Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.11.2008 o 21:53, ziptofaf napisał:

A teraz moje pytanka:
a) opłaca się przy Athlonie X2 4200+, 2GB RAM i 9600GT zmienić procesor na np. X2 6000+?


Z 9600GT raczej tak. Wprawdzie lepiej już poczekać i kompa całego wymienić, bo nie ma jeszcze gry zaginającej ten konfig, ale różnica między 4200+ a 6000+ będzie wynosić nie tylko wykładnicze 30% ;) Ja np. planuję wymienić swojego 3600+ na 6000+ dla karty 9800GT i według tego, co zaobserwowałem (i według testów) wzrost jest w grach znacznie wyższy, niż można wyczytać ze specyfikacji. Crysis np. z 26 klatek podskoczył do 38!

Dnia 19.11.2008 o 21:53, ziptofaf napisał:

b) A może lepiej na jakiegoś Phenoma X4? Tylko, że wtedy płyta główna też idzie niestety
do zmiany...


Z obecną generacją Phenomów daj sobie spokój. Są za wolne i w większości przypadków nie pokonują Athlonów X2 6000+ i nowszych Core2Duo. No chyba, że nie chodzi Ci o gry, wtedy można pomyśleć.

Dnia 19.11.2008 o 21:53, ziptofaf napisał:

c) Za ile orientacyjnie sprzedałbym tego Athlona razem z płytą główną (MSI K9N Ultra
2F)?

Ja za swojego proca będę brał z 80zł, bo wciąż się super sprawuje. A wraz z płytą tak z 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 12:13, GANGSTERR napisał:

w benchmarki nvidi nie wierze. Poza tym, ty mi pokazałeś samo liczenie fizyki, a ja mowie
o jednoczesnym liczeniu fizyki i grafiki przez jedną kartę w grze. W koncu polega to
na wykorzystywaniu shaderow, a jak shadwey zajmują sie fizyką, to brakuje ich dla grafiki.

>
To co chcesz zobaczyc ?.
Napisz a ja sie postaram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2008 o 14:38, Misquamaqus napisał:

To co chcesz zobaczyc ?.

nic, to co chciałem zobaczyc widziałem w jakiś tam testach (nie pamietam juz jakich) ;)

Dnia 20.11.2008 o 14:38, Misquamaqus napisał:

Napisz a ja sie postaram...

dzieki, ale nie trzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tryb oszczędzania energii procesora działa tylko na zasadzie obniżenia mnożnika i napięcia z FSB nic się nie dzieje - jest stała.
Poza tym nie jest to głupia opcja - jeżeli np. mam puszczony komp przez noc (bo nagrywam audycje, etc.) to po co mi maxymalna moc procka? Fakt - mogłoby to być troszkę inteligentniejsze, bo przy uruchamianiu (podczas użytkowania zmniejsza takty) byle jakiego programu wraca do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 15:32, DJ Danielus napisał:

Tryb oszczędzania energii procesora działa tylko na zasadzie obniżenia mnożnika i napięcia
z FSB nic się nie dzieje - jest stała.
Poza tym nie jest to głupia opcja - jeżeli np. mam puszczony komp przez noc (bo nagrywam
audycje, etc.) to po co mi maxymalna moc procka? Fakt - mogłoby to być troszkę inteligentniejsze,
bo przy uruchamianiu (podczas użytkowania zmniejsza takty) byle jakiego programu wraca
do normy.


Jak bede chcial sciagac przez noc to se wejde do biosu i ustawie procka na 1.2 ghz w ciagu 10 sekund.
To jest zwykly chwyt...
Mnostwo userow, ktorzy maja jakies pojecie o hardware wylancza te opcje.

