Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2008 o 12:45, Martin93 napisał:

Witam i mam zapytanie. Być może niedługo kupię kartę graficzną Zotac GeForce 9600 GT
AMP! Edition. No i w tym problem, ze słyszałem, gdy podłączy się mocną kartę do kompa
ze słabym procesorem to gry mogą chodzić nawet wolniej niż ze starą kartą. Podobnież
szybka karta wykona swoje zadanie i czeka na procesor, który nie nadąża. Czy to prawda?
Na razie mam kasę tylko na kartę. Specyfikacja kompa poniżej. Aha i czy zasilacz wystarczy.
Ma 400 W. Dziex za szybką odpowiedź.

Za dużo bajek niektórzy piszą. Wolniej niż na starej chodziły nie będą napewno. Wiem, bo przez kilka miesiecy miałem Radeona x1950 pro na sempronie 2200+ i grałem sobie w FEAR na max, Bioshock na max, demo UT 3 na max, MoH airborne już nie bardzo (coś naknocili w silniku chyba). Ale prawdą jest, że bardzo stary procesor ogranicza mozliwosci bardzo nowej karty, ponieważ ta potrzebuje mieć obsługę większej ilości przerwań na sekundę niz starsze karty. Natomiast jeśli np porównywać wpływ na działanie komputera w grach miedzy nowym procesorem budżetowym, a nowym procesorem high endowym, to róznicę zauważysz tylko w takich grach jak Supreme commander, gdzie procesor ma do przeliczania duzo informacji o AI. W grach akcji róznica jest niezauważalna.
A czy zasilator starczy to musisz jeszcze napisać jaki. Ale raczej nastaw siena nowy. Znajoma kupiła ostatnio 8600 GT i na 400W komp już nie pracował stabilnie (z tym, że ona kupiła procek 105W).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Uradowałeś mnie tą informacją o procku. Ta karta to naprawdę rakieta!!! W Crysisie ok. 45FPS w HIGH detalach i wysokiej rozdzielczości (1600x1200) A zasilacz to wydatek ok 250 - 300 zł za 500W. Mój stary to zakupiony z obudową Tracer forLife czy coś takiego. Większy upgrade kompa na urodzinki - to już będzie maszynka do grania... Nowa płyta i procek. A narazie dziex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 13:16, Martin93 napisał:

Dzięki za odpowiedź! Uradowałeś mnie tą informacją o procku. Ta karta to naprawdę rakieta!!!
W Crysisie ok. 45FPS w HIGH detalach i wysokiej rozdzielczości (1600x1200)

No ale żeby nie było nieporozumień. Na starym procku 45 klatek miał nie będziesz :).

Dnia 26.03.2008 o 13:16, Martin93 napisał:

A zasilacz
to wydatek ok 250 - 300 zł za 500W. Mój stary to zakupiony z obudową Tracer forLife czy
coś takiego. Większy upgrade kompa na urodzinki - to już będzie maszynka do grania...
Nowa płyta i procek. A narazie dziex.

No z nową płytą i prockiem to już tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skladam nowy komputer. Co sądzicie o tej karcie: Galaxy GeForce 8800GT CoolerMaster HP 512MB DDRIII /256bit/ DVI
czy lepszy bylby geforce 9600?
procesor jaki chce kupic to IC2D E8400, plyta Foxconn P35A-S, 3GB RAM geil PC 800 CL4 Ultra
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moze lepszy bylby Gigabyte GeForce 8800GT Zalman 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI ?

a moze jakies inna pamiec RAM bylaby lepsza niz:
3GB RAM geil PC 800 CL4 Ultra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 14:09, elfmag napisał:

A moze lepszy bylby Gigabyte GeForce 8800GT Zalman 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI ?

a moze jakies inna pamiec RAM bylaby lepsza niz:
3GB RAM geil PC 800 CL4 Ultra ?

OCZ Platinum rev 2 lub Corsair XMS2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 15:32, Martin93 napisał:

No na starym nie. Ale na średnich detalach i rozdziałce 1440x900 chyba już te 45 klatek
powinienem mieć no nie? ;)

A tego to ja już nie wiem. Nie mam 20 różnych komputerów zeby wiedzieć, a i na necie takich testów nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 16:38, dawidos170 napisał:

> Jedno jest pewne - nie chce kart grafiki pod DX10. planuje na tą płytę główną PDCE2160

> 2GB Ramu i Radek x1950pro - dobre to bedzie?

Nie ważne czy karta ma DX10 czy DX9 ( nie wiem czemu nie chcesz karty z DX10 ) ważna
jest jej wydajność. A takie 8800GT jest dwa razy wydajniejsze od X1950. I na początek
to ja bym się dowiedział czy ta płyta co Ty masz teraz obsługuje C2D i DC.


Na pudełku ( mam wersję OEM, ale widziałem wersję BOX tej płyty poza tym pisze na Instrukcji ona obsługuje P4 i C2D. W sprawie 8800GT to bym musiał zbierać 2lata ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką polecacie obudowę ładną z dobrym chłodzeniem (min. 3 wentylatory) do max. 250 zł???? Zaastanawiam się nad raidmax ninja black. Co o niej sądzicie ?
ps. proszę o propozycje bez zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, złożyłem sobie takiego oto kompa na stronie sklepu proline.pl. Co o tym sądzicie? Możecie mi coś doradzić np. jak obniżyć cenę, albo coś??

Oto link:

http://proline.pl/?id=konfigurator&0:CORE2DUO+E4600+2.4G;1:GIGABYTE+P31-DS3 L;3:GEIL+4GB+DDR2+800+K3;4:ASUS+EN8800GT+512;5:WD+WD3200AAKS;6:COOL+ELITE+RC332+S%2F B;7:CHIEF+GPS+450AA-101A;8:NEC+AD-7191S+O+B;17:VISTA+HB+32+PL+D1+O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 16:43, Ancient Lord napisał:

W sprawie 8800GT to bym musiał zbierać 2lata ;/


Eee 250 czy nawet 150 zł chcesz przez 2 lata zbierać ? Bo taka jest różnica w cenie między X1950 Pro a 8800GT. To weź HD3850 512 mb. Tańsze a wydajniejsze od X1950Pro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 18:10, Lisun napisał:

Najlepsze:
- Chieftec (sam takiego mam)
- be Quiet!
- Armacrox


Jezu człowieku co to ma być za lista ? I to,że coś masz nie znaczy,że jest najlepsze. Co najwyżej średnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 17:42, wiedx1 napisał:

czy mógłby ktoś podać mi najlepsze i najgorsze marki zasilaczy ??


Najlepsze to Tagan,BeQuiet,Seasonic i teraz aspiruje Corsair. Najgorsze to wszelkiej maści no-name oraz Tracery czy Modecom Feel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się