Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2011 o 11:24, Hommicide napisał:

Byłem dzisiaj w sklepie komputerowym i na pytanie "Czy Windows XP Professional w pełni
potrafi wykorzystać procesory czterordzeniowe", dostałem odpowiedź: "NIE OBSŁUGUJE. Pokaże
tylko, że wykrywa, ale nic poza tym. Będzie korzystał z maxymalnie dwóch rdzeni"


a to ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 11:24, Hommicide napisał:

Byłem dzisiaj w sklepie komputerowym i na pytanie "Czy Windows XP Professional w pełni
potrafi wykorzystać procesory czterordzeniowe", dostałem odpowiedź: "NIE OBSŁUGUJE. Pokaże
tylko, że wykrywa, ale nic poza tym. Będzie korzystał z maxymalnie dwóch rdzeni"... Więc
chyba będę zmuszony kupić Win 7. Którego 7 polecacie? Jest podobno kilka wersji.


W zyciu o tym nie wiedzialem, jakies potwierdzenie, czy tylko wymsył sprzedawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 11:24, Hommicide napisał:

Byłem dzisiaj w sklepie komputerowym i na pytanie "Czy Windows XP Professional w pełni
potrafi wykorzystać procesory czterordzeniowe", dostałem odpowiedź: "NIE OBSŁUGUJE. Pokaże
tylko, że wykrywa, ale nic poza tym. Będzie korzystał z maxymalnie dwóch rdzeni"... Więc
chyba będę zmuszony kupić Win 7. Którego 7 polecacie? Jest podobno kilka wersji.

W sumie zakup win 7 nie jest jakiś wielce nieuzasadniony, ale pokaż mi którzy to, a ja im zrobię taki dym za te głupoty i robienie z ludzi głupków, że im się nie śniło ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 16:30, hans_olo napisał:

W sumie zakup win 7 nie jest jakiś wielce nieuzasadniony, ale pokaż mi którzy to, a ja
im zrobię taki dym za te głupoty i robienie z ludzi głupków, że im się nie śniło ;].

A bo to ''wykwalifikowana'' obsługa w sklepach komputerowych jest czymś nowym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, chciałbym zrobić upgrade sprzętu do 1500 zł. Przeznaczenie do gier. W chwili obecnej w PC siedzi:

Płyta główna : GIGABYTE GA-965G-DS3
Procesor: Intel Core 2 Duo E6600 (2.4GHz)
Pamięć RAM: 1 GB Patriot 800 MHz
Karta graf.: ATI Radeon HD4350 (512MB DDR2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 23:17, Jaki_Gahn napisał:

Mam pytanie, chciałbym zrobić upgrade sprzętu do 1500 zł. Przeznaczenie do gier. W chwili
obecnej w PC siedzi:

Płyta główna : GIGABYTE GA-965G-DS3
Procesor: Intel Core 2 Duo E6600 (2.4GHz)
Pamięć RAM: 1 GB Patriot 800 MHz
Karta graf.: ATI Radeon HD4350 (512MB DDR2)



Żeby wymienić proca, trzeba by wymienić płytę głowną, a to by się wiązało z wymianą ramu lub jego dokupieniem (bo 1 GB to mało), no i trzeba by wymienić także kartę graficzną i tu pojawia się pytanie, jaki posiadasz zasilacz?

Przy założeniu, że trzeba zmienić zasilacz:

Procesor:
AMD Athlon II X4 640 /3.0GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/
365 zł

Płyta główna:
AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/
330 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 2GB 1333MHz CL9
80 zł

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI
490 zł

Zasilacz:
OCZ StealthXStream2 500W
220 zł

Razem:1485 zł

A jak tylko znajdziesz kolejne 80 zł dokupić kolejne 2 GB ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 21:59, Misquamaqus napisał:

> Zaczekam na realną szansę 2x wyższej wydajności w grach.

Wystarczy, ze zmienisz karte, a bedziesz miec 5 x wydajniej.
To przynajmniej dotyczy gier, ktore nie wykorzystuja wiecej jak dwa rdzenie.

Tak po prawdzie Krzysztofie, troche przysnales i bedziesz miec teraz ciezko zlozyc calkiem
nowy sprzet.

