Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2008 o 18:36, szypek26 napisał:

> W ten sposób nie znajdziesz odpowiedzi na 100%
Nie rozumiem...


Opis tego symbolu nie znajdziesz na stronie gigabyta :)
Zresztą mówiłem o tym w tym dziale lub dziale płyt głównych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam teraz dylemat :P Bo w sumie rzeczywiście nie widzę sensu kupna zewnętrznego dysk twardego, zwłaszcza, że kupując wewnętrzny zaoszczędzę 130 zł. Ale gdybyście mi tylko napisali, czy mój zasilacz wytrzyma wszystko to, co mam podłączone...

Otóż - wszystko to, co mam w sygnaturze + dodatkowo 1 GB RAMu więcej + dysk twardy Seagate 80GB sprzed 2 lat + (nie wiem, czy to ma jakiś wpływ) napęd DVD, urządzenie wielofunkcyjne, głośniki, klawiatura, myszka, monitor :P +
http://www.gral.pl/preview/Seagate/Seagate_Barracuda_7200_11_500GB_SATA_300_32MB_c ache_NCQ_zapis_prostopadly_09.html

?

Zasilacz to Pentagram 460W :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu podałem link do porównania, rozwiązanie myślę że całkiem dobre. Pytanie można było odczytać na kilka sposobów - faktycznie, nie powiedziałem, co znaczy dopisek "L" na końcu. Zresztą nie wiem.
A do winy się nie przyznaję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 22:24, ziptofaf napisał:

/.../
A ile Wat bierze dysk? Z 15? Pewnie nie więcej. Zasilacz spokojnie wytrzyma, możesz kupić
normalny dysk wewnętrzny.


Podczas pracy maksymalnie 12 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 22:24, ziptofaf napisał:

/.../
A ile Wat bierze dysk? Z 15? Pewnie nie więcej. Zasilacz spokojnie wytrzyma, możesz kupić
normalny dysk wewnętrzny.

Caviary mają niecałe 10 W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powoli zabieram się do zakupu nowego kompa i mam nadzieję, że w tym temacie znajdę kogoś, kto pomoże wybrać mi odpowiedni zestaw... Po wstępnych oględzinach internetu (głównie szukałem w sieci Komputronik i Reaktor) oko przykuły mi dwa zestawy z Komputronika. Dla lepszego porównania zamieszczam obrazki niżej.
1. Infinity Cybersport Silver Signature [K004] - http://tnij.org/cbe1
2. Sensilo SX-620 VP [K015] - http://tnij.org/cdp6
Jak oceniacie, który z tych zestawów prezentuje się lepiej? I w ogóle jak prezentują się te zestawy w dzisiejszych czasach (potrzymają wysoki poziom przez jakiś czas?)? Jestem otwarty na wszystkie propozycje. :)
Jak już pisałem na początku nie śpieszy mi się, więc może poczekać do przyszłego roku... ?

20081118185436

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 18:55, Erunn0 napisał:

Jak oceniacie, który z tych zestawów prezentuje się lepiej?

Sensilo. Ale i tak ma kiepskie pamięci, nieznany (czyli pewnie kiepski) zasilacz i płytę główną. Ogólnie można zrobić coś lepszego za tą kasę. No i w Komputroniku jest raczej drogo niż tanio. Lepiej złożyć samodzielnie zestaw.
Jaki masz budżet i co chcesz kupić (sama jednostka główna czy może razem z monitorem itp...)?

Dnia 18.11.2008 o 18:55, Erunn0 napisał:

Jak już pisałem na początku nie śpieszy mi się, więc może poczekać do przyszłego roku...

Można czekać i czekać, bo części tanieją. Z drugiej strony - możliwe, że ceny i7 w styczniu/lutym będą już zauważalnie niższe, więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Jestem

Dnia 18.11.2008 o 18:55, Erunn0 napisał:

otwarty na wszystkie propozycje. :)


Na wszystkie propozycje ???...to sobie poskladaj taki zestaw jaki ja mam.....he...
Wlasnie meczylem crysisa warchead w dx 10 i jestem w niebo wziety.
Gre przechodze 3 raz, ale przy takim eleganckim obrazie nie da sie nie grac. Po za tym warchead jest miliard razy lepszy od pierwszej czesci.
I7 jest za drogi a na stockowych zegarach jest slabszy niz wyocowany 8400.
Za 1000 zlotych masz 8400, dfi i pamieci. Nastepny tysiac idzie na grafike a nastepny tysiak na reszte bebechow oprocz monitora. To juz nastepny koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 19:10, szypek26 napisał:

Sensilo. Ale i tak ma kiepskie pamięci, nieznany (czyli pewnie kiepski) zasilacz i płytę
główną. Ogólnie można zrobić coś lepszego za tą kasę. No i w Komputroniku jest raczej
drogo niż tanio. Lepiej złożyć samodzielnie zestaw.

