Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.11.2008 o 19:37, GANGSTERR napisał:

gdyby robic taka listę dla róznych proców i dawać te wszystkie szczegóły to by jedna
strona na forum nie wystarczyła ;]

>

Niczego by nie braklo...zobacz ile ten temat ma stron...765 :))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2008 o 19:59, Misquamaqus napisał:

Niczego by nie braklo...zobacz ile ten temat ma stron...765 :))).


mi chodzi o to, że zamieszczone informacje nie zmiesciłyby sie na jednej stronie ;) (no ewentualnie byłoby to zarypiscie wielkie, przewijałbyś i przewijał ta strone ;) i komy by sie chciało to zrobic ? ;p) jakby do proca przypisać kilka płyt, do tego zamiescic ustawienia i zdjecia do podkrecania itd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 20:24, Solstheim napisał:

> Jaka masz wersje/rewizje procesora ?
> Ja mam C0.
>
Hmm ale Fail:) ja zapomniałem że ja mam 8500:) a nie 8400.
No ale pokaże już tego cpu-z
http://img87.imageshack.us/my.php?image=nowyobrazmapybitowejtw0.jpg

>

Co tak smiesznie masz ustawione fsb i mnoznik ?????.
Szkoda plyty glownej a procek tez sie marnuje.
Twoj e8500 ma o 0.5 wiecej w mnozniku od 8400.
Zadna rewelacja.
Osobiscie wolalbym 8500 poniewaz majac fsb 400 mhz uzyskalo by sie rowne 4.0 ghz.
piekna sprawa :)).
Moze masz wlaczone oszczedzanie energi w biosie ?.
To tez jest do bani bo co chwila procek skacze poprzez zmiane mnoznika.
Wylacz to jak nie masz nic przeciwko.

Wersje proca masz rowniez C0. Teraz robia juz revizje E0, ktora standartowo kreci sie powyzej 4.0 ghz.
Widac mamy jeszcze procki z pierwszych wydan, ktore spokojnie szly powyzej 4.0 ghz...ufff...poszczescilo sie nam. Niektorzy sa zdolowani bo ich e 8xxx nie wychodza powyzej 3.8 ghz.
Zyc babcyna blachą obita :))))....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 18:56, GANGSTERR napisał:

zajrzałem do swojego kompa i droga dedukcji doszedłem do wniosku, ze jesli mugena ustawisz
pionowo i do dluzszego boku dołożysz wentyl (dokładnie do prawego boku), z ramami nie
bedziesz miał problemu. Z radiatorem na sekcji zasilania po lewej, tez nie bedziesz miał.
Natomiast z gornej sekcji zasilania problem juz moze być... weź linijke i zmierz, innej
opcji nie widze.


Hmmm... Niby łatwe. Złapać zająca, upiec, podać jako kaczkę.....
Zmierzyłbym gdybym miał już tę płytę. Czekam na nią (zamówiłem dopiero) a nie chciałbym w ciemno kupować coolera, który nie wejdzie mi na płytę...

Dnia 19.11.2008 o 18:56, GANGSTERR napisał:

co do ramow, w przypadku reaperów stracisz jeden slot na ramy.


No to już jest bardziej optymistyczne.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elo

Potrzebuję kompa za około 2000 zł (bez monitora oczywiście). Może ktoś podać jakąś propozycje?
<najlepiej, żeby Gothic 3 na nim chodził ;P>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 20:54, DJ Danielus napisał:

U ciebie jak się sprawuje czujnik temperatur? Ja niestety mam jedną z najwcześniejszych
sztuk i jest.... walnięty....


Pare postow wyzej jest fotka z everesta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak oszczędzanie energi mam włączone chyba deflautowo bo sam tego nie włączałem a i mi to nie przeszkadza.
A co do dziwnego FSB to podziel sobie jeszcze raz 4000 przez 9,5 wychodzi okolo 421,5 dlatego mam "Dziwne fsb" przy 400mhz dawało by to 3,8ghz.
Mi tam procek nie skacze bo albo gram po 4-7h non - stop albo nie używam kompa :) czasami tylko wejde na neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 20:57, Boskii napisał:

Elo

Potrzebuję kompa za około 2000 zł (bez monitora oczywiście). Może ktoś podać jakąś propozycje?