Zreszta niech sobie kazdy uzywa jak chce...ja mam to wylaczone bo chce miec pelnowartosciowy komputer a nie jakies zwalnianie a za chwile przyspieszanie.
A w ogole to 3/4 userow nawet nie wie, ze takie cos istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by wchodzenie do BIOSu było rzeczą trafną przy każdym uruchamianiu PC. Dajmy na to, że będziesz w coś grał i będziesz grał z taktowaniem 3GHz, natomiast po grze zabierzesz się do pracy w arkuszu kalkulacyjnym na przykład, a więc będzie 2GHz, plusy są takie, że mniej prądu będzie wtedy żarł, a także szybciej się "wystudzi". Poza tym za każdym razem chyba nie chcesz wchodzić do BIOSu by na czas niewymagającego użytkowania przestawiać mnożnik, a przy graniu ustawiać na maxa? Po to to wszystko i ja tą opcję zaliczam na plus, szczególnie, że prąd ostatnio drożeje, a nawet taki procesor przechodząc w stan niższego poboru może spowodować obniżenie rachunków za prąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 18:05, DJ Danielus napisał:

Nie sądzę by wchodzenie do BIOSu było rzeczą trafną przy każdym uruchamianiu PC. Dajmy
na to, że będziesz w coś grał i będziesz grał z taktowaniem 3GHz, natomiast po grze zabierzesz
się do pracy w arkuszu kalkulacyjnym na przykład, a więc będzie 2GHz, plusy są takie,
że mniej prądu będzie wtedy żarł, a także szybciej się "wystudzi". Poza tym za każdym
razem chyba nie chcesz wchodzić do BIOSu by na czas niewymagającego użytkowania przestawiać
mnożnik, a przy graniu ustawiać na maxa? Po to to wszystko i ja tą opcję zaliczam na
plus, szczególnie, że prąd ostatnio drożeje, a nawet taki procesor przechodząc w stan
niższego poboru może spowodować obniżenie rachunków za prąd.


Juz dobrze dobrze. Zaraz mnie tu pobijecie i tyle.
Jednym pasuje innym nie.
Jak bede chcial miec mula to se jakiegos celka kupie i bede pisal w ofiice.

Z tymi rachunkami za prad to zeczywiscie masz racje...zlodzieje. Ja juz 170 zlotych place za sztrom :))).

Stanowczo za dlugo przesiaduje przed komputerem....pierwsze co robie po przyjsciu z pracy to oczywiscie ablucje i zanim zjem obiad to juz gebe mam w komputerze. Juz odwiedzam fora i sprawdzam czy ktos mi odpisal...to jakas paranoja !!!.
Ostatnio nawet do knajpy rzadziej chodze a cisnienie w kregoslupie rosnie :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 17:51, lol94 napisał:

Geforce GTX 260 (Core 216) vs Radeon 4870 1GB
Które lepsze i dlaczego? [Nie chodzi mi o stosunek cena wydajność.]

GTX 260 216. Dlaczego ? bo wydajniejszy. Rożnica to tylko pare klatek. A ty dalej upaty na ten 1 Gb ram...grasz w 1920x1200 ? nie ? to po kij ci ? zamiast marnować kase na dodatkowe 512 MB drogiego DDR5 kup se piwo. Bedziesz miał wiecej radochy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pobliskim sklepie jest komputer o nastepujących parametrach: intel e6550, 2048 mb ram, 320 gb hdd, karta graf gf8550gt 512 mb
za 1200 zl
co o nim myslicie?
nada sie do nowych gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 19:25, rudolfo napisał:

W pobliskim sklepie jest komputer o nastepujących parametrach: intel e6550, 2048 mb ram,
320 gb hdd, karta graf gf8550gt 512 mb
za 1200 zl
co o nim myslicie?
nada sie do nowych gier?


Jak popatrzysz na kartę graficzną powiedz sobie "nie" i masz odpowiedź na twoje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 19:43, lol94 napisał:

> W pobliskim sklepie jest komputer o nastepujących parametrach: intel e6550, 2048
mb ram,
> 320 gb hdd, karta graf gf8550gt 512 mb
> za 1200 zl
> co o nim myslicie?
> nada sie do nowych gier?

Jak popatrzysz na kartę graficzną powiedz sobie "nie" i masz odpowiedź na twoje pytanie.


ok, thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o tym zestawie ?