Hmm, nigdy nie składałem zestawu od podstaw, ale zawsze można spróbować... :P

Dnia 18.11.2008 o 19:10, szypek26 napisał:

Jaki masz budżet i co chcesz kupić (sama jednostka główna czy może razem
z monitorem itp...)?

W sumie to nie ja płace, ale myślę, że do 3500 zł (ewentualnie, w ostateczności, naciągając - 4000, ale wątpię). Co do dodatkowych bajerów... Monitor mógłby być, ale nie koniecznie, bo puki się mój staruszek nie zepsuje, to mogę pracować na obecnym.

Dnia 18.11.2008 o 19:10, szypek26 napisał:

Można czekać i czekać, bo części tanieją. Z drugiej strony - możliwe, że ceny i7 w styczniu/lutym
będą już zauważalnie niższe, więc...

Dobra, na razie i tak wolałbym szukać czegoś już teraz chociażby dlatego, żeby lepiej poznać obecny rynek i później mieć do czego porównać... Puki co są to tylko przymiarki do kupna nowego PC-ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 18:55, Erunn0 napisał:

Powoli zabieram się do zakupu nowego kompa i mam nadzieję, że w tym temacie znajdę kogoś,
kto pomoże wybrać mi odpowiedni zestaw... Po wstępnych oględzinach internetu (głównie
szukałem w sieci Komputronik i Reaktor) oko przykuły mi dwa zestawy z Komputronika. Dla
lepszego porównania zamieszczam obrazki niżej.
1. Infinity Cybersport Silver Signature [K004] - http://tnij.org/cbe1
2. Sensilo SX-620 VP [K015] - http://tnij.org/cdp6
Jak oceniacie, który z tych zestawów prezentuje się lepiej? I w ogóle jak prezentują
się te zestawy w dzisiejszych czasach (potrzymają wysoki poziom przez jakiś czas?)? Jestem
otwarty na wszystkie propozycje. :)
Jak już pisałem na początku nie śpieszy mi się, więc może poczekać do przyszłego roku...
?

Ja bardziej polecam ten pierwszy komputerek.Fajne wyposażenie w zestawie i nie tylko.A gdzie pisze ile ma ram?Ślepy jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 20:15, rudolfo napisał:

W grudniu albo w styczniu planuję zakup nowego kompa. Jaki się znajdzie w cenie do 1300-1400
bez systemu albo 1500-1600 z systemem?

zajrzyj tu w grudniu albo styczniu, teraz nie ma to sensu, ceny co chwila sie zmieniaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/
599 zł

Płyta główna:
Asus P5Q Pro /intel P45/
459 zł

Pamięć RAM:
Corsair 4GB (2x2GB) PC800 CL4 XMS2 DHX
290 zł

Dysk twardy:
Seagate 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.11
210 zł

Karta graficzna:
Palit Radeon HD4870 Sonic 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out
879 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-216 SATA (black)
99 zł

Obudowa:
Cooler Master Dominator 690 /bez zasilacza/
259 zł

Zasilacz:
BeQuiet DarkPowerPro 650W
499 zł

Razem 3294 zł (www.esc.pl)

lepsze mobo, lepsze ramy, wydajniejsza grafa, lepsza obudowa i zasilacz. Ale bez dodatków ktore daje komputronik. To juz sam sobie musisz odpowiedzieć, czy ci na nich zależy. A co do zestawów, jak już sie na nie decydować to brałbym ten pierwszy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 20:27, GANGSTERR napisał:

zajrzyj tu w grudniu albo styczniu, teraz nie ma to sensu, ceny co chwila sie zmieniaja.


A idą raczej w dół, czy do góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogby mi ktos powiedziec, czy plyta glowna z chipsetem P45, np. Asus P5Q Pro, czy Asus P5Q-E, albo cos pokrewnego bedzie sie nadawalo do podkrecania procka Intela E8400 (ewentualnie E8400)? Nie mowie o jakims nie wiadomo jak wielkim podkreceniu procesora; najwyzej o 500-700Mhz max. (wiem, ze wiekszosc dwu- i czterordzeniowych prockow Intela swietnie sie podkreca) I mam jeszcze jeden problem... :P
Nie wiem juz co by sie bardziej oplacalo: jakiegos taniego czterordzeniowego procka, czy moze dwurdzeniowego, ale za to z wyzszej polki (seria E8XXX).

Na koniec, prosilbym podanie kilku dobrych coolerow do procesorow Intela (ten co mam jest za slaby).

Z gory dziekuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się