Za 1999 zł (ceny z www.gral.pl) zrobiłem coś takiego:
Intel Pentium E5200
MSI P35 Neo-F
4GB RAM GeIL Ultra 800 MHz CL4
WD 500GB (WD5000AAKS)
Pioneer DVR-216
Radeon HD4850 Palit
CoolerMaster Elite 330 Black
Chieftec 500W
Po prostu porządna maszyna. Niezły procesor z bardzo dużym potencjałem podkręcania w połączeniu z wydajną kartą graficzną daje w sumie sprzęt, który poradzi sobie nawet z najnowszymi grami w wysokich detalach.

Dnia 19.11.2008 o 20:57, Boskii napisał:

<najlepiej, żeby Gothic 3 na nim chodził ;P>

Gothic 3 na pewno będzie działał. Ale jak działał - to już zagadka. Ta gra na każdym sprzęcie chodzi inaczej, czasem nawet na mega wypasionym PC-cie potrafi zwalniać. Tym niemniej zagrać na pewno zagrasz.

EDIT
A teraz moje pytanka:
a) opłaca się przy Athlonie X2 4200+, 2GB RAM i 9600GT zmienić procesor na np. X2 6000+?
b) A może lepiej na jakiegoś Phenoma X4? Tylko, że wtedy płyta główna też idzie niestety do zmiany...
c) Za ile orientacyjnie sprzedałbym tego Athlona razem z płytą główną (MSI K9N Ultra 2F)?
Komp ten służy mi najczęściej do Lan Party w Supreme Commandera (a więc procesor dobry by się przydał), a także do wszelakich prac graficznych (Photoshop + Blender).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 21:15, Solstheim napisał:

Tak oszczędzanie energi mam włączone chyba deflautowo bo sam tego nie włączałem a i mi
to nie przeszkadza.
A co do dziwnego FSB to podziel sobie jeszcze raz 4000 przez 9,5 wychodzi okolo 421,5
dlatego mam "Dziwne fsb" przy 400mhz dawało by to 3,8ghz.
Mi tam procek nie skacze bo albo gram po 4-7h non - stop albo nie używam kompa :) czasami
tylko wejde na neta.


Przecierz na tej fotce masz w cpu-z mnoznik x6. Po co ? a wlasciwie dla czego ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2008 o 20:45, Misquamaqus napisał:

Co tak smiesznie masz ustawione fsb i mnoznik ?????.

a sam pozniej napisałeś, jest to oszczędzanie energii ;)

Dnia 19.11.2008 o 20:45, Misquamaqus napisał:

Osobiscie wolalbym 8500 poniewaz majac fsb 400 mhz uzyskalo by sie rowne 4.0 ghz.
piekna sprawa :)).

ja w swoim E7200 mam mnoznik 9,5 i fsb 400 daje rowne 3,8 Ghz ;)

Dnia 19.11.2008 o 20:45, Misquamaqus napisał:

Moze masz wlaczone oszczedzanie energi w biosie ?.
To tez jest do bani bo co chwila procek skacze poprzez zmiane mnoznika.

a niby czemu ? ;>

mrosi
jakbym miał P5Q Premium to bym ci powiedział dokładnie co i jak...ale nie mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2008 o 21:53, ziptofaf napisał:

A teraz moje pytanka:
a) opłaca się przy Athlonie X2 4200+, 2GB RAM i 9600GT zmienić procesor na np. X2 6000+?

normalnie bardziej by sie opłacał jakiś z BE ale...

Dnia 19.11.2008 o 21:53, ziptofaf napisał:

b) A może lepiej na jakiegoś Phenoma X4? Tylko, że wtedy płyta główna też idzie niestety
do zmiany...
c) Za ile orientacyjnie sprzedałbym tego Athlona razem z płytą główną (MSI K9N Ultra
2F)?

kij wie

Dnia 19.11.2008 o 21:53, ziptofaf napisał:

Komp ten służy mi najczęściej do Lan Party w Supreme Commandera (a więc procesor dobry
by się przydał), a także do wszelakich prac graficznych (Photoshop + Blender).

... jesli sluzy głownie do tego co piszesz, czyli gra i apliakcje obslugujące 4 rdzenie (napewno gra, co do aplikacji nie jestem pewien) to bym w pehonama zainwestował, ale równie dobrze wstrzymaj sie moze do stycznia, do premiery phenoma II ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee..pomylilo mi sie z 8600.
400 x10.....

Te oszczedzanie energi jest do bani bo co rusz procesor zmienia taktowanie a to napewno nie jest zdrowe dla procesora.
Poza tym 8400 w idle ledwo co pobiera pradu wiec znizenie zegara o 1 ghz mija sie z celem.

Sam widzisz, ze te oszczedzanie energi robi balagan w biosie zmieniajac mnoznik i fsb zarazem. Na cholere kupowac taki wypas jak 8500 czy 8600 skoro i tak zostaje zanizony ?.

