Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2007 o 12:48, Hopeless napisał:

Da radę podkręcić bez wymiany chłodzenia do 2,4 GHz? (akurat tyle, gdyż nie chciałbym odczuwać
różnicy w stosunku do aktualnego Celerona przy systemie/programach/grach nieobsługujących
dwóch rdzeni)

Generalnie te dwa rdzenie dają ci w winie możliwość robienia kilku rzeczy na raz bez zamulenia sprzętu, jasne, zę odczujesz różnicę, tylo na pluś, inna architektura C2D, więcej pamięci Cache, musi i będzie wydajniejszy. Nawet bez podkręcania. Jakiego masz Celerona??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core 2 Duo E4300 /1.86GHz, 2MB/ BOX
425 zł

Płyta główna:
ABIT AB9 QuadGT /intel 965/
669 zł

Pamięć RAM:
OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum
479 zł

Dysk twardy:
Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.10
285 zł

Karta graficzna:
Asus Geforce 7950GT 512MB DDRIII /256bit/ HDTV DVI
839 zł

Nagrywarka DVD:
Asus DRW-1612BL Lightscribe (ivory)
99 zł

Zasilacz:
BeQuiet StraightPower 450W
290 zł

Suma 3086 zł plus buda, ewentualnie P5B delux ( koniecznie rewizja 1.04G ) 80 zł mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 13:02, marian538 napisał:

Generalnie te dwa rdzenie dają ci w winie możliwość robienia kilku rzeczy na raz bez zamulenia
sprzętu, jasne, zę odczujesz różnicę, tylo na pluś, inna architektura C2D, więcej pamięci Cache,
musi i będzie wydajniejszy. Nawet bez podkręcania. Jakiego masz Celerona??


2,4 GHz (właśnie do takiego ,,poziomu" chciałbym C2D podkręcić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 07.05.2007 o 13:16, Hopeless napisał:

2,4 GHz (właśnie do takiego ,,poziomu" chciałbym C2D podkręcić).

Przy tej wartość taktowania proca osiągniesz znacznie więcej niż oczekujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,powiedzcie mi jakie najlepiej zainstalować sterowniki do GF Gainward 8800 GTS 320 mb 320 BIT??
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ups,przepraszam,nie ten temat,za dużo okienek mam otwartych.To powinno być w "kart graficznych kącik"
Sorka za mój błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 12:57, marian538 napisał:

Razem 3178 zł
Po delikatnych redukcjach cen. Sklep ma się dostosować i tyle. Masz wszystko już zsumowane.
cenę możesz jeszcze trochę nagiąć, ale to zależy od sklepu.


Obawiam się, że raczej nie ma szans na urwanie nawet 200 zł na całości - nie wydaje mi się, aby był to sklep, do którego idzie się, by negocjować. Zresztą, jeśli mam być szczery, nie mam do takiego targowania się odwagi.

Zaś do sklepu idę tylko dlatego, że:
a) jest możliwość zakupu ratalnego
b) fakt korzystania już wcześniej z usług ratalnych Lukasa pozwala załatwić sprawę bez dostarczania po raz n-ty zaświadczenia o zarobkach itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 13:16, Hopeless napisał:

> Generalnie te dwa rdzenie dają ci w winie możliwość robienia kilku rzeczy na raz bez zamulenia

> sprzętu, jasne, zę odczujesz różnicę, tylo na pluś, inna architektura C2D, więcej pamięci
Cache,
> musi i będzie wydajniejszy. Nawet bez podkręcania. Jakiego masz Celerona??

2,4 GHz (właśnie do takiego ,,poziomu" chciałbym C2D podkręcić).

Podkręcisz spokojnie.
Na tej płycie Abit AB9 GuadGT (bo taka własnei mam) swojego e6320 1,86ghz podkreciłem do 2,45ghz (bo wiecej narazie mi nie trzeba) bez zmiany napiec i niczego...jedynie wartosc mnoznika z 27x bodajze podniosłem do 350 i juz.
mysle ze na płycie ASUS P5B Deluxe zrobisz to samo i tak samo. Płyty maja podobne mozliwosci do OC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dylemat. Posiadam 1GB(2x512) DDRAM-u Patriota (400, Dual Channel) i kumpel proponuje mi kupno za grosze 512 DDRAM-u tyle że 333 z dual channel. Wydaje mi się że wtedy wszystkie pamięci będą mi pracować z 333 i nie wiem czy mi się to opłaca??? I czy w ogóle to będzie pasować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 14:32, Draco X napisał:

Mam taki dylemat. Posiadam 1GB(2x512) DDRAM-u Patriota (400, Dual Channel) i kumpel proponuje
mi kupno za grosze 512 DDRAM-u tyle że 333 z dual channel. Wydaje mi się że wtedy wszystkie
pamięci będą mi pracować z 333 i nie wiem czy mi się to opłaca??? I czy w ogóle to będzie pasować...


Jeżeli proponuje ci kupno jednej kości 512 to po jej zamontowaniu nie będziesz miał duala na całym kompie, musiało by być 2x256.
Radziłbym ci pożyczyć kość od kumpla i sprawdzić jak ci będzie komp działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 14:32, Draco X napisał:

Mam taki dylemat. Posiadam 1GB(2x512) DDRAM-u Patriota (400, Dual Channel) i kumpel proponuje
mi kupno za grosze 512 DDRAM-u tyle że 333 z dual channel. Wydaje mi się że wtedy wszystkie
pamięci będą mi pracować z 333 i nie wiem czy mi się to opłaca??? I czy w ogóle to będzie pasować...


A ja Ci powiem że musisz mieć w dualu - do pary, ja miałem kiedyś 2x512 - chodził fajnie, dostałem 512 za darmo i dodałem ją i zwieszał się nawet przy instalowaniu programów dlatego że nie był w dualu.... nie będzie Ci to pasować... pamięci będą chodzić 333 MHz więc to się nie opłaca wg mnie - NIE POLECAM!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje obawy sie potwierdzają. Bez duala to nie ma sensu, cóż pozostaje mi poczekać aż zbiorę na nówki zaraz po karcie. W każdym razie dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 17:46, hehe napisał:

Żaden link nie działa


Kurde nie wiem co z nimi się stało.
Włącz sobie sklep.komputronik.pl > Karty Graficzne > PCI-Express > nVidia > Geforce 8600GTS i tam będziesz miał ich sporo. Ceny wysokie, ale tutaj możesz je obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się