Wcale nie przysnąłem, ja po prostu wyleczyłem się z chęci modernizacji komputera co kilka miesięcy i wymiany sprzetu co półtora roku.
Jeśji na moim sprzęcie gram w rozdzielczości 1920x1200, to nawet jak czasem coś się przytnie, to i tak warto jeszcze trochę poczekać. Może AMD pozytywnie mnie zaskoczy nowymi procesorami, może ATI/AMD zmobilizuje się i przebije GF 580 nową konstrukcją, a może po prostu ceny spadną?
Wydaje mi się,m że wyścig potentatów stracił rozpęd i takie całkiem nowe, rewelacyjne konstrukcje już się nie pojawią, to będzie tylko powolny postęp wydajnościowy i mam jeszcze czas na zakup nowego komputera. Tym bardziej, ze mam już obudowę i zasilacz, a newet Windowsa7 w wersji box.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech Krzysztof...
Czekasz juz 3 lata z grafika, ale jak napisales, zrobisz upgrade jak bedziesz chcial :)
Podziwiam wstrzemiezliwosc, ale nie rozumiem toku myslenia i nawet nie chce widziec rozgrywki na 3870 przy rozdzielczosci 1900/1200.

Osobiscie wychodze z zalozenia, ze lepiej zrobic stopniowe upgrade, niz po kilku latach kupowac wszystko od nowa.
Przy takim ukladzie, rozgrywka jest niekomfortowa i zbyt duza strata pieniedzy, bo za ile teraz sprzedasz karte ?

Newer mind... powodzenia i bez urazy, ze wtracam "trzy grosze" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2011 o 16:28, Misquamaqus napisał:

Osobiscie wychodze z zalozenia, ze lepiej zrobic stopniowe upgrade, niz po kilku latach
kupowac wszystko od nowa.
Przy takim ukladzie, rozgrywka jest niekomfortowa i zbyt duza strata pieniedzy, bo za
ile teraz sprzedasz karte ?

Ja potrafiłem czekać z modernizacją 6 lat... i było warto, bo akurat w odpowiednim momencie (nadszedł czas i pieniądze) ukazała się nowa generacja kart GF, 8xxx. Gdybym zmodernizował komputer rok wcześniej, bardzo by mi się to nie opłacało.

Krzysztof wygląda na starego wygę, który wie co robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 15:26, pawel_0701 napisał:

http://www.gral.pl/Microsoft+Pad+XBOX360+Win-USB_445.html Czy ten pad można podpiąć do
PC?



Masz wyraźnie napisane : Kontroler Xbox 360 dla Windows to gwarancja pełnej satysfakcji z gry, zarówno w systemie Windows (PC-USB) jak i Xbox 360. Najlepiej zapytaj w sklepie ... teraz Ci już nie odpiszą ... jutro święto odpowiedzi spodziewaj się w piątek ... albo możesz poszukać o tym na google.pl lecz sądzę, że skoro tam napisali, że i od tego i do tego to tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swój sprzęt zmieniam po ok. 2.5 roku ... na niektóre części jest jeszcze gwarancja ... Wcześniej też zmieniłem po 3 latach ... Nie sądzę, że uda mi się obecne części komuś sprzedać bo nie mam podejścia do allegro i tych spraw ... najlepiej sprzedałbym komuś znajomemu a niestety na razie nikt nie potrzebuje.
Natomiast po zakupie przyszłego kompa będę upgrade robić co parę miesięcy ... na początku dołożę drugą kartę graficzną albo zmienię na nowszą, później zakupię dodatkowe 4 GB ramu i Windows 7, do tego czasu będę skazany na Linuksa więc nie pogram sobie ... bo moja Vista straci licencję na nowym PC.Później dokupię sobie pojemniejszy HDD i SSD a na końcu założę WC. Tym sposobem po 2 latach będę mógł zmienić CPU/MOBO a po kolejnych miesiącach Grafikę ... myślę, że wyjdzie korzystniej niż jak miałbym kupować na raz wszystko jak teraz.

------------------

Na facebook będzie o 19 transmisja z CES 2011 i prezentacji Procesorów Core 2-ej generacji.



a tu link do transmisji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną kość ram:
Kingston DDR-II 1GB/800
Jeśli chciałbym zwiększyć do 2gb to czy dobrym wyjściem byłoby dokupienie drugiej takiej samej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To jak to w końcu jest z tymi procesorami od Intela. Mówiono w tym temacie że wydają 9 stycznia a tu raptem 5 styczeń i już jakieś nowe premiery <---- to o te procesory chodziło ?.. Czy może pomyliło mi się że chodziło o premiery 9 stycznia nie procków a kart graficznych.. Mógłby mnie ktoś naprostować :P po jestem taki jakis połamany w tym ^_-^?\|?#&

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się