Procesor: INTEL CORE 2 QUAD 4x 2,40GHz Q6600 8MB LGA-775 1066FSB wersja BOX z firmowym radiatorem i wentylatorem.

Płyta Główna: ASUS P5K/EPU Intel P35 Socket 775 (2xPCX/DZW/GLAN/SATA/DDR2/CROSSFIRE)


Karta Graficzna: GIGABYTE GeForce GTX 280 1024MB DDR3/512bit TV/DVI PCI-E (0.8ns) (602/2214) PureVideo HD technology. NVIDIA PhysX Ready. NVIDIA CUDA Technology. NVIDIA Lumenex Engine. NVIDIA HybridPower Technology. 3-way NVIDIA SLI Technology.


Pamięć Operacyjna: 4096 MB MARKOWEJ PAMIĘCI GEIL 800 MHZ PRACUJĄCEJ W DUALU

Dysk twardy 750 GB SATA2 16MB

Karta Sieciowa LAN 10/100/1000 Mb/s

Karta muzyczna 8 kanałowa

Nagrywarka Samsung DL 20 x DVD RW SATA LIGTHSCRIBE !!!

Obudowa: Profesjonalne obudowy: FEVER SHINOBI

Zasilacz: CHIEFTEC 560W DUALXEON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 22:02, adrian b napisał:

Co powiecie o tym zestawie ?


Procesor: INTEL CORE 2 QUAD 4x 2,40GHz Q6600 8MB LGA-775 1066FSB wersja BOX z firmowym
radiatorem i wentylatorem.

do gier lepsza są 2 rdzeniowce np. E8400. Poza tym Q6600 jest już "stary", nie ma sensu go teraz kupować

Dnia 20.11.2008 o 22:02, adrian b napisał:

Płyta Główna: ASUS P5K/EPU Intel P35 Socket 775 (2xPCX/DZW/GLAN/SATA/DDR2/CROSSFIRE)

P5K to badziew, jesli ma byc asus to P5Q, P5Q Pro

Dnia 20.11.2008 o 22:02, adrian b napisał:

Karta Graficzna: GIGABYTE GeForce GTX 280 1024MB DDR3/512bit TV/DVI PCI-E (0.8ns) (602/2214)
PureVideo HD technology. NVIDIA PhysX Ready. NVIDIA CUDA Technology. NVIDIA Lumenex Engine.
NVIDIA HybridPower Technology. 3-way NVIDIA SLI Technology.

gtx 280 jest wydajny, ale czy potzrebna ci taka wydajność ? Jesli grasz w 1680x1050 (czy cos kolo tego, nigdy nie pamietam rozdzielczości) to wystarczy ci HD 4870. No ale ta karta tez moze być.

Dnia 20.11.2008 o 22:02, adrian b napisał:

Pamięć Operacyjna: 4096 MB MARKOWEJ PAMIĘCI GEIL 800 MHZ PRACUJĄCEJ W DUALU

co rozumiesz przez markowej ? geil ma kilka modelow pamieći. Jak geil to ultra. Ewentualnie Corsair XMS2 DHX

Dnia 20.11.2008 o 22:02, adrian b napisał:

Dysk twardy 750 GB SATA2 16MB

seagate 750 GB 32 MB 7200.11. Ewentualnie np. 2x320 GB i zrobić RAID 0

Dnia 20.11.2008 o 22:02, adrian b napisał:

Nagrywarka Samsung DL 20 x DVD RW SATA LIGTHSCRIBE !!!

Pioneer DVR 216. Potzrebne ci lightscribe czy chcesz mieć, bo fajnie jest miec cos takiego ?