A poza tym co Ty mnie tak przeswietlasz ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się kolejne gry wspierające zaawansowaną fizykę w grach (Mirror''s Edge). Podobno korzystają z rozwiązań zastosowanych tylko przez NVidię. Czy to oznacza, że nawet na mocniejszych Radeonach nie będzie się dało jej włączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie prześwietlam. Sam włączyłem sobie ostatnio to oszcządzanie energii i uważam, ze to całkiem fajny bajer, coś na zasadzie tego, co robi moja grafa kiedy jest uzywana lub nie. Proc, jesli jest nie użwany, zmiejsza taktowanie do 2,4 Ghz bodajaże, i zwieksza je w zależności od taktowania, a to 2,8 GHz, 3,2 Ghz, 2,6 GHz itd. Nie prześwietlam cie, poprostu chce poznać twoje zdanie i dlaczego takie a nie inne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 06:33, Dincooo napisał:

Pojawiają się kolejne gry wspierające zaawansowaną fizykę w grach (Mirror''s Edge). Podobno
korzystają z rozwiązań zastosowanych tylko przez NVidię. Czy to oznacza, że nawet na
mocniejszych Radeonach nie będzie się dało jej włączyć?


będą chodzic na radeonach...poza tym, ATI oparcowywuje własną CUDE i liczenie fizyki (to juz przypuszczenia). Poza tym to nie jest takie piekna jak to reklamuje nvidia. Jak jedna grafa bedzie odpowiedzialna za wyswietlanie gry + liczenie fizyki to wtedy z wydajnością bedzie kiepsko... Tak naprawdę potrzebne są dwie karty, jedna do wyswietlania gry, a druga do liczenia fizyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 08:55, GANGSTERR napisał:

nie prześwietlam. Sam włączyłem sobie ostatnio to oszcządzanie energii i uważam, ze to
całkiem fajny bajer, coś na zasadzie tego, co robi moja grafa kiedy jest uzywana lub
nie. Proc, jesli jest nie użwany, zmiejsza taktowanie do 2,4 Ghz bodajaże, i zwieksza
je w zależności od taktowania, a to 2,8 GHz, 3,2 Ghz, 2,6 GHz itd. Nie prześwietlam cie,
poprostu chce poznać twoje zdanie i dlaczego takie a nie inne ;)

>

No to juz znasz :)).
Nasze procki sa wykonane w 45 nm i nawet przy swojej pracy nominalnej sa energooszczedne wiec dla mnie wlanczanie energooszczednosci jest niepotrzebne.
Co innego w kartach grafiki. U mnie tez jest takie zanizanie zegarow i to calkiem spore bo z 700 mhz dla gpu w 2d spada do 200 mhz a pamieci z 2200 mhz spada do 200 mhz. Dopalacz wlancza sie dopiero, gdy ogladam jakis film lub gram. Wiec albo jest minimum albo maximum a nie jak w cpu, ze co chwile raz jest niskie fsb i mnoznik a raz wysoki i to bardzo czesto ba jak by nie bylo co chwile cos otwieram, zamykam, zmieniam, szukam itd.
Szkoda proca...
Tak se mysle...oo...:)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 08:58, GANGSTERR napisał:


będą chodzic na radeonach...poza tym, ATI oparcowywuje własną CUDE i liczenie fizyki
(to juz przypuszczenia). Poza tym to nie jest takie piekna jak to reklamuje nvidia. Jak
jedna grafa bedzie odpowiedzialna za wyswietlanie gry + liczenie fizyki to wtedy z wydajnością
bedzie kiepsko... Tak naprawdę potrzebne są dwie karty, jedna do wyswietlania gry, a
druga do liczenia fizyki.

>

Oj jest roznica i to ogromna.
Jezeli jakas aplikacja jest wspierana przez physx to wzrost wydajnosci jest ogromny a i jakosc fizyki jest swietna.
Przykladzik benchmarka od nvidi z psycholem i bez. Zobacz na wynik:

Tu masz linka do testu:

http://programy.pcworld.pl/pc/programy/18500/PhysX.FluidMark.1.0.0.html


20081120094352

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w benchmarki nvidi nie wierze. Poza tym, ty mi pokazałeś samo liczenie fizyki, a ja mowie o jednoczesnym liczeniu fizyki i grafiki przez jedną kartę w grze. W koncu polega to na wykorzystywaniu shaderow, a jak shadwey zajmują sie fizyką, to brakuje ich dla grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się