentow, ale wczesniej posiadalem plytke ASUS i pamieci rowniez z poza tej listy i wszystko gralo (a o Geilach przeczytalem, ze to dosc dobre markowe pamieci). Mam w zwiazku z tym pytanko czy nic sie nie da z tym zrobic i pamieci nie beda pracowaly wyzej niz 667 Mhz czy byc moze jest jakis sposb? Moze pomogla by aktualizacja Biosu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamieci automatycznie ustawiaja sie do szyny procesora - czy Twoj procesor ma szyne 800 ?
aktualizacja biosu jest zawsze dobrym pomyslem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój procesor ma szynę 800 i jak kupowałem kompa to gość powiedział, ze najlepiej kupić pamięci DDR2 533 Mhz. Kupiłem takie i wszystko ładnie chodzi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 09:39, morthi napisał:

pamieci automatycznie ustawiaja sie do szyny procesora - czy Twoj procesor ma szyne 800 ?
aktualizacja biosu jest zawsze dobrym pomyslem :)

moj procesor to Amd Athlon 64 X2 3800+ na podstawce AM2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 09:21, kowboj3 napisał:

> >
> > Jezeli tylko Vista bedzie obslugiwala DirectX 10 a gry beda go wymagaly to chyba
wszyscy
> beda
> > musieli sie przaerzucic na Viste i najnowsze karty
>
> Producenci na pewno nie przestaną produkować gry na DirectX 9.0c i win XP, bo dużo by
przy
> tym stracili.
> Wątpię by zwykły zjadacz chleba był w stania zaopatrzyć się szubko po premierze w nowy
windows
> i sprzęt który go udźwignie. Gry jeszcze długo będa wydawane na XP.
>
No oczywiscie zgadzam sie z Toba w 100%, ale mi chodzi o to, ze stopniowo bedziemy musieli
sie przezucac na Viste, bo stopniowo wiecej gier bedzie produkowane tylko i wylacznie na nia.
ALe pewnie ze nie od razu
>


Tak samo jak bylo z 98, czymal sie przez kilka lat a gry nadal na nim chodza, niewszystkie ale wiekszosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol ale patrioty zdrozaly! kilka miesiecy temu kupilem w jedenj kostce 1 gb 400 mhz cl3.2 za 320 zl z przesylka teraz stoi za 420 bez przesylki heh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się