Dnia 20.11.2008 o 22:02, adrian b napisał:

Obudowa: Profesjonalne obudowy: FEVER SHINOBI

ja bym nie nazwał fevera profesjonalnymi budowami. CoolerMaster, Thermaltake, Antec, to są profesionalne

Dnia 20.11.2008 o 22:02, adrian b napisał:

Zasilacz: CHIEFTEC 560W DUALXEON

bierzesz GTX 280 i "tylko" chiefteca ? Chieftec nie jest zły ale są lepsze zasilacze...corsair, tagan, enermax, bequiet

ogolnie podaj ile masz kasy do wydania, do czego ma byc komp i jakiej wielkosci masz monitor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Prosiłbym o parę rad bo przymierzam się do zakupu nowego kompa a muszę jeszcze rozwiać pewne niejasności...
1. Procesor: E7300 czy E8400/8200? Myślałem o E7300 + OC, a za rok, dwa wymienić go na jakiegoś Quada, ale jakoś nie jestem przekonany...
2. Grafika: GTX 260 czy GF 9800 GT? I znów, pierwsza wydajniejsza, ale czytałem że różnice są do odczucia dopiero przy wyższych rozdzielczościach... Mi potrzebna będzie karta do płynnego wyświetlania grafiki tak do 1280x1024 w nowszych grach, ale nie tylko (Earth 2140 rulez;)). Myślicie że 9800 GT podoła? Zaznaczam że mam CRTka i bardziej zależy mi na detalach, niż pięciu się w góre z rozdzielczością;)
3. Pamięci. Zastanawiam się nad kupnem DDR2 800MHz + OC albo 1066MHz. Co polecacie bardziej?
4. Chciałbym kupić płytę główną z dołączoną kartą Creative''a Supreme FX. Ma ktoś z Was doświadczenia z takimi kartami (dołączane np. do płyt ASUSa)? Czy lepiej dać sobie spokój i kupić karte oddzielnie? Nie jestem audiofilem :D
5. Kolejna rzecz - zasilacz. A raczej jakiej mocy zasilacz. 500, 600 czy może 750W? Kalkulator na http://extreme.outervision.com/ pokazuje że na podobną konfigurację potrzeba ok 400W, ale zdaje sobie sprawę, że mile widziany jest zapas mocy...
Hmm... to już chyba wszystko... Będę bardzo wdzięczny za wszelkie komentarze.
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8400 i OC do 4.0 ghz,
gtx 260 i OC do 700/1400/1200,
1066 mhz i OC do 1150 mhz,
dzwiek kup osobno bo lepszej jakosci karty sa,
plyta asus p5q pro lub dfi p45,
zasilacz styknie 500 wat od markowych producentow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. E8400
2. HD 4850, lub ewentualnie HD 4870. Jest ciu słabszy od GTX 260 (tu napewno nie odczujesz roznicy) a tanszy. Do tej rozdzielczości nie potzrebujesz wiecej
3. tu sie z Misquamaqus (zreszta jak zawsze w tym temacie). E8xxx jak i inne serie nie czerpią korzysci z wysoko taktowanych ramów (winny ma tu byc nie zintegrowany z procesorem kontroler pamięci) wiec dopłacanie do 1066 nie ma sensu (Misquamaqus bedzie twierdził, ze jak najbardziej sa kozyscio, kogo posłuchasz, twoja sprawa). Dobre 800 Mhz wystarczą (kontrarugmentując za wczasu, 667 nie wystarczą bo ograniczą OC). Corsair XMS2 bedą dobre (mozesz kupić wersje DHX, maja chłodzenie z wersji Dominator)
4. Jesli nie jesteś audiofilem to ci integra w zupełności wystarczy. Do dalszej części pytania to nie wiem
5. Corsair 550 VX wystarczy, ewentualnie 520 HX (posiada modularne okablowanie, fajna sparwa)

ogolnie podaj ile masz kasy do wydania, to sie coś złoży fajnego dla ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam aktualnie do wydania 300-400zl max. posiadam: athlon 5200+, 2gb ramu i geforce 7600gs, zasilacz 400w ;d tu by pasowalo zmienic karte graficzna, ya? na jaka? do 300zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 23:28, piernickd napisał:

a ja mam aktualnie do wydania 300-400zl max. posiadam: athlon 5200+, 2gb ramu i geforce
7600gs, zasilacz 400w ;d tu by pasowalo zmienic karte graficzna, ya? na jaka? do 300zl?

jaki to zasilacz (marka) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się